Miasto

Dekada Myślenice ma 5 lat. Wszystkie sklepy zostają

Dekada Myślenice ma 5 lat. Wszystkie sklepy zostają

Po 5 latach funkcjonowania Dekady Myślenice, wygasają aktualne umowy i rozpoczyna się proces rekomercjalizacji. Jak udało nam się dowiedzieć, wszystkie sklepy zostają

Dekada Myślenice to centrum handlowe o wielkości 3430 mkw., które zostało oddane do użytku we 15 lipca 2011 roku i zapoczątkowało rozwój sieci obiektów pod szyldem Dekada.

- To pierwszy tego typu obiekt łączący funkcję kołową z funkcją handlową. Mam nadzieję, że przypadnie państwu do gustu, ponieważ pod jednym dachem można przesiąść się z jednego środka transportu na drugi jak również zrobić pewną część zakupów – mówił wówczas inwestor Marek Koźmiński.

Dzisiaj znajduje się w nim 12 lokali handlowo-usługowych oraz parking na 70 samochodów.

- Obiekt przez 5 lat obecności na lokalnym rynku ugruntował swoją pozycję, czego dowodem są osiągane wyniki finansowe i popularność wśród mieszkańców. Zdecydowaliśmy się na kolejne tego typu przedsięwzięcia w Brodnicy i Nowym Targu. W planach mamy budowę obiektu zintegrowanego z dworcem autobusowym w Ciechanowie i dwóch centrów handlowych połączonych z dworcem PKP w Koninie i Mińsku Mazowieckim – komentuje Aleksander Walczak, prezes DEKADA SA.

Jak mówi popularność obiektu przekłada się na jego wysoką odwiedzalność, a tym samym na obroty najemców. Jest zbudowany tak, aby zaspokoić podstawowe potrzeby zakupowe. Obecnie ofertę obiektu tworzy m.in. Tesco, Apteka Zdrowie drogeria Rossmann, Empik, Świat Dziecka, czy Top Secret.
Co się zmieni?

- Dekada Myślenice już kilka miesięcy po otwarciu była skomercjalizowana w 100 proc. Jak każde centrum handlowe wymaga ciągłych zmian i ulepszeń – komentuje Radosław Gadomski, Commercial Director w BOIG Property Consulting – firmy odpowiedzialnej za wynajem centrum handlowego.
Wiadomo już, że na dłużej w obiekcie zostanie sklep odzieżowy Pepco, który zdecydował się także na powiększenie lokalu o 150 mkw. Jak udało nam się dowiedzieć, wszystkie sklepy zostają w myślenickiej Dekadzie.

Dziesięć obiektów sieci pod wspólną nazwą DEKADA działa w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie i Malborku. Planowane są także inwestycje w Ciechanowie, Nysie i Łowiczu oraz razem z PKP centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć DEKADA ma obejmować co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych DEKADA są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.

Z którego obiektu handlowego chętniej korzystasz?

 • Dekada Myślenice Dekada Myślenice 82%
 • Galeria Myślenicka Galeria Myślenicka 18%
 • Głosów: 1289

Po sąsiedzku galeria

Od 28 listopada na sąsiedniej działce funkcjonuje Galeria Myślenicka – inwestycja otwarta przez myślenickich kupców. Powierzchnia handlowa galerii wynosi 6500 m. kw. na których znalazło się 35 sklepów, dodatkowe stoiska na pasażach, a na dachu myjnia samochodowa. Obiekt jest w stanie obsłużyć około 150 tys. klientów miesięcznie. Wokół budynku znajduje się 220 miejsc parkingowych.

W budynku znalazły się sklepy lokalnych przedsiębiorców jak i reprezentantów ogólnopolskich sieci, to marki takie jak: Intermarche, CCC, EURO RTV-AGD, KIK, Ziko, Big Star, 4F, Ryłko, Drogeria Natura, Konik, Księgarnia Pod Arkadami, Abakus, Fart, Sezam, NC+, fotograf, salon prasowy, kantor, sklep z obuwiem sportowym, cukiernia oraz kawiarnio-lodziarnia.

 

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • 31 mar 2016

  Parking przed dekadą jest za mały i zawsze zajęty. Na okolicznych ulicach i skrzyżowaniach jest zawsze korek. Zakupy tam to frustracja.

  100 10 Odpowiedz
 • 31 mar 2016

  Parking przy galerii Myślenickiej jest dużo lepszy. Dekada to porażka jeśli chodzi o parkowanie.

  56 23 Odpowiedz
 • 31 mar 2016

  Dlatego ja tam nigdy nie robię zakupów, wybieram Jana bo tam z miejscem parkingowym nigdy nie ma problemu

  53 38 Odpowiedz
 • Tom 1 kwi 2016

  Bo parkować to też trzeba umieć ;)

  37 12 Odpowiedz
 • 1 kwi 2016

  Bo na parking przed dekadą to trzeba najpierw wjechać ;)
  Co się tam wybieram to samochody na ulicy stoją w korku do parkingu.

  25 1 Odpowiedz

Zobacz więcej