logo-web9
Miasto

Zakończył się kolejny etap remontu szpitala

W szpitalu odnowiony został oddział neonatologiczny i część położnicza oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z blokiem porodowym. Do końca marca potrwa remont części ginekologicznej

Remont oddziałów neonatologii oraz ginekologiczno-położniczego rozpoczął się w maju 2015 roku. Od tego czasu odnowiony został oddział neonatologiczny i część położnicza oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z blokiem porodowym. Do końca marca potrwa modernizacja części ginekologicznej.

- Inwestycja ta, mająca duże znaczenie dla mieszkańców naszego powiatu i  pacjentek szpitala, znacznie podniesie jakość świadczonych - podkreśla starosta Józef Tomal.

Po modernizacji zmienił się układ pomieszczeń, wymieniono instalacje sanitarne, klimatyzacji i wentylacji, elektryczne, gazów medycznych, zakupiono wyposażenie. Na oddziale położniczym znajduje się sala pooperacyjna,  jest miejsce dla 16 pacjentek, które mogą przebywać w salach jedno, dwu i trzyosobowych (większość z łazienkami).

- Trudność tej inwestycji polegała na tym, aby tak zorganizować pracę tych dwóch oddziałów, by można było zapewnić ciągłość udzielania świadczeń zdrowotnych - podkreśla Adam Styczeń, dyrektor szpitala w Myślenicach.

Na oddziale neonatologii powstała  m.in. nowa sala intensywnego nadzoru nad noworodkami. W 2015 r. w myślenickim szpitalu przyszło na świat 1143 dzieci. To więcej niż w poprzednim 1083 porody.

Do szpitala trafił nowy sprzęt m.in.: aparaty USG, kardiomonitory wielofunkcyjne, stanowisko do resuscytacji noworodków, pulsoksymetr, kolposkop, łóżka szpitalne, szafki przyłóżkowe, przewijaki dla niemowląt. Planuje się zakup kolejnego sprzętu na oddziały: neonatologiczny i ginekologiczno-położniczy, m.in. inkubatora stacjonarnego, aparatu do wentylacji mechanicznej noworodka, łóżek porodowych, urządzenia do diagnostyki mikroinwazyjnej zaburzeń płodności i rozrodu.

Drugi etap modernizacji, czyli przebudowa części ginekologicznej i potrwa do końca marca.

Jak informuje starostwo powiatowe łączna wartość projektu wynosi 6.39 mln zł z czego wartość wkładu własnego SPZOZ to 1.12 mln zł. W całości wkład własny pokrywa dotacja z budżetu powiatu, która zostanie wykorzystana w latach 2015-2016. 

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

Zobacz więcej
Czytaj komentarze!