Miasto

Ten wiadukt ma 44 lata. Zostanie rozebrany

Ten wiadukt ma 44 lata. Zostanie rozebrany

Wiadukt nad Zakopianką prowadzący z Myślenic do Polanki zostanie rozebrany. Budowa nowego potrwa 16 miesięcy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę nowego wiaduktu. Ten łączący ul. Sienkiewicza z drogą do Polanki został wybudowany w 1972 roku.

Zardzewiałe i pokrzywione balustrady, dziury w jezdni, popękane krawężniki i chodniki, ubytki betonu w konstrukcji sprawiły, że GDDKiA podjęła decyzję o budowie nowego obiektu. 

W ramach prac wiadukt zostanie rozebrany, nad Zakopianką powstanie tymczasowa kładka dla pieszych. GDDKiA chce, aby wykonawca oprócz wiaduktu m.in. przebudował dojazdy do niego, wybudował chodnik dla pieszych, umocnił pobocze, wykonał zjazdy indywidualne, przebudował istniejące skrzyżowania z drogą dojazdową, skrzyżowania z łącznicą i wybudował kolektor kanalizacji deszczowej. Zleceniodawca daje na to termin od 14 do 16 miesięcy. Wykonawca ma zostać wskazany 24 lutego.

Na ten temat piszecie również na forum

Powiązane tematy

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?
Miasto 14

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?

„Prace miały zakończyć się w czerwcu, a wiadukt oddany w pierwszych dniach lipca. Mamy przeszło połowę miesiąca, maszyny i robotnicy zwinięci a przejazdu ciągle nie ma. Otworzą czy nie otworzą?” – pyta jeden z naszych czytelników

Komentarze (16)

 • 19 lut 2016

  Prawie 45 lat bez remontu generalnego. Takie przypadki się zdarzają. Widać że to lżejsza konstrukcja po części metodą prefabrykacji. Musiał być budowany równolegle z Zakopianką (obejściem Myślenic) w latach 70-tych.
  A taki most drogowy na Zarabie ma chyba z 80-lat i nic mu się w konstrukcji nie dzieje..

  23 1 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 19 lut 2016
  Konto usunięte napisał/a:

  spore utrudnienie dla kierowców z polanki ale wystarczy zrobić zatoczkę na światłach i pozwolić skręcać w lewo

  Na następnym skrzyżowaniu w stronę Krakowa,tam gdzie są przystanki,można zawrócić.Chociaż przy większym natężeniu ruchu może być problem.

  12 2 Odpowiedz
 • Piotr 19 lut 2016

  Czy ja dobrze zrozumiałem, że nie planowana jest rozbudowa wiaduktu o dodatkowy zjazd/wjazd na kierunku Kraków-Polanka / Polanka-Zakopane i nadal cały ten ruch musi się odbywać przez centrum?

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lut 2016

  spore utrudnienie dla kierowców z polanki ale wystarczy zrobić zatoczkę na światłach i pozwolić skręcać w lewo

  12 8 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 19 lut 2016

  Niestety nie będzie tam dodatkowego zjazdu,chociaż bardzo by się przydał. Ale za to jest w planach,z tego co gdzieś czytałem,poszerzenie tej drogi wzdłuż zakopianki w stronę Marimexu,więc to też będzie dobra opcja..

  8 2 Odpowiedz

Zobacz więcej