Miasto

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?

„Prace miały zakończyć się w czerwcu, a wiadukt oddany w pierwszych dniach lipca. Mamy przeszło połowę miesiąca, maszyny i robotnicy zwinięci, a przejazdu jak nie było tak nie ma. Otworzą czy nie otworzą?” – pyta jeden z naszych czytelników

Mail o tej treści dostaliśmy na redakcja@miasto-info.pl. Jeden z naszych czytelników zniecierpliwiony postępem prac, a raczej oddalającym się terminem otwarcia wiaduktu zastanawia się co stoi na przeszkodzie, aby już dzisiaj korzystać z wiaduktu.

W czerwcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiedzialna za tę inwestycję zapowiadała, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a kierowcy z nowego wiaduktu korzystać będą mogli w pierwszych dniach lipca.

Na początku miesiąca okazało się, że inwestor mimo zakończenia prac czeka na dokonanie inspekcji przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Ten odbył się wczoraj.

Aby mieszkańcy mogli korzystać z wiaduktu potrzebna jest decyzja o pozwoleniu na użytkowanie, która wydaje Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jeżeli uda się wydać taką decyzję w przeciągu najbliższych dni, to odbiór końcowy wiaduktu może odbyć się w piątek 21 lipca.

Przetarg ogłoszony przez GDDKiA wygrała firma GOTOWSKI z Bydgoszczy, która podjęła się rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu za ponad 5,8 mln zł.

Prace w tym miejscu rozpoczęły się maju ubiegłego roku. W zakresie inwestycji znalazła się również przebudowa dojazdów do projektowanego wiaduktu; budowa lewostronnego chodnika dla pieszych i prawostronnego umocnionego pobocza; przebudowa zjazdów indywidualnych, istniejącego skrzyżowania z droga dojazdową i skrzyżowania z łącznicą; budowa kolektora kanalizacji deszczowej; oświetlenie uliczne, linia doziemna.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 18 lip 2017

  Są urlopy , nie ma kto wstążki przeciąć , poświęcić? Bez tego ani rusz.

  68 13 Odpowiedz
 • 18 lip 2017

  21 lipiec ... czyli czekamy aż Szlachetka z koleżką partyjnym Wójcikiem przetną wstążkę..Żałosne ...

  63 20 Odpowiedz
 • Tom 18 lip 2017

  Ludzie już sami odsunęli barierki i korzystają, dla mieszkańców Polanki to duże utrudnienie. Prace trwając ponad rok? Tak się kończy jak jedyny kryterium jest by było tanio.

  47 11 Odpowiedz
 • 18 lip 2017

  Tak to już jest. Jakby jakiś "ważny" mieszkał w Polance czy Zawadzie to budowa nie mogłaby trwać dłużej jak z pół roku, a otwarcie byłoby zaraz po jej zakończeniu. A tak to bimbaja sobie z mieszkańców. A co.

  52 12 Odpowiedz
 • 18 lip 2017

  Polanka ZAWSZE była,jest i będzie na końcu. Dobrze że da się bokiem przejechać :)

  9 22 Odpowiedz
 • 18 lip 2017

  Proponuję żebyśmy sami go otwarli, a kiedy Szlachetka z Rydzykiem przyjedzie to będą w dupie i kasy za to nie wezmą :)

  50 17 Odpowiedz
 • 18 lip 2017

  Rydzyk w Myślenicach otwierać most :D dobre poczucie humoru ;p

  21 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2017

  Jeżeli faktycznie czekają z otwarciem na przecięcie wstęgi to znaczy że nic się nie zmieniło.
  Byłby niezły kabaret.

  35 13 Odpowiedz
 • 18 lip 2017

  To sa jakieś jaja !! dobre i co na paliwe więcej zarobią bo co to jest objechac zakopianke dookoła !! ;D
  Tankuj człowieku Gmina Ci zwróci haha :D Idioci i tyle ;/
  Wieczne korki wakacje są a my zeby dojechac do Polanki jak kretyni stoimy pol dnia na takim odcinku bo innej drogi nie ma... a nie sory przez Borzęte ... zakopianką nie pasuje? Nadrabiaj Borzętą a co!! :D

  20 16 Odpowiedz
 • 19 lip 2017

  5,8mln za wiadukt, razem z rozbiórką starego, a nikogo nie dziwi przeszło 8mln za pierwszą kładkę w Jaworniku, ( jak w ogóle porównywać jedno do drugiego O_o) !?

  29 2 Odpowiedz
 • 20 lip 2017

  Wiadukt będzie przejezdny od najbliższego piątku około godziny dziesiątej przed południem. Pozdrawiam Marek Gubała.

  8 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki
Myślenice 58

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na dwóch końcach ul. Szpitalnej gmina postawiła parkomaty. Kierowcy ignorowali urządzenia, pozostawiając samochody na chodniku - po drugiej stronie ulicy. Od teraz to niemożliwe, bo wjazd na niego blokują słupki W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o parkomatach jakie stanęły po obu stronach ul. Szpitalnej. To dalszy ci...

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby
Myślenice 3

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby

Dwa dni z rzędu na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z Zakopianką pod estakadą doszło do dwóch zderzeń w których ucierpiały trzy osoby W dniach 7 i 8 marca doszło do dwóch zderzeń w obrębie skrzyżowania ul. Słowackiego z Zakopianką. W pierwszej kolizji uszkodzone samochody częściowo blokowały przejazd wyłączając jeden pas ruchu. Strażacy zabezpieczyli...

Ratownicy zbierają na sprzęt. Mają połowę. Brakuje im jeszcze 10 tys. zł
Myślenice 21

Ratownicy zbierają na sprzęt. Mają połowę. Brakuje im jeszcze 10 tys. zł

Ratownicy wychodzą do wezwania bez względu na sytuację i panujące warunki atmosferyczne. Aby poszukiwania przebiegały sprawnie, potrzebny jest rozwój, a ten gwarantuje odpowiedni sprzęt. Myślenicką Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Psami można wesprzeć poprzez internetową zbiórkę Idąc na poszukiwania zaginionej osoby często czują niepewność, którą...