Miasto

Myślenice: Wiadukt nad Zakopianką otwarty

Myślenice: Wiadukt nad Zakopianką otwarty

 

Można jeździć nowym wiaduktem łączącym Myślenice z Polanką. Przejazdu w tym miejscu nie było prawie 15 miesięcy 

Pomimo, że prace nad budową nowego wiaduktu zakończono w czerwcu. Dopiero od dzisiaj został oddany do użytku kierowców. W czerwcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a kierowcy z nowego wiaduktu korzystać będą mogli w pierwszych dniach lipca.

Na początku miesiąca okazało się, że inwestor mimo zakończenia prac czeka na dokonanie inspekcji przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Ten odbył się w poniedziałek, a dzisiaj rano wiadukt został oddany do użytku. 

Nowy wiadukt

Nowy wiadukt nie posiada podpory pomiędzy jezdniami Zakopianki i został wykonany w miejscu swojego 44-letniego poprzednika. Zardzewiałe i pokrzywione balustrady, dziury w jezdni, popękane krawężniki i chodniki, ubytki betonu w starym wiadukcie sprawiły, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o budowie nowego obiektu.

Przetarg ogłoszony przez GDDKiA wygrała firma GOTOWSKI z Bydgoszczy, która podjęła się rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu za ponad 5,8 mln zł.

Prace w tym miejscu rozpoczęły się maju ubiegłego roku. Na czas budowy piesi korzystali z tymczasowej, drewnianej kładki. Natomiast największe niedogodności odczuwali kierowcy, którzy przez kilkanaście miesięcy musieli radzić sobie z reorganizacją ruchu drogowego i korkami jakie powstawały w związku z wyłączaniem poszczególnych pasów Zakopianki.

Oprócz rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu w zakresie inwestycji znalazła się przebudowa dojazdów do projektowanego wiaduktu; budowa lewostronnego chodnika dla pieszych i prawostronnego umocnionego pobocza; przebudowa zjazdów indywidualnych, istniejącego skrzyżowania z droga dojazdową i skrzyżowania z łącznicą; budowa kolektora kanalizacji deszczowej; oświetlenie uliczne, linia doziemna.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, co za tym idzie - nie nadaje się także do przebudowy.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, co za tym idzie - nie nadaje się także do przebudowy.

Nowy wiadukt nie posiada podpory pomiędzy jezdniami Zakopianki i został wykonany w miejscu swojego 44-letniego poprzednika.

Powiązane tematy

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?
Miasto 14

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?

„Prace miały zakończyć się w czerwcu, a wiadukt oddany w pierwszych dniach lipca. Mamy przeszło połowę miesiąca, maszyny i robotnicy zwinięci a przejazdu ciągle nie ma. Otworzą czy nie otworzą?” – pyta jeden z naszych czytelników

Komentarze (12)

 • 22 lip 2017

  Wszechobecny lans polityków PIS.

  Panie Pośle Jarosławie Szlachetka hańba tobie za to że podpisałeś się pod projektem który depta konstytucję i niszczy trójpodział władzy w Polsce.

  zdjecie

  55 15 Odpowiedz
 • 22 lip 2017

  Za co tak dziękujecie? Za swoje wybudował?

  51 11 Odpowiedz
 • 22 lip 2017

  Pomijam prostacką treść tej oficjalnej informacji - umieszczonej na stronie internetowej, ale
  mimo to, nie mogę przejść obojętnie wobec jej zawartości merytorycznej.

  zdjecie

  PRIMO:
  Czy w oficjalnej wypowiedzi publicznej sformułowanie "panie starosto" (mając na myśli konkretną osobę), jest aby sformułowaniem poprawnym ? Czy napisanie "panie starosto", zamiast "Panie Starosto", to brak znajomości poprawnej pisowni ? Naczelna zasada polskiej grzeczności, to okazywanie szacunku partnerowi, ale i uwzględnianie hierarchii istniejącej między partnerami. Tak więc, w tekście powinna być mowa o " Panie Staroście".

  SECONDO:
  (oryginalna pisownia) "... inwestycja zrealizowana dzięki rządowi #PiS panu ministrowi Andrzejowi Adamczykowi i posłowi Jarosławowi Szlachetce"

  Jeśli inwestycja jest zrealizowana dzięki w/w to rozumiem, że w/w odpowiadają za OPÓŹNIENIA w oddaniu inwestycji i są za nie odpowiedzialni. Czy tak ?

  TERZO:
  Jeśli tak w/w dbają o nas jak ustawę o Sądzie Najwyższym - biada nam.
  Pełen, profesjonalny i brak kompetencji.

  PODSUMOWANIE: ale obciach podobnie jak tu:

  zdjecie
  To jedna z najważniejszych ustaw w Państwie.

  43 14 Odpowiedz
 • Artur 21 lip 2017

  Wreszcie! Szkoda, że tak długo :)

  37 3 Odpowiedz
 • 23 lip 2017

  Wiadukt super, jeszcze tylko położyć te 25 m nowej nakładki asfaltowej za wiaduktem w stronę M-ic. Szkoda że nie można było tego zrobić od razu, a może można było... Powstał by ładny ciąg drogi, a tak to jest przerwa, może to nic ale byłoby ładniej.

  24 4 Odpowiedz

Zobacz więcej