Miasto

Myślenice: Wiadukt nad Zakopianką otwarty

 

Można jeździć nowym wiaduktem łączącym Myślenice z Polanką. Przejazdu w tym miejscu nie było prawie 15 miesięcy 

Pomimo, że prace nad budową nowego wiaduktu zakończono w czerwcu. Dopiero od dzisiaj został oddany do użytku kierowców. W czerwcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a kierowcy z nowego wiaduktu korzystać będą mogli w pierwszych dniach lipca.

Na początku miesiąca okazało się, że inwestor mimo zakończenia prac czeka na dokonanie inspekcji przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Ten odbył się w poniedziałek, a dzisiaj rano wiadukt został oddany do użytku. 

Nowy wiadukt

Nowy wiadukt nie posiada podpory pomiędzy jezdniami Zakopianki i został wykonany w miejscu swojego 44-letniego poprzednika. Zardzewiałe i pokrzywione balustrady, dziury w jezdni, popękane krawężniki i chodniki, ubytki betonu w starym wiadukcie sprawiły, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o budowie nowego obiektu.

Przetarg ogłoszony przez GDDKiA wygrała firma GOTOWSKI z Bydgoszczy, która podjęła się rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu za ponad 5,8 mln zł.

Prace w tym miejscu rozpoczęły się maju ubiegłego roku. Na czas budowy piesi korzystali z tymczasowej, drewnianej kładki. Natomiast największe niedogodności odczuwali kierowcy, którzy przez kilkanaście miesięcy musieli radzić sobie z reorganizacją ruchu drogowego i korkami jakie powstawały w związku z wyłączaniem poszczególnych pasów Zakopianki.

Oprócz rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu w zakresie inwestycji znalazła się przebudowa dojazdów do projektowanego wiaduktu; budowa lewostronnego chodnika dla pieszych i prawostronnego umocnionego pobocza; przebudowa zjazdów indywidualnych, istniejącego skrzyżowania z droga dojazdową i skrzyżowania z łącznicą; budowa kolektora kanalizacji deszczowej; oświetlenie uliczne, linia doziemna.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, co za tym idzie - nie nadaje się także do przebudowy.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, co za tym idzie - nie nadaje się także do przebudowy.

Nowy wiadukt nie posiada podpory pomiędzy jezdniami Zakopianki i został wykonany w miejscu swojego 44-letniego poprzednika.

Powiązane tematy

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?
Miasto 14

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?

„Prace miały zakończyć się w czerwcu, a wiadukt oddany w pierwszych dniach lipca. Mamy przeszło połowę miesiąca, maszyny i robotnicy zwinięci a przejazdu ciągle nie ma. Otworzą czy nie otworzą?” – pyta jeden z naszych czytelników

Komentarze

 • Artur 21 lip 2017

  Wreszcie! Szkoda, że tak długo :)

  37 3 Odpowiedz
 • 21 lip 2017

  Na którym zdjęciu jest nowy ?

  10 44 Odpowiedz
 • 22 lip 2017

  Pomijam prostacką treść tej oficjalnej informacji - umieszczonej na stronie internetowej, ale
  mimo to, nie mogę przejść obojętnie wobec jej zawartości merytorycznej.

  zdjecie

  PRIMO:
  Czy w oficjalnej wypowiedzi publicznej sformułowanie "panie starosto" (mając na myśli konkretną osobę), jest aby sformułowaniem poprawnym ? Czy napisanie "panie starosto", zamiast "Panie Starosto", to brak znajomości poprawnej pisowni ? Naczelna zasada polskiej grzeczności, to okazywanie szacunku partnerowi, ale i uwzględnianie hierarchii istniejącej między partnerami. Tak więc, w tekście powinna być mowa o " Panie Staroście".

  SECONDO:
  (oryginalna pisownia) "... inwestycja zrealizowana dzięki rządowi #PiS panu ministrowi Andrzejowi Adamczykowi i posłowi Jarosławowi Szlachetce"

  Jeśli inwestycja jest zrealizowana dzięki w/w to rozumiem, że w/w odpowiadają za OPÓŹNIENIA w oddaniu inwestycji i są za nie odpowiedzialni. Czy tak ?

  TERZO:
  Jeśli tak w/w dbają o nas jak ustawę o Sądzie Najwyższym - biada nam.
  Pełen, profesjonalny i brak kompetencji.

  PODSUMOWANIE: ale obciach podobnie jak tu:

  zdjecie
  To jedna z najważniejszych ustaw w Państwie.

  43 14 Odpowiedz
 • 22 lip 2017

  Wszechobecny lans polityków PIS.

  Panie Pośle Jarosławie Szlachetka hańba tobie za to że podpisałeś się pod projektem który depta konstytucję i niszczy trójpodział władzy w Polsce.

  zdjecie

  55 15 Odpowiedz
 • 22 lip 2017

  Panie Burmistrzu !! cała Polanka .. Dziękujemy !!! Dziękujemy !!! Dziękujemy !!!

  13 48 Odpowiedz
 • 22 lip 2017

  Za co tak dziękujecie? Za swoje wybudował?

  51 11 Odpowiedz
 • 23 lip 2017

  Wiadukt udany. Ale niestety i tutaj trolle internetowe zaczynają mącić . Nawet w wpisie o wiadukcie gość miesza coś o pisie.
  Chyba już jest wszystko jasne że to są opłacani ludzie.
  Dziwię się administracji forum że nie kasuje takich wpisów. Do tego jest jeden temat co w polityce i tyle.

  15 123 Odpowiedz
  • 23 lip 2017

   Osoby które chcą coś ugrać dla siebie na różnych wydarzeniach zawsze będą oczekiwały jakiegoś szczególnego podziękowania dla siebie i jakiegoś specjalnego traktowania. Proponuję ignorować.

   7 6 Odpowiedz
 • 23 lip 2017

  Wiadukt super, jeszcze tylko położyć te 25 m nowej nakładki asfaltowej za wiaduktem w stronę M-ic. Szkoda że nie można było tego zrobić od razu, a może można było... Powstał by ładny ciąg drogi, a tak to jest przerwa, może to nic ale byłoby ładniej.

  24 4 Odpowiedz
  • Mariusz 24 lip 2017

   No właśnie, ja myślałem że wyremontują ten kawałek przy okazji budowy wiaduktu. Pewnie to zrobią jak chodniki ukończą na ulicy Sienkiewicza.

   6 4 Odpowiedz
 • 25 lip 2017

  MIE DZIS burmistr dzien dybry powiedzial STRACH SIE BAC Buuuuuuu

  2 2 Odpowiedz
 • 27 lip 2017

  A czemu poseł Szlachetka podpisuje się pod inwestycją wykonaną za nasze podatki? Zaplanowaną, przygotowaną i zabezpieczoną finansowo przez Platformę Obywatelską? Oj nie ładnie panie pośle.... nie ładnie.

  5 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 25

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 38

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 39

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...

Parkują na zakazie i do tego na chodniku? Mirosław Fita: „Postawmy tam paliki”
Myślenice 5

Parkują na zakazie i do tego na chodniku? Mirosław Fita: „Postawmy tam paliki”

Zakaz zatrzymywania i postoju przy ul. Szpitalnej jest nagminnie łamany przez mieszkańców, którzy parkują na chodniku. Od stycznia stanie tu parkomat, a przy chodniku radny Mirosław Fita proponuje wstawienie palików Zdaniem funkcjonariuszy z myślenickiej drogówki od lat do najczęściej popełnianych przez kierowców przewinień do których dochodzi na...