Miasto

Myślenice: Rusza budowa wiaduktu nad Zakopianką

Myślenice: Rusza budowa wiaduktu nad Zakopianką

Rozpoczyna się budowa nowego wiaduktu nad Zakopianką w Myślenicach. Prace potrwają 14 miesięcy

Teren budowy został przekazany wykonawcy, którym jest firma „GOTOWSKI – Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe” z Bydgoszczy. Za ponad 5 mln 853 tys. zł. zbuduje nowy wiadukt. Został on zaprojektowany jako obiekt sprężony typu rama kozłowa o konstrukcji płytowo - belkowej. Nie będzie miał podpory pomiędzy jezdniami drogi krajowej nr 7 i powstanie w miejscu starego wiaduktu, który zostanie wcześniej rozebrany.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy stanu technicznego obiekt w obecnym stanie technicznym nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, nie nadaje się także do racjonalnej przebudowy.

Na czas budowy nowego obiektu zostanie zbudowana kładka dla pieszych. Nie będzie natomiast przejazdu nad Zakopianką. - W trakcie prac czasowo zamykana będzie jedna jezdnia " Zakopianki" i ruch poprowadzony zostanie wówczas po drugiej jezdni, w dwóch kierunkach. O wprowadzanych zmianach będziemy informować na bieżąco - mówi Iwona Mikrut z GDDKIA w Krakowie.

Inwestycja potrwa 421 dni czyli ok. 14 miesięcy.

Oprócz rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu w zakresie inwestycji są: * przebudowa dojazdów do projektowanego wiaduktu; * budowa lewostronnego chodnika dla pieszych i prawostronnego umocnionego pobocza; * przebudowa zjazdów indywidualnych, istniejącego skrzyżowania z droga dojazdową i skrzyżowania z łącznicą; * budowa kolektora kanalizacji deszczowej; * oświetlenie uliczne, linia doziemna.

Powiązane tematy

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?
Miasto 14

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?

„Prace miały zakończyć się w czerwcu, a wiadukt oddany w pierwszych dniach lipca. Mamy przeszło połowę miesiąca, maszyny i robotnicy zwinięci a przejazdu ciągle nie ma. Otworzą czy nie otworzą?” – pyta jeden z naszych czytelników

Komentarze (4)

 • 11 kwi 2016

  Jak to jest? Kładka w Jaworniku kosztowała 7 mln zł. a niewspółmiernie większy wiadukt dla samochodów oraz pieszych 5.8 mln zł gdzie w kosztorys budowy wchodzi jeszcze rozbiórka starego. !!??

  92 1 Odpowiedz
 • 11 kwi 2016

  Gdyby było na kładkę 20 mln to kosztowała by 20 mln. To jest właśnie zarządzanie naszych urzędasów, im więcej kasy się przewinie tym więcej da się ukręcić... dobrze się żyje ?? dobrze!!

  73 1 Odpowiedz
 • 12 kwi 2016

  "by żyło się lepiej!"
  przynajmniej urzędasom :)

  35 1 Odpowiedz
 • 24 kwi 2016

  wszystko fajnie
  Rozpoczyna się budowa nowego wiaduktu nad Zakopianką w Myślenicach. Prace potrwają 14 miesięcy
  tylko kiedy może jakąś datę trzeba by było podać

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej