Okolice

Czy ktoś korzysta z kładek nad Zakopianką? Test Radia Kraków

 

Dziennikarze Radia Kraków przeprowadzili test użyteczności kładek nad Zakopianką w Gaju i Jaworniku. Jak się okazuje ta w Jaworniku cieszy się o wiele mniejszym zainteresowaniem

Prosty test został przeprowadzony w godz. 6:30 - 8, kiedy według ich założeń najwięcej osób wybiera się do pracy. W tym czasie z kładki w Jaworniku skorzystało 9 osób a z obiektu w Gaju 35.

Na początku 2015 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała kładkę dla pieszych w Jaworniku. Z końcem tego samego roku ukończone zostały prace nad drugą kładką w Gaju. Koszt każdej z nich to między 6 a 7,5 mln zł.

Który sposób na przekroczenie Zakopianki uważasz za wygodniejszy?

 • tunelem pod jezdnią tunelem pod jezdnią 87%
 • kładką nad jezdnią kładką nad jezdnią 13%
 • Głosów: 2639

Już wtedy w jednej z naszych ankiet 86% z Was wskazywało tunele jako praktyczniejszy i wygodniejszy sposób na przekraczanie Zakopianki.

O ich budowę apelował burmistrz Myślenic. Zgodnie z jego wyliczeniami za cenę kładki można wybudować dwa przejścia podziemne. - Kładka umożliwia wyłącznie przejście, natomiast tunel przejazd samochodem i przejście. Utrzymanie tunelu nie musi generować takich kosztów utrzymania jak kładka z windami - argumentował w ubiegłym roku.

W marcu Ministerstwo infrastruktury i Budownictwa przekazało na poprawę bezpieczeństwa przy Zakopiance 35 mln zł. To kwota przeznaczona wyłącznie na inwestycje na terenie gminy Myślenice. W ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych powstaną dwie kładki dla pieszych m.in. w Głogoczowie i jedna w Jaworniku.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 25 kwi 2016

  "Dziennikarze Radia Kraków przeprowadzili test użyteczności kładek nad Zakopianką w Gaju i Jaworniku. Jak się okazuje ta w Gaju cieszy się o wiele mniejszym zainteresowaniem", "Prosty test został przeprowadzony w godz. 6:30 - 8, kiedy według ich założeń najwięcej osób wybiera się do pracy. W tym czasie z kładki w Jaworniku skorzystało 9 osób a z obiektu w Gaju 35." - Autor artykułu chyba sam do końca nie wie co napisał...Te 35 osób w 1.5 godziny to faktycznie "o wiele mniejsze" zainteresowanie niż .... 9 osób w takim samym czasie...

  34 7 Odpowiedz
  • 25 kwi 2016

   Bez przeprowadzania testu wychodzi na to ,że Dziennikarze Radia Kraków przeprowadzając badanie byli pod wpływem silnych środków odurzających . Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie pora dnia . Od 6: 30 do 8 !!!

   11 9 Odpowiedz
 • 25 kwi 2016

  "Och jak przyjemnie"... (rozdawac nie swoj cash..)

  20 4 Odpowiedz
 • 25 kwi 2016

  a na Zakopiance od Krakowa do Myślenic mają powstac chyba jeszcze 3 albo 4 kładki,jedna w Jaworniku a 2 w głogoczowie

  11 4 Odpowiedz
 • 25 kwi 2016

  Co wy tak smęcicie? Pomylili się , to się pomylili jak pewnie każdy z was chociaż raz w pracy. Po kiego grzyba tak się chwalić, że umiecie czytać ze zrozumieniem? Wystarczy krótko, że "błąd w tekście"

  20 8 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 26 kwi 2016

  Podobno, jak ktoś przechodzi kładką, to kierowcy zatrzymują samochody i biją brawo.

  45 7 Odpowiedz
 • 26 kwi 2016

  Nie ogarniam założenia kładki w Jaworniku, jak i zamontowanej tam windy. Niby ma być ułatwieniem dla niepełnosprawnych, ale po kiego grzyba osoba taka miałaby wybierać się na drugą stronę, skoro jest tam ulokowanych kilka zakładów i stacja benzynowa. Za tą kwotę za którą została wybudowana kładka, można by zrobić coś tańszego jak tunel.

  12 7 Odpowiedz
 • 26 kwi 2016

  Bo jest tam przystanek busów na którym.....busy się nie zatrzymują. Paranoja

  19 4 Odpowiedz
 • 26 kwi 2016

  przystanku busów nie ma przy kładce w Jaworniku ... znaczy jest ale 1,5 kilometra dalej

  12 9 Odpowiedz
 • 26 kwi 2016

  Oczywiście, że są. Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj tylko przejdź się i zobacz. Ale że busiarze tam nie zjeżdżają to już inna bajka.

  14 3 Odpowiedz
 • 27 kwi 2016

  Wszystkich zwolenników tuneli pod zakopianką zapraszam do zwiedzenia tunelu pod estakadą w Myślenicach. Mocz, kał, śmieci, graffiti i - wieczorami - obawa o własne bezpieczeństwo. Siedlisko i miejsce schadzek lokalnych meneli. Zarząd dróg czyni słusznie, nie dając się przekonać ignorantom, że tunel to rozwiązanie lepsze. Tańsze - tutaj się zgodzę, ale na pewno nie lepsze. Nie w naszych, polskich, warunkach.

  14 8 Odpowiedz
  • 28 kwi 2016

   Wystarczy w takim tunelu zamontować ze dwie kamery i dobrze oświetlić,a cały koszt takiej inwestycji zamknie się w kilkuset złotych :)

   6 4 Odpowiedz
 • 27 kwi 2016

  Kładka w Jaworniku jest nieporozumieniem.!!
  Owszem dla pieszych jest bardzo dobra, jednak nikt nie pomyślał o innych użytkownikach ruchu drogowego, Nikt nie pomyślał o kierowcach samochodów jadących z Myślenic w stronę, Sułkowic, oraz o tych jadących z Sułkowic do Krakowa. Wystarczy zwykły piątek, jadąc z Myślenic często brakuje pasu do zjazdu w kierunku Sułkowic. Wszyscy się spieszą z Krakowa
  I mają do tego prawo.

  Na tym skrzyżowaniu nie ma ograniczenia prędkości do 70 km/h, jak jest to rozwiązane na wielu mniejszych, mniej ruchliwych skrzyżowaniach zakopianki. !!!!
  Pytanie dlaczego nie ma ograniczenia prędkości?

  Ograniczenie prędkości było na chwilę, podczas przebudowy wyjazdu z Jawornika na zakopiankę, które z kolei jest kolejnym nieporozumieniem w tym miejscu. Ciężarówka bądź autobus jadące z Jawornika do Krakowa ustępując pierwszeństwa pojazdom jadącym zakopianką blokują pozostałe samochody jadące w kierunku Myślenic, tworząc niepotrzebne kolejki do wyjazdu.
  Przed przebudową tego nie było.
  Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem była by sygnalizacja świetlna, lepszym był by węzeł bezkolizyjny, jednak przez kładkę jest to nie możliwe.
  Dziękuję!

  6 2 Odpowiedz
 • 27 kwi 2016

  Priorytetem jest pedzenie na zaboj na osi Krakow-Zakopane. To przymiarka pod ekspresowke? Jesli tak, to czy zaistnialy okolicznosci do takiej przymiarki - plany, wykupione grunty pod droge wojewodzka itp.? A moze po prostu jakis wizjoner z GDDiK widzi tu ekspresowke za lat 200 i stwierdzil ze mozna juz zbudowac pare kladek na odcinku 30 km i puscic nimi wszystkich pieszych od Myslenic po Libertow? A zatem - kto mieszka blisko kladki ten zbawion: Mogilany i Libertow przechodza w Glogoczowie, Krzyszkowice/Beczarka moga wybierac ktora kladka ladniejsza. Kto zas lubi adrenalinke moze zabawic sie na pasach w "co mi zrobisz, jak mnie zlapiesz".

  Oczywiscie, tylko swiatla... poki co mamy: kasjerow i wizjonerow. No i matolow tez chcieliby miec, przynajmniej probuja.

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Mieszkańcy chcą oświetlenia na ul. Sucha Góra, ale gmina nie ma pieniędzy
Sułkowice 13

Mieszkańcy chcą oświetlenia na ul. Sucha Góra, ale gmina nie ma pieniędzy

Radny Kamil Żądło pisze w imieniu mieszkańców ul. Sucha Góra do burmistrza, aby zamontował uliczne latarnie. Ten odpowiada, że rada miejska nie zabezpieczyła środków w budżecie na ten cel Radny Kamil Żądło w imieniu mieszkańców ul. Sucha Góra złożył interpelację do burmistrza w sprawie montażu oświetlenia. Jak zapowiada, ich dokładną lokalizację j...

Zmarł Krzysztof Surma. Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji
Raciechowice 0

Zmarł Krzysztof Surma. Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji

We wtorek 18 lutego w wieku 23 lat zmarł Krzysztof Surma. Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji, społecznik, sportowiec, człowiek którego interesowało życie społeczności wiejskiej i jego mała ojczyzna "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji- Krzysztof Surma. Wyrazy współczucia dla rodziny i prz...

Lubisz piec i jeść słodkości? Możesz pomóc Mateuszowi Chrobakowi
Sułkowice 0

Lubisz piec i jeść słodkości? Możesz pomóc Mateuszowi Chrobakowi

Po raz kolejny można się włączyć w pomoc Mateuszowi Chrobakowi. W tym roku "Akcja Placek" odbędzie się w Sułkowicach, skąd pochodzi chłopiec Na czym polega akcja placek? - Wszystkie chętne osoby zapraszamy do przygotowywania wypieków, ciast, ciasteczek itd. Do krojenia i pakowania tych ciast i przygotowywania paczek. Do sprzedaży tych paczek przed...

Przeniosą przedszkole z Czasławia do Raciechowic?
Czasław 0

Przeniosą przedszkole z Czasławia do Raciechowic?

Końcem stycznia radni podjęli uchwałę w sprawie zamiaru przekształcenia przedszkola w Raciechowicach, poprzez przywrócenie jego siedziby zgodnie z aktem założycielskim. Co to oznacza? W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że: w chwili obecnej przedszkole zlokalizowane było tymczasowo w Czasławiu w dwóch budynkach. Przeniesienie siedziby nie zostało d...

Kolejne wyjazdy do powalonych drzew
Powiat myślenicki 0

Kolejne wyjazdy do powalonych drzew

Od początku weekendu do dzisiaj strażacy otrzymywali kolejne zgłoszenia o powalonych drzewach To efekt silnego wiatru nad powiatem myślenickim. Jak wyjaśnia Roman Ajchler, rzecznik prasowy KP PSP w Myślenicach, zawiadomienia dotyczyły powalonych drzew na drogi i budynek mieszkalny. Usuwanie wiatrołomów miało miejsce w miejscowościach Zakliczyn, My...

„Bezpieczna Jedynka” o skrzyżowaniu w Krzyszkowicach. Tunel najwcześniej w 2024 roku
Krzyszkowice 8

„Bezpieczna Jedynka” o skrzyżowaniu w Krzyszkowicach. Tunel najwcześniej w 2024 roku

Reporterzy programu „Bezpieczna jedynka” realizowanego przez Program 1 Polskiego Radia najnowszy odcinek poświęcili niebezpiecznemu skrzyżowaniu w Krzyszkowicach. Co nowego wniósł do sprawy? Rozgłos jaki mieszkańcy Krzyszkowic nadali skrzyżowaniu drogi powiatowej z Zakopianką sprawia, że kolejni politycy oraz media o zasięgu ogólnopolskim zabieraj...