Okolice

Czy ktoś korzysta z kładek nad Zakopianką? Test Radia Kraków

Czy ktoś korzysta z kładek nad Zakopianką? Test Radia Kraków

 

Dziennikarze Radia Kraków przeprowadzili test użyteczności kładek nad Zakopianką w Gaju i Jaworniku. Jak się okazuje ta w Jaworniku cieszy się o wiele mniejszym zainteresowaniem

Prosty test został przeprowadzony w godz. 6:30 - 8, kiedy według ich założeń najwięcej osób wybiera się do pracy. W tym czasie z kładki w Jaworniku skorzystało 9 osób a z obiektu w Gaju 35.

Na początku 2015 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała kładkę dla pieszych w Jaworniku. Z końcem tego samego roku ukończone zostały prace nad drugą kładką w Gaju. Koszt każdej z nich to między 6 a 7,5 mln zł.

Który sposób na przekroczenie Zakopianki uważasz za wygodniejszy?

 • tunelem pod jezdnią tunelem pod jezdnią 87%
 • kładką nad jezdnią kładką nad jezdnią 13%
 • Głosów: 2639

Już wtedy w jednej z naszych ankiet 86% z Was wskazywało tunele jako praktyczniejszy i wygodniejszy sposób na przekraczanie Zakopianki.

O ich budowę apelował burmistrz Myślenic. Zgodnie z jego wyliczeniami za cenę kładki można wybudować dwa przejścia podziemne. - Kładka umożliwia wyłącznie przejście, natomiast tunel przejazd samochodem i przejście. Utrzymanie tunelu nie musi generować takich kosztów utrzymania jak kładka z windami - argumentował w ubiegłym roku.

W marcu Ministerstwo infrastruktury i Budownictwa przekazało na poprawę bezpieczeństwa przy Zakopiance 35 mln zł. To kwota przeznaczona wyłącznie na inwestycje na terenie gminy Myślenice. W ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych powstaną dwie kładki dla pieszych m.in. w Głogoczowie i jedna w Jaworniku.

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • Def Ibrylator 26 kwi 2016

  Podobno, jak ktoś przechodzi kładką, to kierowcy zatrzymują samochody i biją brawo.

  45 7 Odpowiedz
 • 25 kwi 2016

  "Dziennikarze Radia Kraków przeprowadzili test użyteczności kładek nad Zakopianką w Gaju i Jaworniku. Jak się okazuje ta w Gaju cieszy się o wiele mniejszym zainteresowaniem", "Prosty test został przeprowadzony w godz. 6:30 - 8, kiedy według ich założeń najwięcej osób wybiera się do pracy. W tym czasie z kładki w Jaworniku skorzystało 9 osób a z obiektu w Gaju 35." - Autor artykułu chyba sam do końca nie wie co napisał...Te 35 osób w 1.5 godziny to faktycznie "o wiele mniejsze" zainteresowanie niż .... 9 osób w takim samym czasie...

  34 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 kwi 2016

  "Och jak przyjemnie"... (rozdawac nie swoj cash..)

  20 4 Odpowiedz
 • 26 kwi 2016

  Bo jest tam przystanek busów na którym.....busy się nie zatrzymują. Paranoja

  19 4 Odpowiedz
 • 25 kwi 2016

  Co wy tak smęcicie? Pomylili się , to się pomylili jak pewnie każdy z was chociaż raz w pracy. Po kiego grzyba tak się chwalić, że umiecie czytać ze zrozumieniem? Wystarczy krótko, że "błąd w tekście"

  20 8 Odpowiedz

Zobacz więcej