Miasto

Myślenice: Kto potrącił tego psa i wlókł go za samochodem prawie kilometr?

Myślenice: Kto potrącił tego psa i wlókł go za samochodem prawie kilometr?

Kierowca vw golfa w centrum miasta miał potrącić psa, a następnie przeciągnąć go za samochodem przez kilka ulic. Zwierzę trafiło do lokalnej lecznicy, a właściciel w internecie szuka sprawcy 


Informacja zamieszczona na facebooku VetmediciInformacje na ten temat przesłał nam jeden z czytelników. Jak wynika z jego relacji; w środę 4 maja ok. godz. 21:30 na ul. Niepodległości został potrącony pies rasy beagle.

Właściciel przechodził przez jezdnię w okolicy pubu Sowa, pies zerwał się ze smyczy i wpadł pod przejeżdżające auto. Kierowca miał się nie zatrzymać i wlec wyjącego psa pod samochodem ulicą Niepodległości, następnie skręcić w Słowackiego, dalej w Żwirki i Wigury i pod prąd ul. Szpitalną. Zmaltretowany pies wypadł pod Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Zwierzę trafiło do przychodni weterynaryjnej Vetmedica, gdzie weterynarze robili wszystko by go uratować. Po trwającym kilka godzin zabiegu, serce psa się zatrzymało.

Odkąd na profilu przychodni trafiły zdjęcia Borysa, internauci zaczęli przekazywać dodatkowe informacje.

„Dziękujemy za udostępnianie i prosimy o dalsze, dzięki temu zaczynają pojawiać się świadkowie. Wiemy już, że to był czarny golf 4, jechał ul. Niepodległości, następnie skręcił w ul. Słowackiego, jechał ul. Szpitalną pod prąd i skręcił w ul. Piłsudskiego w stronę centrum. Następnie wracał ul. Piłsudskiego w stronę Zarabie” – czytamy na facebooku lecznicy.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 8 maj 2016

  Matko:( Czytam i aż się krew w żyłach gotuje. Jak można zrobić coś takiego??! Nie wierzę, że ktoś nie zauważył, że wlecze pod samochodem psa, który na pewno strasznie wył... Co do monitoringu to straszny pech, że akurat wtedy był nieczynny, ale są jeszcze kamery np na sklepach. Może akurat ktoś posiada nagranie z tamtego dnia. No i najważniejsze co z psem? Jest napisane, że po zabiegu serce się zatrzymało, ale nie ma informacji czy udało się coś zrobić żeby go uratować.

  58 15 Odpowiedz
 • kasia 8 maj 2016

  nieczynny monitoring? akurat wtedy ? coś tu śmierdzi !!!

  102 10 Odpowiedz
 • 8 maj 2016

  Odnaleźć zwyrodnialca,zapiąć za linkę i jazda po Zakopiance

  142 16 Odpowiedz
  • 8 maj 2016

   Jakiej Zakopiance!? Co ty nie poważny? Zakopianka ładna i równa. Po lokalnych drogach z dziurami.

   91 7 Odpowiedz
   • 10 maj 2016

    po wiejskich kamienisto-wyboistych ścieżkach najlepiej stale pod górę , by się goguś dowiedział jak to jest "być transportowanym"

    29 2 Odpowiedz
 • 8 maj 2016

  Szok. Jedna może i nieczynna była a co z pozostałymi kamerami na trasie?

  71 12 Odpowiedz
 • Marek Stoszek 8 maj 2016

  Jak zwykle w Myślenicach, jedna kamera akurat była skierowana w lewą stronę, druga w prawą a trzecie była w d....e ! I wszystko w temacie. Przypomina mi to sprawę psa z Zarabia ubranego w sukienkę i zakatowanego przez, jak podaje policja, nieznanych sprawców. Dziadostwo, syf i nieudolność w mieście objętym monitoringiem.

  130 6 Odpowiedz
 • 8 maj 2016

  Policja ma dostęp do monitoringu ale nie steruje kamerami. Za ich ustawienie odpowiedzialne jest miasto

  34 16 Odpowiedz
 • 8 maj 2016

  Jak bym sie dowiedziala kto to ,to bym mu to samo zrobila zeby tak samo cierpial jak ten pies . Takiemu to powinni odrazu ukrecic glowe...

  67 10 Odpowiedz
 • 8 maj 2016

  Nic dodać, nic ująć. Popieram!

  37 3 Odpowiedz
 • 8 maj 2016

  Kurrrr... z tymi kamerami, zawsze gdy są potrzebne to nie działają albo skierowsne w inną stronę. To jakaś kpina z mieszkańców tego miasta.
  Kantor na Słowackiego przy Carefourze ma kamere, proponuje zapytać u nich .

  58 4 Odpowiedz
 • Michael 8 maj 2016

  oj przestańcie nie wiadomo tak naprawdę dlaczego się nie zatrzymał może naprawdę nie słyszał bo słuchał muzyki może był w szoku może to była kobieta która spanikowała a może kierowca był po jakiś nie dozwolonych środkach za dużo znaków zapytania. nie zapominajmy o właścicielu tego psa jego obowiązkiem jest nie dopuścić do tak zwanego zerwania powinien dbać o bezpieczeństwo swojego psa a także innych co by było gdyby kierowca odbił np w mur albo przechodniów? wiem jedno ja bym się zatrzymał i zadzwonił na policje w celu ukarania właściciela za stwarzanie niebezpieczeństwa i sprawowanie niewłaściwej opieki nad swoim psem.

  71 124 Odpowiedz
  • 8 maj 2016

   CZY TY SIĘ KUR.A SŁYSZYSZ?
   Pod prąd od szpitala to też przez nieuwagę pojechał czy przez głośną muzykę? Przez stres? To skąd ma prawo jazdy skoro się nie nadaje?
   Kierowca ma zachować taką prędkość żeby się zatrzymać, po to ktoś wymyślił ograniczenia prędkości. Sam lubie głośną muzykę i nie mówię że jeżdże wolno ale nie mów że jadąc autem słuchanie muzyki jest w stanie uśpić Twoją czujność, jak słuchasz muzyki to już Cię przepisy nie obowiązują? "Może był pod wpływem niedozwolonych środów" to może mu jeszcze banie polać bo się zestresował??? Pies luzem właściciel winny? To znaczy że jakby dziecko wybiegło i je potrącił to też trzeba go zrozumieć z w/w powodów? No w końcu rodzic nie upilnował, tylko każdy kto ma dziecko wie że choćbyś jak pilnował to takie sytuacje się zdarzają.
   Wszystko sprowadza się do tego że "Błądzić rzeczą ludzką" każdemu zdarzy się dać d..y więc jeśli pies wbiegł to mógł/mogła to od razu wyjaśnić, pewnie zwierze by żyło.

   125 17 Odpowiedz
   • Michael 8 maj 2016

    widzę że twoja inteligencja nie pozwala ci czytać ze zrozumieniem i dla tego interpretujesz to po swojemu a do tego słownictwo.

    18 85 Odpowiedz
  • 8 maj 2016

   Ajaki ty masz samochód???? Może bronisz sam siebie..... w innym wypadku ten twój komentarz jest dla mnie niezrozumiały. ( zwroty odnoszące sie do twojej osoby są celowo pisane z małej litery!!!)

   41 9 Odpowiedz
  • 9 maj 2016

   Właściciel samochodu był świadomy że potrącił psa. Mało tego, na drugi dzień chwalił się w pracy że "potrącił jakiegoś kundla i przeciągnął go pod samochodem". Zwyrodnialec zrobił to z premedytacją i uśmiechem na twarzy, a teraz nie ma odwagi ponieść konsekwencji.

   58 8 Odpowiedz
   • Michael 9 maj 2016

    jeżeli tak było to oczywiście powinien ponieść kare co wcale nie wykluczałem w wcześniej

    25 3 Odpowiedz
   • 9 maj 2016

    Z Twojego wpisu wynika, że wiesz kto kierował tym samochodem. Mam nadzieję, że go znajdą i beknie za to.

    59 1 Odpowiedz
   • 9 maj 2016

    Jeżeli dla tego bandyty to taka świetna zabawa, którą się potem chwali, to może niech co wieczór przyczepia se do swojej fury kumpla, mamę, żonę i huzia przez miasto! A w niedzielę do kościółka!

    45 5 Odpowiedz
   • 10 maj 2016

    Wiesz co, współczuję temu komuś, że ma takiego kolegę jak ty, jak kolega z pracy może na forum wydać swojego kolegę, jest to dla mnie nie zrozumiałe, trzeba mu było od razu powiedzieć co myślisz i skłonić aby się zgłosił na policję, pewnie nic się nie odezwałeś, a na forum straszny z ciebie cwaniaczek. Swoją drogą dziwię się tym psim lekarzom, że widząc tyle obrażeń, co wymieniają robili mu operację a nie uśpili psa, żeby się nie męczył, napewno wiedzieli że długo nie pociągnie, ale cóż od właściciela wyciągnęłli sporą kaskę za operację, bo na mój głupi rozum czytając o tylu obrażeniach już wiadomo że nie przeżyje.

    6 48 Odpowiedz
    • 11 maj 2016

     Rozumek to Ty masz faktycznie głupiutki. O ile w ogóle go masz...
     To, że Ty uśpiłabyś Swojego psa w takiej sytuacji nie oznacza, że każdy powinien tak zrobić. Większość osób ratowałaby swojego psa.
     A tak swoją drogą, nagle bardzo dużo obrońców ma ten " kierowca". Pewnie cała jego rodzina pisze tu komentarze. Albo nawet on sam pod różnymi nickami.
     Ciekawe...

     111 9 Odpowiedz
  • 14 maj 2016

   ...Kierowca miał się nie zatrzymać i wlec wyjącego psa pod samochodem ulicą Niepodległości, następnie skręcić w Słowackiego, dalej w Żwirki i Wigury i pod prąd ul. Szpitalną. Zmaltretowany pies wypadł pod Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu...
   Po pierwsze najeżdżając cokolwiek autem albo uderzając w coś odczuwamy to zwłaszcza że to dość duży pies psy rasy beagle ważą ok 13-15kg. Po drugie słuchanie muzyki tak głośno jak to opisujesz również jest złym zachowaniem bo wtedy nie słyszymy co się dzieje na drodze np. karetka itp. Po trzecie dlatego że kierowca nie wiedział co zrobił to uciekał pod prąd? Po czwarte jakim wytłumaczeniem jest prowadzenie auta po niedozwolonych środkach. No i piąta sprawa, po zatrzymaniu należy zadzwonić najpierw po służby weterynaryjne żeby udzieliły cierpiącemu psu pomocy a następnie po policję która ma ukarać właściciela. Życie i zdrowie również zwierząt jest wartością nadrzędną niestety ludzie o tym zapominają. Nie potrafię zrozumieć postępowania kierowcy tym bardziej że w samym potrąceniu nie było jego winy i nic mu za to nie groziło, karygodne i niedopuszczalne jest dopiero to co wydarzyło się później. Nikt nie pisze o odbijaniu w mur czy w przechodniów chodzi tylko o zatrzymanie się po potrąceniu.

   32 3 Odpowiedz
 • mirek@ 8 maj 2016

  Zaraz zaraz! Jakim cudem pies znalazł się na drodze? W myslenicach plaga są właściciele opuszczający psy luzem bo przecież "nie gryzą" i "się słuchają"... Nie mówię, że tak było w tym przypadku, jednak pies znalazł się na drodze... W jaki sposob skoro spacerował z właścicielem?

  83 103 Odpowiedz
  • 8 maj 2016

   Wyraźnie pisze "pies zerwał się ze smyczy"

   49 19 Odpowiedz
  • 8 maj 2016

   Najwidoczniej nie masz zwierzaka, skoro nie potrafisz zrozumieć jak to możliwe, że pies zerwal się ze smyczy. Mój pies na spacerze nosi szelki, a i tak kiedyś po prostu się z nich wyrwał. Na szczęście zdążyłem go złapać. Tak to już czasem bywa z naszymi zwierzakami. A w tym przypadku mamy jasność, że winny jest kierowca samochodu. Mocno wierzę, że zostanie złapany.

   53 6 Odpowiedz
   • mirek@ 9 maj 2016

    Decydujesz sie na psa? Jesteś za niego odpowiedzialny.

    NIe mam psa, ale mam dziecko i nie chciałbym żeby przez Twoją nieuwagę lub olewactwo innych wlascicieli psow - wasz kochany pupilek urwal sie ze smyczy i pogryzl moje dziecko. Oczywiscie powiesz ze Twoj pies nie gryzie, bo jest taki slodki i Twoj, ale po co pies ma zeby? Skoro potrafi sie zerwac z szelek, smyczy i innych to znaczy ze moze stac sie to w kazdej chwili. Zarowno wlasciciel jak i kierowca powinni odpowiedziec za to co sie stalo. Dodatkowo policja/straz miejska powinna sie zainteresowac wlascicielami psow i tym jak sie je "pilnuje" podczas spacerow po myslenicach...

    37 36 Odpowiedz
    • 10 maj 2016

     To może należałoby wybić wszystkie psy - bo mają zęby, koty - bo mają pchły, ptaki - bo srają itd itp. A co powiesz na temat dzieci, które rzucają w zwierzęta kamieniami, albo je podpalają żywcem, albo rzucają o mury, wydłubują oczy, topią w kanałach itp - może też należałoby je wybić??? Hmm - ludzie, zastanówcie się czasem co wypisujecie w tych durnych komentarzach, bo normalnemu człowiekowi się mózg lasuje!

     36 8 Odpowiedz
     • mirek@ 11 maj 2016

      Nikt nie mówi o wybijaniu psów - nie demonizuj. Po prostu załóż mu smycz i kaganiec skoro wychodzisz z nim w przestrzeń publiczną - bo ulice, parki lasy i inne skwery to miejsce publiczne, z ktorych korzystamy my wszyscy - nie tylko Twoj piesek ktory musi sie wybiegac...

      13 32 Odpowiedz
  • 9 maj 2016

   zgadzam się w 100% a gdyby pies pogryzł lub zagryzł jakieś dziecko ?? tez byście mu współczuli ?? winą za ten wypadek należy obarczyć tylko i wyłącznie właściciela czworonoga.

   38 69 Odpowiedz
   • Def Ibrylator 9 maj 2016

    Za śmierć psa odpowiedzialny jest właściciel. Za złamanie przepisów o ruchu drogowym odpowiedzialny jest kierowca.

    Psa żal bardzo, szczególnie jego niewyobrażalnego cierpienia, ale tak - kierowca mógł psa nawet nie poczuć. Nie bronię go, bo w Państwie prawa powinna dopaść go sprawiedliwość (chociażby poprzez monitoring), ale pamiętam, jak kiedyś jechałem z ojcem i coś nam przebiegło przez jezdnie. Po 10 km zatrzymaliśmy się, bo coś nam nie pasowało w zachowaniu samochodu. Dopiero po 10 km zauważyliśmy, że ciągaliśmy pod sobą sarnę. Mała sarenkę (nie powiem wam jak i czym się zaklinowała o podwozie, bo niektórych może to zaboleć). Nie będę się tutaj bawił w porównywanie, czy sarna była większa od tego psa, ale wiem jedno - przy wypadkach, nawet takich jak ten powyżej, dzieją się różne nieprzewidywalne rzeczy.

    Czy psa można usłyszeć ? Nie ma takiej opcji. Standardowo włączone radio plus dźwięk silnika zagłusza praktycznie wszystko. Przypominam, że pies w takiej sytuacji nie szczeka, tylko skomle. Kto ma psa ten wie, co jest głośniejsze.

    38 28 Odpowiedz
 • OKOKI 8 maj 2016

  Miejmy nadzieje ze drań zostanie zidentyfikowany i stanie przed sądem,a tam się wszystko wyjaśni.

  56 13 Odpowiedz
 • 8 maj 2016

  Przepraszam że nie pogratulowałem. Czytając co napisałeś raczej trudno użyć innych słów.

  42 4 Odpowiedz
 • 8 maj 2016

  Mam nadzieję, że gnoja spotka sprawiedliwość. Tylko najgorsze słowa przychodzą mi do głowy. Mam nadzieję, że popaprańcu złapią.

  33 6 Odpowiedz
 • 8 maj 2016

  Ja tego nawet nie potrafiłam przeczytać do końca. Przypomniała mi sie sytuacja z dzieciństwa kiedy sama miałam psa. W drugi dzień Bożego Narodzenia zerwał mi sie pies ze smyczy i wpadł pod samochód. Kobieta która prowadziła pojazd zatrzymała sie, powiedziała jedynie " sorki" i odjechała. Miałam wtedy 11lat. Był to wieczór i nikogo nie było na chodniku. Jedyne co mogłam zrobić to wołać o pomoc. Wziełam zakrwawionego psa w ramiona i jak najszybciej mogłam wpadłam do domu i razem z ojcem pojechaliśmy do kliniki, niestety było już za puźno. Samo powiedzenie " sorki" dziecku w wieku 11 lat wydaje mi sie tu nie na miejscu

  53 7 Odpowiedz
 • 8 maj 2016

  Jak to jaki ? .....i nie samochód ale Golfa do tego czarnego (pewnie z wisienką na torcie, bo w TDI), co by potwierdzało po zachowaniu, że Golf to nie model marki ale stan umysłu ;-)
  Szkoda zwierza, ale szczęście w nieszczęściu, że zakończył żywot w tym stanie.
  Ten monitoring to jakaś świetna inwestycja, idealnie trafiona i uzasadniona. Jest i jest i już. Przejechał pół miasta i .....nie ma szans, nie ma winnych i winnych, że nie ma winnych też nie ma. To nie my, to oni, my to nawet byśmy chcieli i umieli ale skoro nie my to cóż my możemy. Ehhhh by żyło się lepiej.

  KATRINA66 napisał/a:

  nieczynny monitoring? akurat wtedy ? coś tu śmierdzi !!!

  Myślisz, że aż tak ??? Co by było jakby okazało się jasno, klarownie i transparentnie, że :
  pojazd jest zarejestrowany na jakiegoś prominenta co mogło by być niewygodne. Oczywiście tenże nie musi pamiętać komu go udostępnił. Później okazałoby się, że żadnej smyczy nie było a właściciel psa byłby prominentem drugiej opcji. Wtedy ten pierwszy by sobie przypomniał, że prowadząc auto doznał szoku i kierował w afekcie i do dzisiaj ma traumę a wszystkiemu winna ta smycz co to jej nie było. Policja ma co robić a trzeba by było wtedy odpalić procedurę, wyjąć formularze, wezwać na okoliczność, skierować do sądu. Później w sądzie znów start-proces. W między czasie już przygotowane wnioski obustronne o odszkodowanie z powództwa cywilnego na podstawie traumy co potwierdziłby dla obu stron lekarz psychiatra (pewnie ten sam :-) ). Ze dwa lata pracy sądu, policji, strażników miejskich. I kto za to zapłaci ? I po co ? To nie lepiej jednak jak Temida ma opaskę na oczach ? :-)

  14 8 Odpowiedz
 • 9 maj 2016

  Może się mylę ale chyba w tej sytuacji nie do końca powinno chodzić o to, że ten pies nie został dopilnowany należycie-ale raczej o to ,że ktoś go wlókł przez pół miasta i przyczynił się do tego, ze cierpiał niesamowicie;-( Gdyby ten ktoś zaraz po potrąceniu zatrzymał się jak powinien mógłby rościć jakieś pretensje-słuszne lub niesłuszne. Ale nie zatrzymał się- nie wiadomo z jakiego powodu- i to poniekąd powoduje, że niestety wina przechodzi na jego stronę. Na pewno inny odbiór miałaby ta sytuacja gdyby sprawca zachował się zwyczajnie po ludzku a nie bestialsko wlókł psa po ulicach po prostu uciekając- nawet pod prąd;-(

  40 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 maj 2016

  Mam nadzieje że poniesie dużą karę finansową lub coś gorszego, osobiście nie wiem jaka kara może go spotkać, pewnie go nawet nie znajdą bo w Myślenicach to tylko pijaków na rowerach łapią.
  Poza tym osobiście jestem w szoku, ludzie w Polsce są coraz to gorsi, śmieją się z Rosjanin a oni nie są gorsi od Polaków... Coraz bardziej nienawidzę Polski....

  29 17 Odpowiedz
 • 9 maj 2016

  Czy Wy czytać umiecie? Pies był na smyczy, zerwał się, ponadto, kierowca jechał pod prąd, a do tego, gdy poczuł i zobaczył, że pies wpadł mu pod koła, odjechał z piskiem opon, więcej Wam potrzeba dowodów na to, kto jest winny? Owszem, właściciel może i nie dopilnował psa jak należy i za to pewnie poniósł karę w postaci mandatu, to dlaczego ten kierowca ma nie ponieść kary za niezatrzymanie się i znęcanie nad zwierzęciem. Pomyślcie trochę, gdyby ten zwyrodnialec się zatrzymał, pies by żył. Nawet nie mamy pojęcia, jak to niewinne stworzenie cierpiało...

  46 7 Odpowiedz
 • 9 maj 2016

  Dzięki nagłośnieniu tego dramatycznego wydarzenia, pojawiają się świadkowie.
  Udało się nam ustalić kilka faktów:
  Samochód , pod który wpadła biedna psina to czarny golf 4. Pies - duży beagle - 25 kg.
  W samochodzie siedziało dwóch młodych mężczyzn.
  Samochód jechał pod prąd ul. Szpitalną, ostro skręcił w ul. Piłsudskiego w stronę centrum i dopiero w trakcie tego manewru pies wypadł spod auta.
  Następnie kierowca zawrócił i powoli przejechał obok leżącego na jezdni psa.
  Wiemy również, że kierowca nie przejął się tym co zrobił i największym jego zmartwieniem było to ,że ma samochód pobrudzony krwią.
  Obrażenia jakich doznał pies to między innymi :
  "Pies miał duży ubytek skóry na lewym boku, brakowało tkanki tłuszczowej, mięśnie uszkodzone w wyniku tarcia o asfalt, kończyna lewa przednia była niemal oderwana od tułowia,mięśnie spalone, złamana kość udowa lewa, rozerwany staw skokowy, uszkodzone kości śródstopia prawego i lewego, ubytki skóry na prawym boku, częściowo oskalpowany ogon, rozerwany worek mosznowy z wynicowaniem jednego jądra........."
  Pies nie jest rzeczą, ból i strach czuje tak jak my.
  Gdyby kierowca się zatrzymał, Borys przeżyłby.

  93 7 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 9 maj 2016

   A tak na przyszłość, co możne kierowca zrobić w takiej sytuacji ? Są jakieś numery alarmowe dla zwierząt ? Przypuśćmy, że jestem w obcym miejscu, nie mam odstępu do internetu i przejechałem psa. Co robić ?

   14 6 Odpowiedz
 • 9 maj 2016

  Zadzwonić na policję !!!

  59 4 Odpowiedz
 • 9 maj 2016

  Stwierdzam że możliwość pisania komentarzy pod artykułami powinna być dostępna dopiero po jakimś określonym czasie żeby każdy musiał chociażby z nudów przeczytać wszystko dokładnie.
  "[...] i pod prąd ul. Szpitalną." Więc co to za teoria że nie zauważył że potrącił psa??
  Kolego od potrąconej sarny, nie czuliście ani nie słyszeliście potrącenia skoro wlekła się za autem?? Ja po byle dziurze wysiadam zobaczyć czy mam auto całe.

  41 8 Odpowiedz
 • 9 maj 2016

  Na LO jest kamera na ktorej widac znaczny fragment ul. Pilsudskiego

  26 3 Odpowiedz
 • 10 maj 2016

  Jak mozna wlec psa za autem i nie słyszeć jak wyje, zwyrodnialcy i znieczulica jak nie maltretuja psy to sie znecaja nad nimi co sie z tymi ludzmi dzieje

  42 2 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 10 maj 2016
  mega13 napisał/a:

  "[...]Kolego od potrąconej sarny, nie czuliście ani nie słyszeliście potrącenia skoro wlekła się za autem?? Ja po byle dziurze wysiadam zobaczyć czy mam auto całe.

  Nie, dlatego piszę, że sytuacja sytuacji nierówna.

  3 14 Odpowiedz
 • 10 maj 2016

  Zgodnie z obowiązującym prawem, właścicielem " bezpańskiego " zwierzęcia jest Wójt, Burmistrz, Prezydent Miasta zgodnie z właściwością lokalną. Najlepiej taką sytuację zgłosić bezpośrednio do Urzędu Gminy lub Urzędu Miasta, jeżeli zdarzenie ma miejsce po godzinach urzędowania należy powiadomić Straż Miejską lub Policję.
  Nie udzielenie pomocy zwierzęciu poszkodowanemu w wypadku, zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt jest traktowane jako znęcanie się nad zwierzęciem i podlega karze.

  62 6 Odpowiedz
  • 10 maj 2016

   Nie gadajcie głupot. Jak koło mnie były bezpańskie psy i człowiek zadzwonił na straż miejską to kazali mi je złapać i dopiero wtedy po takiego psa przyjadą. Tak samo działa policja i straż miejska i schroniska.
   A co do zerwania sie psa to wina właściciela. Bo ja już mam 30 lat różne psy i jakoś jeszcze nigdy się mi nie zerwał. Obrożę i szelki lub smycz należy sprawdzać

   11 26 Odpowiedz
  • 11 maj 2016

   Ustawa o ochronie zwierząt wyraźnie precyzuje, że takiemu zwierzęciu należy udzielić pomocy (W MIARĘ MOŻLIWOŚCI - wyraźnie zaznaczone w ustawie) lub zawiadomić odpowiednie organy. Nie oznacza to, że musimy choćby dotykać takiego zwierzęcia czy je przenosić itp. Po prostu dla wszystkich, bo każdemu taka sytuacja może się zdarzyć - zatrzymać się i zadzwonić pod 112. A potem opierniczyć właściciela psa. I wtedy kierowca nie odpowiada za nic. A właściciel zwierzęcia zostaje ukarany.

   Co do całej sytuacji - kierowca jest odpowiedzialny za niezatrzymanie się i brak reakcji (czyli np. nie zawiadomienie służb). Co do ciągnięcia psa - kto jeździ autem, ten wie, że dźwięki radia + silnik pracujący są dość głośne. Nie rozgrzeszam, ale proponuję nieco rozsądku.
   Za ewentualne uszkodzenia auta oczywiście odpowiedzialny właściciel, gdyż to na nim ciąży prawny obowiązek zabezpieczenia psa , tak aby nie stwarzał zagrożenia dla innych, a tu niewątpliwie pies takie zagrożenie stworzył.

   8 30 Odpowiedz
 • 10 maj 2016

  ARIELKA - nie wypisuj takich rzeczy - normalni ZDROWI ludzie nie porównują zabicia psa, kota, ptaka do zabicia dziecka .... sugeruję usunąć powyższy wpis ponieważ urąga człowieczeństwu.

  11 36 Odpowiedz
 • 10 maj 2016

  Właściciel myśli że kierowca zapłaci a sam się dowie ile to kosztuje. Co ten pies robił na drodze? Winny nie kierowca tylko właściciel i dla niego dobrze jak właściciel auta się nie znajdzie. pies wbiega na jezdnię wszystko się może zdarzyć, ja bym się zatrzymała ale tylko po to by nakopać właścicielowi, zadzwonić po policję by dostał mandat jakiego jeszcze nie widział plus koszty naprawy samochodu.

  12 53 Odpowiedz
 • 10 maj 2016

  Bardzo dobrze, ze wydał go tu na forum. Takie zachowania trzeba tępić ale jak widać mentalnych uchodźców w polsce nie brakuje.

  40 2 Odpowiedz
 • 10 maj 2016

  pies powyzej 1,5 kiogrma ma byc na smyczy jesli nieswiaomy wasciciel dal spuscic sie psu jest sam temu winien.to tylko pies. a co jakby sie czlowiekowi krzywda stala ? nic nie byloby pisane bo wszyscy maja to w dupie nad psem sie uzalacie a czlowiekowi nikt nie pomoze. banda dewotek.

  11 45 Odpowiedz
  • 11 maj 2016

   Proponuje poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. W artykule wyraźnie napisane jest, że pies zerwał się ze smyczy. Mam nadzieję, że nie posiadasz zwierząt. Zresztą, sądząc po Twoim komentarzu, nie masz, ponieważ nie zdajesz sobie sprawy z tego, że takie sytuacje jednak czasami się zdarzają. Jak widać ludzie przejęci są losem tego psa, ja również, ponieważ-całe szczęście, zdecydowana większość społeczeństwa nie godzi się z takim postępowaniem. Przykre jest to, że wśród nas są ludzie tacy jak Ty, pozbawieni uczuć. Pies potrafi być wiernym przyjacielem, najlepszym kompanem i mimo tego, że jest tylko psem-jak to napisałeś, potrafi dać z siebie więcej niż niejeden człowiek. Rozumiem, że nigdy tego nie doświadczyłeś.. Ale zanim następnym razem zamieścisz taki komentarz, zastanów się. Pomyśl jak niesamowicie cierpiał ten pies. Nie doszłoby do tego, gdyby kierowca zatrzymał się. Tylko tyle, albo aż tyle. Nie życzę Ci nigdy takiej sytuacji jaka spotkała właściciela tego psa i samego zwierzaka. I zapewniam Cię, że gdyby dotyczyło to człowieka, ludzie reagowali by tak samo, ponieważ jest to normalna reakcja.

   93 3 Odpowiedz
 • 10 maj 2016

  Polskie prawo :

  "Właściciel psa w środę, po wyjściu od weterynarza, zgłosił dyżurnemu policji co zaszło, a potem dwukrotnie, w czwartek i piątek, próbował złożyć oficjalne zawiadomienie na policji. Bez skutku. - Usłyszałem, żeby zwrócić się z pozwem cywilnym do sądu. I że to ja mogę być pociągnięty do odpowiedzialności, za nieupilnowanie psa - mówi. "

  http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/kierowca-potracil-psa-i-ciagnal-po-jezdni,9972351/

  14 3 Odpowiedz
 • Krzysztof 11 maj 2016

  W ten wieczór przechodziłem w pobliżu miejsca, gdzie grupa młodzieży zajmowała się tym psem. Był to skręt w Szpitalną od strony Piłsudskiego, dokładnie naprzeciw MOKiS. I Ci młodzi ludzie mówili, że ten samochód jechał od Słowackiego przez Piłsudskiego i skręcił w Szpitalną, i na ulicy widać było smugę właśnie w na takiej trasie. Tak ich zrozumiałem, a i ślad był na prawym pasie Piłsudskiego do MOKiS-u, co by potwierdzało tą wersję.Zgromadzenie było już dość duże, więc się nie włączałem. Czyli jechali pod budynkiem sądu i koło Liceum. Może się uda coś ustalić ... Też uważam, że nie należy szaleć po mieście samochodem, są lepsze miejsca ...

  40 4 Odpowiedz
 • 12 maj 2016

  Na liceum jest kamera, widać znaczną część ulicy Piłsudskiego i skrzyżowanie na którym często dochodzi do wypadków. ..

  37 3 Odpowiedz
 • Niedźwiedź Leśny 4 cze 2016

  Rozstrzelać !!! Wszystkich!!!

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 145

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...