Miasto

Myślenice: Rusza budowa nowego wiaduktu nad Zakopianką

Myślenice: Rusza budowa nowego wiaduktu nad Zakopianką

Budowa nowego wiaduktu nad Zakopianką w Myślenicach rozpocznie się lada dzień. Jak zapowiada GDDKiA nastąpi to w połowie miesiąca. Co z komunikacją na trasie Myślenice-Polanka?

Nowy wiadukt za ponad 5,8 mln zł zbuduje firma GOTOWSKI z Bydgoszczy. Wiadukt nie będzie miał podpory pomiędzy jezdniami Zakopianki i powstanie w miejscu swojego poprzednika, który zostanie rozebrany.

Na czas budowy nowego obiektu zostanie zbudowana kładka dla pieszych. Nie będzie natomiast przejazdu nad Zakopianką. W trakcie prac czasowo zamykana będzie jedna jezdnia Zakopianki i ruch poprowadzony zostanie wówczas po drugiej jezdni, w dwóch kierunkach. Natomiast między jezdniami Zakopianki powstanie tzw. przełączka na którą kierowane będą samochody jadące od strony Polanki do Myślenic, a następnie Zakopianką do skrzyżowania z ul. Słowackiego.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, co za tym idzie - nie nadaje się także do przebudowy.

Oprócz rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu w zakresie inwestycji są: przebudowa dojazdów do projektowanego wiaduktu; budowa lewostronnego chodnika dla pieszych i prawostronnego umocnionego pobocza; przebudowa zjazdów indywidualnych, istniejącego skrzyżowania z droga dojazdową i skrzyżowania z łącznicą; budowa kolektora kanalizacji deszczowej; oświetlenie uliczne, linia doziemna.

Prace w tym miejscu potrwają 14 miesięcy.

Powiązane tematy

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?
Miasto 14

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?

„Prace miały zakończyć się w czerwcu, a wiadukt oddany w pierwszych dniach lipca. Mamy przeszło połowę miesiąca, maszyny i robotnicy zwinięci a przejazdu ciągle nie ma. Otworzą czy nie otworzą?” – pyta jeden z naszych czytelników

Komentarze (8)

Zobacz więcej