Miasto

Myślenice: Ograniczenia na Zakopiance. Prace przy wiadukcie stają się faktem

Myślenice: Ograniczenia na Zakopiance. Prace przy wiadukcie stają się faktem

Samochody na odcinku 200 metrów poruszać się będą tylko prawym pasem jezdni. Tak będzie zarówno w kierunku Krakowa jak i Myślenic. Wewnętrzne pasy jezdni na czas robót zostaną wyłączone z ruchu

Ograniczenia potrwają tydzień. Zostaną wprowadzone po porannym szczycie komunikacyjnym. To początek długo zapowiadanych prac związanych z rozbiórką starego i budową nowego wiaduktu nad Zakopianką.

Wykonawca rozpocznie od demontażu barier środkowych i wykonania nawierzchni tymczasowych w pasie dzielącym jezdnie, tak aby umożliwić przejazd między nitkami Zakopianki. To pozwoli na dojazd do Myślenic mieszkańcom Polanki, Sieprawia i Zawady.

- W celu zapewnienia komunikacji między Myślenicami a Polanką przewiduje się przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 7 z łącznicą tj. rozebranie i zabudowanie wysepki kanalizującej, wykonanie tymczasowej nawierzchni w pasie dzielącym na wysokości skrzyżowania – informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, co za tym idzie - nie nadaje się także do przebudowy.

Powiązane tematy

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?
Miasto 14

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?

„Prace miały zakończyć się w czerwcu, a wiadukt oddany w pierwszych dniach lipca. Mamy przeszło połowę miesiąca, maszyny i robotnicy zwinięci a przejazdu ciągle nie ma. Otworzą czy nie otworzą?” – pyta jeden z naszych czytelników

Komentarze (5)

 • 30 maj 2016

  cyt. ,,To pozwoli na dojazd do Myślenic mieszkańcom Polanki i Sieprawia" proszę pamiętać również o mieszkańcach Zawady. Wykonawcy życzę szybkiego zakończenia inwestycji i wzięcia pod uwagę wykonania tymczasowego przejazdu od Polanki na wprost skoro ma być możliwość włączenia się do ruchu na nitkę w kierunku Zakopanego i dopiero wyjazd przy ul. Słowackiego czyli na światłach. Mam świadomość iż może to być nie możliwe ze względów bezpieczeństwa ale skoro przewiduje się możliwość lewoskrętu i będzie czynny tylko jeden pas ruchu to i tak musimy na ten pas wjechać.

  16 7 Odpowiedz
 • 30 maj 2016

  Myślę że te wjazdy i wyjazdy zaplanował ktoś zza biurka i ruch wakacyjny mocno zweryfikuje te plany. Oby się tylko nic nikomu nie stało...

  22 7 Odpowiedz
 • 30 maj 2016

  No zobaczymy co to za firma będzie wykonywać, czy to będzie firma typu "uduś", ( a na to wszystko wskazuje - długi czas realizacji 14 miesięcy - i chętne wyłączenia z ruchu pasa jezdni ) , czy firma budująca szybko , z minimalnymi wyłączeniami ruchu - bo inwestycję teraz można prowadzić na 2 lub 3 zmiany , a wyłączenia dokonywać tylko w nocy. Tak była sprawnie i szybko budowana kładka w Gaju -chyba ok. 6 miesięcy i droga zamykana w nocy w przeciwieństwie do tej w Jaworniku - inwestycja ponad 12miesięcy i zamykanie drogi na całe tygodnie.

  23 5 Odpowiedz
 • 31 maj 2016

  Mam to !!
  owa przebudowa będzie WIELKĄ REKLAMĄ naszego miasta w świecie .... : ) . Wyobraźcie sobie zatory na tym odcinku jak pielgrzymi z południa Europy będą chcieli dostać się na DM do Krakowa - genialny pomysł.

  45 6 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 2 cze 2016

   Rozbijesz wzdłuż remontowanej zakopianki katolicką budkę z katolicką błogosławioną kranówką do picia za 20 zł, plastikowymi jezuskami i siekierkami (bo przecież Myślenice to już góry) i kasa w kieszeni.

   10 2 Odpowiedz

Zobacz więcej