Miasto

Myślenice: Nie widać postępów, ale coraz dłuższe korki. Wraca ruch na dwóch pasach

Myślenice: Nie widać postępów, ale coraz dłuższe korki. Wraca ruch na dwóch pasach

Rozbiórka starego wiaduktu na Zakopiance w Myślenicach rozpoczęła się w kwietniu. Od tego czasu nie widać postępów prac, za to w okolicy tworzą się coraz dłuższe korki

Budowa nowego wiaduktu ma potrwać do czerwca 2017 roku. W ostatnich miesiącach budowlańcom udało się rozebrać stary wiadukt i wybudować tymczasową kładkę dla pieszych.

Od początku prac czasowo zamykana jest jedna jezdnia Zakopianki i ruch prowadzony jest w obu kierunkach po jej drugiej nitce. Aby dojechać do Polanki, kierowcy korzystają z ul. Sobieskiego lub Słowackiego, a następnie przecinają Zakopiankę na specjalnie wybudowanych do tego celu łącznikach. W weekendy korki zaczynają się już przy estakadzie na wysokości Galerii Myślenickiej, a także na ul. Sobieskiego i drodze bocznej nad Zakopianką.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła zmienić w tym miejscu organizację ruchów. Wraca ruch na dwóch pasach. Tak będzie przez trzy tygodnie.

- W obrębie budowanego wiaduktu zostaje przywrócony ruch pojazdów po dwóch pasach, na każdej jezdni. Ruch od 10.30 odbywa się dwoma nitkami w obu kierunkach, w pasach wyznaczonych żółtymi liniami i z prędkością dopuszczalną 50 km/h. Jest to kolejna faza tymczasowej organizacji ruchu w tym rejonie, usprawniająca ruch pojazdów. Kolejne zmiany przewidywane są za trzy tygodnie - wyjaśnia Iwona Mikrut z GDDKiA.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy stanu technicznego obiekt w obecnym stanie technicznym nie spełniał podstawowych wymagań i standardów, nie nadawał się także do racjonalnej przebudowy.

Oprócz rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu w zakresie inwestycji są: przebudowa dojazdów do projektowanego wiaduktu; budowa lewostronnego chodnika dla pieszych i prawostronnego umocnionego pobocza; przebudowa zjazdów indywidualnych, istniejącego skrzyżowania z droga dojazdową i skrzyżowania z łącznicą; budowa kolektora kanalizacji deszczowej; przebudowa sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia 0,4kV (oświetlenie uliczne, linia doziemna) wraz z wykonaniem przepustów kablowych oraz urządzeń elektroenergetycznych niskiego napięcia 0,4 kV wraz z wykonaniem przepustów kablowych.

Budowa nowego wiaduktu rozpoczęła się w kwietniu, jej termin zakończenia to czerwiec 2017 roku.

Powiązane tematy

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?
Miasto 14

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?

„Prace miały zakończyć się w czerwcu, a wiadukt oddany w pierwszych dniach lipca. Mamy przeszło połowę miesiąca, maszyny i robotnicy zwinięci a przejazdu ciągle nie ma. Otworzą czy nie otworzą?” – pyta jeden z naszych czytelników

Komentarze (14)

 • 15 wrz 2016

  "W weekendy korki zaczynają się już przy estakadzie na wysokości Galerii Myślenickiej, a także na ul. Sobieskiego i drodze bocznej nad Zakopianką."

  Otóż w niedziele korki zaczynają się już w Stróży.

  85 3 Odpowiedz
 • 15 wrz 2016

  To chyba już jest oczywiste że oni raczej nie wyrobią się w tym terminie. Zobaczymy jeszcze jaka będzie zima.
  Tak to jest jak najważniejsze jest kryterium ceny i wygrywają często firmy typu "krzak"

  43 4 Odpowiedz
 • 15 wrz 2016

  W końcu właściwa decyzja - skoro nie ma wykonywania prac po kiego czorta ruch był puszczony jedną nitką !

  41 2 Odpowiedz
 • 15 wrz 2016

  Nie ma nadzoru i kary to "robią co chcą" Kilka rad jak przyspieszyć procesy decyzyjne:
  Pierwsza kara finansowa dla projektanta.
  Druga kara dla tego kto przyjął projekt w GDDKIA.
  Trzecia kara dla inspektora/firmy odpowiedzialnej za badania gruntu.
  Czwarta kara dla inspektorat nadzoru GDDKiA za brak realizacji/kontroli przepustowości na "Zakopiance"
  Kara, zwłaszcza pieniężna czyni cuda - dosłownie.

  36 3 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 15 wrz 2016

  w nowym targu...

  42 15 Odpowiedz

Zobacz więcej