Miasto

Myślenice: Nie widać postępów, ale coraz dłuższe korki. Wraca ruch na dwóch pasach

Myślenice: Nie widać postępów, ale coraz dłuższe korki. Wraca ruch na dwóch pasach

Rozbiórka starego wiaduktu na Zakopiance w Myślenicach rozpoczęła się w kwietniu. Od tego czasu nie widać postępów prac, za to w okolicy tworzą się coraz dłuższe korki

Budowa nowego wiaduktu ma potrwać do czerwca 2017 roku. W ostatnich miesiącach budowlańcom udało się rozebrać stary wiadukt i wybudować tymczasową kładkę dla pieszych.

Od początku prac czasowo zamykana jest jedna jezdnia Zakopianki i ruch prowadzony jest w obu kierunkach po jej drugiej nitce. Aby dojechać do Polanki, kierowcy korzystają z ul. Sobieskiego lub Słowackiego, a następnie przecinają Zakopiankę na specjalnie wybudowanych do tego celu łącznikach. W weekendy korki zaczynają się już przy estakadzie na wysokości Galerii Myślenickiej, a także na ul. Sobieskiego i drodze bocznej nad Zakopianką.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła zmienić w tym miejscu organizację ruchów. Wraca ruch na dwóch pasach. Tak będzie przez trzy tygodnie.

- W obrębie budowanego wiaduktu zostaje przywrócony ruch pojazdów po dwóch pasach, na każdej jezdni. Ruch od 10.30 odbywa się dwoma nitkami w obu kierunkach, w pasach wyznaczonych żółtymi liniami i z prędkością dopuszczalną 50 km/h. Jest to kolejna faza tymczasowej organizacji ruchu w tym rejonie, usprawniająca ruch pojazdów. Kolejne zmiany przewidywane są za trzy tygodnie - wyjaśnia Iwona Mikrut z GDDKiA.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy stanu technicznego obiekt w obecnym stanie technicznym nie spełniał podstawowych wymagań i standardów, nie nadawał się także do racjonalnej przebudowy.

Oprócz rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu w zakresie inwestycji są: przebudowa dojazdów do projektowanego wiaduktu; budowa lewostronnego chodnika dla pieszych i prawostronnego umocnionego pobocza; przebudowa zjazdów indywidualnych, istniejącego skrzyżowania z droga dojazdową i skrzyżowania z łącznicą; budowa kolektora kanalizacji deszczowej; przebudowa sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia 0,4kV (oświetlenie uliczne, linia doziemna) wraz z wykonaniem przepustów kablowych oraz urządzeń elektroenergetycznych niskiego napięcia 0,4 kV wraz z wykonaniem przepustów kablowych.

Budowa nowego wiaduktu rozpoczęła się w kwietniu, jej termin zakończenia to czerwiec 2017 roku.

Powiązane tematy

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?
Miasto 14

Wiadukt na Polankę: Otworzą czy nie otworzą?

„Prace miały zakończyć się w czerwcu, a wiadukt oddany w pierwszych dniach lipca. Mamy przeszło połowę miesiąca, maszyny i robotnicy zwinięci a przejazdu ciągle nie ma. Otworzą czy nie otworzą?” – pyta jeden z naszych czytelników

Komentarze

 • 15 wrz 2016

  To chyba już jest oczywiste że oni raczej nie wyrobią się w tym terminie. Zobaczymy jeszcze jaka będzie zima.
  Tak to jest jak najważniejsze jest kryterium ceny i wygrywają często firmy typu "krzak"

  43 4 Odpowiedz
 • 15 wrz 2016

  W końcu właściwa decyzja - skoro nie ma wykonywania prac po kiego czorta ruch był puszczony jedną nitką !

  41 2 Odpowiedz
 • 15 wrz 2016

  "W weekendy korki zaczynają się już przy estakadzie na wysokości Galerii Myślenickiej, a także na ul. Sobieskiego i drodze bocznej nad Zakopianką."

  Otóż w niedziele korki zaczynają się już w Stróży.

  85 3 Odpowiedz
 • 15 wrz 2016

  czy redakcja zadaje pytania typu: "Dlaczego?"

  21 2 Odpowiedz
  • 15 wrz 2016

   Podobno prace wstrzymano ze względu na błędy w projekcie. Takie właśnie chodzą słuchy w mieście.

   Ruch powinien być już dawno przywrócony skoro kompletnie nikt nic tam nie robi.

   14 4 Odpowiedz
 • 15 wrz 2016

  A.ktos tam wg pracuje??bo od śdm nic sie nie zmienilo...w nd 19.20korek byl od wiaduktu ale w strozy plus lokalna tkzw stara zakopianka od restauracji grzybek ...o to POLSKA właśnie nie najlepsi tylko najtańszy a z tego co widziałem to nasza biedronke robia na dwie zmiany a słyszałem że trzy lacznie z sb i nd...

  24 1 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 15 wrz 2016

  Na jeden szczegół nie zwróciliście uwagi. Obok zakopianki wykopano tam głębokie doły. Zatem jeszcze jest pozostaje pytanie jak daleko od tych dołów mogą jeździć ciężarówki, aby to było bezpieczne.

  11 1 Odpowiedz
 • 15 wrz 2016

  Nie ma nadzoru i kary to "robią co chcą" Kilka rad jak przyspieszyć procesy decyzyjne:
  Pierwsza kara finansowa dla projektanta.
  Druga kara dla tego kto przyjął projekt w GDDKIA.
  Trzecia kara dla inspektora/firmy odpowiedzialnej za badania gruntu.
  Czwarta kara dla inspektorat nadzoru GDDKiA za brak realizacji/kontroli przepustowości na "Zakopiance"
  Kara, zwłaszcza pieniężna czyni cuda - dosłownie.

  36 3 Odpowiedz
 • sebastian 16 wrz 2016

  Dodał bym jeszcze karę za oznakowanie poziome w tym miejscu. Moja córka w przedszkolu lepiej by to zrobiła.

  31 2 Odpowiedz
 • 16 wrz 2016

  Juz chyba lepiej było zostawic ten most na zime..;/ a zaczac na wiosne przeciez jak dojdzie nam zima snieg to tu bedzie dramat;/ kompletnie tego nie przemysleli a tak jak post powyzej co do biedronki... widocznie tam kasy dla budowlancow nie zaluja:D

  13 4 Odpowiedz
  • mirek@ 16 wrz 2016

   chodzi o to ze zaczeli na wiosne - w kwietniu ale nic nie zrobili...

   15 2 Odpowiedz
  • Tom 16 wrz 2016

   Nie żałują bo naprzeciwko konkurencja też buduje ;)
   A w przypadku mostów.... Gdy tworzą się korki to tylko lepiej dla stacji benzynowych...

   5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 wrz 2016

  Trzeba było nie burzyć tego wiaduktu tylko poczekać jeszcze dwa lata i w tym czasie wybudować wiadukt który wyłączył by skrzyżowanie ze światłami z ul, Sobieskiego.
  Czy te debile z GDDKIA nie myślą i nie wiedzą że za kilka lat Zakopianka musi być drogą ekspresową?
  Czy jak ich guru i zarazem burmistrz perły małopolski powiedział że nigdy zakopianka od Krakowa do Myślenic (bo tak mu powiedział poseł od jabłuszek)nigdy nie będzie drogą ekspresową jest jak Dekalog i to jest święte?Za kilka lat obojętne kto będzie rządził trzeba będzie to wszystko rozje...ć i budować od nowa?

  9 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 87

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 8

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...