Miasto

25 Finał WOŚP. W Myślenicach zebraliśmy rekordowe 124 140,27 zł

Coś niesamowitego! Sztab WOŚP w Myślenicach zebrał 124140,27 zł. To ponad 30 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku

„Coś niesamowitego! Sztab WOŚP w Myślenicach zebrał 124140,27 zł (kwota orientacyjna). To ponad 30 tyś więcej niż w tamtym roku. Nie możemy w to uwierzyć! :) Jesteście wspaniali! Dziękujemy !” Na oficjalnym fanpage’u napisali przedstawiciel myślenickiego sztabu.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dla "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom." Tylko na terenie powiatu myślenickiego kwestowało 154 wolontariuszy.

 

Był to 18. finał w Myślenicach i 25. w historii Orkiestry. Jako pierwsi granie na rzecz orkiestry rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie odbywał się kiermasz słodkości. Tego dnia rodzice jak i nauczyciele pieką ciasta, które sprzedawane są przez cały dzień.

W niedzielę na myślenickim rynku od godz. 9 do 15 każdy kto wsparł orkiestrę, mógł przejechać się samochodem w stylu retro. Prawdziwą furorę robił zabytkowy ciągnik. Myślenicki Klub Motorowy prezentował samochody swoich członków, częstując przy tym kiełbaskami z grilla, a na Zarabiu po wsparciu WOŚP można było przejechać się samochodem terenowym. 

Od godz. 17 w pubie „Pod Parasolkami” (ul. Klakurki 7a) zagrały zespoły Killsorrow, HellHaven oraz Ostatni w Raju. Na godzinę przed Światełkiem do Nieba w sztabie WOŚP licytowane były m.in. koszulki, kalendarze, kubek termiczny, książki, zegar, pendrive, znaczki, poduszka z czerwonym serduszkiem. 

W ubiegłym roku w Myślenicach udało się zebrać 93 495,42 zł. 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 16 sty 2017

  Chciałem bardzo podziękować wszystkim kwestującym WOŚP , myślę ,że wszyscy zauważyli co się zmieniło po 24 latach na skutek politycznych i nazwijmy to po imieniu PISowskich prowokacji i spisków. WOŚP czyli obywatelska oddolna inicjatywa mająca na celu zbieranie pieniędzy na sprzęt medyczny już się władzy centralnej nie podoba. Telewizja publiczna!!!!!! już nie głównym wydaniu dziennika o 20 w niedziele info o WOŚP było ostatnią pozycją i zajęło prowadzącemu Ziemcowi ( tak temu który w telewizji za poprzedniej władzy opowiadał o swoim wypadku i poparzonych łapkach -- zastanawiam się czy w szpitalu w którym się leczył był sprzęt orkiestry) 6 sek, bez jednego zdjęcia. Teraz liczy się i będzie popierany tylko CARITAS i ŚWIĄTECZNA PACZKA co gorsza ludzie związani z tymi fundacjami zostali w tą cyniczną grę wciągnięci i nie mają wpływu na te rozgrywki a nawet ich nie pragną ( nie wiem czy mimo to mogą w poniedziałkowy poranek spojrzeć w lustro bez wymiotów) choć oczywiście w jakimś sensie na izolacji WOŚP mogą zyskać.

  69 43 Odpowiedz
  • 17 sty 2017

   Filipkowa szkoda żeś w takim układzie tutaj zaczęła uprawiać politykę..

   6 15 Odpowiedz
 • 16 sty 2017

  Dziękuję wszystkim wspierającym organizacyjnie i finansowo WOŚP .
  Zwłaszcza tym, dzięki którym finał akcji odbył się w Myślenicach.
  Moi drodzy - jesteście wielcy !
  To bardzo miłe, że jednak możemy coś zrobić razem. Z dala od polityki i różnic jakie nas dzielą.

  Wzruszające było jak pod Tesco małe dzieciaki na mrozie, poświęcały swój czas kwestując do puszek. Niektórzy dorośli powinni się wstydzić, biorąc przykład z tych dzieciaków.

  59 13 Odpowiedz
 • 16 sty 2017

  Super ze pomagamy innym. ! Oby tak dalej !

  46 7 Odpowiedz
 • adzygmunt 16 sty 2017

  "Z dala od polityki" cyt Lukaszz brawo tak trzymać!
  Tym co wybrzydzali i zapewne wybrzydzać będą na akcję proponuje protest. Jak zobaczysz serduszko Św, Pom. Nie daj się tym pomiotem Owsiaka zdiagnozować, nie daj swojego dziecka pod respirator. Idż od razu do znachora, tam nie zobaczysz czerwonego....chociaż kto wie?

  33 13 Odpowiedz
 • 16 sty 2017

  Nie tylko WOŚP prowadzi zbiórki ale tylko WOŚP z takim rozmachem medialnym.Biorąc pod uwagę zaangażowanie mediów,reklamę ,ilość wolontariuszy to kwota w skali kraju nie jest porażająca.Tylko na dwójkę dzieci udało się zebrać 12 mln.zł.co przy rozmachu WOŚP jest kwotą ogromną.
  Szacun dla marznących dzieciaków.
  http://www.tvp.info/20115691/udalo-sie-zebrano-6-mln-zl-dla-chorej-zuzi-dziewczynka-poleci-na-leczenie-do-usa
  http://www.tvp.info/20861902/na-leczenie-kajtka-zebrano-juz-prawie-6-milionow-zlotych
  Szanuję tych którzy pomagają w ciszy a nie w blasku reflektorów.
  Oczywiście z dala od polityki
  http://niezalezna.pl/92302-rzeplinski-zbieral-dla-wosp-ze-swojej-gigantycznej-odprawy-cos-dorzucil

  22 46 Odpowiedz
 • 16 sty 2017

  Chapeau bas!

  15 14 Odpowiedz
 • 16 sty 2017

  Biedna krówko. Musiałaś ugryźć. Żal mi Ciebie, że nic nie rozumiesz.

  24 17 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 17 sty 2017

   Bardzo dobrze, że krówka pisze takie rzeczy. Już od dawna zauważyłem pewną tendencję, że im bardziej tacy ludzie sprzeciwiają się WOŚP, tym więcej WOŚP zbiera pieniędzy. Rok temu była nagonka prawicy na WOŚP - boom ! Rekord. W tym roku ogromna nagonka prawicy i rządu - boom ! Kolejny rekord. Życzę sobie, aby w przyszłym roku prawicowcy wyszli na ulicę z transparentami, to może WOŚP przekroczy granicę 100 000 000 zł, czego z całego serca życzę !

   22 9 Odpowiedz
 • 17 sty 2017

  OD FILIPA do Walker84 Drogi walkerze84 mój wpis zamieszczony na 1 miejscu w tym temacie zawiera :
  - podziękowanie dla wolontariuszy
  -protest przeciwko niszczeniu społecznej aktywności ( to charakterystyczne dla rządów autorytarnych i totalitarnych , które to raczej wskazują co należy robić,a niechętnie widzą podejmowanie inicjatyw społecznych oddolnych
  - opis (bardzo precyzyjny) zainteresowania mediów tzw publicznych rozumiany jako płać abonament i w ten sposób sfinansuj polityczną tubę rządu, a w żaden sposób nie miej wpływu na to co w tejże telewizji jest prezentowane i jaki jest poziom tej telewizji. Odpowiedz sobie sam Walkerze, co się zmieniło jeżeli przez 24 lata robi się medialną akcję i zbiera się pieniądze na pomoc dla dzieci i starszych a w następnym roku ani jednej reklamy , informacji o tej akcji w telewizji publicznej . To co już nie będziemy pomagać ? To ciemniak by się zorientował ,że jest jakaś zmiana (dobra zmiana) jawnie niechętna Owsiakowi . Zastanówmy się kto uczciwy może popierać walkę z akcją zbierania pieniędzy na chore dzieci !!!!
  - a na końcu proszę o konkretne zarzuty gdzie uprawiam politykę a przede wszystkim w którym miejscu piszę nieprawdę pozdrawiam
  PS wszystkich którym nie podoba się obecna telewizja zapraszam do internetu na youtube wystarczy wpisać. ,, UCHO PREZESA,, ale już chyba wszyscy oglądali.

  17 9 Odpowiedz
 • 19 sty 2017

  Towarzyszu Walker.
  Gdzie przepadłes?

  3 4 Odpowiedz
  • 19 sty 2017

   Towarzyszu komsomolcu to pytanie raczej do ciebie gdzie ciebie wcięło ? czy ma to związek z problemami twojego guru głównego alimenciarza kraju ?

   1 11 Odpowiedz
 • 19 sty 2017

  No i jak zwykle temu żałosnemu walkerkowi co kobiety od idiotek wyzywał skończyły się sensowne argumenty więc zaczął tradycyjnie po pisowsku ......

  11 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 4

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”
Myślenice 29

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

Przez kilka dni pod internetową petycją o ocalenie drzew przed wycinką planowaną w ramach rewitalizacji centrum podpisało się ponad 700 mieszkańców, a kolejna grupa zdecydowała się nagłośnić sprawę, organizując pikietę pn. „Stop wycince drzew na rynku w Myślenicach” Przypomnijmy; we wrześniu mają ruszyć prace związane z rewitalizacją myślenickiego...