Społeczeństwo

Myśleniczanie pożegnali zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Myśleniczanie pożegnali zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Nie tylko gdańszczanie, ale również samorządowcy i mieszkańcy miast w całej Polsce w dniu pogrzebu zamordowanego prezydenta Gdańska modlili się w jego intencji

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika, a następnie zmarł w szpitalu. Do ataku doszło podczas tzw. „światełka do nieba”, czyli kulminacyjnego momentu wieńczącego każdy finał WOŚP.

Przez cały tydzień w kolejnych miastach mieszkańcy spotykali się w miejscach, gdzie podczas Wielkiej Orkiestry organizowane było "Światełko do Nieba". W Myślenicach od 20 lat odbywa się na płycie Rynku, gdzie spotkało się ponad 200 osób.

W sobotę, kiedy odbywał się pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na placu Rynku ponownie zebrali się myśleniczanie, aby uczcić jego pamięć. Frekwencja była niższa niż podczas wtorkowego spotkania. Mieszkańcy trzymali herb Gdańska, a wokół zdjęcia zamordowanego samorządowca z północy Polski ustawiali znicze.

Wieczorem w myślenickim sanktuarium została odprawiona msza w jego intencji.

Powiązane tematy

Zobacz więcej