Społeczeństwo

27. Finał WOŚP: W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 168 802,21 zł

„Sami nie możemy w to uwierzyć. Myślenice znów pobiły rekord!” – komentują organizatorzy myślenickiego sztabu, który zebrał 168 802, 21 zł. A to jeszcze nie wszystko

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w kraju grała po raz 27. Natomiast finał w Myślenicach odbył się po raz 20. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Rekord na 20-lecie

W 20. Finale WOŚP od 1998 roku początku organizowanym przez rodzinie Państwa Papierzów z Myślenic padł kolejny rekord.

Myślenicki sztab zebrał 168 802, 21 zł , a to jeszcze nie koniec, bowiem to kwota nieoficjalna i wciąż trwają aukcje internetowe. Na nich m.in. stowarzyszenie Motosport Myślenice wystawiło zabytkowy samochód marki Hillman Minx De Luxe, którego cena obecnie wynosi 5200 zł, a licytacja potrwa jeszcze 17 dni.

Zebrana kwota jest o 35 614,4 zł wyższa niż w ubiegłym roku, kiedy to podczas 26. finału WOŚP sztab w Myślenicach zebrał 133 187,81 zł, była to jednocześnie największa kwota jaką udało się zebrać podczas 19. lat przez które w Myślenicach organizowana jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Podczas 27. Finału WOŚP w Myślenicach przez cały dzień na terenie miasta można było spotkać 166 wolontariuszy.

Od rana na myślenickim Rynku odbywały się pokazy samochodów zabytkowych oraz przejażdżki organizowane przez Motosport Myślenice.

W południe do akcji włączyły się myślenickie morsy, w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu wystąpił zespół Noro Lim, a w kawiarni Kavka Sebastian Najder i Paweł Przybylski zagrali covery klasycznego rocka.

Zwieńczeniem finału była odbywająca się tradycyjnie w sztabie WOŚP licytacja gadżetów, a następnie pokaz fajerwerków w ramach w happeningu „Światełko do nieba”.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 14 sty

  Strzelanie fajerwerkami w sylwestra bee, a teraz cacy?

  29 23 Odpowiedz
  • mirek@ 14 sty

   do czego tu sie jeszcze doczepic skoro WOSP znowu odniosl sukces ? :)

   GRATULACJE LUDZIE! UDAŁO NAM SIĘ !

   BRAWO DLA ORGANIZATORÓW - 20 LAT SWIETNEJ ROBOTY!

   47 19 Odpowiedz
  • 14 sty

   Tu też jest be, ale trwa 10 minut a nie tydzień

   18 11 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 sty

   Na dolnym nie było nic słychać. Puszczali coś w ogóle?

   6 8 Odpowiedz
 • 14 sty

  500 zl na WOŚP i 500 zł na złość Kaczyńskiemu.
  Brawo sztab i wolontariusze.

  35 22 Odpowiedz
 • 14 sty

  Oglądnijcie to https://www.salon24.pl/u/nieboszczyk/799864,dlaczego-odsetki-z-wosp-ida-na-woodstock aż obrzydzenie bierze na cały ten wośp Nie utrzymuje i nie będę utrzymywał łowsika i cały ten wośp , najbardziej żal tych zmarzniętych nieświadomych dzieci co wystają z puszkami i tych naiwnych co nawet ostatni grosz rzucają łowsikowi!

  14 76 Odpowiedz
  • 14 sty

   Mój dziadek na twój przypadek ma powiedzenie:
   Glupis bos biedny,
   Biednys bos głupi .

   45 12 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 sty

   Że cała zebrana kwota idzie na pomoc potrzebującym to źle, bo najważniejsze, że na odsetkach firma Owsiaka zarobiła... Nie wiem jak ty to przeżyjesz. Tylko się nie udław tym jadem. Przy okazji: co ty dobrego robisz dla innych?

   28 8 Odpowiedz
  • 15 sty

   Mam to gdzieś gdzie idą odsetki. WOŚP to organizacja, której efekty są najbardziej namacalne spośród wszystkich innych akcji charytatywnych jakie znam. Przejdź się po szpitalach i popytaj lub podpatrz ile sprzętu ratującego życie kupili. Daleko szukać nie trzeba.

   22 3 Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 15 sty

  Pisis się pluje albo ślini i tak WOŚP wygrywa.
  Tzn wygrywają pacjenci.

  18 9 Odpowiedz
 • 15 sty

  Dziś, na rynku obok Tereski, godz.18.30, spontaniczne NIE dla przemocy.

  https://www.facebook.com/events/862488754082127/?ti=cl

  12 6 Odpowiedz
 • 15 sty

  Myślę że źle o WOŚP mówią /piszą Ci co tak naprawdę w życiu nie doświadczyli ich pomocy... Dzięki tej organizacji moje dzieci żyją i są zdrowe, zostały szybko zdiagnozowane... Będę dawać każdego roku tyle ile będę mogła ale zawsze dam bo będę wdzięczna za pomoc jaką otrzymaliśmy...

  21 3 Odpowiedz
 • 16 sty

  Zapomnijmy o moim wcześniejszym wpisie. Mam pytanie a zarazem apel do myślenickich organizatorów wośp abyśmy napisali petycje i zbierali podpisy do głównego organizatora wośp w tym Jurka Owsiaka aby w następnym roku zorganizować wośp dla nienarodzonych chorych dzieci! Swoją postawą pokażmy wszystkim że nam zależy na każdym życiu nawet tych których jeszcze nie widać a w obecnych przepisach prawnych w większości przypadkach nie jest im dane przyjść na świat. Zaznaczam że unicestwia się dzieci z zespołem downa. wośp tą akcją wyjdziecie do tych i na pewno przekonacie do siebie tych co są przeciwko wam w tym mnie. Jeżeli doszłaby taka akcja do skutku obiecuje że sam wezmę puszkę do ręki i będę zbierał datki. O każde życie trzeba walczyć nawet to chore nienarodzone!

  5 4 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   16 sty

   Tak się składa, że WOŚP zbierało w tym celu - 26 finał był m.in na neonatologię.

   https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/ratowanie-noworodkow-celem-26-finalu-wosp

   A co do dzieci z zespołem downa, to bardzo bym chciał, żeby osoby które mówią o ochronie życia od poczęcia do śmierci zorientowały się jakie wielkie nic Państwo Polskie robi dla tych dzieci i tych rodzin. W moim bliskim otoczeniu jest taka osoba, nawet razem do szkoły chodziliśmy. Państwo Polskie nieważne za jakiej kadencji w dupie ich miało. Więc może zacznijcie od tego, a potem mówcie ludziom kogo mają rodzić, a kogo nie.

   12 5 Odpowiedz
 • 16 sty

  Teraz możesz Osiaka pocałować.
  Bierz się do roboty i rób konkurencje dobroczynności.
  Ja czekam aż Caritas przedstawi liczby ile zebrał i za ile kupił .
  Zwykła uczciwość księgowa.

  10 5 Odpowiedz
 • 18 sty

  Do bono no tak mogę pocałować owsiaka gdzieś , bo on takimi dziećmi się nie będzie zajmował , sam zresztą poprał czarny protest. Caritas co rok robi sprawozdania finansowe i są czyści co do wośp jednak są kontrowersje , a co do pomocy Caritas dużo więcej zbiera i robi niż pan owsiak tylko że media o tym nic nie mówią ale to lepiej bo jest napisane ''niech nie wie lewa ręka co robi prawa'' a wośp to jedna feta

  Do powodzianina po twoim ostatnim zdaniu szkoda słów na ciebie cyt. ''Więc może zacznijcie od tego, a potem mówcie ludziom kogo mają rodzić, a kogo nie'' A co to ma znaczyć że ktoś ma decydować o narodzeniu człowieka , odrębnej istoty ludzkiej czy ty się dobrze czujesz?! A kto ma taką władzę na świecie że będzie decydował o życiu i śmierci człowieka?!

  ''Życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia. To fakt biologiczny, medyczny, niepodważalny. Przyjęcie do wiadomości tego faktu winno u każdego, niezależnie od wyznawanego światopoglądu, prowadzić do bezwarunkowego szacunku wobec życia każdej poczętej istoty ludzkiej''!

  4 6 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   18 sty

   Przeczytaj ze zrozumieniem moja wypowiedz, jak nie potrafisz tego zrobic to nie komentuj.

   2 5 Odpowiedz
 • 19 sty

  W minioną niedzielę rzekomego "sukcesu" Owsiaka Viking napisał, oczywiście "obiektywna" redakcja skasowała jego wpis tak jak i moje i inne "niepoprawne politycznie" plusy i minusy...:

  Viking Dzisiaj 12:58
  "Po pierwsze – Owsiak i WOŚP to projekt polityczny, zbudowany według przemyślanego schematu. Z grubsza schemat ten wygląda następująco. Robimy akcję z wielkim wsparciem państwa (nie od samego początku, ale punkt zaczepienia miał Owsiak w mediach publicznych od 1. finału).
  Wybieramy jakiś szlachetny cel, w związku z czym wobec krytyków będziemy mogli zawsze używać moralnego szantażu: „Nasza akcja ci się nie podoba? Czyli nie chcesz pomóc chorym dzieciom!”. Ten szantaż będzie też chronił lidera. I właśnie autorytet lidera akcji poprzez nią budujemy. To lider ma być w jej centrum, bo będzie nam potrzebny. Kiedy będziemy w politycznej potrzebie, wystawiamy wykreowanego lidera przed kamery, a on z wyżyn swojej pozycji jako świecki święty, ratujący chore dzieci, potępi kogo trzeba i kogo trzeba pochwali. Dodatkowo z czasem wychowujemy sobie „twardy elektorat” świeckiego świętego, bezwzględnie fanatyczny, który zawsze będzie wspierał naszą stronę. Tak właśnie skonstruowana jest WOŚP.

  Po drugie – Owsiak w rolę ostatecznego autorytetu wszedł gładko, bo był to przecież układu symbiotyczny z szeroko pojętą elitą III RP: my pozwalamy ci robić twoją akcję, jak tam chcesz, nie wtrącamy się, dajemy TVP, czas antenowy, służby i wszystko co potrzebne, a ty w zamian mówisz, co trzeba. Zresztą nie nadwyrężając się zbytnio – w końcu wymagane przekonania Owsiak wyniósł z domu. I stąd pogróżki pod adresem historyków, piszących o Lechu Wałęsie, że można im dać z baśki; stąd obrzucanie k…mi Antoniego Macierewicza; stąd narzekania, że za bardzo bombarduje się ludzi sprawą Smoleńska; stąd odpowiedni goście (z bardzo małymi wyjątkami, działającymi na zasadzie listka figowego), zapraszani na dyskusje podczas Woodstocku; stąd agresja wobec przeciwników aborcji, gdy instalowali na Woodstocku swoje stanowisko; stąd wsparcie WOŚP dla czarnego protestu i wiele innych sytuacji, w których „dyrygent” bez zachowywania pozorów ostro włączał się w polityczną nawalankę. (...)

  Po trzecie – wśród wspierających Orkiestrę jest z pewnością spora grupa osób nierozumiejących, w czym biorą udział i działających w dobrej wierze. O tym trzeba pamiętać. Ale jest też wspomniany „twardy elektorat”, sfanatyzowany w najwyższym stopniu. Jakiekolwiek wystąpienie przeciwko dogmatowi o świętości Owsiaka, ogłoszonemu przez świecką stolicę apostolską z siedzibą przy Czerskiej, jest zwalczane z całą stanowczością. Obelgi, które wylewają się na głowy krytyków (sam doświadczyłem tego wielokrotnie, również tym razem) to najgorsza kloaka, jaką można sobie wyobrazić, z najgorszymi przekleństwami, groźbami oraz życzeniami chorób i śmierci włącznie. Owsiak nigdy takich reakcji nie potępił, choć doskonale o nich wie.

  To grupa zdyscyplinowana i doskonale wytresowana, rządząca się mechanizmem sekty, wielbiącej swojego guru, będąca rezerwuarem wyborczym dla formacji obozu obrońców „tego, jak było przedtem” (by użyć znakomitego określenia Agnieszki Holland). Dziś mogą z niej czerpać KOD, PO, Nowoczesna. Nim zerknie się na facebookowe profile twardych wielbicieli Owsiaka (którzy pod własnymi nazwiskami publikują obelgi, od których uszy więdną) można w ciemno założyć, że znajdziemy tam dwa elementy: obsesyjną nienawiść do PiS i Kaczyńskiego i te same uczucia wobec Kościoła. Dla owsiakowych fanatyków to jest sprzedaż pakietowa: popierasz WOŚP – nienawidzisz „PiS-dzielców” i „czarnej mafii”. I, wbrew temu, co twierdzą niektórzy, na siłę starający się łagodzić ton sporu, to właśnie fanatycy najcelniej odczytują istotę imprezy. Bo Owsiak faktycznie sprzedaje to w pakiecie.

  Po czwarte – cel nie uświęca środków, a WOŚP nie jest imprezą charytatywną. Idea caritas zakłada bowiem skromność. O rozbuchanym Owsiakowym cyrku można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest skromny. Podobnie jak nie sposób o skromność posądzić samego Owsiaka, co zresztą jest logiczne, bo skromności nie dałoby się pogodzić z zadaniem promocji lidera WOŚP jako świeckiego świętego.

  O psychologicznym efekcie jednorazowego rozgrzeszenia, który gasi odruch regularnego pomagania, pisano już wiele. Najczęściej jednak pojawia się fałszywe przekonanie, że cel uświęca środki – obojętnie, jaka jest rola WOŚP i co robi lub opowiada Owsiak, nie wolno powiedzieć o nim złego słowa, bo „pomaga chorym dzieciom”. Cel, rzecz jasna, nie uświęca środków. Gdyby tak było, należałoby rozgrzeszyć bandytę, który obrabował dom, po czym część pieniędzy ze sprzedaży fantów przekazał na sieroty czy staruszków."

  6 3 Odpowiedz
 • 20 sty

  wip186 szczera prawda co napisałeś! część społeczeństwa to grupa ''baranów która prowadzona jest na rzeź" oni nie myślą sami za siebie bo są ogłupiani i sterowani przede wszystkim przez media i politykierów tzw poprawnych politycznie , są to ludzie zniewoleni nie szukający prawdy i nie sięgający tam gdzie wzrok nie sięga. Jak sekta nakazuje że tak ma być to tak robią , jak sekta mówi dawać owsikowi pieniądze to dają. Do tego jeszcze są tak nakręceni że jak ktoś tej sekcie się sprzeciwia , jak ktoś ma inne zdanie od sekty to się wytacza przeciw nim''najcięższe działa'' agresji i nienawiści wobec ich. Nie można dwóm panom służyć dobru lub złu: tu się organizuje pomoc dla dzieci a tu się popiera aborcje!

  5 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Odblaski mogą uratować życie
Społeczeństwo 0

Odblaski mogą uratować życie

Nawet niewielki element odblaskowy na ubraniu, plecaku czy torbie może uratować życie i zdrowie. O odblaskach powinni pamiętać zarówno piesi, jak i rowerzyści To szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest ciemno i panuje zła widoczność. Jeśli pieszy jest słabo widoczny na drodze, łatwiej może zostać potrącony przez samochód. Konieczn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...

Szczęśliwi ci, którzy nie mają czujników
Społeczeństwo 6

Szczęśliwi ci, którzy nie mają czujników

„Mieszkańcy Poręby i Zasani mają szczęście. Polega na tym, że w ich miejscowości nie ma czujników, dlatego wielu z nich żyje w błogiej nieświadomości. To one uświadamiają nam, że mamy gorsze powietrze niż to w Krakowie” – podczas jednego z kazań mówił ks. dr Andrzej Caputa z parafii św. Klemensa w Trzemeśni Nie ma czym oddychać. Smog zatyka płuca...

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 74

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...