Społeczeństwo

27. Finał WOŚP: W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 168 802,21 zł

27. Finał WOŚP: W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 168 802,21 zł

„Sami nie możemy w to uwierzyć. Myślenice znów pobiły rekord!” – komentują organizatorzy myślenickiego sztabu, który zebrał 168 802, 21 zł. A to jeszcze nie wszystko

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w kraju grała po raz 27. Natomiast finał w Myślenicach odbył się po raz 20. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Rekord na 20-lecie

W 20. Finale WOŚP od 1998 roku początku organizowanym przez rodzinie Państwa Papierzów z Myślenic padł kolejny rekord.

Myślenicki sztab zebrał 168 802, 21 zł , a to jeszcze nie koniec, bowiem to kwota nieoficjalna i wciąż trwają aukcje internetowe. Na nich m.in. stowarzyszenie Motosport Myślenice wystawiło zabytkowy samochód marki Hillman Minx De Luxe, którego cena obecnie wynosi 5200 zł, a licytacja potrwa jeszcze 17 dni.

Zebrana kwota jest o 35 614,4 zł wyższa niż w ubiegłym roku, kiedy to podczas 26. finału WOŚP sztab w Myślenicach zebrał 133 187,81 zł, była to jednocześnie największa kwota jaką udało się zebrać podczas 19. lat przez które w Myślenicach organizowana jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Podczas 27. Finału WOŚP w Myślenicach przez cały dzień na terenie miasta można było spotkać 166 wolontariuszy.

Od rana na myślenickim Rynku odbywały się pokazy samochodów zabytkowych oraz przejażdżki organizowane przez Motosport Myślenice.

W południe do akcji włączyły się myślenickie morsy, w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu wystąpił zespół Noro Lim, a w kawiarni Kavka Sebastian Najder i Paweł Przybylski zagrali covery klasycznego rocka.

Zwieńczeniem finału była odbywająca się tradycyjnie w sztabie WOŚP licytacja gadżetów, a następnie pokaz fajerwerków w ramach w happeningu „Światełko do nieba”.

Powiązane tematy

Komentarze (19)

 • 14 sty 2019

  Mój dziadek na twój przypadek ma powiedzenie:
  Glupis bos biedny,
  Biednys bos głupi .

  45 12 Odpowiedz
 • mirek@ 14 sty 2019

  do czego tu sie jeszcze doczepic skoro WOSP znowu odniosl sukces ? :)

  GRATULACJE LUDZIE! UDAŁO NAM SIĘ !

  BRAWO DLA ORGANIZATORÓW - 20 LAT SWIETNEJ ROBOTY!

  47 19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sty 2019

  Że cała zebrana kwota idzie na pomoc potrzebującym to źle, bo najważniejsze, że na odsetkach firma Owsiaka zarobiła... Nie wiem jak ty to przeżyjesz. Tylko się nie udław tym jadem. Przy okazji: co ty dobrego robisz dla innych?

  28 8 Odpowiedz
 • 14 sty 2019

  500 zl na WOŚP i 500 zł na złość Kaczyńskiemu.
  Brawo sztab i wolontariusze.

  35 22 Odpowiedz
 • 15 sty 2019

  Myślę że źle o WOŚP mówią /piszą Ci co tak naprawdę w życiu nie doświadczyli ich pomocy... Dzięki tej organizacji moje dzieci żyją i są zdrowe, zostały szybko zdiagnozowane... Będę dawać każdego roku tyle ile będę mogła ale zawsze dam bo będę wdzięczna za pomoc jaką otrzymaliśmy...

  21 3 Odpowiedz

Zobacz więcej