Społeczeństwo

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

Kolejne polskie miasta w tym Myślenice solidaryzują się z zamordowanym prezydentem Gdańska i organizują symboliczne „światełko”, podczas którego wyrażają sprzeciw wobec fali nienawiści i przemocy

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika, a następnie zmarł w szpitalu. Do ataku doszło podczas tzw. „światełka do nieba”, czyli happeningu kończącego każdy finał WOŚP.

Dlatego w kolejnych miastach ich mieszkańcy spotykają się w miejscach, gdzie odbywało się "Światełko do Nieba" – w Myślenicach od 20 lat organizowane jest na płycie Rynku.

Spotkanie miało na celu wyrażenie sprzeciwu wobec fali nienawiści i przemocy oraz solidaryzujące z rodziną Pawła Adamowicza. Zebrało się na nim ponad 200 osób, które trzymały w rękach znicze, a niektórzy serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na wstępie odczytano wiersz „Szukam świata...” autorstwa Jarosława Borszewicza, a w tle można było usłyszeć m.in. pieśń „Modlitwa o Wschodzie Słońca” Jacka Kaczmarskiego.

Na zakończenie mieszkańcy z przyniesionych zniczy ułożyli serce oraz napis Gdańsk.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 15 sty 2019

  piękny gest myśleniczan! BRAWO! zatrzymajmy ta fale nienawisci

  71 18 Odpowiedz
 • 15 sty 2019

  To nie bohaterstwo, to powinność powiedzieć NIE całemu złu które zagościło w przestrzeni publicznej. Nie wystarczy iść na rynek i liczyć że kiedyś tam któraś partia zrobi porządek. To my zrobimy porządek, jeśli będziemy mieć wspólny cel.

  47 10 Odpowiedz
 • 15 sty 2019

  Wielkie halo o POlityczną partię szachów: pionek bije gońca na D7. Szach-mat. Jak to mawiają Piraci z Karaibów: "Dead man tell no tales."
  Martyrologia jest potrzebna do wzmocnienia więzi obywatelskich więc organizuje się publiczny "stunt" żeby publika miała z kim się utożsamiać.
  Zanim odpowiecie Państwo na mój komentarz, proponuje zasięgnąć informacji na temat Pawła Adamowicza by uniknąć niepotrzebnych konfrontacji.

  38 98 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 15 sty 2019

   raczej wielkie halo o smierc czlowieka ktorego ktos zadzgal na oczach milionow ludzi !

   49 12 Odpowiedz
  • 15 sty 2019

   Śmieszą mnie słowa w których ktoś zawsze wyróżnia literki PO(skądinąd dziecinada to jest straszna)....czy Ty choć raz możesz się przymknąć i nie nawiązywać do polityki....zginął człowiek i nie ważne z jakiej partii był. Tak się rodzi nienawiść mamy tutaj piękny przykład. Najlepiej zamilcz i nie pisz nic, jak masz takie rzeczy pisać.

   43 12 Odpowiedz
   • 15 sty 2019

    Co trzydzieści sekund ginie człowiek i nikt nie robi z tego problemu. Adamowicz został publicznie zlikwidowany, tak nie boję się użyć tego słowa - publiczna egzekucja ku przestrodze. Taki mamy w kraju klimat. I nie chodziło tu o "nienawiść" bo to jest pięknie wymyślony slogan na którym "jadą" teraz "celebryci" właśnie tłukąc temat w celach politycznych.
    Jakoś myślenickie Jurki i "spółka" nie palili zniczy jak pięć nastolatek zginęło w "Escape Roomie"?!!! A co to mniejsza tragedia? Nawet matematyczna kalkulacja przebija Adamowicza (pięć do jednego) I każdy z Was "przeskrolował" na inne wiadomości dnia. Dlaczego? Bo nie da się z tego zrobić polityczego happeningu? Bo kogo za to "nienawidzić"??!
    Bo wina Tuska czy Kaczora?
    Popatrzcie na siebie, sami jesteście pełni nienawiści a wytykacie ją wszystkim "innym".

    50 39 Odpowiedz
    • 16 sty 2019

     Adamowicz został ZAMORDOWANY na oczach ludzi, a morderca obwiniał PO! W Escape Roomie wybuchł pożar i na skutek zaniedbań doszło do tragedii, to ogromna różnica. Podobnie jak na skutek wypadków giną setki ludzi dziennie. Świadomość, że ludzie dokonują takich okrutnych czynów celowo, kierowani nienawiścią jest tu przerażająca.

     24 15 Odpowiedz
     • 16 sty 2019

      Pewnie że ogromna różnica, dla rodziców tych dziewczyn to tragedia - zamknięte w pokoju bez wyjścia w przerażeniu i panice dusiły się wszystkie razem nie mogąc sobie pomóc, dla Ciebie to tylko news? Zatrzymaj oddech na dwie minuty a później porozmawiamy o Twoich wrażeniach. Prezydent nic nie znaczącego dla Ciebie miasta zostaje zamordowany i jest to dla Ciebie tragedia bo był z PO? Bo nożem w telewizji? Bo osoba publiczna? Bo morderca "był z PIS'u"? A gdyby tak został zamordowany za kulisami, bez telewizyjnego spektaklu robiłoby to dla Ciebie różnicę? Gdyby napisali na popularnych portalach że "Prawdopodobnie porachunki mafijne" żeby zamieść sprawę pod dywan jak choćby sprawę Marka Rosiaka z 2010 roku? Nie przypominam sobie "happeningu" na Myślenickim rynku w sprawie tego morderstwa z premedytacją na tle politycznym (czego nie ukrywał morderca)? Pamiętasz to wogóle? Ciekawe.

      29 16 Odpowiedz
    • 16 sty 2019

     Wiedziałam ,ze jesteś głupi ale ze aż tak !!!? najbardziej pełny nienawiści na myślenickim forum jestes TY zrozum to wreszcie i zmień swoje postepowanie !

     8 13 Odpowiedz
     • 16 sty 2019

      Widzę że "fala miłości" zalewa Ci umysł, ciekawe czy smołę i pierze też już masz gotowe? Wiedziałem że jesteś hipokrytką ale że aż tak?

      12 8 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       16 sty 2019

       Zarzucasz komuś hipokryzje, sam pisząc średnio przyjazne wypowiedzi. Jesteś więc hipokrytą do kwadratu...

       5 10 Odpowiedz
  • 16 sty 2019

   Współczuję, jednak masz chłopie problem ze swoją tożsamością. Ten Twój głupi wpis był całkowicie zbędny. Przez takich jak Ty, podziały trwają... Brawo ! :-(

   21 21 Odpowiedz
   • 16 sty 2019

    Wytłumacz mi dlaczego sądzisz że "głupi", żyjemy przecież w kraju w którym jeszcze każdy może wyrażać swoją opinię nawet gdy jest niepopularna nieprawdaż?

    obajt83 napisał/a:

    Mysleniczanin007 w swoim miłosierdziu co powiesz o Owsiaku w takim razie?

    Ktoś mu podłożył grubą świnię i tyle.

    17 16 Odpowiedz
  • 16 sty 2019

   Przepraszam, nie będę prowadził dyskusji o takim poziomie w tym temacie.
   Proszę, nie róbcie tu śmietnika. Uszanujcie i współczujcie a nie ujadajcie !

   Over. [*]

   14 17 Odpowiedz
   • 16 sty 2019

    Żeby prowadzić dyskusję, potrzebnych jest conajmnije dwóch uczestników, jak na razie Ty "zrównałeś mnie z błotem" (przynajmniej tak Ci się wydaje) i wydajesz polecenia jakby ten portal należał do Ciebie. Napisz skargę do właścicieli i zażądaj zablokowania komentarzy jak to zrobiła Interia - Jak nie piszą po naszej myśli to nie będą pisać wcale.
    Dziwi mnie że nikt nie pyta dlaczego właśnie Adamowicz? Bo na scenie było kilkadziesiąt osób a odkąd wiem dla schizofrenika nie ma różnicy kogo pchnie nożem - chlastałby na lewo i prawo a on widać działał z premedytacją. Przypadek? Wątpię.

    20 17 Odpowiedz
 • profesor profesor 15 sty 2019

  szukam świata
  w którym jedna jaskółka
  czyni wiosnę
  gdzie szewc
  chodzi w butach
  gdzie jak cię widzą
  to dzień dobry
  szukam świata
  w którym
  człowiek człowiekowi
  człowiekiem

  *** (Szukam świata...)
  Jarosław Borszewicz

  32 10 Odpowiedz
 • 15 sty 2019

  ''Według politologa są małe szanse na to, aby nawet po ostatniej tragedii politycy sami z siebie mogli się pohamować w swojej mowie nienawiści. - Mógłby na nich wpłynąć tylko społeczny ruch, który sprzeciwiałby się zwyczajom w polskiej polityce. Ważne jest także, aby pojawiły się sankcje za hejt''

  https://fakty.interia.pl/polska/news-wine-za-to-co-sie-stalo-ponosi-polska-klasa-polityczna,nId,2784658

  17 5 Odpowiedz
 • 15 sty 2019

  Ludzie ... czy was nie ... jeszcze tydzień temu była wielka afera związana z tym, ze Panem odnośnie ilości mieszkań jakie ma w Gdańsku, skąd, za co itp. a teraz, że go ktoś zadźgał na oczach innych to wręcz świętego niedługo z niego zrobią ... paranoja ... każdego dnia na świecie w podobny sposób giną dziesiątki poza kamerami ... NIKT Z TYM NIC NIE ROBI !! ... setki ludzi również ginie w innych okolicznościach ... a wy chcecie naprawiać świat jak Francuzi ... namalujcie jeszcze kredkami na chodnikach kwiatki i tak brońcie się przed bandytami takimi jak ten w Gdańsku. Już dawno powiedziałem ... przywrócić karę śmierci ... odpalić kilku takich przygłupów dla zasady to następni się zastanowią zanim podniosą rękę na drugiego człowieka.

  61 25 Odpowiedz
 • 15 sty 2019

  "Adamowicz został publicznie zlikwidowany, tak nie boję się użyć tego słowa - publiczna egzekucja ku przestrodze." Człowieku czy ty jesteś normalny???

  40 27 Odpowiedz
 • 16 sty 2019

  Mysleniczanin007 w swoim miłosierdziu co powiesz o Owsiaku w takim razie?

  11 10 Odpowiedz
 • 16 sty 2019

  Przeczytaj jeszcze raz mój wpis, potem swój i przemyśl temat ponownie.

  9 14 Odpowiedz
 • 16 sty 2019

  Lewactwo tańczy nad trumna zabitego. Czemu mnie to nie dziwi ? Zawsze takie sytuacje wykorzystywali do siania nienawiści i zbijania politycznego kapitału. Nic się nie zmieni w tym kraju niestety. Odkąd stracili władze wręcz opętało ich z nienawiści do pisu.

  Przyjęło się, ze o zmarłym mówi się dobrze albo w ogóle dlatego powstrzymam sie od komentarzy na temat denata. Nie będę prowadził żałoby na pokaz i pisał jakim był wspaniałym człowiekiem, nie będę robił z niego świetego bo nim po prostu nigdy nie był. Smierć tak samo bezsensowna jak smierć m.in p. Rosiaka czy wspomnianych dziewczynek w escape room.

  Zobaczycie jak teraz platforma się rzuci na gdańskie koryto...smutne.

  47 28 Odpowiedz
  • 16 sty 2019

   Redakcja dalej nie reaguje na to? Wpis @Bolek jest po prostu chorobliwie niesmaczny. Może najwyższy czas się zastanowić nad zbanowaniem niektórych kont? Ile trzeba mieć w sobie nienawiści a jak mało pokory w sytuacji tak przykrej... Nie czas pisać co by się działo gdyby ofiarą padł ktoś z partii teraz rządzącej. Tu jest bez cyrku, z szacunkiem... i proszę Was, tonujmy choć troszkę swoje frustracje.

   18 47 Odpowiedz
  • 16 sty 2019

   Co nie pamiętasz jak prawactwo tańczy nad smolenskiem.Pamięć krótka to do lekarza głowę sprawdzić.

   18 34 Odpowiedz
 • 16 sty 2019

  Witam
  Wydaje mi się że cały ten spektakl na rynku zainicjował kod - komitet obrony demokracji. Związku z tym chciałem zaznaczyć że myślenicki kod na swoich wiecach nosi plakat , plakaty z przekreśloną kaczką , oraz organizował na rabie heppening symboliczny spływ miniaturek z papieru o wyglądzie kaczek. Każdy zorientowany wie o co chodzi ?! Dla mnie jest to jednoznaczne że jest to w pewnym stopniu nienawiść i niechęć do Jarosława Kaczyńskiego! Chciałem również przypomnieć zachowanie członków kodu w Pcimiu kiedy na rozpoczęcie roku szkolnego przyjechała premier Beata Szydło , to co tam można było zauważyć w zachowaniu tych członków to była po prostu dzicz (gwizdanie , zagłuszanie , buczenie) to lepiej kibice się zachowują. kod po prostu nie zważając na nic , zakłócił normalne rozpoczęcie roku szkolnego dzieciom (co ciekawe wśród kodowców jest były profesor) Następnie w Myślenicach ci sami członkowie w cechu rzemiosła wyzywali pana Piotrowicza od komunistów. Można by tu jeszcze wiele pisać o całym tym ogólnopolskim tworze jaki nazywa się kod ale przypomnę tylko te najważniejsze burdy i prowokacje ze strony kodu. W imię tzw demokracji w obronie tzw konstytucji zamieszki przed sejmem , wyzywanie posłów partii rządzącej , przepychanki z policją i dziennikarzami z tv publicznej. Prowokacja w Gdańsku na pogrzebie Inki i Zagończyka. Atak słowny w Częstochowie na kibiców podczas ich pielgrzymki! Przypomnę jeszcze że na ich wiecach brał udział niejaki mazguła który mówił że stan wojenny to było kulturalne wydarzenie (:co tam tylko jakieś ścieżki zdrowia były). Dla mnie osobiście taka organizacja jak kod oraz ich pobratyńcy obywatele rp szkodzą Polsce. Odkąd powstały te twory na ulicach wielu miast dochodziło do burd i zamieszek a to w imię demokracji i napisu konstytucja. Chciałem zaznaczyć że nie tylko kod sobie może manifestować tylko wszyscy bez przeszkadzania a kod każdemu chce odebrać to(nie macie monopolu na ulicę) , następnie niech każdy rząd wie i każda partia szczególnie się to tyczy PO , że władza nie jest dana na wieki i trzeba pogodzić się z porażką Apeluje do komitetu obrony demokracji o opamiętanie bo jak tak dalej będziecie robić to jeszcze nie jedno zło możemy oglądać!

  60 29 Odpowiedz
  • 16 sty 2019

   Rutger ,jak Ty zniechęcasz ludzi przeciw Wielkiej Orkiestrze ,gdzie większość kasy idzie na polskie szpitale, to już nie jest kręcenie nienawiśći.....taaa. Jakoś pisiury tyle lat szukają i konkretnych haków dali nie mają.Plujesz w swoje gniazdo,a innym wytykasz !

   18 21 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   17 sty 2019

   Jak zwykle: "kto nie z nami, ten z KODu." Bo nie można po prostu być ludzkim. To Ci się w głowie nie mieści, prawda?

   17 10 Odpowiedz
 • 16 sty 2019

  trekk a co ty widzisz zdrożnego we wpisie Bolka , przypominam że każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi to chyba nie komuna!

  41 13 Odpowiedz
 • 16 sty 2019

  Uderz w stół a nożyce się odezwa...

  27 11 Odpowiedz
 • 16 sty 2019

  eddie ty się już zamknij ze swoim lewackim zajadłym językiem. Mam ci przypomnieć jak lewactwo drwiło z modlących się za ofiary smoleńskie , mam ci przypomnieć jak nachlane i naćpane lewactwo profanowało krzyż! Mam ci przypomnieć jak nachlane lewactwo sikało po zniczach ku pamięci 96 ofiar tragedii smoleńskiej. Zamilcz już człowieku. Dość już w Polsce przelało się krwi przez ateistyczne i komunistyczne zbrodnie!

  45 27 Odpowiedz
  • 16 sty 2019

   Oj główka boli .Prawaki do dzisiaj latają z łopatami po cmentarzach jak hieny.

   16 26 Odpowiedz
  • 19 sty 2019
   Rutger napisał/a:

   (...) takie twory kod i obywatele rp ich sprzymierzeńcy i przyjaciele (każdy nawet dziecko wie że to ta sama banda (...)

   odkąd ci kodowcy zaczęli wypęłzać na ulice w imię tzw demokracji i napisu konstytucja w społeczeństwie nastała większa agresja i nienawiść. Ludzie nie zapomnieli ile krwi się przelało i ile dziadostwa było za czasów lewackich rządów przed okrągłostołowych i po okrogło. Komunizm tak naprawdę nie został rozliczony a władzę w Polsce przejęli agenci tzw TW i byli komuniści. Ludzie już mają dość czerwonych!

   Rutger napisał/a:

   Na początek do dzieciaka oportunisty i jemu podobnych , twoje szczeniackie wyzwiska i zachowanie spływają po mnie jak po kaczce także możesz dalej wyzywać nawet mogę ci podpowiedzieć jak np. szarańcza , faszysta czy wataha. Z takimi gówniarzami niedorosłymi emocjonalnie już nieraz miałem do czynienia także mnie to nie rusza.
   (...)

   Rutger ty stary zatęchły dziadu (nie jest to obraza ale różnica wieku, jeżeli ja jestem szczeniakiem dla ciebie to musisz być baaardzo stary) przepraszam za zrównanie cię z kretynem ale jak sam piszesz nie jest to dla ciebie obrazą, czy twoje wypowiedzi to nie czasem knajacki język? Czy tak wypowiada się Polak i chrześcijanin za jakiego się uważasz? Nie obrażaj innych to nie będziesz obrażany,
   PS. Przepraszam też kretynów za porównanie z Rutger em, wybaczcie tą zniewagę

   4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 sty 2019

  Zupełnie nie rozumiem, co jest złego w tym, że mieszkańcy zebrali się na Rynku i wyrazili solidarność z tragicznie zmarłym prezydentem Gdańska. Nie interesuje mnie, od kogo pomysł wyszedł. Ludzi tam na siłę nikt nie ściągał. Tak się dzieje w empatii nie pozbawionych społecznościach. NIE dla przemocy. KOD, PO, PiS to rzeczy wtórne. Mogłeś sam przyjść i chwilę zadumy mieć, a nie pluć na forum. Mamy 365 dni w roku. Każda opcja może na Rynku happeningi odstawiać. Byle w granicach prawa i bez słów nienawiści. Licytować się, kto bardziej nienawiścią jedzie, wypominki robić. to droga donikąd. Rynek jest dla wszystkich. Pan Szlachetka może modły za zdrowie Prezesa Kaczyńskiego ogłosić i tłumy zwolenników Rynek niech zalegną. Po co lżyć ludzi, którym się chce. Nie musimy się zgadzać z ich światopoglądem, celami, zasadami. To nasi sąsiedzi, koledzy z pracy czy szkoły. Jedni tu, drudzy tam.

  38 26 Odpowiedz
 • 16 sty 2019

  WKibic ty chyba żartujesz. Ty nie widzisz że odkąd wybory przegrała platforma i odkąd powstały takie twory kod i obywatele rp ich sprzymierzeńcy i przyjaciele (każdy nawet dziecko wie że to ta sama banda , zobacz na zdjęcia myślenickich kodowców kto ich odwiedza pan bisztyga , klich i ta słynna co lubi się skarżyć na Polskę do ue pani thun) w Polsce na ulicach jest coraz więcej zamieszek , burd i prowokacji z ich strony. Dlaczego nie chcą się pogodzić z przegraną , dlaczego nie chcą pozwolić komuś spokojnie rządzić Ja uważam że odkąd ci kodowcy zaczęli wypęłzać na ulice w imię tzw demokracji i napisu konstytucja w społeczeństwie nastała większa agresja i nienawiść. Ludzie nie zapomnieli ile krwi się przelało i ile dziadostwa było za czasów lewackich rządów przed okrągłostołowych i po okrogło. Komunizm tak naprawdę nie został rozliczony a władzę w Polsce przejęli agenci tzw TW i byli komuniści. Ludzie już mają dość czerwonych!

  35 32 Odpowiedz
  • 16 sty 2019

   Dziwne co piszesz. A prawica nie podzieliła się w opozycji na przystawki? LPR -PR i nie spamietasz jakie Zobry Gowiny i cholera ich tam wie, taka egzotyka, narodowcy Czarnecki, Jorek Marek .......
   Nikomu to nie przeszkadzało. W TVP lewackiej byli Kronenbah czy jak mu tam, nie znam pisowni braci starszych w wierze, Ziemiec był Zienkiewicz gadał w Plus.
   A teraz wam „demokraci błękitni” wszystko przeszkadza. KOD o Boże jak to zła organizacja, Owsiak lewak i złodziej, ten z Gdańska bo nazwisko wam nie mieści się w ustach.........
   Odpuscie sobie jesteście wielcy siła kleru, nic wam nie zagraża. Nie zachowujcie się jak kundel broniący swego miejsca przy panu.

   Pokażcie swą wielkość i pewność siebie ja rodwailer i nie szczekajcie na jamnika.
   Przecież to wszystko co nie wasze to śmierdzące lajno, po co sobie brudzić piękne i wypielęgnowane dłonie?

   21 19 Odpowiedz
 • 16 sty 2019

  Można się podpisać pod petycją kto zechce. Jak można zauważyć od kilku lat sewisy informacyjne podawane przez telewizję finansowaną z naszych pieniędzy są delikatnie rzecz ujmując stronnicze.
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pawel-adamowicz-nie-zyje/aktualnosci/news-ponad-12-tys-osob-podpisalo-petycje-o-odwolanie-kurskiego,nId,2786188

  17 17 Odpowiedz
 • 16 sty 2019

  [cytat=Mysleniczanin007]Pewnie że ogromna różnica, dla rodziców tych dziewczyn to tragedia - zamknięte w pokoju bez wyjścia w przerażeniu i panice dusiły się wszystkie razem nie mogąc sobie pomóc, dla Ciebie to tylko news?

  Nie, to była wstrząsająca wiadomość. Jednak to nie było zabójstwo powodowane nienawiścią.

  Zatrzymaj oddech na dwie minuty a później porozmawiamy o Twoich wrażeniach. Prezydent nic nie znaczącego dla Ciebie miasta zostaje zamordowany i jest to dla Ciebie tragedia bo był z PO? Bo nożem w telewizji? Bo osoba publiczna? Bo morderca "był z PIS'u"?

  Akurat Gdańsk jest dla mnie znaczącym miastem. Nie ważne skąd, z jakiej opcji politycznej był jego prezydent. Gdyby zamiast Adamowicza zamordowano Kaczyńskiego z podobnych pobudek, z nienawiścią i obłędem, także uznałabym to za tragedię i przyznała, że mowa nienawiści prowadzi właśnie do tak drastycznych posunięć jeśli nie powie się temu stop. W życiu nie nazwałabym tego "egzekucją", a wyrażenie, że to była egzekucja "ku przestrodze"bliskie jest myśleniu psychopatów.

  12 15 Odpowiedz
 • 16 sty 2019
  Rutger napisał/a:

  (...) przypominam że każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi to chyba nie komuna!

  Korzystając, rutger=kretyn pseudomyśleniczanin 007 (pewnie z Byncorki) też

  7 13 Odpowiedz
  • 16 sty 2019
   Maggie_Brown napisał/a:

   (Ta)[...]mowa nienawiści prowadzi właśnie do tak drastycznych posunięć jeśli nie powie się temu stop. [...]

   9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 sty 2019

  Nie ma za co. Stań przed lustrem i spójrz sobie w oczy i zadaj sobie pytanie "co się ze mną stało". Gdzie się podział ten człowiek, który pisał inteligentne i ciekawe wypowiedzi, gdy miasto info raczkowało (2009-2011) i co się stało, że zrobił się zgorzkniałym przegrywem atakującym ludzi w internecie...

  6 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 sty 2019

  W całym tym wątku masz takie wypowiedzi. Mam cytować każdy Twój post od góry?

  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Wielkie halo o POlityczną partię szachów: pionek bije gońca na D7. Szach-mat. Jak to mawiają Piraci z Karaibów: "Dead man tell no tales."
  Martyrologia jest potrzebna do wzmocnienia więzi obywatelskich więc organizuje się publiczny "stunt" żeby publika miała z kim się utożsamiać. .

  Może tu wyrażasz miłość? Jak dla mnie zalatuje zgorzknieniem.

  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Co trzydzieści sekund ginie człowiek i nikt nie robi z tego problemu. Adamowicz został publicznie zlikwidowany, tak nie boję się użyć tego słowa - publiczna egzekucja ku przestrodze. Taki mamy w kraju klimat. I nie chodziło tu o "nienawiść" bo to jest pięknie wymyślony slogan na którym "jadą" teraz "celebryci" właśnie tłukąc temat w celach politycznych.
  Jakoś myślenickie Jurki i "spółka" nie palili zniczy jak pięć nastolatek zginęło w "Escape Roomie"?!!! A co to mniejsza tragedia? Nawet matematyczna kalkulacja przebija Adamowicza (pięć do jednego) I każdy z Was "przeskrolował" na inne wiadomości dnia. Dlaczego? Bo nie da się z tego zrobić polityczego happeningu? Bo kogo za to "nienawidzić"??!
  Bo wina Tuska czy Kaczora?
  Popatrzcie na siebie, sami jesteście pełni nienawiści a wytykacie ją wszystkim "innym".

  Miłość i brak ataków, prawda?

  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Pewnie że ogromna różnica, dla rodziców tych dziewczyn to tragedia - zamknięte w pokoju bez wyjścia w przerażeniu i panice dusiły się wszystkie razem nie mogąc sobie pomóc, dla Ciebie to tylko news? Zatrzymaj oddech na dwie minuty a później porozmawiamy o Twoich wrażeniach. Prezydent nic nie znaczącego dla Ciebie miasta zostaje zamordowany i jest to dla Ciebie tragedia bo był z PO? Bo nożem w telewizji? Bo osoba publiczna? Bo morderca "był z PIS'u"? A gdyby tak został zamordowany za kulisami, bez telewizyjnego spektaklu robiłoby to dla Ciebie różnicę? Gdyby napisali na popularnych portalach że "Prawdopodobnie porachunki mafijne" żeby zamieść sprawę pod dywan jak choćby sprawę Marka Rosiaka z 2010 roku? Nie przypominam sobie "happeningu" na Myślenickim rynku w sprawie tego morderstwa z premedytacją na tle politycznym (czego nie ukrywał morderca)? Pamiętasz to wogóle? Ciekawe.

  Tutaj też miłość.

  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Widzę że "fala miłości" zalewa Ci umysł, ciekawe czy smołę i pierze też już masz gotowe? Wiedziałem że jesteś hipokrytką ale że aż tak?

  O prosze, jaki miły kolega.

  Problem ludzi z problemami życiowymi, osobistymi, psychicznymi jest taki, że nie dostrzegają tego sami w sobie. Delikatnie sugerowałbym ci przeczytanie swoich wypowiedzi z tej strony z ostatnich lat i zastanowienie się w którym momencie z inteligentnego faceta z celnymi uwagami stałeś się zgorzkniałym człowiekiem silącym się na złośliwości w sieci.

  Na marginesie, "w ogóle" piszemy ze spacją pomiędzy w i o.

  Bez odbioru.

  7 11 Odpowiedz
  • 16 sty 2019

   Cytujesz moje wypowiedzi i nie zauważasz że odpowiadam na "falę miłosnych ataków". To ja jestem atakowany w tym wątku począwszy od pierwszej mojej wypowiedzi. Wyrażam swoje zdanie na ten temat i jestem za to obrażany w co drugim komentarzu, bez podania jednego kontrargumentu. Wybacz ale to nie ja tylko to forum stało się zgorzkniałe, zacietrzewione a wręcz chamskie. Nie przeszkadza mi to bo w gruncie rzeczy taką mamy rzeczywistość, ulica wcale nie jest lepsza. Wyrażanie nieprzychylnych opinii spotyka się z wrzaskiem, pluciem a nawet ostracyzmem publicznym. Ilu Twoich znajomych na Facebooku wyrzuca ze znajomych "myślących inaczej"? Ilu wyrzuciłeś Ty sam?

   Widzisz Powodzianin, chcesz elokwentnych i relatywnie inteligentnych wypowiedzi a sam zamiast konkretu wrzucasz na pierwszy ogień inwektywy pod moim adresem. Chcesz mojej zmiany a relatywnie sam przyznajesz mi racje że zmieniam sposób wypowiedzi dostosowując się do całości. Mamy inne czasy, ludzie z którymi dało się tu porozmawiać konkretnie i na temat już tu nie piszą, zaglądają ale nie komentują. Mnie to nie dziwi bo sam piszę bardzo rzadko a jak już to robie to leje sie fala "miłosnego hejtu". Nie przeszkadza mi to bo jak zauważyłeś od nastu-kilku lat niezmiennie staram się prowokować. Jak powszechnie wiadomo, prowokacja jest najlepszym wskaźnikiem opinii publicznej więc staram się zanalizować perspektywy użytkowników. Robie to jednak coraz rzadziej bo za każdym razem rozpoczyna się nagonka i ataki ad-personam a zamiast pisać na temat zmuszony jestem pisać elaboraty off topic takie jak ten który teraz czytasz. Czyli znów w miejsce konkretnej polemiki, jestem zmuszony do defensywy. Relatywnie jestem już zmęczony elokwentnymi postami które bez żadnego oddźwięku spotykają się ze zmasowanym atakiem lekceważących a nawet wulgarnych pyskówek do jakich został ostatnio sprowokowany Vivaldi. A ja nie jestem z tych co dają się zaszczuć.

   Reasumując, przyjmując prostą zasadę walki ognia z ogniem - prowadzę wymianę postów na poziomie współrozmówców. W innym przypadku scysja schodzi na niższy poziom i zaczynają się inwektywy albo rozmówcy posądzają mnie o obrazę (Patrz powyższy temat). W przypadku postów "górnolotnych" są zignorowane czyli z automatu po co się wysilać i kółko się zamyka. Pozdrawiam tych którzy jeszcze czytają a odeszła ich ochota by pisać.

   15 8 Odpowiedz
 • 16 sty 2019
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  (...)
  Jakoś myślenickie Jurki i "spółka" nie palili zniczy jak pięć nastolatek zginęło w "Escape Roomie"?!!! A co to mniejsza tragedia? Nawet matematyczna kalkulacja przebija Adamowicza (pięć do jednego) .

  a ty Jurku zapaliłeś znicz? pokazałeś czynem, że cię to obeszło? Nie. Ale tutaj wypisujesz swe wypociny, interesuje cię ten temat więc to chyba coś się stało, ciebie mniej ale innych z większą empatią to poruszyło

  5 11 Odpowiedz
 • 16 sty 2019

  Mam pytanie,moze ktoś pamieta.Czy po okropnym zabojstwie Jolanty Brzeskiej obronczyni Warszawskich kamienic była jakas żaloba ?czy były marsze milczenia? czy było światełko do nieba? bo jakoś sobie nie przypominam,a ta kobieta napewno zrobiła wiecej dla swojego lokalnego spoleczenstwa, a zgineła z rąk aferzystów z Warszawskiego magistratu.Niestety nie była urzednikiem -aferzysta,nie miała znajomości na wysokim szczeblu partyjnym w Polsce i Berlinie.
  Dlaczego po tej śmierci nie padało hasło STOP PRZEMOCY,STOP NIENAWISCI , DLACZEGO?

  w Gdansku zginął człowiek od osoby chorej na schizofrenie ktora trafiła do wiezienia za rzadów PO,gdyby ta osoba trafiła do wiezienia za rzadó PIS ,swoją agresje ta osoba skierowała by wobec kogoś z PIS,Odopowiedzialni za ta smierc sa tylko ci ktorzy nie dopilnowali aby ta osoba swobodnie poruszala sie w spoleczenstwie,ci ktorzy nie obezwladnili jej na scenie gdy pojawil sie w rekach noz

  19 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 sty 2019

  Nie posiadam Facebooka, praktycznie w ogóle nie posiadam mediów społecznościowych - jedyne medium z jakiego korzystam to portal dla profesjonalistów LinkedIn. Ale tam raczej hejtu nie spotkasz, a poziom dyskusji jest zupełnie inny, jest umiędzynarodowienie spore i dyskusje są na tematy służbowe/branżowe.

  Jeśli nie odpowiada ci forma w jakiej współczesny internet i to miejsce działa - może lepiej nie pisać? Sam powoli się skłaniam ku temu, ponieważ portal stał się siedliskiem (podobnie jak inne strony w internecie polskim) dwóch wzajemnie się zwalczających bojówek i jakiekolwiek krytyczne myślenie w stosunku do jednej z w/w grup powoduje wrzucenie do szuflady i atak. I tak jednego dnia Rutger zwyzywa mnie, że jestem dzieckiem ubeka oderwanym od koryta, drugiego dnia Bono, będzie ironizować o mojej "błękitnej krwi" (nacjonalistycznej) krwi. Taki mamy klimat. Oba obozy zachowują się jak dzieci dysfunkcyjne - krytyczna dyskusja jest poza ich zasięgiem.

  W każdym razie chciałem ci tylko przekazać, że kiedyś z zaciekawieniem Ciebie czytałem, dziś albo pomijam Twoje posty, albo tak jak teraz staram się polemizować, co przychodzi mi z trudem. Bo wyczytuje wielkie zgorzknienie, co jest smutne.

  A to, że administracji tu nie ma, instytucji moderatora również, i nadal jest aktywny błąd służący do masowego plusowania/minusowania to inna sprawa.

  Co do meritum - zgadzamy się. Ja rozważam wykasowanie się. I tak nie mieszkam w powiecie, w sumie mi to lotto co tu się dzieje... Niech się oba obozy tu pozagryzają o miedze.

  9 12 Odpowiedz
 • 17 sty 2019

  Ja nie mogę, to Wy tak w dalszym ciągu bez refleksji? Masakra.
  Ktoś podpowiedział, żeby tym "nieempatycznym" ( czytaj inaczej) odpowiadać : "Kocham Cię". Dlatego Myśleniczaninie007 - Kocham Cię, Dow*****ny - Kocham Cię, i inni w tym stylu ( nie chciało mi się już czytać) - Kocham Was

  6 18 Odpowiedz
 • 18 sty 2019

  Nowa religia gdańska nie ma szansy być górą nad innymi religiami nawet jak byśmy tego bardzo pragnęli bo śmierć od psychicznego wariata to żadna nienawiść , to skutek choroby nic więcej. Z tego morał jest taki ,że trzeba trochę grosza przeznaczyć na zdrowie psychiczne narodu , gdyż zaniedbania w tej dziedzinie mają taki a nie inny skutek. Amen.

  9 6 Odpowiedz
 • 18 sty 2019

  Na początek do dzieciaka oportunisty i jemu podobnych , twoje szczeniackie wyzwiska i zachowanie spływają po mnie jak po kaczce także możesz dalej wyzywać nawet mogę ci podpowiedzieć jak np. szarańcza , faszysta czy wataha. Z takimi gówniarzami niedorosłymi emocjonalnie już nieraz miałem do czynienia także mnie to nie rusza.
  Wracając do tematu. Uważam że za to co stało się w Gdańsku obwiniam system. W Polsce po roku 1989 nie nastąpiło oczyszczenie i rozliczenie a mam tu na myśli brak dekomunizacji i głębokiej lustracji we wszystkich urzędach i instytucjach państwowych włącznie z kościołem! Niestety brak tych dwóch ważnych działań doprowadziło do tego że tak naprawdę po roku 89 w Polsce nic się nie zmieniło ponieważ władzę i główne strategiczne przedsiębiorstwa w Polsce przejęli byli komuniści i zdrajcy tak zwani Tajni Współpracownicy. Ich głównym zadaniem jest nigdy nie oddać władzy i stworzyć kraj panów i niewolników. Dlatego po roku 1989 władza prowadziła taką politykę aby osłabić tożsamość Narodową czyli niszczyć główne wartości jakimi dla Narodu jest Bóg Honor Ojczyzna. Osłabienie to polega na tym aby już odpoczęcia człowieka dać zezwolenie na jego zabijanie czyli na aborcję , następną rzeczą jest to aby już w wieku przedszkolnym i szkolnym robić dzieciom wodę z mózgu przez wprowadzanie złych doktryn gender i lgbt. Następnym ich celem jest atak na wiarę i kulturę poprzez sprowadzanie obcych kulturowo i religijnie imigrantów. Nie trudno się do myśleć że do tych celów w imię tzw obrony demokracji i napisu konstytucja powstały takie twory jak kod i obywatele rp za porozumieniem z takimi partiami jak palikot , po , sld , psl , nowoczesna których głównym zadaniem jest sianie zamętu , organizowanie manifestacji i destabilizacja kraju przez co mają wywierać presje na rządzących aby niczego nie zmieniali żeby było tak jak było żeby nie można było przeprowadzić żadnej reformy a to kilka przykładów burd w ich wykonaniu: (reforma konstytucji i sądownictwa , obywatelski projekt stop aborcji , reforma emerytur mundurowych , zakłócanie świąt niepodległości i powstania warszawskiego) Każdy wie jaka była agresja i nienawiść w ich wykonaniu! Są to twory które szkodzą Polsce. I teraz zobaczcie co się dzisiaj dzieje po śmierci Adamowicza , obecna władza całkowicie klękła poddała się i przystała na ataki i postulaty totalnej opozycji W imię tak zwanej walki z nienawiścią mamy dzisiaj do czynienia z zabieraniem społeczeństwu wolności słowa , bo jeżeli ktoś krytycznie powie na partyjniaków będzie zatrzymany , zaczną się inwigilacje i represje. I dochodzimy do sedna że komuna wiecznie żywa , demokracja ma być dla nielicznych dla systemu i układu. Układ ma mieć władzę , kasę nieróbstwo i przywileje a niewolnictwo dla reszty biednego społeczeństwa. Na koniec jeszcze takie pytanie dlaczego nikt z totalnych nie organizował marszy milczenia jak zabito pana Rosiaka , dlaczego nikt nie zareagował jak z ręki terrorystów zginęły dziewczynki z Krzyszkowic , a ostatnio w Niemczech z rąk nożownika zginęła kobieta która miała pod sercem dziecko. Więc pytam gdzie był wtedy kod , gdzie byli totalni no gdzie! Ostatni spektakl jaki ma miejsce to sprawa polityczna!
  A teraz totalni do ataku na moją osobę :)

  15 8 Odpowiedz
  • 18 sty 2019

   Tu maż rację ale jakby zrobili totalna dekomunizację to by nawet mszy w kościele nie miał kto odprawiać.

   5 8 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 18 sty 2019

  Przestałem wierzyć w przypadki, i dlatego sądzę, że abo morderca jest psychiczny, albo działał na zlecenie.
  Kto z was pamięta, że w tym czasie jak czytam tylko część tej dyskusji na świecie zginęło statystycznie jakieś 5 -10 chrześcijan tylko dlatego, że nie zaparli się wiary. A pewnie jeszcze więcej dzieci posiadających już wszystkie organy wewnętrzne, bijące serce i wysyłający impulsy mózg zostało zabitych w łonie matki. A słyszeliście o Asi Bibi?

  Inie mówcie że tylko w Polsce polityka jest be. Nie wierzę w przypadki,dlatego jestem przekonany, że polityka Rosyjska i Amerykańska to jest wielkie bagno, ino ładniej ubrana niż w Polsce.

  3 1 Odpowiedz
 • 19 sty 2019

  A Szlachetka to już przeprosił za ten mord polityczny?

  4 10 Odpowiedz
 • 19 sty 2019
  Dow*****ny napisał/a:

  Ludzie ... czy was nie ... jeszcze tydzień temu była wielka afera związana z tym, ze Panem odnośnie ilości mieszkań jakie ma w Gdańsku, skąd, za co itp. a teraz, że go ktoś zadźgał na oczach innych to wręcz świętego niedługo z niego zrobią ... paranoja ... każdego dnia na świecie w podobny sposób giną dziesiątki poza kamerami ... NIKT Z TYM NIC NIE ROBI !! ...

  Ale żeś głupi
  Ja mam 1.mieszkanie w Krakowie swoje,drugie z bratem na pół a jestem zwykłym człowiekiem zarabiającym średnią krajową, to dziwne że Prezydent miałby ich nie mieć przynajmniej kilku.
  Zarabiasz to zainwestuj a nie patrz i płacz jak inni to robią!!!!

  7 4 Odpowiedz
 • 19 sty 2019

  Zajmujecie się polityką. Sięgacie na chwiejnym stołku dość wysoko. Ręki nie starczyło więc podstawiacie stołek. Dotykacie spraw. które są dla was za wysoko i za trudne. Jakie macie przygotowanie (wykształcenie} i doświadczenie by wyrażać już nie wyważone opinie a sądy wartościujące. Czemu to ma służyć. Od czytania tego śmierdzi marnym piwem, petami i zapachem z kibla. Przykre tylko, że nawet tu na tym łez padole mali ludzie uważają, że nie wszyscy są równi wobec śmierci. Zamordowany został również Marek Rosiak. Całkiem niedawno.

  5 4 Odpowiedz
 • 19 sty 2019

  Wiele tragedii dzieje się w Polsce i na świecie, ponieważ człowiek staje PRZECIWKO człowiekowi.
  Liczą się interesy poszczególnych ludzi i grup. A przecież jesteśmy jednym gatunkiem. Tak samo czujemy, tak samo kochamy, tęsknimy i tak samo pragniemy szacunku, bliskości, bezpieczeństwa, czułości...

  W powyższej dyskusji też niestety jest wiele nienawiści. Zastanówcie się ludzie.
  Czy nie poczujecie się lepiej, gdy napiszecie/przeczytacie coś miłego, budującego, wspierającego?
  Gdzie my zmierzamy? Czy zamiast stawać się lepsi nie stajemy się bardziej barbarzyńcami?

  Zobaczcie jak ten świat się kręci. Bić można pięścią, można do tego używać różnych narzędzi. Można również ranić słowem. Ba! Słowem można też zabić. Ktoś maltretowany psychicznie może targnąć się na swoje życie. Miejcie to na uwadze zabierając się do pisania komentarzy.

  „Biliśmy, porywaliśmy, okaleczaliśmy”. WYZNANIE byłego GANGSTERA – 7 metrów pod ziemią #42
  https://www.youtube.com/watch?v=qfrncUJcfas

  5 Odpowiedz
 • 19 sty 2019

  Drodzy Myśleniczanie a kto was tak nienawidzi , że protestujecie . Gdybym ja brał udział w tych wszystkich cyrkach, hucpach ,przedstawieniach , wariactwach , to nie mógłbym na siebie patrzeć ale pomimo tego nie czułbym ani do siebie ani do kogokolwiek nienawiści . Najwyżej spoglądałbym na to z politowaniem .Ta nienawiść innych a nie wasza wam się w głowach uroiła .

  6 3 Odpowiedz
 • 19 sty 2019

  Dire Straits - Brothers In Arms
  https://www.youtube.com/watch?v=jhdFe3evXpk

  "Jesteśmy głupcami, walcząc
  Przeciwko naszym towarzyszom broni" (!!!)

  "We're fools to make war
  On our brothers in arms"

  https://www.groove.pl/dire-straits/brothers-in-arms/piosenka/505207

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sty 2019

  Polskim politykom brakuje pokory. Codzienność wytyka nam niektóre słabości naszej demokracji i naszego społeczeństwa. Padło na przestrzeni lat wiele niepotrzebnych słów, za wiele. Dla interesu grupy osób mamy dać się podzielić? Ten komunista, tamten lewak, a trzeci kodziarz, ci z lepszego a tamci z gorszego sortu. To wyimaginowane sortowanie Polaków potrafi prysnąć jak bańka. W trudniejszych momentach pokazujemy, że umiemy się zorganizować, uczynić gest, okazać szacunek w przestrzeni publicznej komuś, czemuś. Dziękuję Jurek, że zostajesz. Dziękuję Paweł za odwagę bycia normalnym, odwagę za którą zapłaciłeś cenę najwyższą.

  „Jak słyszycie, że ktoś jest zboczony, że ktoś jest zepsuty, to powiem tak:
  ten jest zboczony, który sieje nienawiść, ten jest zepsuty, który odnosi się do drugiego z wrogością, trzyma rękę wyciągniętą w nienawiści, chce rzucić kamieniem, chce potraktować go pałką, ten który mówi złe słowa, złą energię wysyła do drugiego człowieka, ten jest, przepraszam, zboczony. My jesteśmy najnormalniejsi na świecie” (Paweł Adamowicz)

  4 4 Odpowiedz
 • 20 sty 2019

  Do oportunisty
  kolejny raz swoim postem udowodniłeś że jesteś zwykłym szczylem niedojrzałym emocjonalnie dzieciakiem potrafiącym tylko wyzywać. Nie przypadkowo obrałeś login oportunista
  oportunista «człowiek bez zasad, przystosowujący się do okoliczności dla doraźnych osobistych korzyści»
  człowiek taki jak ty już od młodzieńczych lat jest ''bez kręgosłupa'' taka chorągiewka na wietrze którą główną cechą jest chamstwo i cwaniactwo. Szkoda że nie ma już zasadniczej służby wojskowej bo dla takiego dzieciaka jak ty przydałoby się dwa lata (tak jak ja byłem) i to takiego z falą , tam by cię nauczyli pewnych zasad. Ostatni raz już odpisuje na twój post , więcej już nie ma sensu szkoda słów na takiego rozbestwionego bachora do którego nic nie dociera!

  5 5 Odpowiedz
 • 5 mar 2019

  Aleksander Jabłonowski o nazywaniu Polaków obelżywie Januszami i Grażynami
  https://www.youtube.com/watch?v=5jy9DR2mfac

  Odpowiedz

Zobacz więcej