Okolice

Ma pięć lat i od trzech walczy z glejakiem mózgu. Potrzebuje 1,2 mln zł na protonoterapię

Ma pięć lat i od trzech walczy z glejakiem mózgu. Potrzebuje 1,2 mln zł na protonoterapię

Patryk z Dobczyc ma 5 lat. Od 3 walczy z glejakiem - złośliwym nowotworem mózgu. Za miesiąc czeka go operacja, która może uratować mu życie. Jest tylko jeden problem – protonoterapia kosztuje 1,2 mln zł

 

Chłopiec za niecały miesiąc ma polecieć do Stanów Zjednoczonych, gdzie lekarze chcą podjąć się walki o jego życie. Nowotwór zaatakował nerw wzrokowy. Chłopiec był już dwukrotnie operowany i nie widzi na lewe oko. Lekarze jak i rodzice jedynej nadziei szukają w leczeniu w Stanach Zjednoczonych, które daje 90% szans na uratowanie życia chłopca.

Termin zabiegu wyznaczono na 19 lutego. Guz ciągle rośnie i nie ma czasu do stracenia. Jest tylko jeden problem – protonoterapia kosztuje 271 tys. dolarów, czyli ok. 1,2 mln zł.

Wspólnie z fundacją „Wygrajmy siebie” organizowana jest zbiórka pieniędzy dla chłopca. Do akcji włączyła się Natalia Lińczowska ze Stadnik, która chcąc nagłośnić akcję postanowiła biegiem, rowerem i na rolkach pokonać 700 km z Ustki do Stadnik, po drodze odwiedzając Pałac Prezydencki i proszą pierwszą damę o pomoc.

Jak można pomóc?

Do pomocy dołącza się również gmina Dobczyce, ośrodek kultury, przedszkole i coraz więcej mieszkańców naszego regionu. Pieniądze można wrzucać do puszek, które znajdują się w Przedszkolu nr 1 w Dobczycach oraz w trakcie zbiórek w parafiach w powiecie myślenickim (spis zbiórek można znaleźć tutaj).

Wpłaty zbierane są również na koncie Fundacji "Wygrajmy siebie” Z dopiskiem "dla Patryka" (numer konta: 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718). Pomóc można również

* poprzez portal zbiórkowy siepomaga.pl, *przekazując 1% *wypełniając PIT za 2016 rok, należy wpisać nr KRS: 0000 420 987 Cel szczegółowy: "Dla Patryka", *udział w balu charytatywnym w Nowej Wsi, bilety można jeszcze nabyć w Przedszkolu nr 1 (ul. Plac Zgody 9), biurze MGOKiS (budynek RCOS, ul. Szkolna 43) oraz w sklepie u pana Juszczaka (Rynek 20a), *licytacje przedmiotów wystawionych na facebookowym bazarku „LICYTACJE DLA PATRYKA - bazarek charytatywny” lub wysyłając sms.

Pełna lista inicjatyw podejmowanych przez mieszkańców Dobczyc i okolic, znajduje się na profilu Facebookowym Patryk z Dobczyc walczy o życie.

 

Powiązane tematy

Komentarze (7)

Zobacz więcej