Miasto

Każdego dnia przejeżdża tędy ponad 5000 samochodów. Remont głównej z dróg rusza w lipcu

Każdego dnia przejeżdża tędy ponad 5000 samochodów. Remont głównej z dróg rusza w lipcu

Słoneczna to jedna z tych dróg o remont której mieszkańcy Myślenic upominają się najdłużej. To główna ulica w handlowej części miasta. Starosta zapowiada jej remont na lipiec

W ostatnich latach Słoneczna stała się główną i jedyną ulicą dojazdową do galerii handlowych, dworca, stacji benzynowej oraz traktem łączącym ul. Kazimierza Wielkiego z nitkami Słowackiego. W pobliżu znajduje się Zakopianka i dwa duże sklepy wielkopowierzchniowe.

Jak wynika z badań natężenia ruchu przeprowadzonego przez Zarząd Dróg Powiatowych, każdego dnia przez ulicę Słoneczną przejeżdża 5500 samochodów. W drodze znajduje się pełno ubytków, największe cerowane są za pomocą kostki brukowej, a sama nakładka pełna jest nierówności. 

Tylko w ubiegłym roku wystarczyło zaledwie 20 minut obfitych opadów, żeby jedna z najbardziej obleganych ulic w mieście znalazła się całkowicie pod wodą. Na potrzebę remontu tej drogi wskazywaliście już w 2013 roku.

- Remont Słonecznej to mój drogowy priorytet na ten rok. Ulica jest w fatalnym stanie, ale zapewniam, że będzie wyremontowana do końca 2017 – na łamach Gazety Myślenickiej mówi Starosta Józef Tomal - zarządca ul. Słonecznej.

Prace mają ruszyć na początku wakacji i potrwać do końca roku. W ramach modernizacji rozważana jest m.in. budowa pasa do skrętu w lewo w kierunku galerii Dekada lub poszerzenie drogi kosztem chodnika i budowa zatoczki parkingowej. Starostwo powiatowe na przebudowę ul. Słonecznej ma zamiar przeznaczyć 800 tys. zł.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 23 sty 2017

  Ten lewoskręt do "galerii" nic nie da, musiałby sie zaczynać przy rondzie albo przynajmniej przy cukierni jrd???????? po pierwsze dekada powinna zrobic sobie większy parking albo obie "galerie" moglby sie dogadać i połączyć swoje parkingi

  35 6 Odpowiedz
 • mirek@ 23 sty 2017

  nareszcie! od 3 lat przejazd tamtedy to masakra

  29 5 Odpowiedz
 • 23 sty 2017

  Masakra to dopiero będzie podczas remontu.

  33 17 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 23 sty 2017

  Więcej optymizmu! Patrzcie na efekt końcowy. Może uwiną się szybciej od remontujących wiadukt do Polanki. Chociaż, kto to wie?

  45 9 Odpowiedz
 • 23 sty 2017

  Oby wykonali konkretny remont - raz a porządnie.

  I w sumie to chyba galerie powinny się do remontu dorzucić, bo jakby nie patrzeć droga jest tak rozjeżdżona przez to, że podczas budowy jeździło dużo samochodów ciężarowych z ładunkiem

  53 3 Odpowiedz
 • Artur 23 sty 2017

  Trzeba było myśleć zanim tam powstała galeria, ruch był tam wtedy znikomy. A teraz, to dopiero będzie tam wolna amerykanka :)

  25 16 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 23 sty 2017

  Taa i podczas budowy galerii droga zostałaby uszkodzona przez ciężkie pojazdy.

  13 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sty 2017

  W innych miastach to inwestor galerii handlowej na swój koszt dostosowuje układ komunikacyjny a u nas na koszt podatnika.

  31 12 Odpowiedz
  • 23 sty 2017

   Zwłaszcza, że w znacznym stopniu zniszczyli nawierzchnię przy budowie tych molochów..

   25 7 Odpowiedz
 • OKOKI 23 sty 2017

  Niech się wezmą za wymianę rur wodoaciągowych. 30% wody ucieka do ziemi ,a my za to płacimy.Co roku nękają nas podwyżkami za wodę i scieki.

  36 15 Odpowiedz
 • 24 sty 2017

  Wiejski nauczyciel Józef Tomal to przekleństwo dla powiatu myślenickiego.

  18 26 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   24 sty 2017

   Ale przynajmniej dobrze że nie uczy w szkole.To dopiero byłaby tragedia dla przyszłych pokoleń.
   Spapraną inwestycję można poprawić .

   16 19 Odpowiedz
 • 24 sty 2017

  Służbista zasiadł na wcześniejszej emeryturce (to dopiero jest przekleństwo) i snuje swoje wywody. A "wiejski nauczyciel" jak każdy inny człowiek nadal na służbistę pracuje. Czy masz jakieś informacje o braku wiedzy jego byłych uczniów? Jeżeli tak to napisz, bo im trochę ujmujesz.
  krowka 123 popatrz na siebie- nie każdą spapraną inwestycję można naprawić, jak widać :-)

  23 7 Odpowiedz
 • 26 sty 2017

  Co do wodociągów i ceny za wodę, to boiska orła myslenice sa podlewane w sezonie za nasze pieniądze z hydrantu ppoż‼‼ moze sie ktoś tym zajmie tym i panem prezesem orła ktory zasiada w radzie nadzorczej mzwik.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 sty 2017
  11 Odpowiedz

Zobacz więcej