Miasto

Myślenice: Wycięte drzewa przy ul. Słowackiego

W tym tygodniu wycięto drzewa rosnące przy chodniku wzdłuż ul. Słowackiego. Powód? „Zagrażały bezpieczeństwu pieszych i kierowców”

Taki powód podały władze gminy - pisze Dziennik Polski. Drzewa zostały wycięte na wniosek mieszkańców i interpelacji radnych. Drzewa miały utrudniać bezpieczne poruszanie się pieszych i kierowców. Wzdłuż ulicy Słowackiego ma powstać nowy chodnik.

Niedawno alarmowaliście, że drzewa w parku na Zarabiu w tzw. Małpim Gaju zostały oznaczone tabliczkami z cyframi. Gmina zapewnia, że nie planuje wycinki, oznaczenia to inwentaryzacja drzewostanu, a teren zostanie przekazany pod wieloletnią dzierżawę inwestorowi, który ma przedstawić koncepcję zagospodarowania tego terenu i on również nie planuje wycinki drzew.

Czy drzewa w mieście powinny być wycinane dla wygody pieszych?

 • TAK TAK 36%
 • NIE NIE 58%
 • NIE WIEM CO O TYM MYŚLEĆ NIE WIEM CO O TYM MYŚLEĆ 6%
 • Głosów: 1226

Od nowego roku w mediach ogólnopolskich toczy się dyskusja na temat wycinki drzew, która odbywa się w kraju. Swobodne wycinanie drzew umożliwiają nowe przepisy obowiązujące od początku 2017 roku. Od 1 stycznia zezwolenie nie jest wymagane w przypadku drzew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Więcej na ten temat pisaliśmy na początku roku.

Powiązane tematy

Myślenice: Rodzice razem z dziećmi posadzą 30 drzew
Miasto 6

Myślenice: Rodzice razem z dziećmi posadzą 30 drzew

To pierwsza tego typu akcja w Myślenicach. To pomysł rodziców należących do myślenickiego klubu Mamy i Taty. Razem z dziećmi na Zarabiu zasadzą 30 lip i dębów na których znajdą się tabliczki upamiętniające narodziny dzieci

Komentarze

 • 10 mar 2017

  Drzewa o wieku x-dziesiąt lat, w końcu by się coś złamało spadło na domy dookoła i by było wielkie halo czemu nie wycięte.

  82 58 Odpowiedz
 • mirek@ 10 mar 2017

  super wszystko zalejcie betonem albo ustawcie kostke brukowa...

  78 63 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 10 mar 2017

  i dobrze czlowiek tam przejsc nie mogl bo zawsze go jakas galaz mogla zahaczyc albo pokiereszowac auto

  75 65 Odpowiedz
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 10 mar 2017

   To ile Ty masz wzrostu, że mogłeś zahaczyć tam o gałęzie? :D I jest tam zakaz zatrzymywania się pojazdów.
   Na zdjęciu dobrze widać, że drzewa były zdrowe, więc pisanie o spadających gałęziach, to bzdura. Po prostu, jest okazja,, to wszystko idzie pod topór.
   Ludzie, to najgłupsza rasa na Ziemi. A Polacy w tym przodują.

   95 48 Odpowiedz
   • 10 mar 2017

    na zdjęciu zdrowe idź zobacz z bliska wiele z nich było w środku puste

    27 25 Odpowiedz
    • Johann Gambolputty... Z Ulm. 10 mar 2017

     No, akurat te na zdjęciu są (były) zdrowe.

     23 19 Odpowiedz
   • 14 mar 2017

    A ty pajacu z bloku masz najwięcej do powiedzenia... Nie chodzę co prawda po mieście zbyt dużo ale przechodziłem tamtędy kilka razy i naprawdę już dawno prosiło się o usunięcie tych drzew...

    6 4 Odpowiedz
    • Johann Gambolputty... Z Ulm. 14 mar 2017

     Aleś mi dojechał! O jejku, jejku! Zaraz odpiszę ci w równie żenującym stylu i nazwę co najmniej debilem.
     Albo nie. Nie zniżę się do tak prostackiego poziomu.
     Skoro nie chodzisz po mieście, to nie zabieraj głosu w sprawie, która cię nie dotyczy. Ja bywam tam dość często i nie ma dla mnie problemu, żeby podnieść nogę trochę wyżej, a i rodzice z wózkami dają sobie tam radę.
     Najlepiej powycinać wszystkie drzewa i zrobić z Myślenic jedną wielką pustynię. Żeby hrabia kcroot nie potknął się o korzeń. Przy okazji - zmień nick, bo "root" to właśnie korzeń. Jak to mówią - wygrałeś internety.

     5 7 Odpowiedz
 • 10 mar 2017

  A później będą narzekać na smog ... Tak nie dobrze i tak nie dobrze... Brak słów , nie doceniają zieleni... Sami sobie winni

  70 33 Odpowiedz
  • 10 mar 2017

   Drzewa nie usuwają smogu ;)

   Medialna akcja jest 'ooo wycinaja drzewa jest zle' i slepa ludz jak barany powtarzaja 'ooo usuwaja drzewa jest zle'.
   Korzenie niszczyły chodnik, notorycznie. Nie jeden raz podczas jakichkolwiek wiatrów leżała tam na chodniku i drodze złamana większa gałąź.

   54 38 Odpowiedz
 • 10 mar 2017

  Niech posadzą nowe drzewa. Stare rzeczywiście były zagrożeniem dla samochodów i pieszych.

  43 15 Odpowiedz
 • Andrzej 10 mar 2017

  Tylko, niech je posadzą gdzie indziej, a nie na środku chodnika czy zaraz na poboczu drogi.

  Lukaszz napisał/a:

  Czy młody człowieku jest dla Ciebie fotosynteza ?

  Na pewno fotosynteza nie usuwa smogu takiego, jak u nas występuje, czyli [i]londyńskiego[/i].

  12 24 Odpowiedz
  • 10 mar 2017

   Endrju polecam jednak wrócić do szkoły, albo używać wyszukiwarki. Roślinność ma duży wpływ na smog. Nie bez powodu parki są czasem nazywane "płucami" miast.

   39 6 Odpowiedz
   • Andrzej 11 mar 2017

    Edukację z dziedziny biologii skończyłem w szkole podstawowej.

    To wytłumacz mi, jaki wpływ ma fotosynteza na usuwanie pyłów zawieszonych czy sadzy? Albo podlinkuj jakąś publikacje, która o tym mówi.

    10 11 Odpowiedz
 • 10 mar 2017

  DOBRO ZMIANA

  26 20 Odpowiedz
 • 10 mar 2017

  Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie,wytniemy resztę drzew i co nam zrobią?W razie czego zwali się na PiS.Co do smogu to samochody jeżdżące po Myślenicach wydzielają więcej trujących substancji niż kominy domów.To że dym z komina widać a z samochodu nie to wcale nie świadczy że samochód nie truje.

  17 32 Odpowiedz
  • 20 mar 2017

   Poproszę jakiś link, z dowodem np. badania pomiaru.

   Gdyby było tak jak piszesz to w okresie letnim smog byłby również przeogromny. Owszem, powietrze latem ma inne właściwości fizyczne i szybciej następuje jego wymiana, natomiast samochody sensu-stricte nie stanowią aż takiego źródła PM 10 i PM 2.5.

   Są również różne rodzaje smogu. Ten, którego doświadczamy zimą to smog londyļski
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_smog_londy%C5%84ski

   Domowe piece, w których pali się syfem stanowią istotny problem i czynnik generujący smog zimą, ponieważ są "ciężkie". W dodatku, gdy piece są nienowoczesne i można w nich palić wszystkim, ludzie nie mają oporów by wrzucać tam śmieci, złej jakości węgiel itd. Odpady generowane w procesie spalania są ciężkie i panujące zimą "układy wysokiego ciśnienia" w połączeniu z często spotykaną w Beskidach inwersją temperatury oraz brakiem wiatru powodują taki smog jaki panował w tym roku.

   Populizmem i głupotą są ograniczenia w poruszaniu się samochodów, jakieś darmowe komunikacje itd, gdzie to domowe spalanie stanowi problem. Wycinanie kolejnych drzew i fantastyczna ustawa "lex Szyszko" nie pomogą w poprawie jakości powietrza. Drzewa są po to, by nie było erozji gleb, by woda była zatrzymywana w glebie (przeciwdziałanie zjawisku flash flood, tzw. powódź błyskawiczna), produkowany był tlen etc.

   Dbanie o przyrodę powinno się odbywać ponad podziałami politycznymi. Nie obchodzi mnie na kogo sobie głosujesz - Twoja sprawa - spójrz jedynie na przyrodę krytyczniejszym okiem. Władza przychodzi i odchodzi, przyroda zostaje.

   8 Odpowiedz
 • 10 mar 2017

  Samochód ma katalizator a kominy domów nie. U nas czesto pali się byle czym na przyklad odpadami węglowymi lub śmieciami.

  Nawet najbardziej ostre przepisy antysmogowe nie pomogą jeśli bezmyślnie będziemy niszczyć drzewostan.

  Chore drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu należy wyciąć ale również należy dbać o zwiększenie ilości drzew w lasach.

  Czy Szyszko mając 1.6 mln hektarów gruntów rolnych również skorzystał z możliwości bezkarnego wycinania zdrowych drzew?

  Przypominam, ten człowiek jest ministrem OCHRONY rolnictwa a nie ministrem ochrony prywatnych interesów.

  25 8 Odpowiedz
  • 11 mar 2017

   ile z tych katalizatorów i filtrów czastek zostało już wyciete nie zliczy chyba nikt....

   a co do drzew to juz raz na forum info myslenice była awantura ze wichura urwała gałąż a ta spadła na ulice i zaczeło sie snucie "a co by było gdyby...." no i fala hejtu poszła w strone urzedników że nie usunieto starych drzew w miejscach duzego natezenia ruchu

   8 8 Odpowiedz
 • 10 mar 2017

  i kto te drzewa sprzeda i gdzie trafią, ja wiem ,rozpusta na całego jak zwykle

  16 8 Odpowiedz
 • 10 mar 2017

  Drzewa wycięto, bo geodezja nie ma gdzie parkować. Tyle w temacie.

  30 11 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 13 mar 2017

  Witam,
  tam rzeczywiście było bardzo wąsko i chodnik zdewastowany przez korzenie tych drzew.
  Na Plebańskie Górze nie brakuje drzew i jest ich, samosiejek, co raz więcej. Proszę porównać zdjęcia sprzed paru lat i dzisiaj.

  7 6 Odpowiedz
 • 14 mar 2017

  Rzeczywiście. Na Plebańskiej Górze coraz to więcej samosiejek, a właściwie budynków "siejących" się. Siewcy z Raby i Perfekt-Domu będą mogli zbierać niezłe plony.

  7 3 Odpowiedz
 • 14 mar 2017

  Niech ktoś z urzędników zabierze głos i odpowie na moje pytanie:
  Ile drzew gmina nasadziła za wycięte drzewa na odcinku Piłsudskiego pomiędzy Bysinką a Rabą, a ile za obecnie wycinane drzewa na Słowackiego?
  Z góry dziękuję

  11 5 Odpowiedz
 • 15 mar 2017

  Lukaszz napisał"Czy Szyszko mając 1.6 mln hektarów gruntów rolnych również skorzystał z możliwości bezkarnego wycinania zdrowych drzew?"
  Ciekawe jakie gimnazjum kończyłeś?
  Zanim coś napiszesz zastanów się a nie powielaj bzdur,gdyby miał tyle ziemi byłby największym posiadaczem ziemskim w Europie.

  4 7 Odpowiedz
 • 15 mar 2017

  Każdy kto ma chociaż dwie szare komórki musiał się domyślić że to pomyłka i w artykule to można wyczytać.Takiego obszaru nie ma nikt w Europie.Gościu wykupił 5 % obszaru Polski,a kto to oferował do sprzedaży?Nie znoszę gościa ale nie powtarzajmy bzdur chyba że ktoś ma w tym jakiś cel.
  Średnia cena hektara ziemi ornej to 40 tys. złotych więc gość ma majątek 60 mld. zł większy jak 100 najbogatszych Polaków razem.

  5 8 Odpowiedz
 • Andrzej 16 mar 2017

  Każdy, kto jest ministrem, powinien mieć chociaż dwie szare komórki, powinien umieć liczyć oraz powinien znać jednostki miary, o których uczą w podstawówce. No, ale przy korycie mamy nową jakość. Nieudaczników, którzy na siłę szukają wroga, żeby głupiemu ludowi dać igrzysk, bo merytorycznie nic im nie wychodzi. Najlepiej, niech oddadzą cały ten rząd Matce Boskiej Zawsze Dziewicy, a sami podadzą się do dymisji. Bezhołowie wydaje się być lepsze, niż wszechobecna ignorancja (p)osłów z Wiejskiej.

  9 3 Odpowiedz
 • 16 mar 2017

  Pocieszające jest to że Myślenice mają18 tys. mieszkańców a w sumie kilkunastu zawodowych trolli i trochę ludzi zawdzięczających wszystko panu i władcy wylewa na tym forum pomyje na PiS.
  Wcale się wam nie dziwię bo niepewność o przyszłość jest zabójcza.Krew was zalewa że znienawidzeni przez was lokalni działacze znienawidzonej przez was partii osiągnęli sukces a wy nadal na łasce lokalnej władzy.Gdyby tak po wyborach samorządowych zmieniły się lokalne władze to może być nieciekawie a pan Olek nie jest w stanie wszystkich przyjąć ,nie ma tyle parkingów.
  http://kontrowersje.net/trybuna_mia_wysadzi_re_im_kaczora_sko_czy_o_si_cichym_b_kiem

  5 13 Odpowiedz
 • 23 mar 2017

  Dokladnie. Niestety ta obecna wladza wypuszcza masowo prawne buble. Szyszko bierze sie juz za wycinke puszczy czyli obszarow chronionych a uzasadnia to rownie przekonujaco jak Szydlo mowiaca ze PiS chce wspolnego budowania Unii, ze PiS nie niszczy demokracji i nie probuje malymi kroczkami ograniczyc wolnosci slowa. Wiadomosci TVP sa bezstronne a Macierewicz nienawidzi Putina. Kto po tym wszystkim posprzata?

  3 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...