Miasto

Myślenice: Wycięte drzewa przy ul. Słowackiego

Myślenice: Wycięte drzewa przy ul. Słowackiego

W tym tygodniu wycięto drzewa rosnące przy chodniku wzdłuż ul. Słowackiego. Powód? „Zagrażały bezpieczeństwu pieszych i kierowców”

Taki powód podały władze gminy - pisze Dziennik Polski. Drzewa zostały wycięte na wniosek mieszkańców i interpelacji radnych. Drzewa miały utrudniać bezpieczne poruszanie się pieszych i kierowców. Wzdłuż ulicy Słowackiego ma powstać nowy chodnik.

Niedawno alarmowaliście, że drzewa w parku na Zarabiu w tzw. Małpim Gaju zostały oznaczone tabliczkami z cyframi. Gmina zapewnia, że nie planuje wycinki, oznaczenia to inwentaryzacja drzewostanu, a teren zostanie przekazany pod wieloletnią dzierżawę inwestorowi, który ma przedstawić koncepcję zagospodarowania tego terenu i on również nie planuje wycinki drzew.

Czy drzewa w mieście powinny być wycinane dla wygody pieszych?

 • TAK TAK 36%
 • NIE NIE 58%
 • NIE WIEM CO O TYM MYŚLEĆ NIE WIEM CO O TYM MYŚLEĆ 6%
 • Głosów: 1226

Od nowego roku w mediach ogólnopolskich toczy się dyskusja na temat wycinki drzew, która odbywa się w kraju. Swobodne wycinanie drzew umożliwiają nowe przepisy obowiązujące od początku 2017 roku. Od 1 stycznia zezwolenie nie jest wymagane w przypadku drzew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Więcej na ten temat pisaliśmy na początku roku.

Powiązane tematy

Komentarze (31)

 • 10 mar 2017

  To ile Ty masz wzrostu, że mogłeś zahaczyć tam o gałęzie? :D I jest tam zakaz zatrzymywania się pojazdów.
  Na zdjęciu dobrze widać, że drzewa były zdrowe, więc pisanie o spadających gałęziach, to bzdura. Po prostu, jest okazja,, to wszystko idzie pod topór.
  Ludzie, to najgłupsza rasa na Ziemi. A Polacy w tym przodują.

  95 48 Odpowiedz
 • 10 mar 2017

  A później będą narzekać na smog ... Tak nie dobrze i tak nie dobrze... Brak słów , nie doceniają zieleni... Sami sobie winni

  70 33 Odpowiedz
 • 10 mar 2017

  Drzewa o wieku x-dziesiąt lat, w końcu by się coś złamało spadło na domy dookoła i by było wielkie halo czemu nie wycięte.

  82 58 Odpowiedz
 • mirek@ 10 mar 2017

  super wszystko zalejcie betonem albo ustawcie kostke brukowa...

  78 63 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 10 mar 2017

  i dobrze czlowiek tam przejsc nie mogl bo zawsze go jakas galaz mogla zahaczyc albo pokiereszowac auto

  75 65 Odpowiedz

Zobacz więcej