Okolice

Głogoczów: Podpisano umowę na budowę drugiej kładki

Budowa kładki potrwa do Kładka będzie kosztować 6,1 mln zł. Prace potrwają do listopada

Umowa na budowę drugiej kładki dla pieszych w Głogoczowie nad Zakopianką została podpisana z konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. i AZI-BUD Sp. z o.o. z Będzina. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad 22 marca przekazała plac budowy wykonawcy, który ma wybudować kładkę w ciągu 215 dni. Koszt inwestycji wynosi ponad 6 mln 361 tys. zł.

W Głogoczowie wybudowana zostanie kładka o konstrukcji wantowej. Całkowita długość obiektu wynosi 57,46 m, a szerokość użytkowa pomostu 4,50 m. Na kładkę prowadziły będą schody, zainstalowane zostaną także windy, a posadowiona będzie na palach wierconych, ze względu na występujące w miejscu jej lokalizacji warunki gruntowe.

Oprócz kładki dla pieszych powstaną : dojścia do tego obiektu wraz z poboczami, odwodnienia, kanalizacja deszczowa, umocnienia skarp, bariery ochronne, sieć elektroenergetyczna, oświetlenie, zasilanie wind, instalacja monitoringu i ogrzewania.

Jest to druga kładka, która zostanie zbudowana w Głogoczowie. Powstanie ok. 1 km dalej, w kierunku Zakopanego, od budowanej aktualnie kładki dla pieszych, która ukończona zostanie wcześniej w sierpniu.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 24 mar 2017

  Co można by było zrobić w Głogoczowie za ponad 12 milionów. Niech się zastanowie...

  22 2 Odpowiedz
 • 24 mar 2017

  No coz, pieniadze publiczne to dla niektorych "niczyje".
  Ciekawe jak wygladalaby kondycja finansowa jakiejs prywatnej firmy gdyby przeszczepic na ich grunt logike inwestycyjna "budzetowki". A swoja droga: ten odcinek bedzie kiedys ekspresowy - jak typujecie?

  12 1 Odpowiedz
 • 24 mar 2017

  Jeżeli to ma wyglądać jak to na zdjęciu to ja dziękuję ... to jest okropne. Obie kładki powinny wyglądać tak samo.

  19 2 Odpowiedz
 • 25 mar 2017

  Sześć baniek za kładkę. I jak ma być dobrze w tym kraju?

  13 3 Odpowiedz
 • 27 mar 2017

  Ktoś wie co z wyjazdem od Krzyszkowic na Myślenice? Zdjęcie wyzej
  Jakieś światła? Wiadukt w stronę Myślenic z chodnikiem dla Pieszych?
  Jakie rozwiązania?

  5 Odpowiedz
 • 27 mar 2017

  Nie taniej byłoby zrobić przejście podziemne?
  Odpada winda, UDT itd...

  12 2 Odpowiedz
 • 27 mar 2017

  Tu nie chodzi o samo przejście ale i wyjazd.
  Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie jest wiadukt na Myślenice i wzdłuż niego chodnik dla pieszych.
  A w stronę Krakowa pas wyjazdowy od Krzyszkowic.
  Co tanie to drogie.
  Po za tym ja uważam że lepiej poczekać kolejne dwa lata i zrobić raz a dobre, niż zrobić klatkę co wcale problemu nie rozwiązuje.
  To skrzyżowanie jest bardzo. Ruchliwe jeśli chodzi o samochody. Nie tylko pieszych

  3 Odpowiedz
 • 27 mar 2017

  Mam takie pytanie; W związku z tym że obie "kładki" są w większości wykonane z odsłoniętych elementów metalowych, może ktoś wie jaki jest planowany koszt utrzymania/renowacji w skali roku? Pytam dlatego że powinno to zostać ujęte w kosztorysie jako jedno z obciążeń gwarancyjnych.

  5 1 Odpowiedz
 • Mariusz 27 mar 2017

  Przejścia podziemne w Głogoczowie nie da się zrobić ze względu na przepływający w pobliżu potok.Nieraz jak są ulewne deszcze to ten potok wylewa.Takie przejścia podziemne byłyby zalewane wtedy.

  4 1 Odpowiedz
 • 29 mar 2017
  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rodzice skarżą się na wójta. Przedszkole pozostaje w Czasławiu. Na rok...
Raciechowice 0

Rodzice skarżą się na wójta. Przedszkole pozostaje w Czasławiu. Na rok...

Wójt chciał przenieść przynajmniej jeden oddział przedszkola z Czasławia do Raciechowic, ale rodzice i dyrektor byli przeciwni. Temat trafił na kolejne sesje rady gminy. Wacław Żarski zmienił plany, przynajmniej na rok … O planach związanych z przeniesieniem przedszkolaków z Czasławia do Raciechowic wójt Wacław Żarski mówił jeszcze podczas czerwco...

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy
Głogoczów 8

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

W Głogoczowie na drodze krajowej nr 7 zderzyły się dwa samochody, które całkowicie zablokowały przejazd w kierunku Krakowa Poszkodowane zostały 3 osoby w tym pieszy przechodzący przez przejście dla pieszych. Strażacy, którzy zjawili się na miejscu udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. - Niezbędna okazała się stabilizacja odcinka szyjnego kręg...

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków
Turystyka 3

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków

Mimo, że do Małopolskiego Zlotu Szlakami Walk Partyzanckich jeszcze miesiąc, to prowadzące na Suchą Polanę szlaki zostały odnowione przez PTTK Lubomir W bieżącym roku mija 75 rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny. Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego „Lubomir” w Myślenicach po raz 29...

Domek letniskowy spłonął doszczętnie
Harbutowice 0

Domek letniskowy spłonął doszczętnie

Strażacy gasili domek letniskowy w Harbutowicach. Nie udało się go uratować, ogień strawił go całkowicie, zostawiając po nim zgliszcza Drewniany domek letniskowy płonął bardzo szybko. Mimo, że strażacy podali dwa prądy wody, a ze środka wynieśli 11 kilogramową butlę gazową. Po tym jak ogień udało się opanować, strażacy rozebrali konstrukcję domku,...

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?
Pcim 114

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

Proboszcz parafii w Pcimiu podczas niedzielnej homilii miał odnieść się do malunku, jaki powstał na murze oporowym wzdłuż starej Zakopianki. Ksiądz miał sugerować, że nawiązuje do ruchów LGBT – jego twórcy przekonują, że „symbolizuje wieś…” Mural został wykonany na murze oporowym przy tzw. „starej Zakopiance”. Powstał z inicjatywy mieszkańców gmin...