Okolice

Powiat myślenicki: Policja wystawiła 115 mandatów za prędkość. To dane z jednego dnia

Powiat myślenicki: Policja wystawiła 115 mandatów za prędkość. To dane z jednego dnia

Tylko podczas jednego dnia w ramach ogólnopolskiej akcji "Prędkość" policjanci na terenie powiatu myślenickiego wystawili 115 mandatów

Policjanci myślenickiej drogówki włączyli się do akcji prowadzonej przez małopolskich funkcjonariuszy na drogach naszego województwa.

Według policyjnych statystyk niedostosowanie prędkości do warunków ruchu na drogach powiatu myślenickiego w roku 2016 było przyczyną 74 wypadków drogowych (62 w 2015 r.) w których osoby zginęły 1 (3 - rok 2015) osoby, a 112 (85 - 2015 r.) doznało obrażeń ciała, ponadto odnotowano z tej przyczyny 339 (272 - w 2015) kolizji drogowych.

Tylko podczas jednego dnia kilkunastu policjantów skontrolowało na drogach powiatu myślenickiego 132 pojazdy. Ujawniono 119 kierujących przekraczających prędkość, za co nałożono 115 mandatów karnych. Nadto funkcjonariusze reagowali na inne wykroczenia w ruchu drogowym.

- Działania wzmożone ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz eliminowanie negatywnych zachowań użytkowników dróg. Apelujemy o rozwagę, rozsądek na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Analizy stanu bezpieczeństwa nadal pokazują, że sprawcami wypadków drogowych są przede wszystkim kierowcy, a przekraczanie prędkości jest jedną z najważniejszych ich przyczyn - mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Nie wierzycie w komendanta

Pomiar prędkości to nie jedyne działanie na drogach jakie w ostatnich tygodniach prowadzą myśleniccy policjanci. W marcu funkcję Powiatowego Komendanta Policji po insp. Arturze Święchu objął podinsp. Michał Gamrat.

- Będziemy reagować na wszelkie przejawy łamania prawa. W pierwszej kolejności mam zamiar zaktywizować policjantów w zakresie zwalczania wykroczeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem w mieście – w jednym z wywiadów zapowiadał nowy komendant.

Jak się okazuje w Myślenicach można zaparkować niemal wszędzie. Na przejściu dla pieszych, chodniku, a nawet na środku drogi - to tylko kilka przykładów na nieograniczoną wyobraźnię myślenickich kierowców. Temat parkowania w Myślenicach poruszaliście wielokrotnie, a jeden z popularniejszych wątków na forum PARKOWANIE A NICH SIĘ WSTYDZĄ.

Czy nowemu komendantowi policji uda się rozwiązać problem parkowania na terenie Myślenic?

 • TAK TAK 28%
 • NIE NIE 72%
 • Głosów: 1053

W jednym z naszych sondaży pytamy was czy nowemu komendantowi policji uda się rozwiązać problem parkowania na terenie Myślenic. Do tej pory większość z ankietowanych (70%) nie daje szans komendantowi na rozwiązanie problemu. Co trzeci ankietowany (30%) twierdzi, że komendant upora się z tym zjawiskiem.

 

Powiązane tematy

Komentarze (28)

 • wokulski 7 kwi 2017

  Wyprzedzanie na pasach dla pieszych plus jeśli Myślenice to miasto, gdzie co kawałek rondo, to kierowcy powinni się nauczyć, że jest coś takiego jak kierunkowskaz w prawo...

  68 4 Odpowiedz
 • 7 kwi 2017

  Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...

  63 26 Odpowiedz
 • 7 kwi 2017

  Oby jak najczęściej takie akcje ... super inicjatywa, codziennie w drodze do domu mijają mnie samochody które na ograniczeniu do 40 zapie***ą 80-90 km/h. Trzeba to ukrócić !

  55 51 Odpowiedz
 • Jan Dhampir Kowalski 8 kwi 2017

  Spokojnie. Szeryf musi podkreślić i silnie zasygnalizować lokalnej społeczności swoją obecność na nowym stanowisku. Trudno stróża prawa obwiniać o to, że pilnuje przestrzegania obowiązującego prawa i przepisów ruchu drogowego. Podreperuje troszkę budżet, poprawi statystki (podciągnie do średniej krajowej), a później przy odrobinie zdrowego rozsądku zaleci swoim podwładnym, aby za mniej istotne wykroczenia częściej stosowali narzędzie upominawcze w postaci pouczenia. Tak bywało w przeszłości, może i tym razem będzie podobnie. A tymczasem noga z gazu i parkować uważniej.

  P.S. Kierowców kara się lekko, łatwo i przyjemnie: "Dzień dobry. Mandacik. Tu Pan podpisze. Do widzenia.". Jestem pewny, że są obszary, w których przy odrobinie motywacji, wysiłku i zaangażowania można, a nawet trzeba poprawić skuteczność i nie mam tu na myśli "piwka pod chmurką".

  31 5 Odpowiedz
 • 8 kwi 2017

  ..... stali ostatnio na Sobieskiego schowani za zaparkowanymi autami i łapali na laserówkę oczywiście wszystko w ramach poprawy "bezpieczeństwa" (czytaj budżetu) a po wsiach pijani jeżdżą nadal po wódkę do sklepu i jakoś ich nie ma...

  35 17 Odpowiedz

Zobacz więcej