Okolice

Powiat myślenicki: Policja wystawiła 115 mandatów za prędkość. To dane z jednego dnia

Tylko podczas jednego dnia w ramach ogólnopolskiej akcji "Prędkość" policjanci na terenie powiatu myślenickiego wystawili 115 mandatów

Policjanci myślenickiej drogówki włączyli się do akcji prowadzonej przez małopolskich funkcjonariuszy na drogach naszego województwa.

Według policyjnych statystyk niedostosowanie prędkości do warunków ruchu na drogach powiatu myślenickiego w roku 2016 było przyczyną 74 wypadków drogowych (62 w 2015 r.) w których osoby zginęły 1 (3 - rok 2015) osoby, a 112 (85 - 2015 r.) doznało obrażeń ciała, ponadto odnotowano z tej przyczyny 339 (272 - w 2015) kolizji drogowych.

Tylko podczas jednego dnia kilkunastu policjantów skontrolowało na drogach powiatu myślenickiego 132 pojazdy. Ujawniono 119 kierujących przekraczających prędkość, za co nałożono 115 mandatów karnych. Nadto funkcjonariusze reagowali na inne wykroczenia w ruchu drogowym.

- Działania wzmożone ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz eliminowanie negatywnych zachowań użytkowników dróg. Apelujemy o rozwagę, rozsądek na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Analizy stanu bezpieczeństwa nadal pokazują, że sprawcami wypadków drogowych są przede wszystkim kierowcy, a przekraczanie prędkości jest jedną z najważniejszych ich przyczyn - mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Nie wierzycie w komendanta

Pomiar prędkości to nie jedyne działanie na drogach jakie w ostatnich tygodniach prowadzą myśleniccy policjanci. W marcu funkcję Powiatowego Komendanta Policji po insp. Arturze Święchu objął podinsp. Michał Gamrat.

- Będziemy reagować na wszelkie przejawy łamania prawa. W pierwszej kolejności mam zamiar zaktywizować policjantów w zakresie zwalczania wykroczeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem w mieście – w jednym z wywiadów zapowiadał nowy komendant.

Jak się okazuje w Myślenicach można zaparkować niemal wszędzie. Na przejściu dla pieszych, chodniku, a nawet na środku drogi - to tylko kilka przykładów na nieograniczoną wyobraźnię myślenickich kierowców. Temat parkowania w Myślenicach poruszaliście wielokrotnie, a jeden z popularniejszych wątków na forum PARKOWANIE A NICH SIĘ WSTYDZĄ.

Czy nowemu komendantowi policji uda się rozwiązać problem parkowania na terenie Myślenic?

 • TAK TAK 28%
 • NIE NIE 72%
 • Głosów: 1053

W jednym z naszych sondaży pytamy was czy nowemu komendantowi policji uda się rozwiązać problem parkowania na terenie Myślenic. Do tej pory większość z ankietowanych (70%) nie daje szans komendantowi na rozwiązanie problemu. Co trzeci ankietowany (30%) twierdzi, że komendant upora się z tym zjawiskiem.

 

Powiązane tematy

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego
Myślenice 6

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

Mija piąty tydzień od uruchomienia w Myślenicach linii miejskiej. Pierwszy miesiąc jej działalności oceniacie nisko, a za największy mankament uznajecie brak rozkładów jazdy. Po naszej interwencji urzędnicy zapowiadają, że te pojawią się na przystankach do końca lutego Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez By...

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów
Miasto 22

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

Dokładnie miesiąc temu gmina uruchomiła pilotażowy projekt linii miejskiej. Do tej pory na przystankach nie znalazły się rozkłady jazdy, a gmina nie informuje o liczbie sprzedanych biletów Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście...

Komentarze

 • 7 kwi 2017

  Oby jak najczęściej takie akcje ... super inicjatywa, codziennie w drodze do domu mijają mnie samochody które na ograniczeniu do 40 zapie***ą 80-90 km/h. Trzeba to ukrócić !

  55 51 Odpowiedz
 • wokulski 7 kwi 2017

  Wyprzedzanie na pasach dla pieszych plus jeśli Myślenice to miasto, gdzie co kawałek rondo, to kierowcy powinni się nauczyć, że jest coś takiego jak kierunkowskaz w prawo...

  68 4 Odpowiedz
 • 7 kwi 2017

  Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...

  63 26 Odpowiedz
  • 8 kwi 2017

   Nadgorliwość rozumiana jako dawanie mandatów za przekraczanie prędkości ... Ciekawe rozumowanie. Niedługo Policja nie będzie mogła za nic karać, bo według niektórych nadgorliwością ze strony Policji jest karanie za przekraczanie prędkości, parkowanie w miejscach niedozwolonych czy picie alkoholu w miejscach publicznych.

   23 17 Odpowiedz
 • Jan Dhampir Kowalski 8 kwi 2017

  Spokojnie. Szeryf musi podkreślić i silnie zasygnalizować lokalnej społeczności swoją obecność na nowym stanowisku. Trudno stróża prawa obwiniać o to, że pilnuje przestrzegania obowiązującego prawa i przepisów ruchu drogowego. Podreperuje troszkę budżet, poprawi statystki (podciągnie do średniej krajowej), a później przy odrobinie zdrowego rozsądku zaleci swoim podwładnym, aby za mniej istotne wykroczenia częściej stosowali narzędzie upominawcze w postaci pouczenia. Tak bywało w przeszłości, może i tym razem będzie podobnie. A tymczasem noga z gazu i parkować uważniej.

  P.S. Kierowców kara się lekko, łatwo i przyjemnie: "Dzień dobry. Mandacik. Tu Pan podpisze. Do widzenia.". Jestem pewny, że są obszary, w których przy odrobinie motywacji, wysiłku i zaangażowania można, a nawet trzeba poprawić skuteczność i nie mam tu na myśli "piwka pod chmurką".

  31 5 Odpowiedz
 • 8 kwi 2017

  ..... stali ostatnio na Sobieskiego schowani za zaparkowanymi autami i łapali na laserówkę oczywiście wszystko w ramach poprawy "bezpieczeństwa" (czytaj budżetu) a po wsiach pijani jeżdżą nadal po wódkę do sklepu i jakoś ich nie ma...

  35 17 Odpowiedz
 • 8 kwi 2017
  Tom_ napisał/a:

  sku***..... stali ostatnio na Sobieskiego schowani za zaparkowanymi autami i łapali na laserówkę oczywiście wszystko w ramach poprawy "bezpieczeństwa" (czytaj budżetu) a po wsiach pijani jeżdżą nadal po wódkę do sklepu i jakoś ich nie ma...

  Skoro Cię to tak boli że po wsiach jeżdżą pijani to dlaczego nie zgłosisz faktu na policję. Nie reagując na takie zachowanie innych kierowców dajesz przyzwolenie na "jazdę na podwójnym gazie", jesteś współwinny przestępstwa kierowania po spożyciu alkoholu. Jak ktoś z Twoich bliskich, znajomych zostanie poszkodowany w wypadku przez pijanego a nie daj Boże zginie to co wtedy zrobisz.... Napiszesz na forum że świat jest zły, że policja nic nie robi. A co Ty zrobiłeś żeby zapobiec nieszczęściu. Najlepiej głowa w piach i nic nie widzę bo mnie nie dotyczy

  22 12 Odpowiedz
 • 9 kwi 2017

  Robienie jakiś masowych obław, łapanek na kierowców z zaskoczenia to mi się kojarzy tylko najgorzej. Nalot POLICJI na kierowców ze SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ wygląda tak jak się robi naloty na grupę przestępcze, trzeba za wszelką cenę pokazać że miało się rację uruchamiając taką akcję. I jeszcze te medialne artykułu na temat parkowania i ilości mandatów, komuś tu nieźle odwaliło.

  Prawo jest prawem, trzeba go przestrzegać. Policja powinna być policją a nie narzędziem poprawiania budżetu. Oprócz karania to przede wszystkich swoją STAŁĄ obecnością powinna działać prewencyjnie. Kluczem jest współpraca z lokalną społecznością i budowa relacji. W końcu to ma wszystkim się nam lepiej tutaj żyć.

  20 8 Odpowiedz
  • Jan Dhampir Kowalski 9 kwi 2017

   Markos analogia, którą przytaczasz jest błędna i krzywdząca. Sugeruję odświeżyć pamięć i rzucić okiem na yt jak wygląda policyjny nalot na zorganizowaną grupę przestępczą. Już? Czy Policja podczas akcji drogowych wymierzonych w kierowców popełniających wykroczenia drogowe stosuje kamizelki ochronne, kominiarki, broń palną, granaty hukowe, tarany itp. ? Ja sobie takich scen na ulicach miasta nie przypominam. Mediom, w tym mediom dyspozycyjnym, zabronić o takich akcjach pisać się nie da. To chyba jest całkowicie jasne i oczywiste. Zresztą media to nic innego jak narzędzia realizacji celów poprzez wywieranie wpływu na opinię publiczną. Nowy komendant daje sygnał, że oto jest, będzie walczył z wszelkimi objawami łamania przepisów prawa, ma do tego ludzi i narzędzia i nie zawaha się ich użyć. Może ci się wzięcie na celownik kierowców nie podobać, ale faktem jest że to bardzo skuteczna metoda osiągnięcia tak sformułowanego celu. Media wzmacniają przekaz, my dyskutujemy, wieść się roznosi lotem błyskawicy. I o to tu najprawdopodobniej chodzi.

   m_markos napisał/a:

   Prawo jest prawem, trzeba go przestrzegać. Policja powinna być policją a nie narzędziem poprawiania budżetu. Oprócz karania to przede wszystkich swoją STAŁĄ obecnością powinna działać prewencyjnie. Kluczem jest współpraca z lokalną społecznością i budowa relacji. W końcu to ma wszystkim się nam lepiej tutaj żyć.

   My o chlebie, ty o niebie. To czym jest Policja definiuje ustawa. Przepisy te interpretują jedni ludzie, a jeszcze inni je realizują. Chciałoby się, żeby policja nie była narzędziem w rękach szeroko pojętej władzy do reperowania stanu finansów publicznych. Niestety jest inaczej, a patologia występuje już na poziomie modelu premiowania części policjantów, których premie uzależnia się w jakimś stopniu od ilości [ czytaj: statystyka] i/lub wartości [czytaj: pieniądze] nałożonych mandatów karnych. Czyli im większa ilość i wartość mandatów tym większe premie stanowiące w rzeczywistości niewielki procent wpływów z mandatów. Lwia część zostaje w kasie publicznej i służy ... no właśnie ... do czego?

   Policja naprawdę współpracuje z lokalną społecznością właśnie w oparciu o relacje. Czasami dość specyficzne, że się tak wyrażę. O wielu sprawach nie mamy nawet prawa wiedzieć. Gwarantuję ci jednak, że na Jagiellońskiej wiedzą o nas więcej niż komukolwiek się wydaje.

   I na koniec. Świadomość nieuchronności kary jest najlepszą prewencją jaką człowiek do tej pory wymyślił. Akcja, której byliśmy świadkami - od działań policji na drogach po przekazy medialne - ma bardzo silny charakter prewencyjny a jej natężenie w świadomości lokalnej społeczności wywoła pozytywny efekt, który wszyscy będziemy odczuwać jeszcze przez jakiś czas ... chociaż tego pewnie nie zauważy nikt poza policyjną statystyką.

   7 13 Odpowiedz
   • Mietek 9 kwi 2017

    Trochę prawdy jest w tym co Piszesz ale (zauważone w piątek 07 04 2017) jak policja zaparkowała samochód koło SANEPIDU a pan policjant bez Kamizelki wędrował po przystanku wśród ludzi i wyłapywał Samochody??? Co To Ma Być jak nie Łapanka!!

    21 4 Odpowiedz
    • Jan Dhampir Kowalski 9 kwi 2017

     Grzegorz to co nazywasz "łapanką" jest działaniem zgodnym z prawem. One budzą nasz - tak, mój też - opór, bunt i wstręt bo przywołują na myśl najczarniejsze wspomnienia historycznych doświadczeń naszych dziadków czy rodziców. Nie zmienia to faktu, że te wątpliwe moralnie i nieakceptowalne przez część społeczności metody działania pozwalają na skuteczną i szybką realizację celów jakie przed swoimi podwładnym postawił komendant. To są jego cele, a jego podwładni mają służbowy obowiązek je zrealizować, a że przy okazji model premiowania daje im szansę dorobić zgodnie z prawem parę groszy do naprawdę niskich pensji (gdzieś ostatnio czytałem, że policjant w drogówce zarabia mniej niż kasjer w markecie) to trudno się dziwić, że stosują metody, które przez lata policyjnej praktyki wypracowali jako najskuteczniejsze. Komendant pochwali (albo i nie), kasy trochę więcej, a że ludzie w*****ni to już trudno - komendant zbierze gromy za nich wszystkich, zasłoni się tarczą przepisów o ruchu drogowym i poparciem tej części społeczności, która metod działania policji nie kwestionuje i na tym temat się zakończy.

     Więcej. Policjanci, tak jak my wszyscy, to przede wszystkim ludzie z krwi i kości. Oni doskonale zdają sobie sprawę, że ludzie będą psioczyć. Ale co mają zrobić? Nie wykonać rozkazu czy polecenia służbowego? Chyba nie muszę pisać jakie byłyby tego konsekwencje?

     Rozumiem, że brak kamizelki to także problem natury moralnej, a nie błąd proceduralny mogący stanowić podstawę do uchylenia mandatu. Nie znam się na tym w szczegółach, ale jest coś takiego jak odwołanie i wniosek o uchylenie mandatu karnego. Jak macie podstawy by podważać zasadność nałożenia kary przez policjanta to zacznijcie z tych narzędzi korzystać. Krzyki na forum o "łapankach" opatrzone nawet setką wykrzykników naprawdę niczego nie zmienią.

     10 10 Odpowiedz
     • Mietek 10 kwi 2017

      Szperałem Grzebałem i Miałem Rację-
      Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 maja 2009 r. w sprawie umundurowania policjantów, określa obligatoryjne i fakultatywne przypadki używania kamizelki ostrzegawczej. Zgodnie z nim kamizelkę ostrzegawczą nosi się na przedmiotach umundurowania służbowego i ćwiczebnego na drogach, w celu poprawienia widoczności policjanta. Kamizelkę ostrzegawczą można nosić do ubioru cywilnego podczas wykonywania zadań służbowych w innych miejscach na drodze.

      (...)

      Wprawdzie z art. 15 zarządzenia nr 609 Komendanta Głównego Policji (...) wynika, iż policjanci realizując zadania na drodze mają obowiazek "używania umundurowania z elementami odblaskowymi bez względu na porę dnia i roku", niemniej jednak przepis ten nie zwalnia z obowiązku używania kamizelki ostrzegawczej, wynikającego z przepisów mundurowych.

      Reasumując powyższe należy stwierdzić, iż wszyscy policjanci wykonujący zadania z zakresu kontroli ruchu drogowego powinni nosić kamizelki ostrzegawcze o intensywnej widzialności. (...)

      9 3 Odpowiedz
      • Jan Dhampir Kowalski 10 kwi 2017

       Świetna robota. Teraz pytanie: czy to oznacza, że istnieje podstawa do uchylenia mandatu? Ja tej pewności nie mam, a wręcz uważam, że brak kamizelki nie jest podstawą do uchylenia mandatu karnego nałożonego za faktycznie popełnione wykroczenie i za które kodeks przewiduje taką a nie inną karę. Nie ma przy tym znaczenia czy policjant był w kamizelce czy w kapłańskich szatach. Wpisz sobie w google frazę "uchylenie mandatu karnego".

       Popraw mnie jeśli źle się domyślam, ale chyba chodzi ci o taką konstrukcję:
       Mandat został nałożony w ramach błędnie przeprowadzonej procedury. Błąd w procedurze polegał na niezastosowaniu się policjanta do art. X stosownego rozporządzenia, z którego wynika, że miał obowiązek nosić kamizelkę, a jej nie nosił. W związku z tym mandat należy uchylić.

       Nie daje temu praktycznie żadnych szans, ale można próbować chociażby dlatego, że może i mandatu nie anulujesz, ale za takie uchybienia proceduralne w policji dostaje się nagany ustne od przełożonego i to nie z użyciem pięknych słówek i zdań wielokrotnie złożonych. Jeśli brak kamizelki będzie się powtarzał, a wraz z nim skargi od obywateli o naruszaniu przepisów to może to już stanowić podstawę do zastosowania poważniejszej kary. Jedno takie zgłoszenie czy też skarga wiele nie zmieni, ale jak się zaczną pojawiać w większych ilościach, od większej liczby obywateli, to mam przeczucie graniczące z pewnością, że uda się na tym zbudować pewną masę krytyczną zmiany na lepsze.

       Pisząc obrazowo: jedno zgłoszenie niewiele zmieni, trzy albo pięć to już żółta kartka po której policjant 3 razy się zastanowi czy znowu przez przypadek zapomni założyć kamizelki podczas przeprowadzania kolejnych kontroli drogowych bo z upomnienia ustnego może się zrobić pisemne w aktach, a tu już żarty się kończą, a do czerwonej kartki robi się niebezpiecznie blisko.

       W całym układzie jest tylko jeden szczegół: anonimowe skargi lądują w śmietniku a i policjant będzie się bronił przed konsekwencjami. Kluczem do sukcesu jest więc ODWAGA tylko taka zdrowa ludzka odwaga do walki o to co słuszne lub przeciwko temu co słuszne nie jest.

       Przy okazji polecam "Anuluj Mandat" na Facebooku - oni tam mają takie sprawy przeanalizowane, rozłożone na czynniki pierwsze i co najważniejsze są bardzo skuteczni.

       5 6 Odpowiedz
 • 11 kwi 2017

  widać efekty na ul Sikorskiego da się przejść chodnikiem jeszcze tylko jeden baran białym busem parkuje na chodniku

  4 6 Odpowiedz
 • kar war 11 kwi 2017

  Jak by nie było policji na drogach to byście narzekali gdzie są. Więc może warto zacząć jeździc zgodnie z przepisami i nie będzie problemów.

  Policja powinna też zająć się osobami co parkują na kopertach. Ostatnio miałem sytuację ze młoda kobieta przyjeżdża pod dekadę i parkuje na kopercie zwróciłem jej uwagę ze miejsce dla osób niepełnosprawnych a ona na to ze auto ma kartę parkingową dla osoby niepełnosprawnej..Spytałem gdzie jest ta osoba niepełnosprawna a ona na to ze w domu wiec nie wolno jej tam parkować..

  Mam taką zagadkę dla kierowców ..Jak w Myślenicach z parkingu pod biedronki wyjechać na ul.Słowackiego i potem na kraków

  4 2 Odpowiedz
 • 11 kwi 2017

  Według oznaczeń ;) Czyli najpierw włączasz się na prawy pas w kierunku Dobczyc, a następnie z niego skręcasz w lewo :)

  Ale dla mnie lepszą ciekawostką jest to skrzyżowanie (Pardyaka/Ogrodowa)

  http://files.tinypic.pl/i/00890/splh6qf0rs8u.jpg

  Na mój chłopski rozum Pardyaka w tym miejscu ma dwa pasy, które każdy interpretuje inaczej. Raz lewy jest do jazdy na wprost, raz prawy, do skrętu w lewo (w kierunku 3goMaja) też jest raz lewy, raz prawy (i nie chodzi mi tu o ciężarówki).
  Najciekawszym momentem jest właśnie jazda na wprost, kiedy dwa auta równolegle próbują jechać na wprost w kierunku Niepodległości.

  2 Odpowiedz
 • kar war 11 kwi 2017

  Ale chodzi mi o wyjazd z głównego parkingu bezpośrednio na słowackiego a nie przemysłowa.

  2 Odpowiedz
 • 11 kwi 2017

  Tak - o tym samym miejscu piszę :)

  Wyjazd jest przy przejściu dla pieszych, gdzie jest ciągła linia (tu trzeba skręcić w prawo na pas w kierunku Dobczyc/Skarbówki), która dopiero po kilkunastu metrach zmienia się w przerywaną już na mostku (i tam dopiero można skręcić w lewo - to ten punkt, którym możesz jechać na światła od strony MOPSu).

  Przynajmniej ja tak to interpretuję, ale jeśli się mylę, to z chęcią poznam inną interpretację - lepiej teraz niż ma mi to Policja wytłumaczyć na miejscu ;)

  1 2 Odpowiedz
 • kar war 11 kwi 2017

  Ale linie przerywną masz tylko na wyjeździe z burmistrza marka na mostku. A wszytkie samochody wyjeżdżające z biedronki mają linie ciągła powinny jechać do ronda i nawrotka.
  Tak samo ludzie łamią przepisy jak jadą do Kauflanda od biedronki linia ciągła (ul.Słowakiego w kierunku świateł od Łapczycy) ludzie zmieniają zajmowany pas z lewego na prawy a nawet na samych pasach dla pieszych

  3 Odpowiedz
 • 11 kwi 2017

  Ciekawa dyskusja nam się robi :)

  Spójrz - taki jest mój tok myślenia (jak strzałka na mapce)

  http://pl.tinypic.com/view.php?pic=259henp&s=9#.WOyqVdKLRQI

  Dojeżdżam do tego miejsca prawym pasem i dla mnie w tym punkcie też jest przerywana (jednostronnie) więc ja też ją mogę przeciąć (tu by była zagwozdka czy skręcam czy zmieniam pas). Chyba, że faktycznie gdzieś w przepisach stoi, że ona jest tylko dla pojazdów jadących na wprost z ulicy Marka?

  3 1 Odpowiedz
 • kar war 11 kwi 2017

  Zgadzam się z tobą jest przerywna ale czy technicznie jest możliwość na zmianę pasa z prawego na lewy na tym wyjeździe??? Chyba nie bardzo. Tam może jest 3 metry przerywane ale polak potrafi. A wszyscy od B. jadą po ciągłej.

  A co do twojej sprawy jadąc Pardyka i skręt w stronę basenu od prawej części jezdni a w lewo od lewej części na wprost z prawej części

  3 Odpowiedz
 • 11 kwi 2017

  Zgadzam się tym, że atak na wprost z Biedronki jest co najmniej nie na miejscu, bo tam faktycznie jest ciągła, ale w punkcie, o którym piszę technicznie jest to do wykonania i to bez większego trudu. Jest na to wystarczająca ilość miejsca - ta przerywana linia jest w efekcie dużo dłuższa niż długość przeciętnego sedana ;) Chyba musi to pozostać jako nierozwiązany niuans w tej rozmowie.

  A co do mojego skrzyżowania - faktycznie taka też jest moja interpretacja :) Dzięki za potwierdzenie

  1 3 Odpowiedz
 • kar war 11 kwi 2017

  To weź sprawdź czy się da ja obstawiam ze nie i ze to mało logiczne by było ponieważ
  -musiałbyś ustąpić pierwszeństwa pojazdom zawracającym na mostku bo zmieniasz pas
  -ustępując pierwszeństwa blokujesz auta jadące w kierunku Łapczycy

  3 Odpowiedz
 • 11 kwi 2017

  W tym wypadku, z własnego doświadczenia, już mogę napisać, że się da ;)

  - że muszę ustąpić pierwszeństwa pojazdom zawracającym to standard, bo w końcu wjeżdżam na ich pas
  - że zablokuję auta w kierunku Łapczycy to niestety też fakt, ale cóż zrobić. Czasami ja czekam za kimś, żeby ustąpił pierwszeństwa, kiedy skręca w lewo, a czasami ja niestety kogoś zmuszę do czekania. To chyba jest nieuchronna codzienność naszego ruchu ulicznego.

  Co do drugiego, to mam nadzieję, że się obustronnie rozumiemy, że jeśli jest duży ruch to nam jednak nie przeszkadza pojechać dalej i zawrócić na rondzie, zamiast tamować kilkanaście samochodów, bo "król sobie wymyślił skręcanie" ;)

  3 2 Odpowiedz
 • 19 kwi 2017

  WITAM !!! Jak by się pan komendant zajął ulicą koło szkoły na osiedlu, bo aż trudno przejechać rano, a rodzice chcą wjechać ze swoimi pociechami do szkoły. A czy ta ulica nie może być jednokierunkowa.

  1 Odpowiedz
 • 25 kwi 2017

  Szanowny Panie Komendancie. Reklamuje Pan swoja osobę we wszystkich lokalnych gazetach i opowiada Pan tam mniejsze lub większe bzdury, niezły z Pana pajac, pijarowiec, ale nic poza tym. Samochody jak stały na płycie Rynku tak stoją, gdzie Pana zapowiedzi o zrobieniu tam porządku.

  1 2 Odpowiedz
 • 23 maj 2017

  Policja to długo będzie jeszcze pracować na szacunek obywateli. Karanie mandatami za prędkość? Toż to przecież jest jak maszynka do zarabiania pieniędzy i ... nic więcej. A gdzie prewencja? Czemu nikt nie zorganizuje w czasie np. Dni Myślenic pokazu jak jeździć? Karać łatwo... A ilu kierowców w tym mieście (i okolicy) ma prawo jazdy wydane przed rokiem 90? Ile wtedy było samochodów na ulicach? Kto umie jeździć na tzw zakładkę? Policja chętnie mandaty wystawia ale, żeby czegoś nauczyć - tu ich nie ma. Kolejna rzecz: osobiście przejeżdżam ok 40-50 000 km rocznie. Sporo? Niekoniecznie - kierowcy ciężarówek robią o wiele więcej. Ale raz faktycznie zdarzyło mi się zapomnieć słuchawki BT do telefonu i pech ciał, że zatrzymała mnie Policja. Myślicie, że ktoś chociaż sprawdził jaką mam historię wykroczeń i przewinień w swojej kartotece ? Czemu nie zostałem upomniany skoro nigdy wcześniej nie byłem karany za takie przewinienie? Od razu dostałem propozycję nie do odrzucenia: 6pkt + 200 PLN. Rewelacja. Niech służby mundurowe w niebieskich uniformach dalej tak działają, a będą mieć "wysokie" poparcie społeczne.
  Kolejny przykład - widzę stłuczkę na drodze w kierunku Wieliczki. Samochody posprzątane i jest... Pan Policjant robiący zdjęcia na środku ulicy. W mundurze z czapką odchyloną na czubek głowy z czołem na wierzchu. Szczerze ? Wyglądał jak fleja...

  Efekt jest taki, że nie lubię tych mundurowych i w sytuacji kiedy nawet bym wiedział jak im pomóc to tego nie zrobię, bo nie mam do nich za grosz zaufania... Są całkowitym przeciwieństwem do Straży Pożarnej, gdzie Ci goście są dla mnie wzorem (pomimo tego, że wpadki też im się zdarzają).

  Tyle w tym temacie.... ;-)

  3 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Lubisz piec i jeść słodkości? Możesz pomóc Mateuszowi Chrobakowi
Sułkowice 0

Lubisz piec i jeść słodkości? Możesz pomóc Mateuszowi Chrobakowi

Po raz kolejny można się włączyć w pomoc Mateuszowi Chrobakowi. W tym roku "Akcja Placek" odbędzie się w Sułkowicach, skąd pochodzi chłopiec Na czym polega akcja placek? - Wszystkie chętne osoby zapraszamy do przygotowywania wypieków, ciast, ciasteczek itd. Do krojenia i pakowania tych ciast i przygotowywania paczek. Do sprzedaży tych paczek przed...

Kolejne wyjazdy do powalonych drzew
Powiat myślenicki 0

Kolejne wyjazdy do powalonych drzew

Od początku weekendu do dzisiaj strażacy otrzymywali kolejne zgłoszenia o powalonych drzewach To efekt silnego wiatru nad powiatem myślenickim. Jak wyjaśnia Roman Ajchler, rzecznik prasowy KP PSP w Myślenicach, zawiadomienia dotyczyły powalonych drzew na drogi i budynek mieszkalny. Usuwanie wiatrołomów miało miejsce w miejscowościach Zakliczyn, My...

„Bezpieczna Jedynka” o skrzyżowaniu w Krzyszkowicach. Tunel najwcześniej w 2024 roku
Krzyszkowice 8

„Bezpieczna Jedynka” o skrzyżowaniu w Krzyszkowicach. Tunel najwcześniej w 2024 roku

Reporterzy programu „Bezpieczna jedynka” realizowanego przez Program 1 Polskiego Radia najnowszy odcinek poświęcili niebezpiecznemu skrzyżowaniu w Krzyszkowicach. Co nowego wniósł do sprawy? Rozgłos jaki mieszkańcy Krzyszkowic nadali skrzyżowaniu drogi powiatowej z Zakopianką sprawia, że kolejni politycy oraz media o zasięgu ogólnopolskim zabieraj...

Kwapinka ma panią sołtys
Kwapinka 0

Kwapinka ma panią sołtys

Na 23 lutego zaplanowane były wybory uzupełniające na sołtysa Kwapinki. Głosowania jednak nie będzie W związku z tym, że zarejestrowano tylko jedną kandydaturę, za osobę wybraną uważa się osobę zarejestrowaną, a jest nią Katarzyna Szewczyk, która mieszka w tej miejscowości. "W związku z zarejestrowaniem 1 kandydata na sołtysa, wybory uzupełniając...

Coś w nich pękło
Reportaż 1

Coś w nich pękło

Ponad dwustu mieszkańców Krzyszkowic przez trzy godziny blokowało przejście dla pieszych na Zakopiance, domagając się budowy tunelu. O poprawie bezpieczeństwa w tym miejscu słyszą od lat. Tym razem postanowili wziąć sprawy w swoje ręce Skarpety, a najlepiej dwie pary. Pod spodnie leginsy, kalesony, albo rajstopy, co tylko masz, żeby było ciepło. N...

Trzy samochody w ogniu
Sułkowice 1

Trzy samochody w ogniu

Z Sułkowic po godzinie 1 w nocy wpłynęło zgłoszenie o pożarze 3 samochodów osobowych, które znajdowały się na parkingu Na miejsce wysłano zastępy JRG Myślenice oraz OSP Sułkowice, OSP Harbutowice. - Zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano w pierwszej fazie dwa prądy gaśnicze piany, a następnie schłodzono pojazdy prądami wody. Ratownicy ze względu...