Siatkówka: Pięć drużyn AMS Pcim w Finale Wojewódzkim

Mali Siatkarze z AMS Pcim po raz kolejny walczyli o miejsca na podium w eliminacjach wojewódzkich do ogólnopolskiego turnieju Kinder + Sport. Tym razem podczas II etapu w kat. 2, który odbył się w Bolesławiu koło Olkusza

Do rywalizacji jako pierwsi przystąpili chłopcy. Na 14 zespołów do finałowej 8-ki awansowały 3 drużyny. Najlepiej wśród nich spisała się para Wiktor Motyl/Jakub Pieron ponownie zajmując 3 miejsce.

Kolejne miejsce przypadło także zespołowi z Pcimia w składzie Antoni Kucharczyk/Arkadiusz Kucharczyk, gdzie chłopcy po ambitnej walce wygrali na przewagi mecz premiujący awansem do najlepszej czwórki.

Następnie do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które po nierównym początku, w decydującej fazie pokonywały faworyzowane rywalki. Na 42 zespoły do finałowej 12-tki awansowały trzy zespoły zajmując II miejsce Justyna Madej/Oliwia Gałka, IV miejsce Nikola Hajdas/Magda Tupta oraz XII miejsce Gabriela Gałka/Michalina Motyka.

Po zsumowaniu wyników z dwóch turniejów awans do finałów wojewódzkich wywalczyli: wśród chłopców 3 miejsce - AMS Pcim I – Wiktor Motyl/Jakub Pieron, 4 miejsce - AMS Pcim IV – Antoni Kucharczyk/Arkadiusz Kucharczyk, 7 miejsce - AMS Pcim II – Szymon Kozak/ Jan Tupta; wśród dziewcząt 3 miejsce - AMS Pcim III – Justyna Madej/Oliwia Gałka, 5 miejsce - AMS Pcim I – Nikola Hajdas/Magda Tupta.

Turniej Wojewódzki dziewcząt odbędzie się 6 maja w Nowy Sączu, dzień później 7 maja w Krakowie do rywalizacji przystąpią chłopcy.