Miasto

Linia kolejowa z Krakowa przez Świątniki Górne do Myślenic. Czy to możliwe?

Linia kolejowa z Krakowa przez Świątniki Górne do Myślenic. Czy to możliwe?

Linia kolejowa z Krakowa – Swoszowic przez Świątniki Górne do Myślenic. Nad takim rozwiązaniem przy wspólnym stole w gabinecie burmistrza Macieja Ostrowskiego rozmawiali przedstawiciele gmin Siepraw, Mogilany, Świątniki Górne, Sułkowice, Kraków i poseł Jarosław Szlachetka

Koncepcja budowa linii kolejowej znajduje się we wstępnej fazie projektowej. Podstawowe założenia mówią o tym, że mieszkańcy powiatu myślenickiego mogliby pozostawiać samochody na planowanych parkingach Park&Ride w Myślenicach i wsiadać w szybką kolej do Krakowa.

- Ten pomysł jest realny i coraz bliższy sfinalizowania. Mówimy o przebiegu trasy z Krakowa Swoszowic przez Świątniki Górne do Myślenic. Prace koncepcyjne były prowadzone w latach 70. (…) Widzimy co się dzieje na Zakopiance. Musimy myśleć o innym rozwiązaniu, które usprawni mieszkańcom Myślenic dojazd do Krakowa. To stworzy nowe możliwości dla powiatu myślenickiego i Krakowa – w Radiu Kraków mówił poseł Jarosław Szlachetka.

Zwrócił również uwagę na podobne połączenie, które funkcjonuje dzisiaj między Wieliczką a Krakowem. Linia miałaby przebiegać od Krakowa Swoszowic przez Świątniki Górne do Myślenic i miałaby być podobna do połączenie Krakowa z Wieliczką.

Czy według ciebie pomysł stworzenia linii kolejowej na odcinku Kraków - Myślenice jest możliwy do zrealizowania?

 • TAK TAK 81%
 • NIE NIE 19%
 • Głosów: 4240

Na 30 sierpnia przewidziano podpisanie porozumienia w tej sprawie z władzami Gminy Siepraw, Gmina Mogilany, Miasto i Gmina Świątniki Górne, Gmina Sułkowice, Kraków.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 14 sie 2017

  Czego to jeszcze nasi włodarze nie wymyślą przed wyborami..... :)

  90 21 Odpowiedz
 • 14 sie 2017

  Teraz nas czeka okres przedwyborczych cudów.....hehehehe.

  73 10 Odpowiedz
 • 14 sie 2017

  Zalew dla żagla
  tramwaj
  komunikacja miejska
  teraz pociąg do Krakowa
  "sofistyka etot" jak mówiła w kabarecie Irena Kwiatkowska

  53 9 Odpowiedz
 • profesor profesor 14 sie 2017

  Ja tylko zapytam jaki jest koszt budowy takiej linii, kto za niego zapłaci, którędy dokładnie będzie przebiegać oraz w jaki sposób przeprowadzony zostanie proces wywłaszczania lub pozyskiwania terenów po których pojedzie kolej?

  59 14 Odpowiedz
  • 14 sie 2017

   Panie, jesteś bardziej negatywny nastawiony do wszystkiego niż ja, nie można tak !, Hajs był jest i będzie w końcu płacimy podatki, z podatków opodatkowanych podatkiem plus akcyze.
   Oddał bym wiele za taką możliwość dojazdu, na razie podróż "komunikacją miejską" jest gorsza niż w krajach trzeciego świata, nienawidzę busów i wszystkiego co z nimi związane, czasem jednak trzeba w to dziadostwo wsiąść bo nie ma innego wyjścia jak samochód się popsuje

   18 5 Odpowiedz
 • 14 sie 2017

  a ja się pytam kiedy lotnisko???

  69 13 Odpowiedz
 • 14 sie 2017

  jak zrobią pociąg do Myślenic to idę na Księdza XD :)

  40 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sie 2017

  Brzmi to jak Gruszki na Wierzbie ale kiedyś już coś Było na Rzeczy....
  https://swiatniki.wordpress.com/2012/02/26/stacja-kolejowa-swiatniki-gorne/

  21 11 Odpowiedz
 • 14 sie 2017

  dwa razy już próbowali i za każdym razem wojna przerwała........

  Choć u mnie na wsi mówią, że drugi raz to wina jednego z gospodarzy bo kolej wychodziła mu przez środek wieeelkiej stodoły. Jak się o tym dowiedział to powiedział, że p....doli taki interes bo nie będzie co chwilę drzwi od stodoły otwierał, żeby pociąg przejechał i sprawa padła.........

  45 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sie 2017

  i bardzo dobrze niech zrobią kolejkę do krakowa analogiczną jak z wieliczki. jak cena będzie tak samo atrakcyjna jak z wieliczki to po roku wszyscy busiarze pójdą na kuroniówkę. przystanki w krakowie są w super miejscach. pociąg nie stoi w korku bo jakiś de..bil postanowił rozpędzić swoje stare audi do 150km na zakopiance lub jakiś dawca nie chciał sprawdzić twardości przydrożnego drzewa swoją osobą.
  pytanie tylko gdzie w myslenicach byłby dworzec? koło niego duży parking jak w wieliczce? teren troche pagorkowaty więc trzeba robić od zera w wieliczce były stare tory a u nas nie ma nic.
  jednak jestem za dobry pomysł w dobr stronę. mozna kase z ue jeszcze wytagrac więc szybciutko.

  41 9 Odpowiedz
 • 14 sie 2017

  Dla kibiców żeby było tak jak było...

  Możecie hejtować i wyśmiewać działania posła Jarosława ale to cu już udało się jest faktem: kasa na remont domu kultury i projekty muzyczne, ważne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo i modernizację Zakopianki, kasa na drogi gminne i powiatowe, karetka dla szpitala, kasa na infrastrukturę sportową czy pomoc dla OSP. To jest konkret! i dobra zmiana !

  33 54 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sie 2017

  Ciekawa Mapa z 1932 bodajże, i Proszę spojrzeć na trasę od Wieliczki-Dobczyce-Myślenice-Mszana....jeśli czytać z legendy to była jakaś kolej?

  t-34Może coś Wiesz Coś Więcej?

  https://www.bazakolejowa.pl/mapy/1/1117439352.jpg

  11 4 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 sie 2017

   Nie to nie była kolej a plany. W tamtych czasach myślano ze zalew na Rabie da się zrobić w Pcimiu i stróży a spiętrzenie byłoby na przełomie stróży i Myslenic. Niestety badania geologiczne nie powiodły się i zarówno Chełm jak i Koton nie są na tyle stabilne by mogły być zalane. Owa linia kolejowa miała być poprowadzona przy lustrze wody tak jak obecnie jest to w Stryszowie na Jeziorze Mucharskim. Obok tej linii kolejowej miała iść tez przeniesiona Zakopianka. Wszystko miało iść dość wysoko przez Pcim i Stroze mniej więcej przy obecnej granicy lasu w obu miejscowościach.

   19 3 Odpowiedz
 • 14 sie 2017

  Już czuć swąd kiełbasy wyborczej.

  20 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sie 2017
  Powodzianin_ napisał/a:

  Nie to nie była kolej a plany. W tamtych czasach myślano ze zalew na Rabie da się zrobić w Pcimiu i stróży a spiętrzenie byłoby na przełomie stróży i Myslenic. Niestety badania geologiczne nie powiodły się i zarówno Chełm jak i Koton nie są na tyle stabilne by mogły być zalane. Owa linia kolejowa miała być poprowadzona przy lustrze wody tak jak obecnie jest to w Stryszowie na Jeziorze Mucharskim. Obok tej linii kolejowej miała iść tez przeniesiona Zakopianka. Wszystko miało iść dość wysoko przez Pcim i Stroze mniej więcej przy obecnej granicy lasu w obu miejscowościach.

  To że plany to wiem bo z opowiadań droga biegnąca przez Gorzków jest podobno usytuowana na torach kolejowych....Trzeba by było popytać pewnie jakiś Wiekowych Ludzi ale to nie ten temat:-) Chociaż nie powiem historia Ciekawa!!

  15 1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 sie 2017

   To wiem z opowiadań dziadka który już nie żyje :-). Opowiadał jak to robili wstrzykiwanie po Chełmie i beton wypływał na Zarabiu czy coś. Z info dostępnych w sieci można wiele się dowiedzieć i faktycznie był plan położenia tu kolejki zgodnie z ta mapka :-)

   18 4 Odpowiedz
 • 14 sie 2017

  Tysiące ludzi żyje w gminach ościennych Krakowa i pracuje w Krakowie. Liczba ta będzie wzrastała w następnych dziesięcioleciach. Jeśli Kraków, Małopolska nie zacznie sensownie planować już teraz alternatywy dla transportu drogowego to Kraków czeka zawał transportowy.

  Być może jest okres przedwyborczy ale spychanie tej inwestycji do działu "fantastyka" świadczy od krótkowzroczności. Jako przykład podam Warszawę i okoliczne miasta takie jak Pruszków, Ożarów itd. Tam połączenia kolejowe sprawdziły się, ceny działek wywindowały i bardzo zwiększyły atrakcyjność tych lokalizacji.

  Jak słyszę obietnice od polityków to też mam wątpliwości niemniej takie inwestycje powinny być czymś naturalnym gdy się bierze trend demograficzny w ciągle rozrastającym się Krakowie.

  http://kgm.pl/nowy-wielki-krakow-naturalny-rozwoj-miasta-czy-przejecie-rozwinietych-gmin-sasiadujacych/

  27 5 Odpowiedz
 • 14 sie 2017

  niby dobry pomysl ale ..... no wlasnie pozostaje tylko to ale kiedy , poco ,na co i dla kogo........

  2 24 Odpowiedz
 • Niebieskooka 14 sie 2017

  swojak po co to węzeł w Jaworniku. Kolej do Krakowa byłaby idealna, omijasz korki jesteś szybko w centrum. Tak jak to funkcjonuje w Wieliczce. Ludzie muszą zrozumieć że samochód to luksus. Często jeżdżę transportem zbiorowym i widzę pełno samochodów a w każdym po jednej osobie. Taka kolej na pewno zmniejszy obciążenie ulic w Krakowie, Dodatkowo zwęzić główne drogi jak aleje i zakopiankę do jednego pasa i mamy piękny odkorkowany Kraków

  15 11 Odpowiedz
  • 15 sie 2017

   zazdroscisz tym w samochodach ze nie muszą w zimie marznac na przystankach a w lecie dusic sie w zatloczonym transporcie zbiorowym
   najlepiej dla wszystkich i dla srodowiska wrocic do czasów jazdy konnej do Krakowa,zamiast stacji benzynowych zajazdy na wymiane albo napojenie koni
   Wezeł w Jaworniku potrzebny jest,kolej by nie zaszkodziła,pytanie tylko jak daleko do stacji trzeba było by dotrzec,bo po pierwszych zachwytach i wysokiej frekfencji moze sie okazac ze za pół roku takie pociagi beda swieciły pustkami.
   Zyjemy w czasach pośpiechu i mobilnosci i nikt tego nie zatrzyma

   6 19 Odpowiedz
   • 15 sie 2017

    Sam sobie trochę zaprzeczasz. Marnując godzinę, czy dwie ze swojego dnia na prowadzenie pojazdu, sam się zmuszasz do zwiększenia tempa życia. No chyba, że jesteś pasażerem zależnym od swojego kierowcy. Jadąc komunikacją, pustą wg twoich prognoz, masz czas i miejsce na różne zajęcia. W końcu nasza cywilizacja i tak coraz bardziej wchodzi w świat wirtualny, a zwykła książka, czy rozmowa też jest dobra w podróży.
    Nie daj się gonić, miej zawsze czas dla siebie.

    12 6 Odpowiedz
    • 15 sie 2017

     jak to marnuje czas prowadzeniem własnegom pojazdu,wyjezdzam kiedy chce nie patrzac na rozklad jazdy,jade trasa ktora jest najkrotsza w razie korkow,nie zatrzymuje sie na zadnych przystankach,docieram do celu bez przesiadek to dziala tam i z powrotem,wiec w jaki sposob marnuje czas? a w dodatku jest o wiele tansze
     Pamietam jak mój siostrzenec gdy chodził na rozmowy o prace,pierwszymi z pytan jakie usłyszał były "czy ma pan prawo jazdy,czy jezdzi pan samochodem?"

     niebieskooka123 napisał/a:

     Albert nie zazdroszczę, tylko szlag mnie trafia jak widzę że każdy do centrum musi jechać samochodem. Nauczmy się jednego samochód w dużym mieście to luksus a nie rzecz niezbędna. W autobusie mieści się prawie 100 osób, ustaw sobie teraz 100 samochodów i jeden autobus. Sprawa jest prosta, kto nie musi niech nie jedzie. Im więcej jest utrudnień dla kierowców tym mniejsze korki, zawsze jak jest jakiś remont to przez kilka dni zatory są większe a później okazuje się że korków nie ma - dlaczego? Bo wszyscy rezygnują. Jeżeli ktoś mieszka w Myślenicach i musi dojechać do centrum samochodem to jest idiotą, bo wystarczy że dojedzie do Park and Ride i za 100 zł jeździ po mieście do woli i nie musi stać w korkach. Nie wiem czy wiesz ale jest plan aby opłaty parkingowe w miastach wzrosły do 9 zł za godzinę i ja temu kibicuję, bo może wtedy ludzie przeliczą sobie że bardziej opłaca się im jechać MPK. Tu nie chodzi o złośliwość ale o patrzenie na rzeczywistość. Liczba pojazdów rośnie z roku na rok, o ile budowa autostrad i dróg ekspresowych jakoś te potrzeby zaspokaja to w miastach nie ma możliwości aby dało się poszerzyć istniejące drogi albo wybudować kilkaset miejsc parkingowych. Nie ma na to miejsca, a koszty budowy i utrzymania będą ogromne.

     to ze Ty jezdzisz autobusem nie znaczy ze wszyscy maja jezdzic autobusami,pamietam czasy gdy niektorzy ludzie jezdzili do Borku tam zostawiali samochody (nie było jeszcze CH Zakopianka) ale tylko dlatego ze bali sie lub nie umieli jezdzic po Krakowie.I nie wmawiaj mi ze ktos specjalnie jedzie samochodem aby sobie postac w korku,kto da rady ominac wybiera alternatywne drogi,a kto nie ten jedzie w korku,zreszta u nas korki to mały pikus z tymi na zachodzie

     ciebie denerwuja osobowki w Polsce to jedz do Holandi i zobacz co sie dzieje w weekend gdy emeryci podpinaja swoje przyczepy campingowe i wyjezdzaja na ulice czasami całymi kolumnami tworzac gigantyczne zatory na drogach przes swoja powolna jazde i gabaryty,tam nikt na to nie psioczy ,wie ze musi przeczekac
     nikt na daremnie paliwa nie spala i placic lejac nowe do baku,widocznie ktos musi gdzies jechac

     6 17 Odpowiedz
 • 14 sie 2017

  niebieskooczka ok
  '' zwęzić główne drogi jak aleje i zakopiankę do jednego pasa '' i mamy piękną ścieżkę rowerową Kraków- Myslenice
  a samochody sprzedamy na UA bo już nie będzie dla nich miejsca do przejazdu ..

  12 13 Odpowiedz
 • 14 sie 2017

  Wojna wisi w powietrzu ;)

  Szybka kolej podmiejska, czy jak kto woli aglomeracyjna, jest miastu bardzo potrzebna.
  Kraków coraz bardziej, jak przystało na królewskie miasto, będzie ograniczał indywidualny transport drogowy. Od tego nie uciekniemy. Mamy, jako mieszkańcy Myślenic dwa wyjścia;
  dojeżdżać do południowych granic Krakowa samochodową komunikacją zbiorową, bądż prywatną i dalej MPK,
  dojeżdżać szybką kolejką podmiejską do samego centrum Krakowa.

  Na przykładzie Wieliczki widać, że taki transport, gdy jest dobrze zorganizowany, sprawdza się.

  Jednego nie bardzo rozumiem. Dlaczego linia kolejowa proponowana jest przez największe wzniesienia w okolicy (Mogilany, Świątniki)?
  Najbliższa Myślenicom stacja kolejowa jest w Radziszowie, skąd przez Krzywaczkę, Głogoczów, Krzyszkowice, Zawadę i Polankę, można poprowadzić tory po prawie płaskim terenie (a kolej nie lubi wzniesień). Jest to trochę naokoło, ale przy dobrym projekcie niekoniecznie dłużej czasowo. Byłby to jednak wariant zdecydowanie tańszy, od tego przez Świątniki.

  26 6 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 sie 2017

   Odbicie na Sulkowice i do Myslenic. Dzięki temu dwa miasta są obsługiwane. Pociąg nie musiałby stawać w radziszowie. Takie przedłużenie kolejki do Skawiny. :-)

   22 5 Odpowiedz
 • 15 sie 2017

  Udało się z Wieliczką więc czemu nie miałoby się udać z Myślenicami ?? Trzeba wspierać lokalnych samorządowców i Posła Szlachetkę, żeby ta linia kolejowa stała się faktem a nie zakładać z góry, że coś się nie uda.

  17 28 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   15 sie 2017

   HAHAH A PO WYBORACH KOPNIE WSZYSTKICH W TYŁEK I ZAPOMNIE O WSZYSTKIM I TAK TO SIĘ SKOŃCZY

   21 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 sie 2017

  UWAGA WYBOR4Y SIĘ ZBLIŻAJĄ OBIECYWANKI CACANKI A OSŁOM Z MYŚLENIC RADOŚĆ NIC I TAK Z TEGO NIE BEDZIE LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY NIKT ZA OBIECANKI NIGDY NIE PONIUSŁ KARY!!!!!!! TAK WIEC TO SA PUSTE SŁOWA JAK ZOBACZĘ ŻE BEDZIE NA FINISZU OPDWOŁAM WSZYSTKIE MOJE KOMENTARZE NA WŁODZIARZY!!!

  20 11 Odpowiedz
 • Niebieskooka 15 sie 2017

  Albert nie zazdroszczę, tylko szlag mnie trafia jak widzę że każdy do centrum musi jechać samochodem. Nauczmy się jednego samochód w dużym mieście to luksus a nie rzecz niezbędna. W autobusie mieści się prawie 100 osób, ustaw sobie teraz 100 samochodów i jeden autobus. Sprawa jest prosta, kto nie musi niech nie jedzie. Im więcej jest utrudnień dla kierowców tym mniejsze korki, zawsze jak jest jakiś remont to przez kilka dni zatory są większe a później okazuje się że korków nie ma - dlaczego? Bo wszyscy rezygnują. Jeżeli ktoś mieszka w Myślenicach i musi dojechać do centrum samochodem to jest idiotą, bo wystarczy że dojedzie do Park and Ride i za 100 zł jeździ po mieście do woli i nie musi stać w korkach. Nie wiem czy wiesz ale jest plan aby opłaty parkingowe w miastach wzrosły do 9 zł za godzinę i ja temu kibicuję, bo może wtedy ludzie przeliczą sobie że bardziej opłaca się im jechać MPK. Tu nie chodzi o złośliwość ale o patrzenie na rzeczywistość. Liczba pojazdów rośnie z roku na rok, o ile budowa autostrad i dróg ekspresowych jakoś te potrzeby zaspokaja to w miastach nie ma możliwości aby dało się poszerzyć istniejące drogi albo wybudować kilkaset miejsc parkingowych. Nie ma na to miejsca, a koszty budowy i utrzymania będą ogromne.

  15 7 Odpowiedz
 • Niebieskooka 15 sie 2017

  Zgadzam się Zgregi. Zwłaszcza jeżeli staniesz gdzieś w ogromnym korku i szlag Cię trafia, jadąc np autobusem, możesz poczytać zdrzemnąć się ogólnie masz to gdzieś bo jesteś wolny. W Pociągu nie ma korków (pomijając wypadki, wykolejenia itd). Rozumiem z dziećmi i starszymi osobami lepiej jechać samochodem bo trzeba się zatrzymać, ale reszta?

  12 4 Odpowiedz
 • 15 sie 2017

  a ja jestem ciekaw gdzie wybudują eve peron??

  12 2 Odpowiedz
 • Basia 15 sie 2017

  obiecanki cacanki: o zalewie dla turystów też obiecywali,o bezpłatnej komunikacji w Myślenicach .

  13 3 Odpowiedz
 • Niebieskooka 15 sie 2017

  Albert ok, pomijamy trasy międzymiastowe bo tutaj się z Tobą zgodzę jedziesz kiedy chcesz, ale z ceną to pojechałeś :) bo są trasy gdzie samolotem jest taniej niż samochodem. To co pisałeś o Holandii to norma wyjazdy weekendowe, samochodem zawsze wygodniej, zwłaszcza jak się ma dużo bagaży. Bardziej chodzi o komunikację w mieście. Linia kolejowa jak wspomniałam odciąży zakopiankę, ale co z ruchem w mieście? Myślenice są za małe na ograniczenia, bo i ruch u nas jest marginalny, ale Kraków powinien pozamykać większość ulic dla ruchu samochodowego. To że są korki wynika z dwóch rzeczy, jedną wymieniłam wcześniej a drugą jest to że nie umiemy jeździć. Mało kto pamięta o zasadzie że światło zielone nie znaczy jedź, tylko informację że można wjechać ale zależy to od sytuacji na drodze i korek mamy gotowy, i przez takich upośledzonych umysłowo kierowców nawet komunikacja miejska stanie.

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 sie 2017

  hahaha dobry ten poseł jest jak dla niego obieca a pozniej kopnie wszystkich w tyłek bo zapomnie co obiecał lub powie Sory taki mamy klimat

  13 9 Odpowiedz
 • 15 sie 2017

  Z Krakowa do Wieliczki już przed wojną jeździła kolej To tylko 12 km po płaskim.
  Jeśli już komunikacja zbiorowa To ,,, uwaga tramwaj napowietrzny W wielu miastach to funkcjonuje Coś takiego np w NY Nie ma torowisk kilka peronów, setek parę słupów, Ekologicznie, cicho sprawnie no może trochę trudności jak zawieje tsunami!!!

  8 3 Odpowiedz
 • 15 sie 2017

  Jesli PiS rozpi... wszystko czego sie tknie, pokazujac ze chce cofnac Polske a nie rozwijac, to pytam jaka role ma posel od Kaczynskiego w tym gronie?

  W gebie patryjoci, w tym co robia - komunisci.

  http://m.tokfm.pl/Tokfm/7,109983,22093838,jezeli-te-zmiany-przejda-to-polski-nie-bedzie-w-ue-za-kilka.html

  9 16 Odpowiedz
 • 17 sie 2017

  pewnie lepiej hejtowac pomysł cywilizowanej kolei na miare XXI wieku i zamiast jezdzic jak człowiek do krakowa w eleganckich warunkach , raz dwa to lepiej się gnieść w zapchanym po same drzwi dusznym busie. Jechac na glonojada na drzwiach. Zapakowac po sam dach ludzi jak bydlo, otworzyć klape w dachu żeby się ludzie nie podusili. Leb od wiatru urywa ale jazda za 5zl jest. Nie wiem czy ludzie tak kochają te busy, ze nie chcą czegos innego i nie porusza tematu komunikacji miejskiej aglomeracyjnej wtedy by mieli bilet mpk po miescie kraków plus aglomeracja do myslenic lub kolej jak do wieliczki, gdzie co 20 minut jest odjazd i jazda trwa 30 minut.

  15 4 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 17 sie 2017

  Chyba na odwrót, odjazd co pół godziny, a jazda nieco ponad 20 minut.

  3 2 Odpowiedz
 • 17 sie 2017

  sensowne, rzeczowe wypowiedzi na temat, nawiązujące do przewodniego tematu są negowane. Z kolei wypowiedzi oderwane od tematu są "plusowane". Ni jak to się trzyma całości. Rozmowa to wynalazek dla inteligentnych dlatego zwierzęta milczą. Zamiast rzucac słowa na wiatr warto się zastanowić nad tym pomysłem, bo nie zly, Sęk w tym żeby cokolwiek zrealizować, nawet komunikacje aglomeracyjna choćby ze względu na normlane warunki dojazdu do pracy do krakowa dla ludzi którzy przez 12 miesięcy jezdza do niej minumum 5 razy w tygodniu.

  15 3 Odpowiedz
 • 18 sie 2017

  Szkoda kasy na projekty, NIC z tego nie będzie. Ktoś już nie ma pomysłu czym kupić wyborców to wymyślił kolej.

  8 9 Odpowiedz
 • 18 sie 2017

  Buhahahhahaaa tego mi nawet swinto figuro z fusow nie wrozy GWALTU RETY

  2 9 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 20 sie 2017
  Zgregi napisał/a:

  Wojna wisi w powietrzu ;)

  Jednego nie bardzo rozumiem. Dlaczego linia kolejowa proponowana jest przez największe wzniesienia w okolicy (Mogilany, Świątniki)?
  Najbliższa Myślenicom stacja kolejowa jest w Radziszowie, skąd przez Krzywaczkę, Głogoczów, Krzyszkowice, Zawadę i Polankę, można poprowadzić tory po prawie płaskim terenie (a kolej nie lubi wzniesień). Jest to trochę naokoło, ale przy dobrym projekcie niekoniecznie dłużej czasowo. Byłby to jednak wariant zdecydowanie tańszy, od tego przez Świątniki.

  To może na początek ją poprowadzić do węzła w Głogoczowie i tam zrobić duży parking, a potem się zobaczy? Rozwiązanie dużo gorsze ale wielokrotnie tańsze, a przez to bardziej realne i szybsze w realizacji.

  1 4 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 20 sie 2017

  Pewnie i jest to cześć kampanii wyborczej Jarosława, a pragnę zauważyć, że żaden wcześniejszy rząd tak dużo obietnic przedwyborczych nie zrealizował jak obecny. Choć to prawda, że niektóre można uważać za głupie albo populistyczne, jednak nie można zaprzeczyć temu że najwięcej z obietnic zrealizował, choć nie wszystko.

  A co do posła Jarosława. Jakoś pełnego zaufania we mnie nie wzbudza, ale odnoszę wrażenie ze jako poseł napracował się i tak już więcej niż Marek za całe jego posłowanie.

  5 7 Odpowiedz
 • 20 sie 2017

  W Głogoczowie tak, czy siak, powinien powstać duży parking P+R. Sama jednak linia, by miała sens, musi dochodzić do Myślenic. Najlepiej jakby kończyła się na zarabiu, gdzie byłby parking dla mieszkańców południowych części powiatu.
  Do pociągu łatwo też wsiąść z rowerem, i jadąc z Krakowa, wysiąść pod samym Chełmem.

  6 1 Odpowiedz
 • adzygmunt 20 sie 2017

  Zgregi i to mi sie podoba gdyby...to nie była kiełbasa wyborcza.
  Niezły pomysł byłby także z tramwajem napowietrznym Kto wie czy z ekonomicznego punktu widzenia nie byłoby taniej łatwiej i bez brutalnej ingerencji w środowisko

  3 5 Odpowiedz
 • 26 sie 2017

  Pomysł super, ale zapewne tylko kiełbasa, oby nie. Ci co jeżdżą samochodami często wożą dzieciaki do żłobków / przedszkoli, niemowlęta w fotelikach samochodowych, żadnego mojego równolatka rodzica zamiana na komunikację miejską nie przekona, mordowanie się z przesiadkami, wózkami, nosidłami, zanim by obrócił do przedszkola czy żłobka wliczając jeszcze dojście do przystanku, a tak jak u nas to 20 minut jest, już ma obskoczone samochodem, niestety. i owszem, w mieście widzisz mnie solo w samochodzie, ale z tyłu dwa foteliki.

  4 1 Odpowiedz
 • 27 sie 2017

  W mieście nie ma kto zorganizować komunikacji miejskiej (dzieci do i ze szkół na Zarabie piechotą idą) ale do Krakowa pociąg będzie. PARANOJA!

  6 6 Odpowiedz
 • 1 wrz 2017

  Niech się ruszają. Ruch to zdrowie , a nie zwonienie za zwolnieniem i potem kregoslupy powykrzywiane i chodza paralityki w wieku 12 lat.

  2 1 Odpowiedz
 • 11 wrz 2017

  fajny pomysł jak dla mnie, szybko by było do Krakowa, nie trzeba było stać w korkach, tylko pytanie kiedy to zrobią?

  3 1 Odpowiedz

Zobacz więcej