Złoty pociąg

Linia kolejowa z Krakowa przez Świątniki Górne do Myślenic. Czy to możliwe?

Linia kolejowa z Krakowa przez Świątniki Górne do Myślenic. Czy to możliwe?

Linia kolejowa z Krakowa – Swoszowic przez Świątniki Górne do Myślenic. Nad takim rozwiązaniem przy wspólnym stole w gabinecie burmistrza Macieja Ostrowskiego rozmawiali przedstawiciele gmin Siepraw, Mogilany, Świątniki Górne, Sułkowice, Kraków i poseł Jarosław Szlachetka

Koncepcja budowa linii kolejowej znajduje się we wstępnej fazie projektowej. Podstawowe założenia mówią o tym, że mieszkańcy powiatu myślenickiego mogliby pozostawiać samochody na planowanych parkingach Park&Ride w Myślenicach i wsiadać w szybką kolej do Krakowa.

- Ten pomysł jest realny i coraz bliższy sfinalizowania. Mówimy o przebiegu trasy z Krakowa Swoszowic przez Świątniki Górne do Myślenic. Prace koncepcyjne były prowadzone w latach 70. (…) Widzimy co się dzieje na Zakopiance. Musimy myśleć o innym rozwiązaniu, które usprawni mieszkańcom Myślenic dojazd do Krakowa. To stworzy nowe możliwości dla powiatu myślenickiego i Krakowa – w Radiu Kraków mówił poseł Jarosław Szlachetka.

Zwrócił również uwagę na podobne połączenie, które funkcjonuje dzisiaj między Wieliczką a Krakowem. Linia miałaby przebiegać od Krakowa Swoszowic przez Świątniki Górne do Myślenic i miałaby być podobna do połączenie Krakowa z Wieliczką.

Czy według ciebie pomysł stworzenia linii kolejowej na odcinku Kraków - Myślenice jest możliwy do zrealizowania?

  • TAK TAK 81%
  • NIE NIE 19%
  • Głosów: 4240

Na 30 sierpnia przewidziano podpisanie porozumienia w tej sprawie z władzami Gminy Siepraw, Gmina Mogilany, Miasto i Gmina Świątniki Górne, Gmina Sułkowice, Kraków.

Powiązane tematy

Komentarze (54)

Zobacz więcej