Speed-Ball: Zbigniew Bizoń wraca z Mistrzostw Świata z brązowym medalem [WIDEO]
Zbyszek Bizoń z Drogini wraca do Polski z brązowym medalem w sztafecie speed-ballowej i szóstym miejscem w grze na czas. Zawodnicy 17 narodowości walczyli o najwyższe trofea podczas 29. Mistrzostw Świata w Speed-ballu
Polska reprezentacja została wyłoniona końcem września bieżącego roku podczas Mistrzostw Polski w Speed-Ball. To otworzyło najlepszym w Polsce drogę do udziału w rywalizacji międzynarodowej. Mistrzostwa Świata w Speed-Ball zostały zorganizowane przez Międzynarodową Federację Speed-Ball w Sharm-el-Sheikh w Egipcie w dniach 27-30 października.
Biało-czerwoni startowali w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej z podziałem na płeć. W zawodach brały udział reprezentacje siedemnastu krajów z Europy, Afryki i Azji.
Zbigniew Bizoń wraca do kraju z 3 miejscem i brązowym medalem w sztafecie solo-relay oraz 6 miejscem w grze na czas (super solo).
- Było trudno, był stres, ale to jest nasz czas. Tworzymy historię. To jest niesamowicie motywujące kiedy człowiek staje na podium i odbiera gratulacje od najlepszych trenerów i zawodników, którzy od samego początku śledzą nasze postępy – podkreśla Zbyszek Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.
W rozgrywkach międzynarodowych Polskę reprezentowali: Zbyszek Bizoń, Przemek Wolan, Rafał Druzgała, Kasia Pawlaczyk, Gabriella Lopez, Martyna Dudek. Każdy z zawodników do ojczyzny przywozi co najmniej 1 medal. Międzynarodowa Federacja Speed-Ball stworzyła ranking krajów uczestniczących w mistrzostwach. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Egiptu, drugie miejsce wywalczyli Tunezyjczycy. Trzecie miejsce w rankingu krajów należy do Polski.
- Jesteśmy najmłodszą reprezentacją z dużymi sukcesami sportowymi i krajem w którym speed-ball rozwija się najbardziej dynamicznie na świecie - zarówno terytorialnie jak również zawodniczo. Grono miłośników speed-ball z roku na rok coraz bardziej się powiększa. To daje nam motywację. Młodzi chcą trenować, dlatego naszym najważniejszym zadaniem jest stworzenie jak najlepszych warunków ku temu, aby się rozwijali – mówi Izabela Janczak-Bizoń, Wiceprezeska Speed-Ball Polska
Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Do Polski speed-ball zawitał w 2014 roku.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.