Miasto

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

 

Poseł Jarosław Szlachetka odniósł się do działalności myślenickiego sądu i wyroku dotyczącego nieprawidłowości w dokumentacji wysypiska w Myślenicach

Podczas swojego wystąpienia w trakcie sprawozdania Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka o przedstawionym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekcie ustawy o Sądzie Najwyższym poseł Jarosław Szlachetka odniósł się do działalności myślenickiego sądu i wyroku dotyczącego nieprawidłowości w dokumentacji wysypiska w Myślenicach.

- W połowie października zapadł prawomocny wyrok w sprawie nieprawidłowości w dokumentacji wysypiska w Myślenicach, sprawie bulwersującej lokalne środowisko. Sąd Okręgowy uznał, ze oskarżeni w tym m.in. burmistrz Myślenic usunęli uchwałę z dokumentacji prywatno-gminnej spółki i jednocześnie uchylił w całości wyrok uniewinniający sądu niższej instancji. Jak zapadały ten i wcześniejsze wyroki uniewinniające orzekany przez sędziów Sądu Rejonowego, które następnie były uchylane przez Sąd Okręgowy. Powodem uchylenia opisanych powyżej wyroków uniewinniającyh było istotne naruszenie procedury karnej przez Sąd Rejonowy w Myślenicach. Pierwszy wyrok został uchylony z powodu nieobiektywnej oceny dowodów dokonanej na korzyść oskarżonych. Z kolei wyroki drugi i trzeci uchylono z powodu skopiowania przez sędziów uzasadnienia pierwszego z wyroków i przedstawienia ich jako własnych. Państwo z totalnej opozycji bronicie takich sędziów, takich sądów, takich sprawiedliwości, a raczej niesprawiedliwości? - mówił Jarosław Szlachetka. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 12 gru 2017

  Za to Prawo i Sprawiedliwosc to sa ludzie prawi i sprawiedliwi.

  Trabi sie o demokracji i rownosci, a tworzy sie przepisy ograniczajace i dławiące obywatelskosc. Trabi sie o sprawiedliwosci, a zmierza sie w kierunku mafijnej organizacji panstwa wzorem Orbana czy Rosji Putina. Mowi sie o sprawiedliwych sadach, a tworzy sie siatke sedziow uzaleznionych od partii i ministra sprawiedliwosci, jednoczesnie uniewinniajac "swoich". Mowi sie o wolnosci mediow, a zawlaszcza sie calkowicie telewizje publiczna na potrzeby swojej partii i walczy z niezalezna od partii prasa. Mowi sie o Amber Gold i innych przekretach, a milczy o rozliczeniu SKOKow.

  I o rozliczenie tu wcale nie chodzi. No bo na to wyglada, ze o wykorzystanie wszystkiego co sie tylko da do wlasnych celow, wlasnych korzysci. I jak wszystkie poprzednie partie oddawaly wladze po wyborach tak teraz ma byc inaczej.

  Nie jestescie godni zaufania, wcale. Wrecz spaleni. Wstyd mi za was i za wasze "prawdy". Haloł, wstyd jest mi za was. Ze takich zrodzila ta ziemia. I za te starania, ze probujecie zniewolic ten narod na nowo. I wnet trabcie w Wiadomosciach TVP jacy to prawi i sprawiedliwi jestescie.

  Zaczyna sie coraz bardziej odkrywac kim...

  Coz posle, siegacie po sady. I co, jak za komuny "pokazowy proces" Macieja? Winny czy nie winny? Jesli winny, powinien siedziec, jak kazdy przestepca niezaleznie od partii. Przestepca to przestepca. Ale ten wyrok to na jakich dowodach? Sedzia wskazany przez Ziobre? A ty glosujac na ustawy sprzeczne z konstytucja? Kim jestes? No kim?

  Po pozbyciu sie przeciwnika, stolek burmistrza?

  90 111 Odpowiedz
 • 12 gru 2017

  Redakcja zapomniała dopisać:
  ARTYKUŁ SPONSOROWANY :D

  74 77 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 gru 2017

  Żenada. Paplak. Sam się odkrywa. O to im idzie z sądami. Wyroki wydawane w biurze poselskim. Obajtek, umorzenie wychodził i hajc łapie, a ten p...li. Tyle potrafi. Sygnalizator urodzony. Koło jego biura komórka sygnalizatorów się tworzy. ORMO przy nich to pikuś. Za miasto info się też wezmą. Prokuratura ich, sądy ich, policja z musu, ale też. Szlachetka będzie wyroki ferował.

  85 97 Odpowiedz
 • 13 gru 2017

  co nie zmienia faktu że wyroki zapadajace w Polskich sądach są kuriozalne

  118 8 Odpowiedz
 • 13 gru 2017

  No prawda, sady potrzebuja, ale dobrych zmian. Te wchodzace teraz ustawki to nie reforma, to raczej rozpierdziucha w praktyce (bo co na papierze to swoja droga). No i tak po reformie robi sie sytuacja analogiczna do tej za komuny - furtka do upolitycznienia i zaleznosci sadow od partii zostala z powrotem otwarta.

  50 42 Odpowiedz
  • 14 gru 2017

   wszyscy mówią o dobrych zmianach ale nikt nie mówi jak to zrobić no bo skąd nagle wziąć sędziów którzy nie są przesiąknieci dotychczasowym stanem. Skąd wziąć sędziów którzy będą w swojej pracy stawiać dobro ludzi ponad swoim własnym dobrem. Wszyscy doskonale wiemy o tym że prawniczy światek jest zamkniętym światem który z wielkim oporem dopuszcza tzw świeżą krew w swoje szeregi. Spójrzmy nawet na TK i średnia wieku jego członków przeciez to ludzie wykształceni za komuny, kto pamięta tamte czasy wie doskonale że każdy kto piastował jakiekolwiek stanowisko wyższe od zwykłego pracownika musiał należeć do partii nie było innej możliwości awansu. Tak wiec dopuki nie nastąpi zmiana pokoleniowa i starych obarczonych komuną i korupcją nie zastąpią młodzi nie może byc mowy o żadnej dobrej zmianie.

   27 7 Odpowiedz
   • kar war 14 gru 2017

    A czy sam Piotrowicz nie byl prokuratorem zza komuny A teraz sam ustala prawo czy to jest etyczne.??

    27 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 gru 2017

  Bardzo dobre wystąpienie , widać , że niektórych prawda w oczy kole .

  65 74 Odpowiedz
 • 13 gru 2017

  no bo "sond sondem" a sprawiedliwość MUSI być po stronie posła...... więc "uprzejmie donoszę........."

  44 37 Odpowiedz
 • kar war 13 gru 2017

  To co poseł J. Sz.po raz pierwszy zabrał głos w sejmie A to już 2 lata pracy jest . Fajna praca

  61 30 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 13 gru 2017

  z tego co kojarzę to nie po raz pierwszy. A nawet jeżeli był by to głos zabrany po raz pierwszy, to i tak o wiele lepiej i o wiele częściej od co poniektórych posłów.

  33 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 gru 2017

  zdążył jeszcze podpisać na kolanie wyśmiane projekty ustaw, które zawetował Prezydent w lipcu. Nikt się do nikt nie chciał przyznać. Szlachetkę trzeba rozliczyć za bezczelne i bezmózgowe niszczenie systemu demokratycznego państwea polskiego. Przysięgał na konstytucję, której nie uznaje lub uznaje wybiórczo. To dramat. Kto go uczył wiedzy o społeczeństwie. Żenujący karierowicz i to mało lotny. Vide Obajtek.

  43 37 Odpowiedz
 • 14 gru 2017

  Pan poseł chyba lekko się zagalopował. Komentowanie wyroków niezawisłego sądu z mównicy sejmowej, jest karygodne. Po to jest wyższa instancja, by można było się nie zgodzić z wyrokiem Sądu Rejonowego. Na tym przykładzie doskonale widać, że sąd działa poprawnie.

  Wyrok, wyrokiem, a sprawiedliwość musi być po... stronie mieszkańców. Niebawem wybory samorządowe i każdy będzie miał prawo ocenić postępowanie burmistrza oddając swój głos.
  Bicie piany jest bez sensu, tak samo jak ręczne sterowanie prawem.

  44 29 Odpowiedz
  • 15 gru 2017

   Karygodne albo co najmniej naganne jest wciskanie społeczeństwu że wyroków się nie komentuje. Otóż należy je komentować i piętnować - w licznych przypadkach celowe przekręty (nie odnoszę się akurat do tej sprawy). Weźmy na przykład coś takiego (jak sędziowie koleżankę po fachu sądzili) http://pamietnikwindykatora.pl/2016/12/29/sedzia-poswiadcza-nieprawde/ przecież to jest obraza prawa i obywateli.

   8 8 Odpowiedz
 • 14 gru 2017

  PRAWDA W OCZY KOLE… nadzwyczajną lokalną kastę? Wyszło o co chodzi tym pseudo obrońcom demokracji z KOD, PO i N.

  24 29 Odpowiedz
 • 14 gru 2017

  To są te wolne i niezawisłe sądy. Boli że prawda wyszła na jaw.
  Zatryumfowała sprawiedliwość...tylko gratulować autorowi oświadczenia burmistrza Macieja O. Hańba!!!

  24 13 Odpowiedz
 • 14 gru 2017

  Wstyd Panie Pośle! Ładnie to tak donosić na forum sejmowym i "robić" we własne gniazdo? Oj wstyd!

  51 29 Odpowiedz
 • 14 gru 2017

  Zastanawia jeszcze ten wzrost cen, zwlaszcza żywnosci. Nic dodac. Dzieki poseł.

  37 16 Odpowiedz
 • 14 gru 2017

  Wstrętna szuja z niego i populista. Kłamca i manipulator.

  53 28 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 14 gru 2017

  nie będzie prawdziwej demokracji, bez rozliczania z obietnic wyborczych. ja nie mogę się doczekać kiedy obietnica zmniejszenia ilości posłów o połowę ujrzy światło dzienne.

  32 2 Odpowiedz
 • 14 gru 2017

  Drogi Pośle ! Nie jest Panu głupio że mimo wyższego wykształcenia nie umie Pan dobrze przeczytać tego co Panu napiszą ?

  47 16 Odpowiedz
 • 16 gru 2017

  Dyskutować, czy komentować wyrok sądu, to możemy tu na forum. Każdy ma prawo do wypowiedzi i oceny odmiennej od wydanego orzeczenia. Jednak puki jest to prywatna opinia. Wypowiedź z mównicy sejmowej taką nie jest.

  7 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 gru 2017

  Wystąpienie posła w Sejmie żenujące z wielu powodów. Dyskusja o sądach wymijająca zarówno w Polsce jak i na foru. Każda dziedzina życia publicznego usprawnioną być może. Sądy też. Usprawnienie pracy sądów i wyeliminowanie nieprawidłowości wymaga rozwagi, kompromisu i dobrych chęci. Trudna to materia. Opluwanie środowiska na zasadzie sędzia ukradł kiełbasę jest głupie i ohydne. Brak szacunku dla autorytetów prawnych i pomijanie ich przy reformie to kompleks niższości połączony z ignorancją, butą. PiS wykorzystuje reformę, do podporządkowania sobie sądownictwa. Ustawy pisane na kolanie przez ignorantów żądnych zemsty, zakompleksionych, bez konsultacji z merytorycznymi organami i instytucjami polskimi i międzynarodowymi sądownictwa nie usprawnią, jeszcze większy bałagan poczynią i upolitycznią sądy. Prokuratura jest już upolityczniona, policja w rękach polityków, służby też. Kto będzie bronił obywatela przed państwem i jedyną słuszną partią PiS?. Ludzie zejdzcie na ziemię. Członek PiS, jego rodzina, przyjaciele wygrają z Wami wszystkie sprawy w sądach na telefon od posła lub innej partyjnej szychy. Prokurator szybko oskarży i upubliczni, sędzia skaże. Odwołać się możesz do Pana Boga lub Prezesa. Protestujący na ulicach mają tego świadomość. Oni nie bronią poszczególnych sędziów, lecz psucia demokracji i tworzenia państwa policyjnego. PRl- bis. Ja to przeżyłem. Przestańcie populistycznie p...lić, że się nic nie dzieje. Mściwość, żądza zemsty, buta, arogancja władzy pisowskiej wypisana na twarzy. Oni dostaną narzędzia. Zapłacimy wszyscy. Wyroki ustalane w biurach politycznych.

  26 9 Odpowiedz
 • 16 gru 2017

  E tam....... WKibic pincet plus WSZYSTKO rekompensuje !!!!!

  10 5 Odpowiedz
 • 16 gru 2017

  Nie dobrze jeśli politycy podważają wyroki sądów. Sądów ponadpartyjnych.
  Za chwilę sytuacja się zmieni jak sądy pis będą podejmowały wyroki. Pozostaje nam wszystkim Strasburg i dam walka o sprawiedliwe wyroki.

  PS. Nauka czytania w parlamencie z kartki woła o pomstę !

  15 4 Odpowiedz
 • 16 gru 2017

  Ci ludzie chyba tylko faktycznie przy użyciu siły mają szansę utrzymać się przy korycie.

  12 4 Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 1 sty 2018

   No faktycznie Ci ludzie to tylko siłą mogą wrócić do koryta

   1 Odpowiedz
 • 22 gru 2017

  dostaliscie 500 to o co kaman brac kredo i zmieniac job jak nie pasi

  Odpowiedz
 • Artur 30 gru 2017

  Jako student prawa to nie wiem czy płakać czy śmiać się z wystąpienia Pana posła. Rzeczywiście na tym przykładzie pojedynczego sądu w skali całego kraju widać tą chodzącą patologię! Trzeba się za to zabrać od góry: TK, SN i KRS do dekomunizacji, a twarzą tej dekomunizacji niechaj będzie prokurator z czasów PRL'u!
  Dobrze przynajmniej wiedzieć że Pan poseł Jarosław Szlachetka działa jak w zegarku na dyktando partii, a mógł wykazać odrobinę godności.

  4 1 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 1 sty 2018

  Jako student prawa na pewno już wiesz, że musisz być w czołówce średniej na roku, albo mieć dobre znajomości aby zostać sędzią lub adwokatem.
  Jakoś początkiem tego wieku dwóch prawników po doktoracie dyskutowało co jest łatwiej: aplikację adwokacką zrobić (w domyśle bez znajomości) czy habilitację. Doszli do wniosku że habilitację.

  2 Odpowiedz
  • Artur 4 sty 2018

   Tendencyjne stwierdzenia i półprawdy. Znajomości mogą ułatwić start, ale nie spowodują, że od zera zostaniesz sędzią. Poza tym każdy kto idzie na studia gdzie rok rocznie tylko na jednej uczelni dyplom zdobywa 500 osób musi się przygotować na rywalizację.

   3 1 Odpowiedz
 • Artur 5 sty 2018

  Aaaa no i oczywiście odnosząc się do tematu: reformy na zasadzie przeprowadzenia czystki w SN, KRS i TK mają być panaceum na ten straszny problem "znajomości" czy inne rzekome wady sądownictwa?

  1 1 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 6 sty 2018

  Tak ułatwią start. W przypadku pracowitych i zdolnych z 1% szans na 50% szans. Taka drobna różnica.

  Obrona demokracji polega min. na wymaganiu od polityków spełnianiu obietnic wyborczych - co obecna władza czyni po raz pierwszy w Polsce od 89 roku - choć niektóre ich reformy są idiotyczne.
  Większość ludzi w Polsce chce reformy sądownictwa, a protestują głównie Ci, co na tej reformie mogą coś stracić i Ci co jak papugi powtarzają za innymi.

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej