Miasto

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

 

Poseł Jarosław Szlachetka odniósł się do działalności myślenickiego sądu i wyroku dotyczącego nieprawidłowości w dokumentacji wysypiska w Myślenicach

Podczas swojego wystąpienia w trakcie sprawozdania Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka o przedstawionym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekcie ustawy o Sądzie Najwyższym poseł Jarosław Szlachetka odniósł się do działalności myślenickiego sądu i wyroku dotyczącego nieprawidłowości w dokumentacji wysypiska w Myślenicach.

- W połowie października zapadł prawomocny wyrok w sprawie nieprawidłowości w dokumentacji wysypiska w Myślenicach, sprawie bulwersującej lokalne środowisko. Sąd Okręgowy uznał, ze oskarżeni w tym m.in. burmistrz Myślenic usunęli uchwałę z dokumentacji prywatno-gminnej spółki i jednocześnie uchylił w całości wyrok uniewinniający sądu niższej instancji. Jak zapadały ten i wcześniejsze wyroki uniewinniające orzekany przez sędziów Sądu Rejonowego, które następnie były uchylane przez Sąd Okręgowy. Powodem uchylenia opisanych powyżej wyroków uniewinniającyh było istotne naruszenie procedury karnej przez Sąd Rejonowy w Myślenicach. Pierwszy wyrok został uchylony z powodu nieobiektywnej oceny dowodów dokonanej na korzyść oskarżonych. Z kolei wyroki drugi i trzeci uchylono z powodu skopiowania przez sędziów uzasadnienia pierwszego z wyroków i przedstawienia ich jako własnych. Państwo z totalnej opozycji bronicie takich sędziów, takich sądów, takich sprawiedliwości, a raczej niesprawiedliwości? - mówił Jarosław Szlachetka. 

Powiązane tematy

Komentarze (34)

 • 13 gru 2017

  co nie zmienia faktu że wyroki zapadajace w Polskich sądach są kuriozalne

  118 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 gru 2017

  To co poseł J. Sz.po raz pierwszy zabrał głos w sejmie A to już 2 lata pracy jest . Fajna praca

  61 30 Odpowiedz
 • 14 gru 2017

  Drogi Pośle ! Nie jest Panu głupio że mimo wyższego wykształcenia nie umie Pan dobrze przeczytać tego co Panu napiszą ?

  47 16 Odpowiedz
 • 14 gru 2017

  Wstrętna szuja z niego i populista. Kłamca i manipulator.

  53 28 Odpowiedz
 • 14 gru 2017

  Wstyd Panie Pośle! Ładnie to tak donosić na forum sejmowym i "robić" we własne gniazdo? Oj wstyd!

  51 29 Odpowiedz

Zobacz więcej