Okolice

Pieszy na Zakopiance cudem uniknął śmierci [WIDEO]

Pieszy na Zakopiance cudem uniknął śmierci [WIDEO]

Jechał ponad setką przez Zakopiankę. Nagle przed maską pojawił się przechodzień! I to w miejscu, gdzie niedawno otwarto kładkę dla pieszych

Jeden z kierowców zamieścił w sieci film na którym można zobaczyć całe zdarzenie. Miało miejsce w sobotę 13 stycznia o godz. 21:30 na odcinku z Myślenic w kierunku Krakowa.

Podczas wyprzedzania licznik zamieszczony pod filmem wskazywał prędkość 100 km/h. Kiedy samochód znalazł się na wzniesieniu w Gaju, nagle przed maską pojawił się przechodzień. Kierowca w ostatniej chwili zdążył odbić i uniknął zderzenia z przechodzącym przez Zakopiankę mężczyzną.

Do zdarzenia doszło zaledwie kilkaset metrów od otwartej dwa lata temu kładki dla pieszych.

Powiązane tematy

Komentarze

 • profesor profesor 17 sty 2018

  Niewiarygodne jak ludzie pozbawieni są wyobraźni. Skąd on się tam wziął?

  60 7 Odpowiedz
 • 17 sty 2018

  Wiec teraz nasuwa sie pytanie czy piesi (nie wszyscy) to ludzie rozumni? Niechce się iść kawałek dalej na kładkę to taki wlezie przed maskę i co kierowca maw takiej sytuacji zrobić? W tego typu zdarzeniach nie jest winny kierowca to jest oczywiste ale taki idiota i tak obciąży jego sumienie.

  64 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sty 2018

  Kładka kładką, ale w tym miejscu piesi regularnie przechodzą przez zakopiankę, bo znajdują się tam przystanki autobusowe. Dlatego w tym miejscu jest ograniczenie do 70km/h - pomimo znajdującej się w okolicy kładki.

  39 15 Odpowiedz
 • wesoło wesoło 17 sty 2018

  fakt ze koleś przesadził przechodząc przez zakopiankę ale kierowca miał 110 na ograniczeniu do 70!

  60 34 Odpowiedz
  • 17 sty 2018

   ograniczenie 70 było anulowane przez najbliższy znak, potem po pieszym dopiero było kolejne...

   43 17 Odpowiedz
   • Robert 17 sty 2018

    Od kiedy to najbliższy znak anuluje ograniczenie prędkości? Tam jest ograniczenie do 70 km/h a koleś jechał 117 km/h więc o wiele za szybko. Pieszy mógł w tym miejscu przechodzić!!! Swoją drogą to trzeba być idiotą, żeby zamieszczać w sieci filmik jak samemu łamie się przepisy.

    30 43 Odpowiedz
    • 17 sty 2018

     Pieszy bez odblasków, ubrany na czarno, przechodzi nie w miejscu do tego przeznaczonym (nie na pasach), ale jak zwykle winny kierowca! Gdyby jechał 70 km/h to na pewno w takiej sytuacji zatrzymałby się w miejscu!

     39 21 Odpowiedz
    • 17 sty 2018

     Dokładnie ,znak miejscowości nie zmienia nic w kwestii prędkości. Dopiero skrzyżowanie odwołuje ograniczenie.

     39 2 Odpowiedz
    • 17 sty 2018

     no własnie Pan nie jest idiotą bo nic nie łamał. tam nie ma ograniczenia. zgodnie z kodeksem ruchu drogowego . Po co by zamontowali 15 metrów za tym pieszym kolejne ograniczenie skoro poprzedni jeszcze działa ?. A po to ŻE NIE DZIAŁA.

     15 17 Odpowiedz
     • Robert 17 sty 2018

      A no po to że skrzyżowanie odwołuje ograniczenie! Nie powołuj się na kodeks drogowy jeśli nie masz o nim pojęcia!

      32 3 Odpowiedz
      • 21 sty 2018

       czy Ty w ogólnie czytasz co napisał ZA 1 razem ? to samo co TY tylko jakiś inny niedowiarek nie zrozumiał. więc jeżeli nie wiesz na co komu odpisujesz to się nie wypowiadaj.

       7 Odpowiedz
 • 17 sty 2018

  Fakt faktem że kierowca ledwie ominął tego mężczyzne ,ale jego wielką głupotą było wychamowanie prawie do zera na lewym pasie ,a co jeśli zanim kilka kolejnych samochodów pruło by z tą samą predkością dopiero by mogło dojść do tragedii.

  39 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sty 2018

  powinni mu za 30 km/h wiecej tAm jest 70km/h !!!

  11 49 Odpowiedz
 • 17 sty 2018

  tyle czasu walczyli o tą kładkę i po co im ona żeby ją tylko ludzie podziwiali czy korzystali z niej

  39 2 Odpowiedz
 • OKOKI 17 sty 2018

  Tradycyjna staropolska wiązanka na pijaka.

  10 11 Odpowiedz
 • 17 sty 2018

  a jakie jest ograniczenie na skrzyżowaniu?

  7 13 Odpowiedz
 • 17 sty 2018

  noooo dostał gość drugą szansę na spokojne życie.......jeden i drugi w sumie.

  24 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sty 2018

  O i mandat bo tam ograniczenie do 70 i wyprzedzanie na skrzyżowaniu

  8 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sty 2018

  o i mandat bo tam ograniczenie do 70 i wyprzedzanie na skrzyżowaniu

  7 12 Odpowiedz
 • 18 sty 2018

  Ewidentnie, gdyby jechał wolniej to przechodnia nawet by nie zauważył, dwa no cóż kierowcy zaczynają jeździć natychmiast przepisowo tylko wtedy gdy jest fotoradar, kontrola policji bądź informacja że na danym terenie krążą po cywilnemu,...
  Na drodze trzeba być przygotowanym na wszystko...

  12 1 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 18 sty 2018

  Jakby jechał wolniej, to pieszy już byłby poza drogą. Tam jest ograniczenie do 70 km/h, a to, że skrzyżowaniu odwołuje to ograniczenie, to dlatego zaraz za nim jest ono powtórzone. To jest droga o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, tu nie ma czegoś takiego jak zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu, a maksymalna prędkość z jaką można się poruszać taką drogą to 100 km/h.

  8 6 Odpowiedz
  • 19 sty 2018

   Kurcze może tym razem pieszy faktycznie byłby poza drogą, ale innym razem nawet gdyby samochód jechał z przepisową prędkością mógłby już nie zdążyć...
   Oczywiście, że kierowca jechał za szybko i złamał prawo, ale chodzi o sam fakt przechodzenia pieszych, ubranych na czarno, bez odblasków przez Zakopiankę w miejscach niedozwolonych, gdy Państwo wydaje pieniądze, żeby budować kładki.
   W końcu po coś przez całą Zakopiankę są ustawione barierki, które uniemożliwiają również ruch pieszym. W Gaju mogą przechodzić tylko dlatego, że jest tam skrzyżowanie i to dość duże. Sama niejednokrotnie widziałam jak między samochodami na środku skrzyżowania stali piesi czyhając kiedy będą mogli przebiec. No trochę wyobraźni by się przydało! A w czasie który poświęcają na to, żeby stać rano na środku skrzyżowania przy bardzo dużym natężeniu samochodów zdążyli by 2 razy dojść do kładki.

   7 1 Odpowiedz
 • kar war 18 sty 2018

  Mandat dla kierowcy za prędkość i dla pieszego za przechodzenie przez jezdnię.

  7 7 Odpowiedz
 • 18 sty 2018

  Tam jjest fotoradar,wiec bez punktow i mandatu pewnie sie nie obejdzie

  4 17 Odpowiedz
 • 18 sty 2018

  Ludzie o czym Wy w ogóle mówicie... Na zakopiance 100-120 km/h to jest normalna prędkości.

  15 3 Odpowiedz
 • Marcin 19 sty 2018

  Ej cnotki cnotki. Tam się nie da wolno jechać. Wszyscy przepisowi a nawet jeśli jest tam ograniczenie to weź jeź te 70 jak *****tok jakiś... Każdy łamie przepisy na takich drogach. Szacun dla kierowcy że go w ogóle zauważył bo oto co zrobił to mistrzostwo świata! Zero odblasków, na filmie to może inaczej wygląda ale ja go osobiście nie zauważyłem. Nie jeden kiuerowca ma czujność wyłączoną a ten proszę... SZACUN!

  13 11 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 19 sty 2018

  To skrzyżowanie ma być przebudowane, powstanie tam wiadukt w ciągu ulicy Zadziele, tylko kiedy to będzie.

  1 2 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 20 sty 2018

  A gdyby tam samochód wyjeżdżał z podporządkowanej, to co? też był by winny nie ten co za szybko jechał? Przecież gdyby jechał 7km/h więcej to policja mogła by mu natychmiast prawo jazdy zatrzymać!
  Przeczytałem pierwszy z brzegu w internecie artykuł na temat przechodzenia przez pieszych. http://info-car.pl/infocar/artykuly/przechodzenie-przez-ulice--przepisy.html
  Jest co prawda troszkę już stary i troszkę nieaktualny, ale według niego i cytowanych przepisów z Kodeksu Drogowego nie znalazłem tam nic, co by mówiło że w tym miejscu z filmu nie można przechodzić. Kładka jest ponad sto metrów dalej i w myśl przepisów nie ma tu znaczenia. Jedynie art14 pkt 2 może wzbudzać wątpliwości, czy wolno tu przechodzić. Ograniczenie w przeciwienstwie do ograniczenia przed fotoradarem w Jaworniku jest tu uzasadnione.

  A kierowcy z filmu należy się z jednej strony gratulacje za refleks, a z drugiej strony nagana za prędkość przekroczoną o ponad 60%

  2 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sty 2018

  zawsze tam przechodzą !!!! tam powinny być bariery by osobówki nie mogły skręcać w lewo z bocznych dróg !! najniebezpieczniejsze miejsce na zakopiance.. tam skręcić w lewo idziesz na kamikaze

  1 1 Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 21 sty 2018

   Kiedyś mojemu poprzedniemu kierownikowi jak były remonty na zakopiance poleciłem obiazd - taki że właśnie na tym skrzyżowaniu musiał skręcić w lewo. Za kilka dni powiedział, że już nigdy więcej na tym skrzyżowaniu nie będzie skręcał w lewo - choć dużo praktyki ma.

   Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 21 sty 2018

  Miewał 114km/h na ograniczeniu do 70km/h, czyli brakło 7km/h do tego, aby prędkość dopuszczalna była przekroczona o 50km/h. Przy przekroczeniu o 50km/h od niedawna policja może zatrzymać prawo jazdy poza terenem zabudowanym, a musi zatrzymać prawo jazdy w terenie zabudowanym.
  Po komentarzach i ocenach wnioskuję, że piszą tu już osoby, które (podobnie niestety jak ja :-( ) nie potrafią już powoli jeździć.

  2 1 Odpowiedz
  • kar war 22 sty 2018

   Poproszę akt prawny który o tym mówi..

   1 Odpowiedz
   • jeden język a dwoje uszu 22 sty 2018

    a ja poproszę akt prawny zabraniający jednoznacznie przechodzenia w tamtym miejscu. W sobotę szukałem i nie znalazłem

    3 Odpowiedz
    • kar war 23 sty 2018

     Ale piszesz jakiś głupoty że policja może ci zabrać prawko za jazde o 50 wiecej od dozwolonej poza terenem zabudowanym. Gdzieś coś słyszałeś A nie wiesz gdzie więc może warto poczytać kodeks drogowy..

     Policjant ma prawo do zatrzymania prawa jazdy za
     rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego” w innych miejscach. 

     To oznacza że możesz jechac o 30 wiecej A ci mogą zabrać prawko i skierować o ukaranie do sądu.

     Więc dlatego podaj akt prawny który Ty masz a nie odpowiadaj w taki sposób na pytanie pytaniem

     2 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 22 sty 2018

  Nie słyszałem o zatrzymywaniu prawa jazdy po przekroczeniu o 50 km/h w terenie niezabudowanym. Natomiast w terenie zabudowanym musi delikwenta złapać na gorącym uczynku, a nie na podstawie filmiku zabiera prawo jazdy.

  3 2 Odpowiedz
 • 22 sty 2018

  No za takie przeklestwa to ni ma to tamto 40 zdrowasiek i sprzatanie zachrystii przez trzy niedziele i to od 9 ty plus tacka zblizeniowo

  2 Odpowiedz
 • kar war 23 sty 2018

  A co do zakazu przechodzenia masz Art 13 i 14.

  2 Odpowiedz
 • 23 sty 2018

  wszysko jest dla ludzi mial ochote przejsc to szedl ale zeby swinte znaki ignorowac 70 tka tam chopy je chyba ze prawo jazdy w saczu zdawalisci albo w chito wygraliscie to nie bylo temata

  1 3 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 23 sty 2018

  Artykuł 13 i 14 ma łącznie15 punktów. Przeczytałem je 3 dni temu i nie doszukałem się ich ewidentnego złamania przez pieszego o którym mowa . Jedynie art. 14 p. 2 wzbudza moją wątpliwość o czym już zresztą pisałem. Aby się wypowiedzieć konkretnie na temat tego punktu musiał bym zrobić wizję lokalną i sprawdzić tam widoczność. Jeżeli pieszy jest w stanie zobaczyć tam samochód jadący z odległości około 100 metrów , to o ile samochód jedzie przepisowo będzie w stanie w tym czasie przejść na drugą stronę, czyli art14 p.2 nie złamie. Więc pytam nadal: który punkt pieszy złamał i dlaczego.

  1 2 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 24 sty 2018

  Zapomniałem o tym, ale to inny artykuł nr 11:
  [cytat]4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.[/cytat]

  1 Odpowiedz
 • 24 sty 2018

  artykuły artykułami a zaświadczenie poboznego katolika jest ??

  3 Odpowiedz
 • 4 lut 2018

  Ten człowiek nie miał prawa znaleźć się na tej drodze!!!!!! Sam podjął decyzję że może stracić życie nie mając pojęcia o gigantycznych problemach osoby która go potrąci!!!! A forum dyskutuje o prędkości samochodu???? Mógł go zabić jadąc 50km, przy okazji uderzenia ofiara wpadła by na sąsiedni pas i została przejechana przez kolejne pojazdy. Pieszy to mega idiota, do ukarania i pokazania twarzy w lokalnych mediach.Tylko czy taki się tym przejmie?????

  1 3 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 6 lut 2018

  Ruch pieszych jest zakazany na autostradzie i drodze ekspresowej Zakopianka pomiędzy granicą Myślenic i granicą Krakowa nie jest nai ekspresową ani tym bardziej autostradą.

  Pragnę Ci zauważyć, że np. w Jaworniku przy przystankach nie został zlikwidowany przejazd pomiędzy jezdniami tylko dlatego, aby osoby korzystające z przystanku mogły zgodnie z prawem przejść z jednej strony zakopianki na drugą. Pragnę również zauważyć, że jak te przystanki powstały to były jedynymi na Zakopiance w Jaworniku, i wówczas w całym Jaworniku nie było ani jednej kładki i ani jednego przejścia dla pieszych.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej