Kultura

Czy Karol Strasburger obraził mieszkanki Jawornika występujące w „Familiadzie”?

Czy Karol Strasburger obraził mieszkanki Jawornika występujące w „Familiadzie”?

W jednym z ostatnich odcinków teleturnieju „Familiada” nadawanego w TVP wystąpiły mieszkanki Jawornika. W trakcie programu prowadzący w rozmowach z nimi kilka razy żartował z małych miejscowości i mieszkańców wsi. Przesadził?

W dwóch ostatnich odcinkach „Familiady” wzięło udział pięć mieszkanek Jawornika. Jaworniczanki, bo pod taką nazwą wystąpiły reprezentowały Agnieszka, Teresa, Basia, Aneta i Maria. W pierwszym odcinku dostały się do finału w którym zdobyły 185 punktów wygrywając 1785 zł. W drugim nie udało im się grać o główną nagrodę. 

To jednak nie ich występ stał się powodem dyskusji, a podejście i żarty prowadzącego. Karol Strasburger prowadzi ten program od lat. Znany jest z dowcipów otwierających program, ale w trakcie rozmów z mieszkankami Jawornika nie oszczędził mieszkańców małych miejscowości.

"Niespodzianką jest to, że Panie wyglądacie miejsko, a jesteście przecież ze wsi".

"Panie mieszkają w lesie to wiedzą"

(komentarz do odpowiedzi na pytanie „Co ma blaszki?”, kiedy ze strony Jaworniczanek padło stwierdzenie – rydz)

Kolejne pytanie jakie padło w programie to "Gdzie można zobaczyć żurawia?". Kiedy ze strony Jaworniczanek padła odpowiedź „przy studni” – prowadzący skomentował -

"No tak, macie to u siebie. A teraz to na silniki elektryczne".

Czy prowadzący teleturniej "Familiada" obraził mieszkanki Jawornika?

  • TAK TAK 68%
  • NIE NIE 32%
  • Głosów: 1725

Takie zachowanie nie spodobało się internautom, którzy krytykowali zachowanie prowadzącego. W odpowiedzi „Familiada” wystosowała oświadczenie w którym wraz z prowadzącym pisze m.in.: 

(…)Mój komentarz odnośnie <> nie był formą krytyki czy ironii, a komplementem i jasnym podkreśleniem, w jak dobrym kierunku - mimo stereotypów - zmienia się na przestrzeni lat polska wieś, z czego się ogromnie cieszę! Tych, którzy - zupełnie niesłusznie - poczuli się urażeni moimi słowami – serdecznie przepraszam. Karol Strasburger” 

Familiada to teleturniej, w którym biorą udział członkowie rodzin lub przyjaciele. Każda z drużyn składa się z 5 dorosłych osób. Uczestnicy typują odpowiedzi na pytania zadane wcześniej 100 przypadkowym osobom. W finale gra jedna drużyna, która może wygrać 15 tys. zł.

Powiązane tematy

Komentarze (16)

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...