Okolice

Crossy, quady i inne mechaniczne wynalazki w lesie to problem znany od lat

Crossy, quady i inne mechaniczne wynalazki w lesie to problem znany od lat
fot. Nadleśnictwo Myślenice

Z problemem rozjeżdżania terenów leśnych ich strażnicy zmagają się od lat. Zjawisko wciąż jest obecne nie tylko na terenie powiatu myślenickiego, ale całego województwa, a motocykliści nic nie robią sobie z zakazów

Strażnicy z nadleśnictw Myślenice, Nowy Targ, Limanowa, Niepołomice połączyli siły z policjantami i w ramach akcji „cross” kontrolowali wjeżdżających do lasów w Harbutowicach, Lipniku, Uklejnie, Łętowni i Toporzysku.

- Celem akcji była ochrona lasu i korzystających z lasu turystów przed zagrożeniami ze strony miłośników crossów i quadów. W wyniku podjętych działań stwierdzona 29 wykroczeń, zatrzymano 17 osób, nałożono 11 mandatów karnych i 6 pouczeń – relacjonują leśnicy z Nadleśnictwa Myślenice.

Jak przekonują crossowcy i quadowcy korzystający z lasu w sposób niedozwolony przyczyniają się do niszczenia lub uszkadzania drzew, krzewów lub innych roślin i grzybów, płoszenia dziko żyjących zwierząt, hałasowania oraz stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia korzystających z lasu ludzi.

Nadleśnictwo Myślenice zwraca uwagę, że nielegalna jazda po lesie jest zabroniona na podstawie art. 29 ustawy o lasach, jak również stanowi wykroczenie. Zgodnie bowiem z art. 161 kodeksu wykroczeń: Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny.

Czy tereny, które zamieszkujecie również są rozjeżdżane przez crossowców? W których miejscach spotykacie ich najczęściej?

Powiązane tematy

Policja: Wjeżdżający do lasu będą karani
Miasto 128

Policja: Wjeżdżający do lasu będą karani

Nie będzie taryfy ulgowej dla wjeżdżających quadami i crossami do lasów – zapowiada policja. Na specjalnym spotkaniu w komendzie służby mundurowe opracowały sposób zwalczania tego zjawiska

Komentarze

 • 11 maj 2018

  Stan ścieżek, dróg w lasach Myślenickich po wycinkach jest.... albo można stwierdzić że ich niema - przykład kamiennika. Niestety być może to będzie jedyna skuteczna forma przemieszczenia się po lesie. Wszędzie gałęzie, koleiny po maszynach.
  Żadnych inwestycji w rejonie szlaków, tras turystycznych czy atrakcji turystycznych, dla porównania przykład Gorc i zaplecza do turystyki jaki tam stworzono. Tutaj las to źródło dochodu dla Nadleśnictwa Myślenice, teraz i dla Policji :) a wszystko pod jakże dobrym i znanym hasłem ochrony natury. Zapraszam na kamiennik od strony trzemeśni, Zasani - zobaczycie ochronę natury w postaci totalnego rozpierdzielu dróg, drzew. Pttk myślenice śpi i cieszy się z liczby członków na rocznej imprezie i tyle.

  108 13 Odpowiedz
  • 11 maj 2018

   O to to to, dokladnie to. Od tego trzeba by zacząć. Ale mandaty od crossowcow to kolejny dochód...

   27 11 Odpowiedz
 • 11 maj 2018

  Zawadka...
  NIE tylko drogi w lesie są rozjeżdżane, ale też te przy domach. Ludzie się napracują żeby mieć dobry dojazd a crossy i quady to niszczą.
  Szczególnie w weekend nie da się spokojnie wyjść na spacer, ani posiedzieć przy domu, bo ciągle tylko hałas. Zawadka to piękne miejsce z super szlakami turystycznymi z Pcimia, Stróży, Krzczonowa, ale niestety więcej służą crossom i quadom.

  38 20 Odpowiedz
 • 11 maj 2018

  W sobotę byłem na wędrówce na Babicę. Kilkukrotnie musieliśmy schodzić ze szlaku, uciekając przed quadami i terenówkami. A ci, widząc rodzinę z małymi dziećmi, jakby jeszcze celowo przyspieszali, oblepiając nas warstwą kurzu unoszącą się z drogi. Rozjeżdżane są pola i uprawy. Panowie policjanci, wystarczy po południu wpaść na zalew w Sułkowicach i macie ich po kilkunastu na raz w jednym miejscu. Albo na myjni samochodowej w Sułkowicach, gdzie motocykle bez rejestracji to połowa klientów w niedzielne popołudnie.

  43 14 Odpowiedz
  • 14 maj 2018

   Na pewno tak jest jak piszesz "jak widzą rodzinę z dziećmi to oblepiają WAS kurzem i przyśpieszają", weź koło trzepnij się w człowieczku o konfidentnym marnym charakterze...

   3 14 Odpowiedz
 • 11 maj 2018

  Pislandia plagiatuje niedoszłego prezydenta Białegostoku "nie będzie niczego" a ich wyznawcy przyzwalają samo sobie baty kręcić i dokręcać śrubę z dnia na dzień pozdrawiam hejterow

  6 31 Odpowiedz
  • Marek 11 maj 2018

   rozumiem ze to "d" to skrót od wulgarnego określenia części naszego ciała :)... w nadleśnictwie to jakiś pis rządzi? na quadach to jeżdżą zwolennicy nowoczesnej? na jaki uj wstawiasz tu odniesienia do polityki skoro temat nic z nią wspólnego nie ma?

   30 3 Odpowiedz
   • 11 maj 2018

    no widzisz na taki "*****" żeby pewna mądra cześć ludzi zobaczyła że stopniowo w podobno wolnym kraju nie wolno nam nic. Bij pianę pajacu dalej skoro pozwoliłeś sobie na obrażanie mnie proszę uprzejmie rewanżuje się;)
    Ps polityka chodź nią gardzę szczerze jest wszędzie tam gdzie należy ukarać ludzi celem pozyskania pieniędzy których nie mają już z czego wydawać amen

    2 25 Odpowiedz
    • 12 maj 2018

     Kup sobie kawałek lasu i jeździj po nim ile chcesz, ewentualnie jedź na tor, zapłać i używaj . Ale tam, gdzie jest to zabronione, czyli w lesie państwowym, lub w prywatnym lesie nie będącym twoją własnością - wara.

     26 7 Odpowiedz
    • Marek 12 maj 2018

     Powiedz gdzie mieszkasz to przyjdę i zrobię kupę na Twojej wycieraczce a jak będziesz miał coś "na przeciw" to będę się darł na cały głos że "gwałcisz moją wolność osobistą". Las jest dla zwierząt pacanie i dla ludzi którzy chcą się w ciszy i spokoju relaksować a nie dla "pojazdów silnikowych" - wie to każdy i tylko debil będzie mieszał do tego pis i politykę.

     26 6 Odpowiedz
     • 12 maj 2018

      Ośle tu właśnie leży błąd w przepisach prawa które winny być jak w Arizonie został byś odszczelony gdybyś wtargną na posesję. I proszę zacznij czytać ze zrozumieniem choćbyś to po literce dziesięć razy miał przeczytać, że chodzi mi o ograniczanie swobód obywateli na każdym kroku w coraz szerszych aspektach życia!

      3 18 Odpowiedz
     • 14 maj 2018

      człowieku przychodzisz do lasu w niedziele, przyjdź w tygodniu i zobacz co robią i czym jeżdżą Ci to wycinają drzewo, nie raz zatrzymywałem sie quadem przed kałużą zastanawiając sie czy jak wjadę to wyjadę bo 1 dzień wcześniej przejechał tam 30 razy FOREWARD króty zrobił dziurę na 1 metr,
      myślę ze nawet nie masz zielonego pojęcia co się dzieje od poniedziałku do piątku w lasach nadleśnictwa myślenickiego, i nikt nie myśli o zwierzynie tylko jak na lewo sprzedać drzewo

      10 8 Odpowiedz
      • 14 maj 2018

       Wiedza co robia ! Po tym jak Trampek podpisal ustawe 447 ,która przeszla cichaczem w Polsce ,to pewno nowi wlasciciele lasow za wielkiej wody pognają precz wszelkich lesnikow,grzybiarzy,mysliwych ,motorowców i quadowcow i nawet wędkarzy i ....nastapi tak upragniona cisza !!

       8 2 Odpowiedz
     • 14 maj 2018
      alehandro napisał/a:

      [cytat=waciak]Ludzie idą do pracy aby zarobić a później aby realizować swoje hobby ten las zagajnik droga polna jest tak samo ich jak każdego w tym kraju. Zieleni nie niszczą bo to nie są czołgi i nigdy nie widziałem aby ktoś autem jeździł po lesie ( jeżdzi się drogami) . Rozumiem problem ale aby coś zabronić to trzeba dla równowagi na coś pozwolić tu wolno tam nie wolno komunikat prosty Poziomom wieśniactwa, zła w tym kraju sięgnął maksa wszyscy chcieli by się wypowiadać a najchętniej decydować co powinni lub nie powinni robić inni. Od pewnego czasu mam uczucie , że jedyne akceptowane zachowania to tłusta kiełbasa na grillu , Sławomir w tele , i msza w kościele.

      To o czym piszesz dobre było pare ,parenascie lat temu kiedy jezdzilo paru miejscowych i kilku okolicznych [pozdrawiam chlopakow :) i wtedy niestanowilo to jakiegos problemu ,ale nie dzis, kiedy tych zmotoryzowanych sa cale wycieczki !! Co do płoszenia zwierzat to ja sam kiedys z racji wykonywanego zawodu (Kanada) duzo jezdzilem na quadach i zauwazylem ze zwierzyna szybko przyzwyczaja się do zmotoryzowanych niestanowiących dla niej bezposredniego zagrozenia i mimo halasu nie ucieka,[co prawdopodobnie było przyczyna mojej kolizji z losiem :)) ]Mysle ze na dzien dzisiejszy z racji takiej masy zmotoryzowanych i niewielkich jednak terenow , powinno zostać to ograniczone.

      Chłopie ale ci się w głowie jebe, autostrada i ilość szumów w lesie to chyba masz od nowych psychotropach

      2 12 Odpowiedz
 • 11 maj 2018

  A czyja to jest wina ? Zamiast narzekać na kierowców crossów czy quadów to może pomyślcie od innej strony ? Może trzeba zrobić tor - gdzie się tacy wyszaleją. Ale lepiej nakładać mandaty.

  Oczywiście nie bronie ich i niszczenia zieleni - bo jeździć trzeba też z głową.
  Nikt się jeszcze za to nie zabrał, a mogłoby być jakieś miejsce, gdzie przyjadą crossy, quady czy motory - wyszaleją się+ jakieś miejsce dla dzieci, ogródek piwny i już by bylo fajne miejsce dla rodzin.

  18 22 Odpowiedz
  • 11 maj 2018

   A ile jesteś w stanie dołożyć kasy do tego toru ?

   14 5 Odpowiedz
  • 14 maj 2018

   Witaj Magdo, był tor w Myślenicach niedaleko Cooper'a, teraz tam chyba stoi hurtownia eurocash

   3 2 Odpowiedz
  • 13 cze 2018

   a ja nieodmiennie zadaję jedno pytanie co by było gdy by jednemu czy drugiemu właścicielowi quada ktoś zakręcił kilka bączków na jego pięknie wystrzyżonym ogrodzie???

   Billaden to pytanie zwłaszcza do ciebie jeśli jak twierdzisz prywatne lasy są po to aby po nich jeździć to może i swój przydomowy trawnik udostępnisz tym kolesiom.

   stać ich na wydatek kilkunastu tyś i więcej na quad ale jakoś nikt z nich nie pomyśli gdzie będzie tym ustrojstwem jeździł, a może zrobić ściepę wykupić kawałek pola czy lasu i zrobić sobie tor przeszkód a nie śmigać po prywatnych posesjach ciesząc się z bezradności właścicieli.
   w USA już by im dawno dupy odstrzelili za wjazd na prywatne własności.

   Odpowiedz
 • OKOKI 11 maj 2018

  2 tygodnie temu widziałem 5 takich jeżdżących po górze Chełm przez kilka godzin i pies z kulawą noga ich nie zaczepił. Straż Leśna w Niedzielę chyba nie pracuje a wiadomo że najwięcej jeżdżą w weekendy.

  25 6 Odpowiedz
 • 11 maj 2018

  Nadleśnictwo niech pozakłada kamerki na szlakach i niech robią zdjęcia cały weekend. A od Poniedziałku mandaty i przeglądy, i tak do skutku. Wszyscy doskonale wiemy kto i na czym jeździ po okolicznych lasach. Wystarczy ze zdjęciami przejść sie po okolicznych domostwach. Kamerki nie kosztują dużo a dowody niezaprzeczalne i nie trzeba marnować zbednie czasu na patrole leśne. Jak się wieść rozniesie że "fotografują" to "amatorzy leśnej przygody" zastanowią sie trzy razy zanim wjadą "na dziko" do lasu.

  @Wujek d, pamietaj obywatelu - karasz się sam. Ty wybierasz, Ty decydujesz.

  24 9 Odpowiedz
 • 11 maj 2018

  My mieszkańcy Pcimia Działy i Kudłaczy zapraszamy Policję i Straż Leśną w soboty ,niedziele i w dni wolne od pracy . To co się dzieje przez tych szalonych cyklistów i quady to szok .Ludzie uciekają ze szlaku Pcim Działy-w kierunku Poręby szaleństwo po leśnych dróżkach przez las . Pojazdy są bez tablic rejestracyjnych, a kierujący mają zamaskowane twarze .

  36 7 Odpowiedz
  • 14 maj 2018

   Jak zamaskowani to pewnie bandyci, pewnie ukradli maszyny i uciekają przez las bez tablic rejestracyjnych hehehe

   4 11 Odpowiedz
 • kar war 12 maj 2018

  [cytat=Magdaaaa]
  To może niech jeżdżą po swoim terenie prywatnym np. wkoło domu nic im się nie stanie jak temu 15 latkowi.

  http://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/zawiesil-metalowa-linke-ktora-przeciela-szyje-15-latka,n,1000217443.html

  9 2 Odpowiedz
 • 12 maj 2018

  Zapraszam Policje na Plebańską Górę w Myślenicach. Od strony Lipki jest prawdziwa autostrada jeśli chodzi o motory, kłady i samochody terenowe.

  19 4 Odpowiedz
  • 14 maj 2018

   Żal dupsko ściska? Przecież to nie jest las tylko normalna droga gruntowa pajacu!

   3 12 Odpowiedz
  • 15 maj 2018
   TRUSKAWKA napisał/a:

   My mieszkańcy Pcimia Działy i Kudłaczy zapraszamy Policję i Straż Leśną w soboty ,niedziele i w dni wolne od pracy . To co się dzieje przez tych szalonych cyklistów i quady to szok .Ludzie uciekają ze szlaku Pcim Działy-w kierunku Poręby szaleństwo po leśnych dróżkach przez las . Pojazdy są bez tablic rejestracyjnych, a kierujący mają zamaskowane twarze .

   prywatnie napisał/a:

   Cóż za problem, teraz każdy ma telefon przy sobie, zawsze można wrzucic filmik jak gówniarze na crossach po pieszych szlakach szaleją. Jak policja zechce ruszyc tylki to pare miesiecy i bedzie po sprawie.

   Mieliście kogoś w ORMO? Zapytajcie swoich dziadków czy przypadkiem podpieralaczy
   Nie tępili;)

   6 7 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    16 maj 2018

    Wujek prywatnie bierze przykład z dzisiejszych targowiczan podp@ierdalaczy i konfidentów z PełO-ZŁO którzy na Polskę podpierdalają do marksistowskiej UE i nakręcają w niemczech anty-polskie filmiki.

    Byłeś w ZOMO byłeś w ORMO teraz jesteś za platformą

    15 8 Odpowiedz
   • 16 maj 2018

    Teraz mamy zamiast ORMO nową formację SYGNALIŚCI oni mogą wiele.

    2 1 Odpowiedz
 • 12 maj 2018

  Jakbym był krulem to bym dał policjantom 50% od każdego mandatu wystawionego w lesie kuadom i innym mechanizmom

  po 4 tyg gwarantuje 0 kuaduf w lesie i wsyp ogłoszen kuaduf na allegro "oddam kuada za parę dobrych butuf, mogą być gumiaki/walonki"

  10 6 Odpowiedz
 • witek 12 maj 2018

  Ludzie idą do pracy aby zarobić a później aby realizować swoje hobby ten las zagajnik droga polna jest tak samo ich jak każdego w tym kraju. Zieleni nie niszczą bo to nie są czołgi i nigdy nie widziałem aby ktoś autem jeździł po lesie ( jeżdzi się drogami) . Rozumiem problem ale aby coś zabronić to trzeba dla równowagi na coś pozwolić tu wolno tam nie wolno komunikat prosty Poziomom wieśniactwa, zła w tym kraju sięgnął maksa wszyscy chcieli by się wypowiadać a najchętniej decydować co powinni lub nie powinni robić inni. Od pewnego czasu mam uczucie , że jedyne akceptowane zachowania to tłusta kiełbasa na grillu , Sławomir w tele , i msza w kościele. Czasami mam uczucie że bardziej akceptowane przez państwo polskie było by aby wszyscy siedzieli w barze na piwie i oglądali mecze.
  Mądralom piszącym o sztucznych torach proponuje aby zamiast spotykać się z kobietami kupili sobie gumowe lalki same zalety wyglądają jak żywe, mało mówią nie boli ich głowa i tańsze w utrzymaniu
  Panom z leśnictwa przypominam że zarządzają MOIM lasem który jako obywatel oddałem im w dzierżawę to do roboty i sprzątać a nie polowanka (bo mnie się to na przykład niepodoba-- bo tacy myśliwi oczywiście mogą do lasu samochodami , bo oni mają misję . Drogi leśne niszczą zrywki drzewa i ciężki sprzęt.

  19 36 Odpowiedz
 • 12 maj 2018

  [cytat=waciak]Ludzie idą do pracy aby zarobić a później aby realizować swoje hobby ten las zagajnik droga polna jest tak samo ich jak każdego w tym kraju. Zieleni nie niszczą bo to nie są czołgi i nigdy nie widziałem aby ktoś autem jeździł po lesie ( jeżdzi się drogami) . Rozumiem problem ale aby coś zabronić to trzeba dla równowagi na coś pozwolić tu wolno tam nie wolno komunikat prosty Poziomom wieśniactwa, zła w tym kraju sięgnął maksa wszyscy chcieli by się wypowiadać a najchętniej decydować co powinni lub nie powinni robić inni. Od pewnego czasu mam uczucie , że jedyne akceptowane zachowania to tłusta kiełbasa na grillu , Sławomir w tele , i msza w kościele.

  To o czym piszesz dobre było pare ,parenascie lat temu kiedy jezdzilo paru miejscowych i kilku okolicznych [pozdrawiam chlopakow :) i wtedy niestanowilo to jakiegos problemu ,ale nie dzis, kiedy tych zmotoryzowanych sa cale wycieczki !! Co do płoszenia zwierzat to ja sam kiedys z racji wykonywanego zawodu (Kanada) duzo jezdzilem na quadach i zauwazylem ze zwierzyna szybko przyzwyczaja się do zmotoryzowanych niestanowiących dla niej bezposredniego zagrozenia i mimo halasu nie ucieka,[co prawdopodobnie było przyczyna mojej kolizji z losiem :)) ]Mysle ze na dzien dzisiejszy z racji takiej masy zmotoryzowanych i niewielkich jednak terenow , powinno zostać to ograniczone.

  17 2 Odpowiedz
 • 13 maj 2018

  Skończyć z dzikimi pojazdami w lesie, koniecznie. To jest plaga ostanich lat, nawet na szlakach turystycznych trzeba uważać, pędzą nie zwalniając przy pieszych. Szlaki w wielu miejscach zniszczone, a nasza policja robi wielkie NIC. Co z tego, że piszecie i apelujecie, tu trzeba systematycznej pracy nad wyrzuceniem tych ludzi z naszych lasów, bo problem narasta i bedzie eskalował. Nie macie pojazdów, montować kamerki jak proponuje wyżej kolega wpierw przy najbardziej zniszczonych szlakach turystycznych.

  15 23 Odpowiedz
 • 13 maj 2018

  Może by ustalić jakiś podział dróg leśnych np; w weekendy piesi (bez psów ) , w poniedziałki z psami ,wtorek motory ,środa quady itp . Nikt by nikomu nie przeszkadzał .

  3 21 Odpowiedz
  • 14 maj 2018

   Dobrze gadasz, polać mu! Każdy ma inny pogląd, nie ma uniwersalnego środka - najbardziej nie lubię i przyznam szczerze "bił bym" trzepaczy piany, nadgorliwców i innych "fachowców zapoznanych z czytaniem i pisaniem bez zrozumienia"

   5 8 Odpowiedz
   • 14 maj 2018

    Sam jeżdżę Quadem (zarejestrowanym) i pieprzenie tych wszystkich biednych pieszych na których to zmotoryzowani się uwzięli jest śmiechu warte . Jeden z drugim nawet nie potrafi rozpoznać drogi publicznej od drogi zamkniętej dla ruchu pojazdów : to że na drodze publicznej jest wyznaczony szlak nie znaczy ,że nie można po niej jeździć . Jak widzę pieszych zwalniam do granic możliwości i staram się omijać ich szerokim łukiem a że niektórzy "lezą" całą drogą (asfalt z Chełmu pod wyciąg jest tego przykładem ) to już jest Ok - bo im wolno . Rozjechane szlaki i inne drogi leśne to niestety nie motory i Quady ale traktory ,ciągniki i inne maszyny leśne które ważą tony a nie kilogramy . Mieszkam w lesie i wiem co mówię - codziennie widzę rąbankę drzew i wywózkę ciężkim sprzetem po której droga praktycznie przestaje istnieć . Brawo process !

    12 10 Odpowiedz
 • 13 maj 2018

  od ustalonia jest kurio i burmistrzo

  2 6 Odpowiedz
 • 14 maj 2018

  Ja o crosowcach mogę powiedzieć tyko jedno...rycerze.
  Bylem tego dnia na grzybobraniu , pod Kudlaczami. Gdy zaginela mi 4 letnia corka, jedyni którzy ruszyli dupy i ją odnaleźli to byli właśnie crosowcy.
  Pozdro dla Gościa na pomarańczowm moto.
  Niech żyje wolna Polska!!!

  12 17 Odpowiedz
 • 14 maj 2018

  Dziękuję wszystkim za komentarze do śmiechu :)

  3 8 Odpowiedz
 • 14 maj 2018

  Cóż za problem, teraz każdy ma telefon przy sobie, zawsze można wrzucic filmik jak gówniarze na crossach po pieszych szlakach szaleją. Jak policja zechce ruszyc tylki to pare miesiecy i bedzie po sprawie.

  7 23 Odpowiedz
 • 16 maj 2018

  Wlosnie w ty chwili zem jo zglosileh wasze postuloty do naszego Posla oraz Panujacych nas Samorzadowcow terozki bedzie tor bedzie wszysko zobaczyta i to za darmo a dla rodzin z karta seniora bedzie ciastko i kawa i wypoczynek na turni gonsienicowy

  6 1 Odpowiedz
 • 16 maj 2018

  Nie róbmy z problemu społecznego - problemu politycznego. Niestety trolle z PiS zaznaczają swoją obecność również na tym forum. Nie miejsce to, by PiSac o metodach stosowanych w obecnej polityce. No wiec "konto usunięte" strzel waćpan z rana melisę + miętę.

  To nie tak, że garstka młokosów ma dla adrenalinki ma rozjeżdżać szlaki o walorach krajoznawczych, które służą nam wszystkim. Ścigać ponad podziałami politycznymi i rządzącą opcją.

  https://m.facebook.com/stopquadom/?locale2=pl_PL

  2 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 maj 2018

  prywatnie jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to już nie moja wina a pisze na temat! Twoje metody na załatwianie sprawy z motorami i kładami czyli podp@ier@dalanie tak jak to robią twoi ulubieńcy z PełO ZŁO czyli POpaprańcy nie są i nie będą rozwiązaniem. Już raz o tym pisałem tylko info cenzor usunął moją wypowiedź. Pieniądze by się znalazły na tor do rajdów np zamiast wieśniaczego folkloru! I sprawa rozwiązana

  a co do twojego ulubionego PiSu to ty chyba się zakochałeś w nim. Czy aby czasami ty nie kochasz inaczej :)

  7 1 Odpowiedz
 • 16 maj 2018

  'Konto usuniete' robisz to samo co większosc Twoich kolegów: mataczysz i insynuujesz, bo niby piszesz o quadach, a tak naprawdę próbujesz przemycić pewne polityczne przesłanie.

  Tu mowa o niszczeniu wspólnego dobra, a Ty uparcie swoje - PiS dobry, PO - złe. No więc żyj chłopie w tej swojej ślepej wierze, nikt Ci tego nie zabroni, ale oszczędź innym, pls, gdyż w rzeczywistości może się okazać, że Twoi idole mają więcej za uszami niż wszystkie wcześniejsze rządy razem wzięte.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 maj 2018

  prywatnie
  po pierwsze mataczysz i insynuujesz to ty bo już ci chyba tysiąc razy mówiłem że nie jestem wyborcom i zwolennikiem PiSu ale ty i tak swoje bo nic do ciebie nie dociera

  po drugie nic nie próbuje przemycić , jestem w ''opozycji totalnej'' do tego co tu wyprawiają m.in. takie osoby jak ty - przykład idzie z sejmu zresztą od twoch totalnych idoli

  po trzecie oślepiony to ty jesteś bo prawie co temat to ty ino pis i putin i tak w koło Macieju

  a co do wspólnego dobra to ty chyba nie masz pojęcia co piszesz. twoje (wasze) metody po@dpi@rdalania nigdy nie będą wspólnym dobrem. Zobacz ile ci twoi pod@pierd@alacze (targowica) z totalnej opozycji narobiła zła i szkody dla naszego kraju!

  1 Odpowiedz
 • 17 maj 2018

  Jakoś dziwnie, bo póki co to poseł donosi np. na burmistrza a chyba nie na odwrót? Sygnaliści to pomysł PiS, czyli powrót do metod stosowanych za komuny http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/560972,glowne-zalozenia-ustawy-o-jawnosci-zycia-publicznego.html

  Ten temat nie jest polityczny, więc jeśli nie masz nic konkretnego do przekazania w temacie nielegalnych pojazdów w lasach to nie trolluj :-p

  Ps. wczoraj w Lidlu: koszt kamerki montowanej na drzewie ~300 zl. Ale nie śledziłem specyfikacji więc się nie wypowiadam. Na pewno szlaki turystyczne trzeba chronić.

  13 Odpowiedz
 • 21 maj 2018

  Truskawka mów za siebie jak ci coś przeszkadza i innym to po co chodzicie tam gdzie nie trzeba chodzcie sobie po parkach albo kolo domu po to jest las zeby jezdzic i to piekny glos jeste jak. Jada crossy ???????? a zajmijcie sie też myśliwymi co strzelaja do zwierzat ale nie tych co.trzeba bo dziki i lisy to plaga i tego nikt nie widzi a jak oni wiada do lasu to super jest nie ??

  1 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2018

  Tępić tą samowole. Obywatelskie zatrzymanie i wezwać policje. Jak będzie podskakiwał to uciszyć.

  Odpowiedz

Zobacz więcej