Miasto

Policja: Wjeżdżający do lasu będą karani

Policja: Wjeżdżający do lasu będą karani

Nie będzie taryfy ulgowej dla wjeżdżających quadami i crossami do lasów – zapowiada policja. Na specjalnym spotkaniu w komendzie, służby mundurowe opracowały sposób zwalczania tego zjawiska

Spotkanie zainicjowała myślenicka policja. Przy jednym stole zasiedli przedstawiciele policji, straży leśnej, straży granicznej oraz przedstawiciele koła łowieckiego.  – Nie będzie taryfy ulgowej dla łamiących przepisy – Gazecie Myślenickiej powiedział Robert Biela, zastępca komendanta KPP w Myślenicach.

Uprawnienia do wjazdu do lasu mają: pracownicy nadleśnictw, osoby nadzorujące gospodarkę leśną, straż graniczna, policja, myśliwi mający licencję oraz właściciele lasów prywatnych o ile poruszają się po swoim terenie.

Najczęściej uczęszczane przez tzw. crossowców tereny to m.in. Plebańska Góra i Chełm, Poręba, Bysina, Jasienica, Harbutowice, Sułkowice, Bogdanówka, Trzebunia, Stróża, Pcim, Lubień, Zakliczyn, Zasań, Dobczyce i Wiśniowa.

Policja zapowiada zorganizowane akcje, podczas których będzie wyłapywać osoby nielegalnie poruszające się po lasach.

Powiązane tematy

Komentarze (128)

 • Brak zdjęcia
  26 maj 2011

  leśny ludek. wszystko ok też jestem przeciwny Quadom i motocyklom w lesie. Ale tak samo powinni zamykać myśliwych spacerujących z bronią po lesie często w stanie mocnego upojenia alkocholem. Co wtedy maja powiedzieć zwierządka i ludzie, którzy w znacznym stopniu są narażeni na postrzał z zabłąkanej kuli. STOP POLOWANIOM W LESIE !!!!!! STOP MYŚLIWYM !!!!!

  11 3 Odpowiedz
 • Jakub Luzara 3 cze 2011

  Być może jestem jeszcze młody i wiele nie rozumiem ale czytając to co jest w artykule i co poniektóre komentarze mam kilka pytań i wniosków;

  1. Dlaczego władze naszego miasta potrafią zorganizować imprezę na skalę międzynarodową jaką są Mistrzostwa Świata w Trialu motocyklowym a przyczepiają się do osób indywidualnych które realizują swoje sportowe umiejętności??
  Przypominam że impreza ta trwa zazwyczaj kilka dni i jest organizowana w naszym mieście od lat 80 tych. Nawiasem mówiąc bardzo fajne zawody i jednocześnie promocja naszego miasta.

  2.Interesuje mnie tez dlaczego można wydać zgodę na wycinkę ogromnej powierzchni lasu pod budowę 2 stoków narciarskich na Chełmie a nie można wybudować gdzieś na obrzeżach miasta toru motocrossowego do którego budowy nie trzeba wielkich nakładów, tak żeby wszyscy byli zadowoleni?? Oczywiście zaznaczam że nie potępiam stoku ani narciarzy bo jazda na nartach to tez rodzaj hobby.

  3.W Polsce buduje się obiekty sportowe dla młodzieży takie jak Orliki itp. Ale czy tak naprawdę trudno zrozumieć że nie każdy młody człowiek chce zostać piłkarzem. Liczba osób która interesuje się tematem z artykułu jest duża i trzeba ułatwić jej w jakikolwiek sposób rozwijać się , wybudować obiekt taki gdzie można pojeździć bez ingerencji w naturę i dobra wspólne. Dla młodzieży jeżdżącej na deskorolkach i bmx'ach miasto jakoś mogło wybudować skate pakr, by mogli swobodnie rozwijać swoje hobby.

  4. Moim zdaniem w mediach myślenickich przeciwko tej grupie społecznej którą są motocykliści i osoby jeżdżące na quadach jest prowadząca nagonka.
  "Nagonka – ostry, nie przebierający w środkach atak (na początku zwykle słowny) skierowany przeciwko osobie, grupie osób, grupie społecznej lub narodowi albo przeciwko jakiemuś zjawisku (także: zjawisku społecznemu) lub zdarzeniu. Nagonka słowna może przeistoczyć się w działania czynne i prowadzić do czynnej napaści a nawet pogromów. Jest elementem manipulacji w życiu politycznym" Źródło wikipedia.pl
  Może nie każde zdanie pasuje do tej sytuacji, ale z definicji mi do obecnej sytuacji pasuje najbardziej to ostatnie.

  Pozdrawiam .

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 maj 2011

  Kia cee'd bedą ich łapać? czy może jakąś suką? A może bedą żyłki linki, porwozy w lasach rozciagać a za każdym drzewem będzie policjant czekajacy na delikwenta i gotowy do zaciągniecia linki:D? z technicznego punktu widzenia nie wiem jak policja złapie np. gościa na crossie w lesie w stróży? Moze bedą filmowac?:D

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lis 2011

  ha ha ... i tak bedziemy jezdzic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 maj 2011

  Najlepszy jest tekst: "motocykle rozjeżdżają góry" Po samej takiej wypowiedzi można wywnioskować kto porusza te tematy w mediach. Może ktoś napisać na czym polega to rozjeżdżanie gór. Może w taki sam sposób jak powstało osuwisko na ukleinie ? Ciemnota i tyle.

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...