Miasto

Staś Wincenciak ma trzy miesiące i choruje na raka. Rodzice zbierają na operację

Staś Wincenciak ma trzy miesiące i choruje na raka. Rodzice zbierają na operację

Noworodek choruje na neuroblastomę – najpopularniejszy nowotwór wieku dziecięcego. Za nim wycięcie guza, chemioterapia i operacja, która ma zostać przeprowadzona w Niemczech

- Nie wyobrażamy sobie by, nie skorzystać z szansy na uratowanie naszego synka, dlatego zwracamy się do was o pomoc – apelują rodzice

Podczas ciąży Staś rósł i rozwijał się prawidłowo. Na świat przyszedł 14 marca 2018 r. Po powrocie ze szpitala do domu jego rodziców zaniepokoił wzdęty brzuszek chłopca, który tłumaczono jako czymś normalnym u noworodków. Podczas pierwszej wizyty u pediatry zaniepokojenie wzbudziła waga dziecka i i utrzymująca się żółtaczka.

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że Staś ma guza w jamie brzusznej. W Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu kolejne badania zobrazowały guza, który zajmował 1/3 jego brzucha i uciskał na narządy.

Po świętach wielkanocnych pierwsze badania potwierdziły przypuszczenia lekarzy że Staś ma Neuroblastomę – najpopularniejszy nowotwór wieku dziecięcego.

Guz w ciele Stasia rósł w zaskakującym tempie i liczyły się dni a nawet godziny. Na zebraniu Sztabu lekarzy onkologów hematologów i chirurgów dziecięcych podjęto decyzje o wycięciu guza, który już wtedy miał wymiary 8,5×7,5x 8cm.

Guza usunięto w całości wraz węzłami chłonnymi. Badania histopatologiczne pokazały, że guz jest złośliwy i komórki rakowe maja wysoki indeks wzrostu. Dodatkowo zajęte było 5 węzłów chłonnych, które usunięto. W kolejnych tygodniach Stasiu rozpoczął 2 cykle chemioterapii.

Kolejne badania wykazały, że masa guzowa ciągnie się od śródpiersia wzdłuż kręgosłupa. Lekarze podjęli decyzje o chemioterapii tym razem silniejszej, ażeby zwapnić zmianę guzowatą.

- Konsultujemy synka w klinice w Tubingen w Niemczech, ponieważ chcemy aby tam był operowany. Tak specjalistyczne leczenie i operacja nie jest refundowana. Dodatkowymi kosztami jest również transport oraz pobyt w Niemczech, nie wyobrażamy sobie by, nie skorzystać z szansy na uratowanie naszego synka, dlatego zwróciliśmy się o pomoc ludzi dobrej woli, którzy mogliby nas wesprzeć finansowo w leczeniu naszego kochanego synka – mówią rodzicie chłopca.

Pomóc Stasiowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1603 pomoc dla Stasia Wincenciak”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Stas:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Bank Zachodni WBK
Title: “1603 Help for Stas Wincenciak”

W internecie trwa licytacja przedmiotów z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc chłpci

Powiązane tematy

Staś jest nasz: Chłopiec wrócił do Polski po leczeniu w Niemczech
Miasto 7

Staś jest nasz: Chłopiec wrócił do Polski po leczeniu w Niemczech

Staś Wincenciak to chłopiec, którego los poruszył mieszkańców całego powiatu myślenickiego. W akcji charytatywnej „Staś jest nasz” zbierano pieniądze na to, aby mógł przejść operację wycięcia guza w jamie brzusznej, której podjęli się lekarze z Niemiec. Niedawno chłopiec wraz z rodzicami wrócił do Polski

Komentarze (9)

 • 15 cze 2018

  Trzeba pomóc i trzymać kciuki za wyleczenie. W takim miejscu każdy powinien zadać sobie pytanie : Gdzie jest nasza służba zdrowia, ściągają nam horrendalne pieniądze z wypłat, a żeby uratować komuś życie trzeba mieć na to własne środki. bardzo przykre :(.
  o cokolwiek zapytać - jest nie refundowane

  115 2 Odpowiedz
 • 15 cze 2018

  Wpłaciłam na konto. Zdrowiej maluchu !!!

  38 2 Odpowiedz
 • 18 cze 2018

  MAMO STASIA I TATO STASIA jesteście równie dzielni jak ON.Dacie radę wspieramy i modlimy się za WAS. BĘDZIE DOBRZE MUSI BYĆ DOBRZE .

  30 Odpowiedz
 • mirek@ 15 cze 2018

  Ile potrzebują ? Wszyscy od wczoraj o tym pisza ale nikt nie podaje kwoty

  27 1 Odpowiedz
 • 15 cze 2018

  Dokładne koszty leczenia będą znane na początku przyszłego tygodnia

  23 Odpowiedz

Zobacz więcej