Miasto

Myślenice: To skrzyżowanie zniknie z mapy. W jego miejscu powstanie park

Myślenice: To skrzyżowanie zniknie z mapy. W jego miejscu powstanie park
www.zdp-myslenice.pl

Dojazd ulicą Żeromskiego do Słowackiego zostanie zlikwidowany, a w jego miejsce powstanie park miejski. Dodatkowo przy Szkole Podstawowej nr 2 powstaną zatoczki dla rodziców odwożących dzieci na zajęcia. Prace mają ruszyć na przełomie czerwca i lipca

Skrzyżowanie

- W przypadku skrzyżowania naszym zamierzeniem jest stworzenie większej przestrzeni akumulacyjnej, która w godzinach szczytu może wchłonąć tworzący się „korek” powodując, że wyjazd z ulicy Żeromskiego będzie możliwy nie tylko dzięki uprzejmości jadących w ciągu głównym – zapowiadają inżynierowie z Zarządu Dróg Powiatowych.

W miejscu, gdzie dzisiaj ul. Żeromskiego łączy się ze Słowackiego przy moście nad Bysinką powstanie… park! Ten zostanie połączony z chodnikami prowadzącymi do pobliskich bloków.

Kierowcy jadący ulicą Żeromskiego w kierunku Słowackiego pojadą – nie jak dotąd w prawo – ale w lewo w część ul. Żeromskiego, która dzisiaj jest jednokierunkowa. Na jej końcu znajdą się dwa pasy do prawo skrętu, które umożliwią łatwiejsze włączenie się do ruchu. Pomocny ma być w tym dodatkowy pas, który zostanie wydzielony na ul. Słowackiego.

Zatoczki przy Szkole

Zmianie ulegnie również przejście dla pieszych przed Szkołą Podstawową nr 2, a na jego środku stanie wyspa – tzw. azyl. Dla rodziców dowożących dzieci na zajęcia wzdłuż ul. Żeromskiego powstaną dwie zatoczki, w której będą mogli bezpiecznie się zatrzymać, wysadzić dzieci nie wstrzymując tym samym ruchu.

Zwiększenie nośności mostu

Jak podaje Zarząd Dróg Powiatowych pracę obejmą przebudowę mostu na Bysince. Po zakończeniu prac jego nośność wzrośnie z 15 do 40 ton, zmieni się również geometria najazdów, a dodatkowo zostaną poszerzone chodniki.

Wartość inwestycji to ponad 1,5 mln zł i zostanie dofinansowana z Rezerwy Subwencji Ogólnej Budżetu Państwa.

Przetarg został już rozstrzygnięty i wkrótce będzie podpisana umowa z wykonawcą, a rozpoczęcie prac planowane jest na przełom czerwca i lipca.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 25 cze 2018

  Ale to pójdzie już na konto nowego burmistrza, tak jak dwupasmówki w Polsce oddawane teraz, w których obecnie rządzący mają taką zasługę- że nie wstrzymali ich budowy.

  24 35 Odpowiedz
  • mirek@ 25 cze 2018

   To akurat inwestycja powiatu, skoro realizuje ją Zarząd Dróg Powiatowych. Ale masz rację. Podobnie na konto nowego burmistrza - ktokolwiek by nim nie został - pójdzie rewitalizacja Rynku i budowa ścieżek rowerowych i punktu widokowego w Drogini. Po 5 latach nikt nie będzie pamiętał, kto to zorganizował, ale ktoś będzie mógł powiedzieć "Za mojej kadencji powstało to i to" ...

   Wracając do tematu - podoba mi się przemodelowanie ruchu w tym miejscu. Dzisiaj chcąc skręcić z żeromskiego na mostek trzeba czekać aż któryś z kierowców wpuści przed siebie, a i tak trzeba przeciąc dwa pasy. Dodatkowy pas do skrętu ijazdy prosto rozwiązuje ten problem i upłynni ruch. Dobry pomysł!

   29 11 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  I nowy burmistrz będzie się bujał z kredytem który na te wszystkie realizacje zaciągnie obecny. A właściwie to nie burmistrz tylko my mieszkańcy. Co do remontu skrzyżowania jestem za. Natomiast rewitalizacja rynku nie jest konieczna.

  43 17 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  A mnie odpowiadała polityka obecnych władz. Może mogłem dostać w postaci dotacji do mojego portfela, ale jak jeżdżę po Polsce i widzę jak Myślenice odskoczyło od podobnych powiatów, i słyszę od znajomych nas odwiedzających zachwyt nad tym co mamy, to myślę , że ludziom nigdy nie dogodzisz, i taki burmistrz jakikolwiek by nie był i z którejkolwiek opcji, jak by słuchał tych podpowiedzi które są na tym forum to miałby taki efekt jak Nawałka w meczu z Kolumbią.

  48 28 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  ciekawe gdzie wpuszczą ten ruch na Słowackiego? Ta ulica jest dosyć poważną arterią, za bardzo nie ma wiele alternatyw...

  25 14 Odpowiedz
 • kadhs kras 25 cze 2018

  co za durny pomysl beda jescze wieksze korki przez to lepszym bylby zlikidowanie samochodow kolidujących na rynku

  18 16 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  rozsądne ułatwienie - dobrze pomyslane

  20 16 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  A po co nośność mostu 40T ?

  20 3 Odpowiedz
  • 25 cze 2018
   kleee napisał/a:

   co za durny pomysl beda jescze wieksze korki przez to lepszym bylby zlikidowanie samochodow kolidujących na rynku

   kcroot napisał/a:

   ciekawe gdzie wpuszczą ten ruch na Słowackiego? Ta ulica jest dosyć poważną arterią, za bardzo nie ma wiele alternatyw...

   No właśnie- po co to wszystko. Dobry burmistrz, to taki co nic nie robi. A jak coś chce zrobić, powinien w każdej takiej sprawie zrobić referendum!

   10 17 Odpowiedz
   • 26 cze 2018

    dokladnie czy Polsza cyklicznie powinna haratać w gałe z COLUMBIA oraz SENEGALEM tako świeco tradycja, z udziałem gwiazd lokalnego DALINA albo nawet ORLIKÓW wynik byłby nie do odgadnięcia a i festyn oraz msza po meczyku skłoniły by lokalną społeczność do zakupu suwenirów i wsparcia zbliszeniowego naszy parafijjji za co serdecznie wom zapłać

    4 14 Odpowiedz
   • 26 cze 2018

    Zapytałem po co nośność 40 t. Chyba po to, żeby "patelnie" miały gdzie śmigać.

    14 5 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  Uważam, że powiat nie ma pomysłu na ten rejon miasta. Dopiero co wyremontowany mostek przy Żwirki i Wigury i już zmiana oznakowania. Nawrotka obok nie mieści dużych samochodów. Karetki pogotowia, które kiedyś jeździły z ul. Słowackiego prosto w Żwirki i Wigury, teraz kluczą Słoneczną i Szpitalną.
  Samochody ze Słonecznej został wprowadzone do centrum, a teraz jest problem z nadmiernym ruchem w tym miejscu.
  W godzinach szczytu będą stały dwa pasy, zamiast jednego, a wyjazd z Żeromskiego w stronę centrum może być gorszy niż teraz (nie widzę linii prowadzącej z prawego pasa na Żeromskiego tylko na prawy pas Słowackiego). W pozostałym czasie będzie tu doskonałe miejsce do sprawdzenia osiągów swojego samochodu, czy motocykla. Już teraz od świateł na zakopiance do centrum jest tor wyścigowy. Powiat zdaje się doskonale o tym wiedzieć, bo na stronie tegoż jest prośba do kierowców o zachowanie rozwagi. Tyle o mistrzach prostej. Są jednak też kierowcy dla których zestawienie kilku wielopasmowych skrzyżowań będzie poważnym problemem. Brakuje mi tu też miejsca dla rowerzystów. Nie wyobrażam sobie skrętu rowerem w lewo ze Słowackiego w stronę Zarabia.

  Rozumiem, że samochodów przybywa, więc trzeba zwiększyć przepustowość dróg. Nie podoba mi się jednak ten projekt. Nie podoba mi się brak alternatywnych dróg. Ze strefy przemysłowej brak jest dogodnej alternatywy, dla ul. Słowackiego, do centrum. Skrzyżowanie Kazimierza Wielkiego z Cegielskiego to jakaś porażka.

  25 7 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  Skończcie te oratoria do burmistrza. Za całą akcję odpowiada powiat. Już wielokrotnie wskazywano na niebezpieczne połączenie Żeromskiego i Słowackiego na wysokości mostu na Bysince. W końcu doczekaliśmy się rozwiązania.
  Jestem absolutnie za, reorganizacja nie powinna zmienić przepustowości nowego rozjazdu jednak powinien sie pojawić dodatkowy znak ograniczenia prędkości od strony zachodniej nitki Ul. Słowackiego którego nie ma na projekcie.

  19 9 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  Co do przebudowy w/w skrzyżowania mam tylko nadzieję że nie będzie takiej partyzantki jak na ulicy Słonecznej. Jak najbardziej jestem za nową koncepcją gdyż w godzinach szczytu wjechać na ul. Słowackiego z Żeromskiego graniczy z cudem. Zaproponowane rozwiązanie zdecydowanie usprawni ruch na tym skrzyżowaniu.

  12 7 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  Masakra wtedy dopiero będzie drmat na drogach, juz jest cieżko a co dopiero po remoncie ... bo sobie park wymyślili ;/ rynek w poblizu ,zarabie niedaleko a oni park urządzają .... Bzdura kompletna

  18 25 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  Czy nie prościej byłoby zrobić tam rondo? Moim zdaniem usprawni ruch.

  26 7 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  Mam na myśli rondo, w którym "wezmą udział" oba mostki na Bysince, bo przedostanie się z mostku przez drugą nitkę Słowackiego, by wjechać w ul. Piłsudskiego też nie jest łatwe...

  18 6 Odpowiedz
  • 26 cze 2018

   Ronda są najlepszym rozwiązaniem, rondo również pod wiaduktem o wiele bardziej usprawniło by ruch aniżeli światła. Można by być zbudować nawet agrafkę obejmująca Słoneczną.

   16 6 Odpowiedz
 • 25 cze 2018

  Pokonuje to skrzyżowanie kilanaście razy dziennie.... godziny przed 8 jak i po 14 to dramat jak na tak male miasto korki są tutaj codziennie . Wg mnie to dobry krok... oczywiście po wykonaniu trzeba będzie znów poczekać aż się ludzie dostosuja

  18 6 Odpowiedz
 • 26 cze 2018

  W tym kiszkowatym mieście szybciej się człowiek na nogach przemieści niż autem. Odleglosci sa jak rzut beretem, a tymi autami to tylko się nakręcą, na hamują, na trabia a i tak jeden drugiemu wjedzie w zad, parkowanie to horror jest jakiś. A tak to będzie park, rodziny w niedziele wolne od handlu będą mogly wyjść na spacer z hulajnoga zakupiona z 500+, bo na Zarabiu z 3 alejkami na krzyz można w wekkend zostać stratowanym

  26 3 Odpowiedz
  • 26 cze 2018

   To chyba normalne. Miasto było budowane dla pieszych oraz dla wozów drabiniastych.
   Dzisiaj jesteśmy na podium posiadanych samochodów na głowę mieszkańca 600 aut na 1000 mieszkańców.
   Żaden włodarz nie budował Myślenic na 10 tyś samochodów mieszkańców oraz na 24 tyś mieszkańców gminy, którzy do miasta przyjeżdżają na zakupy i do pracy.

   13 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2018

  Zamiast paku którego jedyną zaletą będzie możliwość spożycia taniego wina lub wysikania się za darmo , to miejsce idealnie pasuje na parking wielopoziomowy .

  18 12 Odpowiedz
  • 27 cze 2018

   Taaaaa, to może zlikwidujmy wszystkie parki, żeby nie było gdzie spożywać taniego wina. Szalety miejskie też w sumie niepotrzebne, bo jak kogoś na mieście przyciśnie, to i tak sika gdzie popadnie, byle nie w gacie. A parking wielopoziomowy to sobie sam wybuduj, najlepiej tuż przed swoimi oknami.

   8 12 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 28 cze 2018

  W planach jest kolejne rondo w Myślenicach. Tym razem na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z Cegielskiego.

  7 1 Odpowiedz
  • 28 cze 2018

   No niestety. Ronda są dobrym rozwiązaniem ale nie można całego miasta " zarondować" , bo to wcale sprawy nie rozwiąże.

   7 7 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 28 cze 2018

  Rondo nr 9 to będzie. Plus nr 10 na Zarabiu przy OSP :D

  3 2 Odpowiedz
 • 28 cze 2018

  A cZy ktoś kto zaprojektował te przebudowę pomyślał o mieszkańcach w tamtej okolicy ? Jak będzie się mieszkać przy trzech pasach ruchu ? Chyba, ze mieszkańcy są tutaj najmniej istotni ...

  3 7 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 28 cze 2018

  Przecież3 pasy będą tylko na krótkim odcinku między mostkami. Tam tyle mieszkańców mieszka, że hoho. Trochę bliżej Zakopianki też są 3 pasy, z tym że jeden służy jako nawrotka.

  6 2 Odpowiedz
 • 29 cze 2018

  W USA zamiast rond na skrzyżowaniach z każdej strony jest znak STOP. Kto pierwszy przyjedzie na skrzyżowanie, ten ten ma pierwszeństwo.
  https://www.wykop.pl/link/1163553/amerykanskie-skrzyzowanie-zobacz-jak-to-dziala-pl/

  To już lepsze te ronda.

  6 Odpowiedz
 • 29 cze 2018

  Mówicie ronda, ronda, pierwsze nauczcie naszych kierowców jeździć na rondach, bo w Myślenicach często trafiam na kierowców, którzy nie wjadą na rondo dopóki całe nie będzie puste, albo wymuszają jak koło media expert, gdzie większość ruchu jest Borzęta <=> centrum Myślenic, zatem jadąc z centrum na Cegielskiego albo zawracając często muszę hamować, żeby nie zderzyć się z w wymuszającym pierwszeństwo pojazdem jadącym z kierunku Borzęta.

  7 2 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 29 cze 2018

  No i nauczcie się używać kierunkowskazów na rondzie, chodzi mi o zjazd ronda, prawy kierunkowskaz. A nie jak niektórzy przy wjeździe na rondo dają lewy kierunkowskaz, a przy zjeździe z niego nie dają żadnego.

  10 1 Odpowiedz

Zobacz więcej