Sport

Anna Simsak zdobyła podwójne złoto w zawodach bikini fitness

Anna Simsak zdobyła podwójne złoto w zawodach bikini fitness

Anna Simsak z Myślenic zdobyła dwa złote medale podczas zawodów bikini fitness. „Tu liczy się kobieca sylwetka, z mocno zarysowanymi mięśniami ud, pleców i ramion”

Na co dzień pracuje jako trenerka w Klubie Lady Fitness. Niedawno jej podopieczne zakwalifikowały się do reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy, a tym razem to ona stanęła na podium.

Jest nie tylko założycielką klubu, ale także instruktorką fitness, tańca, nowoczesnych form gimnastyki i trenerką personalną. Choć jak mówi, trenuje od dziecka, to przygotowania do zawodów sylwetkowych zajęły jej ponad 2 lata.

Jak mówi zawody fitness wymagają minimum 5 treningów w tygodniu, przed zawodami - w okresie redukcji nawet kilka razy dziennie, a żeby utrzymać formę niedopuszczalne są żadne odstępstwa od diety przez minimum 9 miesięcy.

Ogromną rolę gra tu walka z samym sobą, z psychiką „gdy wszyscy mogą, a Ty nie”. Przed zawodami obliczam nawet wodę co do jednego mililitra – wyjaśnia Anna Simsak.

W kategorii bikini fitness niemile widziana jest przesadnie umięśniona sylwetka i tzw. „kaloryfer” na brzuchu.

Liczy się kobieca sylwetka, z mocno zarysowanymi mięśniami ud, pleców i nieco ramion. Ogromną rolę odgrywa prezencja sceniczna i obowiązkowe ustawienia porównujące sylwetkę z innymi zawodniczkami – opowiada.

Jeszcze rok temu nasza jedyna w okolicy reprezentantka na zawodach IFBB organizowanych przez Polski Związek Kulturystyki i Fitness stanęła na 3 i 4 miejscu podium. Praca i poświęcenie zaowocowały w tym roku dwoma złotymi medalami.

Zawody organizowane przez Polski Związek Kulturystyki i Fitness odbyły się w Jastarni i Władysławowie w dniach 13 i 14 lipca.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

Zobacz więcej