Sport

Anna Simsak zdobyła podwójne złoto w zawodach bikini fitness

Anna Simsak z Myślenic zdobyła dwa złote medale podczas zawodów bikini fitness. „Tu liczy się kobieca sylwetka, z mocno zarysowanymi mięśniami ud, pleców i ramion”

Na co dzień pracuje jako trenerka w Klubie Lady Fitness. Niedawno jej podopieczne zakwalifikowały się do reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy, a tym razem to ona stanęła na podium.

Jest nie tylko założycielką klubu, ale także instruktorką fitness, tańca, nowoczesnych form gimnastyki i trenerką personalną. Choć jak mówi, trenuje od dziecka, to przygotowania do zawodów sylwetkowych zajęły jej ponad 2 lata.

Jak mówi zawody fitness wymagają minimum 5 treningów w tygodniu, przed zawodami - w okresie redukcji nawet kilka razy dziennie, a żeby utrzymać formę niedopuszczalne są żadne odstępstwa od diety przez minimum 9 miesięcy.

Ogromną rolę gra tu walka z samym sobą, z psychiką „gdy wszyscy mogą, a Ty nie”. Przed zawodami obliczam nawet wodę co do jednego mililitra – wyjaśnia Anna Simsak.

W kategorii bikini fitness niemile widziana jest przesadnie umięśniona sylwetka i tzw. „kaloryfer” na brzuchu.

Liczy się kobieca sylwetka, z mocno zarysowanymi mięśniami ud, pleców i nieco ramion. Ogromną rolę odgrywa prezencja sceniczna i obowiązkowe ustawienia porównujące sylwetkę z innymi zawodniczkami – opowiada.

Jeszcze rok temu nasza jedyna w okolicy reprezentantka na zawodach IFBB organizowanych przez Polski Związek Kulturystyki i Fitness stanęła na 3 i 4 miejscu podium. Praca i poświęcenie zaowocowały w tym roku dwoma złotymi medalami.

Zawody organizowane przez Polski Związek Kulturystyki i Fitness odbyły się w Jastarni i Władysławowie w dniach 13 i 14 lipca.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 25 lip 2018

  Elegancko! Moje gratulacje!!!

  24 13 Odpowiedz
 • OKOKI 27 lip 2018

  Nie wiedziałem że mamy takie piękne i zdolne dziewczyny w Myślenicach :)

  25 13 Odpowiedz
  • 29 lip 2018

   "Jak mówi zawody fitness wymagają minimum 5 treningów w tygodniu, przed zawodami - w okresie redukcji nawet kilka razy dziennie, a żeby utrzymać formę niedopuszczalne są żadne odstępstwa od diety przez minimum 9 miesięcy"

   Przy takim treningu raczej nie posiaduje w lokalnych kawiarenkach przy piwku i orzeszkach...

   18 4 Odpowiedz
 • 30 lip 2018

  Aniu gratulacje!

  10 2 Odpowiedz
 • 1 sie 2018

  Złota dziewczyna, gratuluję :-)

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać
Myślenice 0

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać

W najbliższą niedzielę na Zarabiu odbywać się będzie Maraton Rowerowy Cyklokarpaty, podczas którego zorganizowane zostaną również bezpłatne zawody rowerowe Cyklokarpaty Kids Race. Maratony Rowerowe Cyklokarpaty to ogólnopolska impreza rowerowa dla amatorów, która w Myślenicach odbywa się już po raz drugi. Trasy maratonu rowerowego prowadzą głównie...

Tomasz Proszek zdobył dwa medale na "Narodowych Dniach Badmintona 2019"
Badminton 0

Tomasz Proszek zdobył dwa medale na "Narodowych Dniach Badmintona 2019"

Tomasz Proszek, zawodnik sekcji badmintona TKKF "Uklejna" Myślenice wywalczył w Katowicach dwa medale w międzynarodowym seniorskim turnieju badmintona Turniej był imprezą towarzyszącą dla Mistrzostw Świata Seniorów w Badmintonie rozgrywanych również w halki katowickiego Spodka. Ranga imprezy była tym wyższa, że startowali w nim również zawodnicy k...

Stanisław Nowak z Sieprawia Mistrzem Polski w MTB Eliminator
Kolarstwo 0

Stanisław Nowak z Sieprawia Mistrzem Polski w MTB Eliminator

Stanisław Nowak z Sieprawia zdobył pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski MTB Eliminator rozgrywanych w Sławnie Eliminator MTB to cykl zwodów w młodej odmianie XCE. Wyścigi tego typu rozgrywane są często w centrach miast gospodarzy, wokół starówek i rynków. Tym razem Polski Związek Kolarski organizację imprezy powierzył Sławnu, gdzie otwarto n...

Myślenice Streetball Cup 2019 wygrywa "Miasteczko" [WIDEO]
Sport 0

Myślenice Streetball Cup 2019 wygrywa "Miasteczko" [WIDEO]

Rodzinna atmosfera, graffiti, muzyka na żywo z gramofonów, pamiątkowe koszulki, poczęstunek z grilla, wyśmienite pączki i bliskość kąpieliska, to największe atuty tej imprezy od lat Myślenice Streetball Cup to zawody koszykówki ulicznej, które od lat rozgrywane są na Górnym Jazie na Zarabiu. Po siedmioletnie przerwie wróciły w to miejsce po remonc...

Trwają przygotowania do sezonu. Piłkarze Orła trenowali nad Balatonem
Piłka nożna 0

Trwają przygotowania do sezonu. Piłkarze Orła trenowali nad Balatonem

Młodzi zawodnicy pod okiem trenera Marka Pajki przygotowywali się do ligowych rozgrywek nowego sezonu Prawie 30-osobowa drużyna juniorów Orła Myślenice przez tydzień przebywała na wakacyjnym obozie przygotowawczym w partnerskiej miejscowości Csopak nad Balatonem. Młodzi zawodnicy pod okiem trenera Marka Pajki przygotowywali się do ligowych rozgryw...

Małopolska TOUR! Cykl rajdów rowerowych, połączonych z imprezami plenerowymi
Sport 0

Małopolska TOUR! Cykl rajdów rowerowych, połączonych z imprezami plenerowymi

Województwo Małopolskie zaprasza na Małopolska TOUR! Czyli dzień pełen emocji, cykl rajdów rowerowych, połączonych z imprezami plenerowymi oraz koncertami artystów polskiej sceny muzycznej. Udział we wszystkich wydarzeniach imprezy jest bezpłatny. Rajd Rowerowy W trakcie każdej z edycji Małopolska TOUR organizowane są rajdy rowerowe na trasach o...