Sport

Anna Simsak zdobyła podwójne złoto w zawodach bikini fitness

Anna Simsak z Myślenic zdobyła dwa złote medale podczas zawodów bikini fitness. „Tu liczy się kobieca sylwetka, z mocno zarysowanymi mięśniami ud, pleców i ramion”

Na co dzień pracuje jako trenerka w Klubie Lady Fitness. Niedawno jej podopieczne zakwalifikowały się do reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy, a tym razem to ona stanęła na podium.

Jest nie tylko założycielką klubu, ale także instruktorką fitness, tańca, nowoczesnych form gimnastyki i trenerką personalną. Choć jak mówi, trenuje od dziecka, to przygotowania do zawodów sylwetkowych zajęły jej ponad 2 lata.

Jak mówi zawody fitness wymagają minimum 5 treningów w tygodniu, przed zawodami - w okresie redukcji nawet kilka razy dziennie, a żeby utrzymać formę niedopuszczalne są żadne odstępstwa od diety przez minimum 9 miesięcy.

Ogromną rolę gra tu walka z samym sobą, z psychiką „gdy wszyscy mogą, a Ty nie”. Przed zawodami obliczam nawet wodę co do jednego mililitra – wyjaśnia Anna Simsak.

W kategorii bikini fitness niemile widziana jest przesadnie umięśniona sylwetka i tzw. „kaloryfer” na brzuchu.

Liczy się kobieca sylwetka, z mocno zarysowanymi mięśniami ud, pleców i nieco ramion. Ogromną rolę odgrywa prezencja sceniczna i obowiązkowe ustawienia porównujące sylwetkę z innymi zawodniczkami – opowiada.

Jeszcze rok temu nasza jedyna w okolicy reprezentantka na zawodach IFBB organizowanych przez Polski Związek Kulturystyki i Fitness stanęła na 3 i 4 miejscu podium. Praca i poświęcenie zaowocowały w tym roku dwoma złotymi medalami.

Zawody organizowane przez Polski Związek Kulturystyki i Fitness odbyły się w Jastarni i Władysławowie w dniach 13 i 14 lipca.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 25 lip 2018

  Elegancko! Moje gratulacje!!!

  24 13 Odpowiedz
 • OKOKI 27 lip 2018

  Nie wiedziałem że mamy takie piękne i zdolne dziewczyny w Myślenicach :)

  25 13 Odpowiedz
  • 29 lip 2018

   "Jak mówi zawody fitness wymagają minimum 5 treningów w tygodniu, przed zawodami - w okresie redukcji nawet kilka razy dziennie, a żeby utrzymać formę niedopuszczalne są żadne odstępstwa od diety przez minimum 9 miesięcy"

   Przy takim treningu raczej nie posiaduje w lokalnych kawiarenkach przy piwku i orzeszkach...

   18 4 Odpowiedz
 • 30 lip 2018

  Aniu gratulacje!

  10 2 Odpowiedz
 • 1 sie 2018

  Złota dziewczyna, gratuluję :-)

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zawodniczki Respektu drugie w turnieju Respect Cup II
Piłka nożna 0

Zawodniczki Respektu drugie w turnieju Respect Cup II

Turniej "Synergia razem możemy więcej" - Respect Cup II wygrała drużyna Tarnovii Tarnów, drugie miejsce zajął organizator Respekt Myślenice, a trzecie Staszkówka Jelna Turniej Respekt Cup po raz pierwszy był organizowany rok temu, gdy klub obchodził piąte urodziny. W drugiej edycji turnieju, który rozegrano 21 lipca wzięło udział 11 zespołów. Turn...

Karatecy z Myślenic ćwiczyli w Bukowinie Tatrzańskiej
Karate 0

Karatecy z Myślenic ćwiczyli w Bukowinie Tatrzańskiej

W Letnim Obozie Karate Kyokushin w Bukowinie Tatrzańskiej wzięło udział 400 karateków z całej Polski, w tym 14 osobowa ekipa z Myślenickiej Akademii Karate "Byakko" Głównym celem obozu było propagowanie aktywności fizycznej wśród uczestników. Poranne rozruchy oraz 2 treningi dziennie prowadzone były pod kątem nauczania i doskonalenia technik karat...