Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

Jarosław Szlachetka to kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko burmistrza Miasta o Gminy Myślenice

Taką informację podano dzisiaj podczas konferencji prasowej w biurze posła Jarosława Szlachetki. Jarosław Szlachetka będzie kandydował na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Tu się urodziłem, wychowałem z tą ziemią jest związane całe moje życie. Stąd zostałem wybrany na posła i nigdy nie zapomniałem kogo jestem reprezentantem - kto mi zaufał, kto mnie wybrał i dla kogo chcę ciężko pracować. Dlatego nie widziałem innej możliwości.

Jestem dumny z Myślenic, jestem dumny z historii tego miasta, ale nie jestem dumny z władz naszej gminy. Z władzy, która traktuje nasze miasto jako prywatny folwark. Widzę dużo niegospodarności, niesprawiedliwości. Samorząd powinien służyć ludziom, wspólnocie, wszystkim mieszkańcom. Chciałbym, aby te problemy z którymi przychodzą mieszkańcy do władz, do burmistrza były rozwiązywane skutecznie.

- podczas swojego wystąpienia w którym ogłosił swoją kandydaturę mówił Jarosław Szlachetka. 

W ubiegłym tygodniu na antenie Radia Kraków na pytanie dotyczące jego ewentualnej kandydatury mówił:

"Takich decyzji nie ma" (...)W Myślenicach rozmawiamy od dłuższego czasu o dwóch kandydaturach innych niż ja”.

Jarosław Szlachetka jest przewodniczącym Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego odpowiedzialnym za przygotowanie kampanii wyborczej dla Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce.

To drugi kandydat do walki o fotel burmistrza Myślenic. W czerwcu swój udział w wyborach zapowiedział Krzysztof Halek, którego rekomendował burmistrz Maciej Ostrowski. 

Czy Jarosław Szlachetka sprawdziłby się na stanowisku burmistrza Miasta i Gminy Myślenice?

 • Zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • Trudno powiedzieć
 • Raczej nie
 • Zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • Zdecydowanie tak Zdecydowanie tak 40%
 • raczej tak raczej tak 10%
 • Trudno powiedzieć Trudno powiedzieć 8%
 • Raczej nie Raczej nie 9%
 • Zdecydowanie nie Zdecydowanie nie 33%
 • Głosów: 1716

Kiedy wybory?

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki powinien podać datę, kiedy odbędą się wybory samorządowe w 2018 roku. W grę wchodzą trzy terminy: 21 października, 28 października i 4 listopada.

Według przepisów wybory samorządowe muszą odbyć się w dzień wolny od pracy. Według informacji podanych na początku roku przez Państwową Komisję Wyborczą wybory mogą odbyć się 21, 28 października lub 4 listopada 2018.

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze (179)

 • 10 sie 2018

  Od samego rana jest to bardzo zła wiadomość dla pp. Prezesa wodociągów, zastępcy Burmistrza , przyszłego kandydata na Burmistrza no i oczywiście wszystkich naczelników UMiG w Myślenicach.

  151 87 Odpowiedz
 • 10 sie 2018

  Jarek Szlachetka to w końcu realna szansa dla Myślenic.I możecie sobie kpić, lamentować i w kółko powtarzać - karierowicz. A cóż w tym złego, że się nie poddaje i z podniesioną głową kroczy dalej?Życzę takiej postawy wszystkim tu zakompleksionym malutkim człowieczkom. Jestem o tym przekonany, że byłby już burmistrzem w obecnej kadencji gdyby nie te zdradzieckie gęby z PiSu przytuleni posadami do Ostrowskiego i Tomala. Sam kandydat Halek - to zdrajca jakich mało ( ale czego oczekiwać od kogoś, kto pełnymi garściami czerpał przykład od posła Łatasa, który nigdy nie chciał wystawiać swojego kandydata- byleby nie zaszkodzić wielce panującemu Ostremu i jego przydupasom.Jarek Szlachetka już niejednokrotnie pokazał , że mimo iż podkładają mu kolejne kłody, wbijają nóż w plecy- nie poddaje się. Wierze w to ,że swoją postawą i wygraną Jarek Szlachetka zniszczy ten układ głuchy na głos mieszkańców.....

  156 105 Odpowiedz
 • Pablo 10 sie 2018

  Nie przesadzacie czasami?
  Jeszcze nikt niczego nie wygrał....
  A przecież wcale nie wiadomo czy jeszcze coś się nie zmieni... ;-)

  102 26 Odpowiedz
 • 10 sie 2018

  NO TO POSPRZĄTANE !
  Ostrowski bawił się w gierki z wystawieniem Halka będąc pewnym że PiS wystawi kogoś z radnych.
  A tu psikussssss :) Oj przeczyści pan poseł Urząd Miasta :) Bo chyba nie ma wątpliwości, że Halka pokona w cuglach

  99 47 Odpowiedz
 • 10 sie 2018

  To tak jak obecna historyjka z Halkiem? Ostrowski myśli że w Sejmiku ma zapewniony fotel. No to jeszcze zobaczymy...

  88 29 Odpowiedz

Zobacz więcej