Miasto

Myślenice: Kto załatwił pieniądze na szpital? Awantura wokół dotacji na remont [WIDEO]

Myślenice: Kto załatwił pieniądze na szpital? Awantura wokół dotacji na remont [WIDEO]

Władze powiatu i dyrekcja szpitala reagują na konferencję posła Szlachetki dotyczącą przyznania przez premiera 2,38 mln zł na remont oddziału zakaźnego.

- To starosta złożył wymagany wniosek, który następnie był procedowany przez poszczególne urzędy. Za leczenie odpowiadają nasi lekarze nasze pielęgniarki, za zarządzanie dyrektor szpitala, a za to żeby w szpitalu się zmieniało starosta, zarząd i rada powiatu – mówią

W ubiegłym tygodniu poseł PiS i kandydat na burmistrza Myślenic Jarosław Szlachetka wspólnie z Wojewodą Małopolski Józefem Gawronem przedstawili decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o przyznaniu myślenickiemu szpitalowi dotacji na remont oddziału zakaźnego. Kwota przekazana przez premiera to 2,38 mln zł i pochodzi z rezerwy budżetowej.

- Nie możemy zgodzić się z tym, że podczas tej konferencji zabrakło przedstawiciela organu tworzącego i dyrektora szpitala. Organem prowadzącym szpital nadal jest powiat myślenicki. W związku z tym nadal powiat myślenicki wspólnie z dyrekcją tej jednostki decyduje o najważniejszych kwestiach i remontach związanych ze szpitalem – podczas spotkania z mediami podkreślał wicestarosta Tomasz Suś.

Jak się bowiem okazuje remont wspomnianego oddziału już trwa, a pieniądze na ten cel wyłożyło starostwo powiatowe.

- Cała sprawa dotycząca dofinansowania rozpoczęła się przez złożenia przez dyrekcję szpitala w maju 2017 roku wniosku o dofinansowanie modernizacji oddziału zakaźnego – wyjaśnia dyrektor Adam Styczeń. Jak twierdzi wojewoda poinformował go o tym, że o pieniądze można się starać po zabezpieczeniu minimum 20% kosztów całej inwestycji.

- To starosta złożył wymagany wniosek, który następnie był procedowany przez poszczególne urzędy. Cały proces jest bardzo długi, dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów i konieczność pilnej inwestycji zarząd powiatu i starosta podjął decyzję o zabezpieczeniu całej kwoty niezbędnej do jej wykonania. Dzięki czemu mogliśmy rozpocząć przetarg, a następnie remont. Gdybyśmy czekali do dzisiaj, wykorzystanie pieniędzy nie byłoby możliwe - ponieważ wykorzystanie dotacji z budżetu Państwa jest możliwe do końca roku. To, że proces inwestycyjny został przygotowany kilkanaście miesięcy wcześniej pozwoliło na to, że te prace mamy wykonane w pięćdziesięciu procentach – wyjaśnia dyrektor SP ZOZ.

Starosta: „Życzę Panu, aby był Pan dalej posłem”

- Na to żeby osiągnąć sukces i zdobyć dofinansowanie składa się praca wielu ludzi takich jak wydział promocji, zarządu, dyrekcji szpitala. Do tej pory pozyskiwaliśmy pieniądze na dofinansowanie szpitala ze wszystkich możliwych źródeł. Dziękujemy wojewodzie, dziękujemy panu premierowi.

Panie pośle dziękując panu za pana wkład - jeśli jest pan tak bardzo skuteczny życzę panu, żeby pan był dalej posłem i pomagał mieszkańcom Myślenic, bo wtedy gmina i powiat będzie się właściwie i dobrze rozwijał. Myślę, że taki apel złożą wobec pana mieszkańcy gminy Myślenice. Za leczenie odpowiadają nasi lekarze nasze pielęgniarki, za zarządzanie dyrektor szpitala, a za to żeby w szpitalu się zmieniało starosta, zarząd i rada powiatu – spotkanie zakończył starosta Józef Tomal.

Oddział zakaźny SP ZOZ w Myślenicach stanowi zabezpieczenie świadczeń szpitalnych w zakresie chorób zakaźnych nie tylko dla mieszkańców powiatu myślenickiego, lecz również limanowskiego, nowatorskiego, tatrzańskiego, bocheńskiego, w których nie funkcjonują oddziały szpitalne o tym profilu.

Oddział zakaźny obejmuje opieką ponad 600 000 osób, a myślenicki szpital w przypadku epidemii pełni rolę tzw. „zabezpieczenia II rzutowego” co oznacza, że jednostka ta jest przewidziana w planie działania w takich przypadkach po Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Prace rozpoczęte przez starostwo powiatowe w Myślenicach oraz dyrekcję szpitala na tym oddziale są już zaawansowane, a ich zakres to m.in. remont sal oraz modernizacje wszystkich podłączy i sieci. Całkowity koszt robót to w sumie 2,8 mln zł.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 6 wrz 2018

  Walka o wyborców trwa :) każdy chwyt dozwolony

  51 28 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 6 wrz 2018

  czyli poseł powiedział że załatwił, ale tak naprawdę nie załatwił tylko przywiózł decyzję premiera z warszawy i potem bez dyrektora i starosty ktorzy wysylali wniosek o te pieniadze powiedzial ze to on zalatwil? dobrze to rozumiem?

  105 125 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Szanowni Państwo,

  odpowiadając na briefing Starosty Myślenickiego i insynuacje jakie padły pod moim adresem informuję, że dyrektor SP ZOZ pan Adam Styczeń był zaproszony na konferencję w dniu 31.08.2018 r. w której wziął udział Wicewojewoda Małopolski pan Józef Gawron. Niestety pan Dyrektor nie wziął w niej udziału. Pan A. Styczeń był na bieżąco przeze mnie informowany o losach wniosku starostwa powiatowego w Myślenicach od: pozytywnej opinii Wojewody, przez opinię Ministerstwa Zdrowia, moich rozmowach z Szefem KPRM oraz samym panem Premierem aż do złożenia przez Niego podpisu pod decyzją o przyznaniu środków finansowych na remont oddziału zakaźnego.

  Przypomnę również wypowiedź pana Starosty Tomala z 28.05.2018 r.: „Te pieniądze obiecała nam strona rządowa i myślenicki poseł z partii rządzącej. Mam nadzieję, że dotrzymają słowa.”

  Słowa dotrzymałem.

  Jarosław Szlachetka
  Poseł na Sejm RP

  206 102 Odpowiedz
  • mirek@ 6 wrz 2018

   to jest jakis zart? kto to jest jarecki? chyba nie oficjalny profil posla bo jak mniemam nosiłby nazwę Poseł Jarosław Szlachetka.

   Co do tematu artykułu - bardzo dobrze, że samorządowcy w koncu sie upomnieli o swoją prace. pracuja jak mrowki na samym dole calej struktury tego kraju zeby instytucje mogly funkcjonowac a ktos przyjezdza i oswiadcza ze pieniadze zostaly przyznane... ani z udzialem dyrektora ani na terenie szpitala tylko z partyzanta na chodniku. dziwne zachowanie

   78 103 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Kolejne obietnice już znamy.
   Proszę teraz o szczegóły.

   1.) Ile będzie kosztować realizacja tych obietnic ?
   2.) Skąd będzie pochodziło źródło finansowania ?
   3.) Co konkretnie zostanie zrobione?
   4.) Jak realizacja obietnic wpłynie na budzet miasta i gminy ?

   Proszę o konkrety, a nie lanie wody.
   Dla ułatwienia, obietnice posła :

   1. Obniżenie kosztów wody i ścieków. (do jakiej kwoty ? Jaki koszt ?))
   2. Obniżenie ceny kosztów wywozu śmieci.( do jakiej kwoty ?, jaki koszt ?)
   3. Przyłącza nowych budynków do sieci miejskiej. (których? gdzie ? jaki koszt ?)
   4. Nie będę podwyższał podatków. (jaki to wpłynie na budzet ?)
   5. Budowa nowego przedszkola. (jaki koszt ?)
   6. Remont żłobka. (którego ? jaki koszt ?)
   7. Budowa żłobka. (jaki koszt ?)
   8. Remont przedszkoli. (których ? jaki koszt ?)
   9. Mieszkanie + mieszkania czynszowe. (gdzie ? Jaki koszt ?)
   10. Remonty dróg gminnych. (których ?)
   11. Oświetlenie dróg. (gdzie ? których ? jaki koszt ?)
   12. Inwestycje przy zakopiance. (jakie ?)
   13. Węzeł Jawornik. (Jaki koszt ?, dlaczego słyszymy o inwestycjach drogowych poza Myślenicami ?)
   14. Bezkolizyjne wyjazdy na zakopiankę. (jaki koszt ?)
   15. Smog. (co konkretnie poseł zamierza zrobić ? Jaki koszt ?)
   16. Dziennego dom opieki dla seniora. (jaki koszt ?)
   17. Karta seniora. (jakie nowe zniżki, jaki koszt ?)
   18. Rada seniora.
   19. Nowe kluby seniora. (jaki koszt ?)
   20. Bezpłatne zajęcia dla seniorów. (jaki koszt ?)
   21. Remont budynków szkolnych. (których ? Jaki zakres ?)
   22. Doposażenie szkół. ( których i w co ?)
   23. Pomoce dydaktyczne. (jakie i dla kogo ?)
   24. Pracownie w szkole. (których i co one otrzymają)
   25. Książki dla bibliotek (jakich i ile ?)
   26. Szkoła podstawowa nr 1 (ile będzie kosztować reaktywacja ?)
   27. Rozbudowa bazy przyszkolnej. (gdzie, w co ?)
   28. Nowe ścieżki rowerowe (Chełm) (jaki koszt?)
   29. Całoroczne, kryte boisko. (jaki koszt?)
   30. Trzecia niecka pływalni. (jaki koszt ?)
   31. Finansowanie projektów kulturalnych. (jakich ?)
   32. Wsparcie dla OSP (jakie ? dla których jednostek ?)
   33. Wsparcie dla orkiest dętych. (jakie ?)
   34. Wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich (na czym ono ma polegać ?)
   35. Zwiększenie budżetu obywatelskiego z 15 zł na 20 zł. (ile to będzie kosztować, skąd środki ?)
   36. Większe środki dla sołtysów (większe o ile ?)

   BRAK SZCZEGÓŁÓW BĘDZIE OZNACZAĆ MANIPOLACJĘ WYBORCZĄ.

   32 50 Odpowiedz
   • 7 wrz 2018

    Zastanów się gdzie "wyciekały" pieniądze obecnej władzy. Jak nie wiesz, to zajrzyj do materiałów publikowanych przez panów Sudra i Pitalę. Jak poczytasz uważnie to sam będziesz wiedział skąd się wezmą pieniądze. Żeby było łatwiej szukać podrzucam link.

    https://bip.malopolska.pl/umigmyslenice,m,297686,rejestr-umow.html

    Masz już odpowiedź skąd pieniądze. Natomiast jaki koszt= myślę, że to wyliczą specjaliści.

    25 12 Odpowiedz
    • 7 wrz 2018

     Hmm, lista wydatków pod załączonym linkiem wydaje się być spójna i uzasadniona. Zawsze można obciąć na np. fundusze na promocję (gadżety, Dni Folkloru, Runmageddon etc.), ale jeśli chcemy żeby to miasto było kojarzone nijak? Nie sposób na tych listach wszystko przejrzeć, dlatego wal otwarcie jeśli dostrzegasz jakieś "wycieki".

     Co do listy Szlachetki - te obietnice sorrki, ale zakrawają na populizm. Nawet przy sporych rezerwach budżetu wydają się być nierealne. Co prawda nie precyzuje w jakiej skali, ale sama długość listy sugeruje, że w razie chęci realizacji skala zadłużenia Myślenic (czytaj: Twojego, mojego portfela) skoczy bardzo, bardzo i nie da się nijak obronić, że to przez Maćka.

     Czy nie wystarczy, że Polska na szczeblu centralnym jest jednym z najbardziej zadłużonych krajów w Europie, trzeba jeszcze mnożyć długi na szczeblu samorządowym?
     https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/polska-jednym-z-najbardziej-zadluzonych,115,0,2404467.html

     Dobrze zwrócić uwagę na obietnice jako wydatki, to na nie pójdą pieniądze z naszych portfeli. Obietnice powinny być mądre, realne i ekonomicznie uzasadnione. Kupowanie poparcia w zamian za obiecywanie 'wszystkiego - wszystkim' nie może się dla wyborców dobrze skończyć.

     16 24 Odpowiedz
    • 9 wrz 2018

     Uważasz że straty wodociągów wystarczą na realizację tych obietnic ? Rozumiem, że magiczną różdżką zostaną one zahamowane?
     Mając na uwadze pomysły radnych pis jak instalacje tryskaczy w mieście na pewno zmniejszy te straty ?

     Wracając do senna ...

     Specjaliści mają liczyć jaki jest koszt obietnic posła?
     Jeśli coś się deklaruje to powinno się wiedzieć, ile będzie kosztować realizacja tych obietnic. To takie oczywiste.

     Powinno się również precyzyjnie wskazać źródło finansowania.

     Sprawny gospodarz tak właśnie postępuje.

     Bez w/w te wszystkie obietnice to bełkot i kłamstwo wyborcze !

     Zastąpienie jednej kasty przez drugą nie przyniesie nam korzyści. Finanse miasta muszę być przejrzyste a nominacje powinny się odbywać nie na zasadzie protekcji a uczciwego konkursu, gdzie zatrudniani są ludzie na podstawie kompetencji.

     Patrząc na to co się dzieje w Polsce - jest dokładnie na odwrót.

     Zresztą w powiece z tego co słyszę również. Słyszeliście o możliwej protekcji na stanowisko dyrektora szkoły w Rudniku?

     7 9 Odpowiedz
     • 10 wrz 2018

      I Ty chcesz dyskutować o polityce.... przecież "wyciekły" było ujęte w cudzysłów. Gdybyś zajrzał do linka zobaczyłbyś przykłady "wycieków"

      Lukaszz napisał/a:

      Jeśli coś się deklaruje to powinno się wiedzieć, ile będzie kosztować realizacja tych obietnic. To takie oczywiste.
      Powinno się również precyzyjnie wskazać źródło finansowania.
      Sprawny gospodarz tak właśnie postępuje.
      Bez w/w te wszystkie obietnice to bełkot i kłamstwo wyborcze !

      Tak jak to czyni drugi kandydat (uważaj, bo to sarkazm, gdybyś miał kłopot ze zrozumieniem słowa podrzucam link: https://sjp.pl/sarkazm )

      4 3 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Cały briefing J.Sz. wyglądał śmiesznie, gdzieś na chodniku, za ogrodzeniem, w tle budynek szpitala, bez
  przedstawiciela szpitala i powiatu - przekazuje decyzję o dofinansowaniu. Komu? Wyborcom, do nabicia punktów?. Myślę, że dużo ludzi weźmie tą sytuację do przemyślenia podczas wyboru osoby na stanowisko burmistrza Myślenic. Żenada
  Moim zdaniem ani J.SZ. ani K.H. nie są osobami odpowiednimi na stanowisko burmistrza. Powinien wyskoczyć ktoś trzeci z poza układu, nie sterowany z tylnego siedzenia jak K.H. i nie łącznik z Warszawy jak J.SZ. .

  94 142 Odpowiedz
 • profesor profesor 6 wrz 2018
  jarecki napisał/a:

  Szanowni Państwo,

  Słowa dotrzymałem.

  Jarosław Szlachetka
  Poseł na Sejm RP

  Jeśli sytuacja wygląda tak jak przedstawiają ją władze powiatu to jest to co najmniej oburzające. Chętnie dowiem się na czym polegał udział Pana posła w zdobywaniu wspomnianej dotacji. Rozumiem, że powiat wraz z odpowiednimi wydziałami i dyrektorem sporządził, opracował, oszacował, przeliczył i przeszedł całą procedurę jako wnioskodawca – czyli wykonał brudną robotę, ale co w ramach tego działania zrobił Pan poseł?

  Jako myśleniczanin i osoba, która niebawem wybierać będzie gospodarza miasta w którym mieszkam, a o którego miano Pan pretenduje liczę na Pana bezpośrednią odpowiedź, bo jak mniemam to Pana wpis znalazł się powyżej.

  56 72 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Ciekawe czy starosta by jarka zaprosił na coś za czym chodził i co ZAŁATWIŁ (tak bo bez wsparcia szlachetki dostalibysmy kopa w pupe a nie kase) i co najważniejsze, już widzę jak starosta, który twardo twierdzi, że jest pacjentem szpitala i probuje sie utoższamiać przed wyborami z mieszkańcami, stoi w kilkugodzinnych kolejkach jak zwykli ludzie, już to widzę. Ten co pierwszy zabiera glos to ten nauczycielinda wf z dobczyc, ktory mysli ze jest wybitnym myslenickim strategiem politycznym ?

  Kolejny argument za tym zeby glosowac na Szlachetkę Jarosława. Widać, że z gościem się liczą, widać, że zna i obraca sie w wpływowych środowiskach RP dzięki czemu może ściągnąć miliony dla miasta i gminy. Ten gość dla Myślenic zrobi bardzo dużo i jestem tego pewny ! I co najważniejsze, widać, że dzisiejsze elyty się go boją a skoro się go boją to bardzo dobry znak ! JAREK ! Myśleniczanie są z Tobą !!!!

  Jedno mnie zszokowało, że krzyska pod szpitalem nie bylo, a moze był i trzymał kamere, albo Maciek nie pozwolił ?

  mirekm napisał/a:

  to jest jakis zart? kto to jest jarecki? chyba nie oficjalny profil posla bo jak mniemam nosiłby nazwę Poseł Jarosław Szlachetka.

  Widocznie posel nie zwykł, jak twoi koledzy z urzedu zakładać miliona kont i uprawiac propagande na tym forum ;) idzie lepsze !

  105 73 Odpowiedz
  • mirek@ 6 wrz 2018

   jestem na tym forum o wiele dłużej od ciebie i nie mam rozdwojenia jaźni.
   ------------------------

   ale wracając do tematu:

   profesor napisał/a:

   co w ramach tego działania zrobił Pan poseł?

   Jako myśleniczanin i osoba, która niebawem wybierać będzie gospodarza miasta w którym mieszkam, a o którego miano Pan pretenduje liczę na Pana bezpośrednią odpowiedź, bo jak mniemam to Pana wpis znalazł się powyżej.

   i to jest kluczowe pytanie w tej sprawie - na czym polegała praca posła w zdobywaniu tej dotacji ?

   41 69 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Wystarczy jedno: jaroslaw_szlachetka ;-) I przynajmniej jest to bardziej wiarygodne niż jarecki ;-)

   24 28 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   6 wrz 2018

   Poseł Jarecki już dawno mówił , że zabiega. Od tego biegania go mózg boli. Dobrze opracowany wniosek otrzymuje akceptację i Premier nie ważne z jakiej opcji przyznaje pieniądze. Wykorzystywanie tego przez posła w kampanii wyborczej do samorządu to korupcja polityczna. Oni psują państwo. Niszczą instytucje. Nienawidzą instytucji i zasad. To MY dajemy. Pamiętajcie. Dorwali się i chapia w spółkach skarbu państwa pod siebie a w agendach niszcząc zasady obdzielają swoich. Biegają po plebaniach, ołtarze fundują. Księża popierający to dziadostwo stają się tez amoralni.

   52 65 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Dlaczego nie może zostać dalej posłem i "ściągać miliony" dla miasta ?? ( dlaczego do tej pory jakoś tych milionów nie widać - czy dopiero jak zostanie burmistrzem to popłynie rzeka pieniędzy do Myślenic a jak nie to "wała - nic wam nie załatwię bo się obrażam".
   czy jak zostanie burmistrzem małego miasta nie zostanie odsunięty od tych "wpływowych" środowisk??
   Czy "środowiska wpływowe" przekazują środki PUBLICZNE na podstawie załatwiania czy merytorycznych projektów ??

   Czy Polska dalej jest państwem "załatwiania, kolesiostwa" ??

   46 56 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Ja bym najpierw zapytał co to się działo i jak zarządzany był/jest szpital że do dzisiaj boryka się z mega problemami finansowymi (czytałem o dziesiątkach milionów na minusie) i przede wszystkim kto jest za to odpowiedzialny ? bo tutaj niby płaczą i jak dzieci w piaskownicy krzyczą że "to my załatwiliśmy !, to my" a dlaczego nie poruszą prawdziwego problemu ktory sie wlecze za szpitalem od kilu(nastu?) lat ?

  I czy pielęgniarka (czy jakie tam ta pani piastuje stanowisko) i ten lekarz nie powinni zająć się pacjentami a nie uprawianiem polityki ? bo tylko głupi chyba nie zauważy w tym działania politycznego :)

  Co do 3 kandydata, brakuje tutaj jeszcze kogoś od starosty i obstawiam, że ktoś taki się pojawi (zrobi najgorszy wynik) wspomnicie moje słowa :) ubolewam że będzie to jakiś kolejny pionek, który będzie sterowany z tylnego siedzenia. Tylko Szlachetka !

  93 39 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Komu brakuje 3 kandydata tak jak mnie?

  Jedno wiem na pewno. Na pana o profesjonalnym i poważnym jak na posła przystało nicku "jarecki" NIE ZAGŁOSUJĘ.

  Może i by ściągnął kasę do Myślenic, ale na pewno jakimś kosztem. A patrząc na rządy pisu boję się ceny za te pieniądze.

  59 66 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Nie żebym był złośliwy pod czyimkolwiek adresem, ale chłodno analizując rzeczywistość w jakiej żyjemy: nie może być mowy o "ściąganiu", raczej 'wyciąganiu' pieniędzy do Warszawy w razie obsadzenia również gmin przez polityków rządzącej na szczeblu centralnym partii.

   Nasze portfele. Cena obietnic wyborczych PiS jest ogromna, płacimy my wszyscy w podatkach, rosnących cenach; a będzie jeszcze większa - bo ciągle wymyśla się nowe programy + dla podtrzymania poparcia Polaków. Rząd nie ma własnych pieniędzy, budżet państwa to nasze pieniądze, którymi rząd obraca.

   38 45 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  PiS-owcy wzięli się do dawania minusów na forum. Ciekawe czy minusuje jeden z wielu kont czy jak?
  Tylko to potrafią najlepiej u nas w regionie.

  53 76 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Ale że lekarze dali się wciągnąć w kampanie wyborczą?

  62 21 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Ja wiem czy wciągnąć. Może po prostu ich też to coś kosztowało, a ktoś nagle zabiera im sprzed nosa zasługi. Też bym się wkurzyła, nie zważając na to czy trwa kampania czy nie.

   37 45 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Żenujące wystąpienie.

  66 24 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Pisowcy wszystko w polsce zrobili autostrady wybudowali .przedszkola itp,nawet helikoptery kupili .Jedynie dotują czarnych nierobów i madki .

  39 46 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Jeżeli wniosek jest wypełniony prawidłowo, spełnia wszelkie warunki formalne i przejdzie całą urzędniczą procedurę, to dotacja zostaje przyznana (bez udziału pana Szlachetki). Wie ten, kto kiedykolwiek składał wniosek. Takich dotacji jest tysiące w całej Polsce, jednak w Myślenicach urzędnicy partii Pycha i Spryt, postanowili wykorzystać ją w wyborczym show, przypisując kandydatowi nie jego zasługi. Dla mnie to wystąpienie miało jedno przesłanie: wyborco głosuj na nas, bo my mamy wysoko postawionych kolesi i możemy załatwić kasę. Niestety wielu da się na to nabrać, zapominając, że w życiu nie ma nic za darmo. Zanim ktoś się więc zachłyśnie wizją wspaniałej gminy pod rządami pana Szlachetki, który w Warszawie wszystko załatwi niech pamięta, że tego typu korupcja i kolesiostwo łączy się z podległością i uległością. Załatwianie czegoś poprzez koneksje wymaga potem wdzięczności, no i łatwo takiemu wdzięcznemu urzędnikowi pogrozić palcem, dlatego PIS zrobi wszystko, aby przejąć niezależne do tej pory samorządy. Żaden pies nie będzie przecież kąsał pana, który go karmi.

  47 54 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Widzę, że w Myślenicach dalej nic się nie zmieniło. Jak platforma kwiczała po utracie koryt tak kwiczy do dzisiaj. Poezja :) czytam pisowcy, pisowcy i pisowcy. Zapamiętajcie jedno- ciągle lepiej to brzmi niż platfusy i ich złodziejskie rządy.
  Również uważam, że Jarek Szlachetka wygra te wybory. Chociaż wyniki będą bardzo zbliżone. Jednak Pis w powiecie myślenickim ma potężną siłę i to przechyli szalę zwycięstwa. Wy natomiast kwiczcie dalej, tyle wam pozostało.

  71 48 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Bolek masz rację.... dobrze, że zauważyłeś, że po stronie opozycji jedynie pisowcy i pisowcy, a po stronie PIS bardzo bogate słownictwo języka polskiego (platfusy, złodzieje, zdradzieckie mordy, komuchy itp.). Jak powiedział jeden z polityków, w dzisiejszej Polsce cham w zabłoconych butach może nareszcie być dumnym z tego, że jest chamem. No i a propos koryta - widocznie w Warszawie jest więcej chętnych tych większych i silniejszych, więc trudno się dopchać. Lepiej przylepić się do mniejszego i przynajmniej się najeść.

   30 37 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018
  turysta 56 napisał/a:

  Pytanie do Pana Starosty Tomala Józefa na ile jest zadłużony szpital ?

  A może inne pytanie.. Kiedy PiS dotrzyma obietnic w sprawie naprawy służby zdrowia? Bo to, że nasz szpital jest od wielu lat systematycznie remontowany, uważam za super sprawę. A każda inwestycja generuje długi. Chcesz wiedzieć idź i zapytaj dyrektora. Myślę że to żadna tajemnica. Wystarczy odrobina ruchu w kierunku szpitala i zaspokoisz swoją ciekawość.

  34 46 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  @Bolek, bzdury piszesz. Narracja znana. Partyjni łapska z dala od samorządu, politykę to róbcie sobie w Warszawie :-P.

  Czemuż to poseł nie chce być dalej posłem? Po co go wybraliśmy? Co z danym słowem wyborcom? Skąd to skakanie po stanowiskach?

  34 39 Odpowiedz
  • Beata 6 wrz 2018

   Bolek napisał całą prawdę a ta jak widzę najbardziej boli.
   Szacunek dla J. Szlachetki, że zamiast kariery w górę wybrał pracę bezpośrednio dla gminy . Widocznie zauważył, że może wreszcie coś zrobić nie w sposób pośredni z fotela w Warszawie a tutaj na miejscu. Wie, że ma poparcie na górze i tu na dole jest je w stanie lepiej wykorzystać.

   Czas by wreszcie tą całą zakamuflowaną pod jakimiś pseudo bezpartyjnymi komitetami sitwę Platformy Obywatelskiej i PSL wreszcie pogonić.

   56 45 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Bo to jest sprytny polityk, który wie jak się zabezpieczyć: jego program dla gminy to w większości obietnice Morawieckiego, a nie jego własne przemyślenia - to oznacza, że jeśli rząd po wyborach 2019 zostanie u władzy, to bez względu na to, kto wygra w samorządach, gmina będzie mogła realizować program rządu. Morawiecki zapewne nie pozwoli sobie na łamanie obietnic - będzie z nich rozliczany (szczególnie przez opozycję). Pan Szlachetka obiecując coś, co już zostało obiecane, oszukuje swoich wyborców. Ludzie wierzą, że jest to jego własny program dla gminy, gdy tymczasem jest to kalka z wystąpienia Morawieckiego. W tej sytuacji układ jest prosty - obiecać tak, żeby się potem nie narobić. Realizacja nie swoich a rządowych obietnic (które sprzedał jako swoje) plus stanowisko, to także sprytna trampolina w karierze politycznej (patrz Obajtek). Jeśli więc ktoś wierzy w lokalny patriotyzm pana Szlachetki niech zdejmie różowe okulary. Natomiast jeśli PIS przegra w 2019, to chwiejna i niepewna będzie kariera posła. Przy przegranej rządu, ale wygranej na burmistrza pan Szlachetka będzie mógł jeszcze jakiś czas płynąć na powierzchni. Rezygnacja z funkcji posła jest dobrze przemyślana - czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby odbić się wysoko. Dla mnie opowiastki o altruizmie i lokalnym patriotyzmie pan Szlachetka może sobie schować między bajki. Zwykły karierowicz i tyle.

   34 42 Odpowiedz
   • Beata 6 wrz 2018

    Masz prawo tak myśleć. Możesz pisać, że obietnice są powtarzane ale jest jedna kwestia. Obietnice są tylko obietnicami. Zwykłą kiełbasą wyborczą. Sama nazwa "kiełbasa wyborcza" wywodzi się z przeszłości pookrągłostołowej. Każdy wie, kto przez te lata sprawował rządy. Wie, że ich obietnice w 85% były "kiełbasą wyborczą" by tylko dorwać się do koryta władzy.
    Jeżeli obecnie widzimy, że sprawą sądów i KRS, którą żaden poprzedni rząd nie chciał się zająć, a każdy mówił że jest źle, pis wziął na swoje barki i idzie ostro, to każdy racjonalista widzi, że obietnice pisu nie są tym samym co obietnice KLD,UD,UW,SLD, PO, PSL. W pisie po prostu robi się to co się obiecuje.

    36 27 Odpowiedz
    • 6 wrz 2018

     I dlatego załatwiono Rząd Olszewskiego który wyrwał się przed szereg i podejmował niewygodne dla "Nowej Władzy" uchwały. A później rządy takich nazwisk jak Oleksy, Cimoszewicz, Miller. A teraz krzyk bo w końcu zaczyna się zmieniać postkomunistyczne prawo które "opozycja" nazywa dumnie "Konstytucją" wraz z ostatnim bastionem "nietykalnych" czyli filarem sądowniczym.
     "Problem jest jak rak - ignorowany w fazie w której można go łatwo usunąć, w fazie końcowej należy wyciąć. Inaczej Cię wykończy."

     zdjecie

     45 22 Odpowiedz
    • 6 wrz 2018

     Droga bagietko to chyba widzimy dwie różne Polski. Najlepszym przykładem jest podany przez ciebie KRS -niektórzy kandydaci to osoby z dyscyplinarkami i wyrokami. Dziwnym trafem teraz nie stanowi to problemu. PiS miał walczyć z aferami a zastapił je swoimi (GetBack, PCK), miał walczyć z kolesiostwem i układami - jak więc nazwać Polską Fundację Narodową założoną przez pracowników Szydło, która bez żadnego portfolio otrzymała miliony, jak nazwać transfery na konto Rydzyka? Jesteś wstanie wskazać na jaką konkretną pomoc idą te pieniądze? Czy To nie jest przypadkowo układ? A jak nazwać zniesienie konkursu na stanowiska urzędnicze i wymogu wyższego wykształcenia członków rad nadzorczych w spółkach skarbu państwa? Jak nazwać umowę Orlenu i Solidarności w sprawie tankowania? Czy to nie jest korumpowanie ludzi? Ale żeby nie iść w wielki świat to weźmy przykład dotacji dla naszego szpitala - sama twierdzisz że nie wystarczy dobrze napisany wniosek bo nie przejdzie bez poparcia właściwej osoby? Jesli w Polsce wniosek trzeba „załatwić” to jaka ta pisowska Polska jest naprawdę? PiS mówi ze chce współpracowac, ale się nie da? Pokazala to ustawa o IPN. Pamiętasz jaką retorykę przyjął pis, kiedy opozycja wskazywała na błędy a internet aż huczał? Dopiero żydowscy prawnicy i Amerykanie przytarli im nosa. I tak właśnie wyglada dobra zmiana w Polsce. Niektórzy uwierzyli tak mocno w słowa PiS, że nie widzą dysonansu między tym co sie im wmawia a tym jak rząd postępuje, a nawet tak jak ty twierdzą ze PiS robi co mówi.

     30 44 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Czy Halek to PO, Nowoczesna,KOD, PSL, Kukiz'15 etc. ?? To, że Szlachetka to PiS to wiemy.

  20 31 Odpowiedz
  • Beata 6 wrz 2018

   Z kim trzymają? Wystarczy popatrzeć na byłych prominentów poustawianych i popieranych przez ten komitet "bezpartyjny". 5 ukryta kolumna PO i PSL pewnie też SLD. Myślałam, że nikt tutaj nie ma złudzeń co do tego. Bisztyga, Łapa nic wam nie mówią?

   48 31 Odpowiedz
   • 6 wrz 2018

    Czyli mam rozumieć, że kto nie jest z PiS to jest z 5 kolumny ??
    Jeśli nie to prośba o podanie ugrupowania politycznego, które jest jeszcze OK .

    20 25 Odpowiedz
    • Beata 6 wrz 2018

     Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Brzmi ono. Które ugrupowanie obecnie jest w stanie rozmawiać i prowadzić współpracę z Prawem i Sprawiedliwością?
     1. PO
     2. PSL
     3. N
     4. SLD
     5. Wolność
     6. Kukiz15
     7. Partia "Miłość" - Biedronia
     8. Razem

     Ci którzy nie są w stanie, automatycznie wykluczają się z zasad demokracji w których to Prawo i Sprawiedliwość ma demokratyczny mandat, a skoro się wypisują to niech nie krzyczą "Wolność Równość, Demokracja". Chyba, że skandują za Pisem.

     39 27 Odpowiedz
     • 6 wrz 2018

      Właśnie nie do końca dalej rozumiem twoje rozumowanie. Aktualnie żadna z wymienionych partii nie dogaduje się z PiS w parlamencie, a jak ktoś jest bezpartyjny to też jest stawiany w roli wroga.

      Wiem, że PiS jest wybrany demokratycznie i ma większość parlamentarną i ma chyba najlepszą sytuację do rządzenia po 89-tym. ale dalej idą razem z hasłem "kto nie jest z nami jest przeciwko nam".

      Jest też inna maksyma "dziel i rządz" - dość dobrze pasuje do obecnych czasów.

      Zamiast Szlachetka dogadać się z Halkiem (on chyba nawet był jednym z pierwszych PiSowców w Myślenicah) i działać na rzecz rozwoju Myślenic to lepiej pokłucić się powyzywać, poprzypinać różne zasługi, omamić naród i zająć stołki na 4 lata.

      Dalej nie rozumiem jednego dlaczego Poseł rezygnuje z jakże zaszczytnego tytułu na rzecz bycia burmistrzem.

      22 32 Odpowiedz
 • Beata 6 wrz 2018

  Nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody, która już raz zdradziła.
  Mam nadzieję, że J. Szlachetka nie popełni tego błędu.
  Nieprawdą jest to, że konstruktywne pomysły są przez pis z miejsca odrzucane.
  Problem w tym, że w Sejmie poza Kukiz15, nikt nic konstruktywnego nie proponuje.
  No może czasem PSL się coś zdarzy ale przeważnie potem są obrzucani błotem przez PO i N.

  Teraz się jeszcze nowa sytuacja szykuje i dotyczyła będzie ona także samorządów

  "Jeśli „Gazeta Wyborcza” straszy coraz bardziej platformerów Macierewiczem, to musi to być bardzo dobry kandydat – młot na rządzących.
  Będzie się działo. Kwik politycznych świń, ale też samorządowych, a wiadomo, że ilość „przekrętów” w samorządach bije rekordy, zawodzenie urzędników... Problem złodziei dopiero się zacznie.

  Kadencja obecnego prezesa Krzysztofa Kwiatkowskiego, byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL kończy się w sierpniu 2019 r."

  http://niepoprawni.pl/blog/romuald-kalwa/antoni-macierewicz-szefem-najwyzszej-izby-kontroli

  35 24 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  kibic111 dobrze napisane, niestety PiS czuje się lepszy i z nie potrafi z nikim rozmawiać i współpracować,
  Szlachetka na siłe chce sobie przypisywać zasługi których nie ma, starosta przygotowuje z kadrą szpitala calą dokumentacje, wniosek, załączniki, a "Jarecki" wyskakuje i mówi że szpital dostał dotacje dzięki niemu. Przykre ale prawdziwe.
  Zamiast zająć się prawdziwą pracą posła i godnie służyć Myślenicom chce zostawić nasz powiat bez reprezentanta w sejmie. Jaki by nie był ten reprezentant (bo Szlachetka jest kiepski) to zawsze rękę podniesie i na maszynce zagłosuje za naszym regionem a nie przeciwko.
  Po raz kolejny pokazuje jak nieodpowiedzialnym jest człowiekiem.

  27 38 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  "

  Bagietka napisał/a:

  Nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody, która już raz zdradziła.
  Mam nadzieję, że J. Szlachetka nie popełni tego błędu.

  ale w aktualnych szeregach PiS jest dużo przypadków osób które staneły swego czasu po "drugiej stronie barykady (Gowin, Misiołek, Piechota, SIerakowska, Jankowkska, Możdzanowska, etc.)

  Pamiętaj polityka nie ma nic wspólnego z moralnością

  16 25 Odpowiedz
 • Beata 6 wrz 2018
  kibic111 napisał/a:

  "ale w aktualnych szeregach PiS jest dużo przypadków osób które staneły swego czasu po "drugiej stronie barykady (Gowin, Misiołek, Piechota, SIerakowska, Jankowkska, Możdzanowska, etc.)

  Pamiętaj polityka nie ma nic wspólnego z moralnością

  Aczkolwiek nie było to stanięcie poprzez radykalną różnicę poglądów. Co do idei i celów.
  Tak samo można by napisać o Ziobro. Czym innym są cele a czym innym personalne kłótnie o sposoby do nich dążenia.
  Wiele można z przeszłości zarzucać niektórym z pisu takim jak chociażby Piotrowicz ale ktoś kto zmądrzał jest bardziej wartościowy niż ten który nie posmakował głupoty.

  30 23 Odpowiedz
 • Beata 6 wrz 2018

  A skoro było poparcie J. Szlachetki i uwielbianego przez Naczelnika Państwa, Prezesa Obajtka, to taki wniosek musiał być zatwierdzony przez Prezesa Rady Ministrów.
  Jak czytam niektórych tutaj, którzy piszą, że to wniosek był pewnikiem by pieniądze były przekierowane, to ze śmiechu płaczę.
  Oderwaliście się od rzeczywistości razem z tymi Panami z filmu, Starosą i dyrektorem Styczniem.

  Pisze mi teraz kumpela na FB:

  "Bećka, daj spokój z tym pisaniem na forum bo kijem rzeki płynącej gnojowicy nie zawrócisz"

  Ja mam inne zdanie. Myślę, że większość Myśleniczan to mądrzy ludzie i nie dadzą się ogłupiać Halkom, Tomalom i Ostrowskim, którym spod apolitycznych płaszczyków wystają Platformerskie i PSLowskie cholewy.

  45 32 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Bagietko, dołączam do apelu koleżanki. Ja już to nie raz przerabiałem, szkoda czasu i nerwów. Z tymi trollami z PO (prywatnie i reszta) nie ma co dyskutować bo oni tylko utracone koryto mają przed oczami. Zresztą popatrz na opłacanych kodowców (z gazetami na głowach) co oni sobą reprezentują. To wiele wyjaśnia... :)

   Peace !

   40 21 Odpowiedz
   • Beata 6 wrz 2018

    Wybacz ale zdania nie zmienię. Każdy głos, każdy wpis jest wartościowy. Ja nie kieruję tego co piszę do tych fanatyków, którzy mi odpisują, którym odpowiadam, pomimo, że tak to wygląda na pierwszy rzut oka.

    27 20 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Zastanawiam się co Ty tak się denerwujesz masz coś obiecane po wygranych wyborach?

   21 30 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Tonący, brzytwy się chwyta. A Wy myślicie że Pan Dyrektor długo utrzyma stanowisko jak na stołku Starosty będzie nieoczekiwana zmiana miejsc? Akcji "Rodzina i Bezpieczeństwo" ciąg dalszy...

  42 17 Odpowiedz
  • Beata 6 wrz 2018

   I to się nazywa prawdziwy strach o posady, które miały być przecież dożywotnimi synekurami. Miały zabezpieczać byt ich i ich rodzin na wieki. Teraz jest strach i niepewność, bo to się kończy. Tego walca nikt już nie zatrzyma.

   Mieszkańcy, nawet ci sceptyczni (fanatycy raczej nie), po pierwszym już roku będą widzieć, że jest lepiej. Ważne jest to by dać szansę tym, którym się chce coś robić a nie głosować nadal na tych samych, którym już zapał opadł do ziemi i uważają że "dobrze jest, jak jest"

   35 25 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Dokładnie bagietka miejmy nadzieje ze Myslenice jednak nie sa glupie i nie dadza sie omamic Szlachetce i jego wladczym zapędom. A to prawda z zwolennikami Pis nie da sie rozmawiac bo zawsze wiedza lepiej, nie przyjmują konstruktywnej krytkyki i zawsze Cie przekrzycza.
  A druga sprawa to dostal niby pieniadze bo go lubia mam rozumieć? czyli sama piszesz ze w pisie panuje kolesiostwo. To powiedzenia. Tak bedzie wyglądało obsadzanie stanowisk w Myślenicach jak zostanie burmistrzem.
  Ta...Ty wiesz na pewno lepiej jak pieniadze byly przekierowane...

  26 44 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2018

  a czy yo wazne kto bydło bydło bydło !!!!

  1 11 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  dlaczego tyle jadu, nienawiści płynie praktycznie z każdego postu czy to za Szlachetką czy to za Halkiem??

  Czy aby nie dlatego, że obecna polityka (+ osoby agitujace, trolujące w przyszłości chcące się podpiąć pod "jaśnie panującą władzę" etc.) nie ma nic wspólnego z chęcią poprawy a tylko wytrwania / dostania się na stołek ??

  Dla mnie osobiście wszyscy politycy kłamią i robią pod siebie ( czy to PO,PiS,SLD)

  "po owocach ich poznacie" (PO jak wygrywało wybory to obiecywało na sztandarach 3x15 - jak ktoś jeszcze pamięta - jak się skończyło każdy wie Vat w góte, Cit w górę ,Pit w górę, PiS kończy z kolesiostwem i obniży podatki - na stanowiskach po czystkach obsadzono znajomych królika bez kompetencji a ceny rosną - kupując wyborców socjalem pełną gębą - typu 500+)

  Nawet hasłami, które kiedyś dumnie powiewały Bóg, Honor i Ojczyzna - teraz każdy polityk sobie buty wyciera.

  Niech mi ktoś wskaże jednego uczciwego polityka, który jest uczciwy.

  Nie wierzę politykom od radnego po prezydenta.

  18 13 Odpowiedz
 • Beata 6 wrz 2018

  To jest Twoja wiara i masz do niej prawo tak samo jak inni do swojej.
  Wiara w rządy PO,SLD,PSL już się dawno zdewaluowała. Dlatego czas dać szansę innym, tym spoza układu wzajemnej adoracji i wzajemnego tuszowania patologii. Wszyscy poprzednicy wzajemnie się bronili tracąc władzę. Nikt nikomu krzywdy nie zrobił a na szczycie zawsze stał politycznie poprawny sędzia, który wszystko zgodnie z prawem zamiótł pod dywan umorzenia lub w najgorszych przypadkach gdy sprawy były zbyt oczywiste, prokuratura doprowadzeniem do przedawnienia. Rączka rączkę myła.
  Takie mieliśmy dotychczas czasy a świetnym tego obrazkiem jest to co się dzieje w magistracie warszawskim. Nietykalni mogą wszystko.

  35 23 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  nie chcę i nie będę bronił poprzednich rządów bo były złe(może coś dobrego by się znalazło ale ogólnie nieporadne), ale gloryfikowanie że PiS to naród wybrany i czysty od skazy, że będzie inaczej i kraj miodem i mlekiem zacznie płynąć to przesada. Może założenia (te oficjalne) miał zacne a robią to samo co poprzednicy tylko ciężko to zobaczyć osobom zangażowanym.

  24 13 Odpowiedz
  • Beata 6 wrz 2018

   Schetyna na konferencji sam się zawiesił gdy dziennikarz zadał mu proste pytanie "Jakie sukcesy Platformy mógłby Pan wymienić"
   To jest wystarczająco dobitny dowód na to co sobą reprezentowali.

   Jeżeli nie PO-PSL to komu niby chcesz dać szansę na rządzenie w gminie czy centralnie poza pisem? Nie ma takich.
   Sztucznie napompowana Nowoczesna wiadomo jak skończyła. Teraz TVN i trochę z dystansem Gazeta Wyborcza sztucznie pompuje Partię "Miłość", zadeklarowanego geja Biedronia. Im chcesz dać szansę?
   Może Wolność Korwina, który zawsze jak tylko dochodzi do pewnego poparcia zawsze musi strzelić swoją głupotą i zapikować poniżej progu wyborczego?
   Razem to dno.
   Kukiz15 praktycznie bez szans poprzez swoje lawirowanie w fundamentalnych sprawach oraz brak uporu w dążeniu do zamierzonego celu.

   Obecnie jako alternatywa istnieje tylko koalicja Prawicy i im należy dać wreszcie szansę na kontynuację tego co rozpoczęli i zainicjować przejście reformowania w dół, do samorządów.
   Zawsze należy dawać szansę tym, którzy do tej pory nie zawodzili bo nie byli w układzie postkomuchów. Nie sprawdzą się, to kolejne demokratyczne wybory same ich zmiotą głosami społeczeństwa lub wywiozą na taczce.
   Zawsze jest pewne ryzyko, ale w przypadku pozostawienia poprzedniej sitwy nie ma ryzyka, że będzie źle. Jest pewność. A kim niby są obecni u nas włodarze jak nie zawoalowaną dla niepoznaki opcją PO-PSL?

   35 24 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Żyje już kilkadziesiąt lat w Myśenicach i pamiętam różne opcje polityczne (przez Naczelników, Kotów, Kurowskich,Nowackich,Ostrowskich) czyli od prawa do lewa, od komunistów do solidarnościowców. I jednak stwierdzam, że aktualnie nie jest tak źle. Oczywiście zawsze może być lepiej ale również gorzej :) . Patrząc tylko na obietnice i w jaką stronę zmierza polityka PiS (bo zobił się partią socjalistyczną) , to chyba jednak wole aktualny stan :)

  27 37 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Jakby poprzednicy mieli dostęp do Unijnej Dojnej Krowy to też byś chwalił? Te zadłużenia będą spłacać jeszcze dzieci Twoich wnuków.

   25 17 Odpowiedz
   • 6 wrz 2018

    Ile wzrósł dług publiczny w ostatnich latach ? Ponoć miało być to pokryte w ciągu roku z uszczelnienia VAT? Ile podrożało paliwo ? A przecież to ponoć tylko obniżyć akcyzę ale do tego ponoć trzeba mieć odwagę? Mam wymieniać dalej hipokryzję i rzucanie pustych sloganów, które głupi naród kupi ?
    Zostawcie UCZCIWIE zarobione pieniądze ludziom a oni juz sobie wydadzą na co chcą a nie po kryjomu zabrać(podatki i obciążenia pośrednie i rozbudowane urzędy i stanowiska np do obsługi 500+, bo to tylko daje możliwość do kolesiowstwa) a nie rozdajecie kiełbasy, której wasze ręce nawet z podłogi nie podniosły

    21 24 Odpowiedz
    • 6 wrz 2018

     Trzeba być idiotą aby powoływać się na powyższe fakty nie biorąc pod uwagę pozycji geo-politycznej Polski. Przecież chciałeś wejścia do Unii prawda? Więc relatywnie podnoszone są koszta utrzymania zgodnie z formułą dotacje=stopa życiowa. Jedyna nadzieja w kooperacji z USA ale do tego jeszcze daleka droga. Bez silnego mocodawcy Polska zawsze będzie pariasem Europy...

     17 13 Odpowiedz
   • 6 wrz 2018

    Czyli Twoim rokiem rozumowania myślenice miały nie korzystać z dotacji unijnych?

    13 19 Odpowiedz
    • 6 wrz 2018

     Przestań insynuować i zacznij myśleć. To naprawdę nie boli.

     28 16 Odpowiedz
     • 6 wrz 2018

      Ciebie jak widać boli i to bardzo
      Wszystko cie boli żal mi Ciebie naprawdę
      Szkoda, że nie potrafisz odpowiedzieć konkretnie na proste pytanie

      16 25 Odpowiedz
      • 6 wrz 2018

       Ja już na nie odpowiedziałem w moim poście z 18:46, przykro mi że tego nie rozumiesz.

       11 10 Odpowiedz
       • 6 wrz 2018

        No niestety nie śledzę wszystkich Twoich postów.
        Post z 18:46 ten bełkot nie odpowiada na moje pytanie

        9 18 Odpowiedz
        • 6 wrz 2018

         Jak chcesz w takim przypadku prowadzić polemikę?

         14 9 Odpowiedz
         • 6 wrz 2018

          Nie umiesz konkretnie odpowiedzieć na proste pytanie . Już kiedyś Ci pisałam i napisze jeszcze raz ;jak zrobisz coś dobrego dla społeczeństwa to będę Ci wdzięczna
          Miłej nocy

          13 16 Odpowiedz
 • Beata 6 wrz 2018

  Przecież cała stara Unia Europejska jest socjalistyczna. To my jako Polska mieliśmy nie być. U nas miało się harować za za 1/5 pensji zachodniej, nie mieć żadnego socjalu co miało na celu ucieczkę młodych wykształconych z kraju a emerytury miały być tak głodowe, że eutanazję sami byśmy przyjęli z otwartymi ramionami jako objaw litości społecznej dla tych, których wiek produkcyjny się zakończył.
  Otwórz oczy.

  31 22 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   A przepraszam, czy niby jest inaczej? Bo ja nie zauważam zmian na lesze. Pensja niby się podniosła ale dzięki WSPAIAŁYM programom + z tej pensji odbiera się mi jeszcze więcej a w sklepach i za paliwo płacę jeszcze więcej, więc jest równie tragicznie jak było.

   23 28 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  a kto mówi żę Unia jest super ?? ja mówie że socjalizm jest do bani a Pis z parti prawicowej stał się socjalistyczną

  24 18 Odpowiedz
  • Beata 6 wrz 2018

   Jak jesteś w centrum szamba to albo nauczysz się pływać albo się topisz. Poprzednicy nas topili a My mieszkańcy będziemy mieli piękne muzeum za cenę 15 domów i to wszystko w stanie surowym. Potem wyposażenie i coroczny procent zjadanych dochodów gminy.
   Ale oczywiście ktoś chciał kogoś ustawić w tym nowym przybytku. Kto? Kogo?
   Można próbować się domyślać bo posadki mogą być ciekawe.

   36 23 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  @Mysleniczanin, rozczarowujesz, wszak to propaganda w czystej postaci ;-p

  Bagietka napisał/a:

  Czy coś się tutaj wyklucza? Może miał nadzieję, że wyżej więcej zdziała. Sprawdził, zdobył kontakty i znajomości po czym wrócił z tym wszystkim by być skuteczniejszy. Doświadczenie zawsze pomaga. Nie sądzisz?

  No więc idąc dalej tym torem, uciekając od ideologii i polityki, czy ugrał coś @jarecki w Pcimiu?
  Czego dokonał Szlachetka w Gminie Pcim? Tylko nie pisz w stylu że był w pracy co rano.

  Chyba lepiej byłoby się skupić na podaniu dokonań posła w Pcimiu, potem w sejmie, zamiast podawać jako zasługę to że dopilnował aby papierki w sprawie szpitala trafiły tam gdzie trzeba. Chyba że takie sprawy załatwia się przez "swoich" i zwykła droga urzędowa nie wystarczy - jeśli tak to ja pytam gdzie my żyjemy.

  20 30 Odpowiedz
  • Beata 6 wrz 2018

   Odwrócę pytanie.
   Co ugra Halek w Myślenicach? Czy zdaje sobie sprawę, że przegra? Może chce podążyć ścieżką Kielana? Jak myślisz, będzie chciał powrócić później jak marnotrawny syn do korzeni politycznych?
   Myślisz, że ma szansę na win odpuszczenie i lepszy żywot?
   Czy wszyscy dookoła niego zdają sobie sprawę, że przyszłość ich wisi na włosku?

   35 26 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Myślisz? To twierdzisz że jakby za Kozłowieckiego czy Nowackiego dostępne były by takie dotacje to żaden z nich by nie skorzystał? Bo o Kocie nawet nie wspominam a Kurowski to wiadomo co.
   Halek to przykrywka działalności Ostrowskiego i "kliki".
   "Bezpieczeństwo i Rodzina"- pamietasz? Ciekawe czy z naboru kwalifikacyjnego czy po znajomościach?
   Napisz proszę...

   26 15 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  To pytanie do Halka lub jego zuchów. Być może zaspokoi Twoją ciekawość, albo i nie. Ja pytam o posła, tak jak i przyjdzie czas pytań o Halka. Odpowiesz czy bedziesz omijać temat?

  20 38 Odpowiedz
 • Beata 6 wrz 2018

  Odpowiem analogicznie jak Ty.
  To pytanie do J. Szlachetki i jego zuchów.
  Przypuszczam, że więcej się dowiesz na ten temat od mieszkańców Pcimia.

  31 21 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Ty jak rozumiem jesteś z PiS, stąd pytam.

   Mysleniczanin007 napisał/a:

   Myślisz? To twierdzisz że jakby za Kozłowieckiego czy Nowackiego dostępne były by takie dotacje to żaden z nich by nie skorzystał? Bo o Kocie nawet nie wspominam a Kurowski to wiadomo co.
   Halek to przykrywka działalności Ostrowskiego i "kliki".
   "Bezpieczeństwo i Rodzina"- pamietasz? Ciekawe czy z naboru kwalifikacyjnego czy po znajomościach?
   Napisz proszę...

   Nie do tego się odnosiłem, lecz do tego posta z prostytucją i insyuacjami pod tym.

   A czy jesteś pewny, że poseł nie będzie realizował programu 'rodzinka na swoim'? Jeden po rodzinie już w 'Pciomiu' siedzi w miejsce wójta "wszystko mogę". Skomentujesz to? Tak jest okay?:-)

   18 29 Odpowiedz
   • Beata 6 wrz 2018

    Kto Ci takich głupot naopowiadał?

    29 19 Odpowiedz
   • 6 wrz 2018

    Ja nigdy nie byłem członkiem żadnej partii i myślę że do konca moich dni nikt mnie do tego nie zmusi. Trzeźwo analizuję sytuację i widzę gdzie jest problem.
    Widzę że Tobie nie przeszkadza to co "jest" a jesteś wielce zafrasowany tym co "będzie". Może pierwszy mi to "wytłumaczysz"?
    Sięgnij do moich postów z przed dwóch lat i poczytaj co sądzę o Obajtku, zanim wyciągniesz pochopne wnioski.

    21 6 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Bolek, Bagietka, Szlachetka i PIS to jedno zło

  26 34 Odpowiedz
 • Szczadoniecki 6 wrz 2018

  A kim jest jakiś Halek? Czy oprócz bycia "figurantem" Ostrowskiego czymkolwiek zaistniał?

  55 20 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Ja na miejscu Posła Szlachetki( jeżeli to On załatwił) natychmiast bym zawnioskował zwrot tych środków pienieznych z powrotem do Rządu a dyrekcja niech wtedy robi cyrki i spotkania na terenie szpitala.

  37 19 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Madralo, czy to są pieniądze posła, żeby sobie nimi dysponował jak mu się podoba? Coś ci się pomieszało, albo propaganda za daleko poszła. To nie jest transfer zawodników piłki nożnej. Tu chodzi o nasz szpital, który leczy chorych ludzi. A kasa nie jest własnością partii rządzącej. Pieniądze zostały pozyskane w konkretnym celu i są bardzo dobrze wykorzystywane. Natomiast cyrki były za ogrodzeniem szpitala.

   24 35 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  PO PIS trwa dalej...czego jeszcze nie dostrzegacie??....zeby byly jakiekolwiek znaczace zniany trzeba odsunac od wladzy ludzi z ukladu okraglostolowego....przeciez to juz chyba ogarniamy....to na co Wy czekacie..i czy Wy nie macie swoich rozumow...ze nadal PiS i PO....macie rozumy swoje czy tylko opinie z telewizora???....a potem znowu wybiara jednego z nich i beda smiac sie z szarego obywaleta dalej....ile mozna sluchac kto gorszy a kto lep[szy...obie partie z ukladu..to ma istotne znaczenie....ciekawe tez czy zwolennicy PiS choc jeden z nich..zauwalyl ze PiS krzyczy pomozemy malym...a jednoczesnie podpisuje ACTE i inne ustawy dla wylacznie duzych...po czynach ich poznacie...nie tak sami krzyczeli o PO??:) CZAS NA ZMIANY

  16 4 Odpowiedz
  • Beata 9 wrz 2018

   Pokażesz mi obecnie coś innego poza nimi z jakąkolwiek szansą do wygrania? Tak właśnie jest i to się powoli zabetonuje. System dwupartyjny lub jak w naszym przypadku dwukolalicyjny. Zjednoczona Prawica i pseudo-zjednoczone odpadki centrum i światopoglądowej lewicy (tej od aborcji na życzenie od 15 roku życia i eutanazji za zgodą komisarza lekarskiego). Chociaż patrząc na niektórych Posłów Platformy, widać, że im też przeszkadzają ludzie starsi i bardzo chętnie uchwaliliby bezcelowość drogiego leczenia osób po 65 roku życia. Świetnym przykładem w PO jest posłanka Mucha, która prawdopodobnie bardzo nie lubi starych ludzi.
   Prawdziwa lewica jak na razie nie wie co ma zrobić bo dobrze wie, że wejście w to szambo Schetyny i Nowackiej byłoby głupotą. Wiedzą, że jest to jedynie chwilowa koalicja i zaraz po wyborach zacznie się wycinanie. Będzie system dwupartyjny. Innej drogi nie ma a partie z poparciem poniżej 10% muszą wreszcie zrozumieć, że nie mają żadnego znaczenia.

   13 10 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Nie znam zapisów unii odnośnie zależności dotacji do stopy życiowej. Jestem przeciwny unii w takiej formule (głupi urzędnicy nazywają ślimaka rybą bo coś trzeba robić). Unie zawiera się w pewnym celu a nie aby przejmować suwerenność państw patrz Zssr.
  Ps. Po cz wnioskujesz że chciałem wejścia do unii

  13 7 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  jak jarecki obieca metro w Myślenicach to ma mój głos !

  12 16 Odpowiedz
 • 7 wrz 2018

  Jest taki deficyt zawodów inżynierskich, że jak ktoś ma taki tytuł to w samorządzie długo nie posiedzi,
  od razu zabierają takiego do kierowania spółkami skarbu państwa.
  W samorządach zostają tylko nauczyciele. Ale tutaj podpowiedź dla kadry technicznej:
  starajcie się uczestniczyć w wyborach, a może was wybiorą na wójta , burmistrza czy starostę, to jak was centrala zauważy, - tylko musicie być oddani właściwej stronie (a jeszcze jak wcześniej byliście wyklęci), to awans do Orlenu, Polskiej Miedzi, banków, PGE itd macie w kieszeni.
  Gorzej mają nauczyciele a zwłaszcza WF-iści, takich z posła wysyłają na zesłanie w teren.

  19 26 Odpowiedz
 • 7 wrz 2018

  Może niektórym populistom otworzą się oczy :D
  Chociaż z drugiej strony tak jest przed każdymi wyborami

  "Kiełbasa wyborcza skierowana jest przede wszystkim do wyborców nieposiadających ostrych poglądów politycznych, niewykształconych lub niemających wiedzy o działaniu mechanizmów gospodarczych. Przykładem kiełbasy wyborczej kierowanej do takich osób jest obietnica zmniejszenia podatków przy równoczesnym zintensyfikowaniu polityki socjalnej państwa." - wikipedia

  21 21 Odpowiedz
 • Andrzej 7 wrz 2018

  Ale bagno. Zamiast wspólnie działać na rzecz powiatu, obrzucają się wzajemnie łajnem. Dno i kilometr mułu!

  13 13 Odpowiedz
  • Beata 9 wrz 2018

   Słychać to było ostatnio po wywiadzie Senatora Platformy Obywatelskiej dla Sputnika w którym wielbił on Putina.

   8 8 Odpowiedz
 • 9 wrz 2018
  Bagietka napisał/a:

  Słycha ć to było ostatnio po wywiadzie Senatora Platformy Obywatelskiej dla Sputnika w którym wielbił on Putina.

  Hmm, który? Możesz naświetlić? Współpraca gospodarcza z Rosją, chyba nikt nie miałby nic przeciwko. Ale żeby oddawać im Czeczeńskich uchodźców, którzy potem lądują w więzieniu? To jak to jest, że krzyczycie że Rosja to śmiertelny wróg a tu takie gesty? O co cho?
  http://m.newsweek.pl/polska/polityka/jak-polska-putinowi-czeczena-oddala,artykuly,432585,1.html?src=HP_Section_1

  8 10 Odpowiedz
 • Beata 9 wrz 2018

  Senator Maciej Grubski z Platformy Obywatelskiej.
  Aktywista KOD i wielbiciel putinowskiego systemu władzy. Nie lubi niestety Ukraińców.
  Taka degrengolada mózgowa może występować jedynie w tych środowiskach.
  Oni to wszystko popierają i mają podobne zdanie ale żeby je publicznie ogłaszać i odkrywać karty?
  To już nie uchodzi na sucho.

  http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,23883660,senator-maciej-grubski-chwali-putina-i-wylatuje-z-po-co-powiedzial.html

  10 8 Odpowiedz
 • Beata 9 wrz 2018

  "Parę dni temu, gdy Sputnik opublikował wywiad z Senatorem napisałem, że pan Senator nie będzie się długo cieszyć miejscem w Senacie. No i bum ! Senator z PO wyleciał i jest pewne, że w następnych wyborach na liście wyborczej się nie znajdzie. PO od dłuższego czasu nie jest w stanie niczego dokonać, a tu proszę, zebrali się w sobie i Senatora wywalili, bo prawdę powiedział.
  Oczywiście nie jest to prawda odpowiadająca PO, raczej tajna prawda, ale to się nie liczy. Ważne są "zasady" i coś, co PO dumnie nazwało racją stanu. Tyle tylko, że oficjalny pogląd PO na rację stanu raczej niewiele ma wspólnego z rzeczywistością i długofalowymi interesami Polski"
  Taki cytacik. Bardzo prawdziwy.

  9 8 Odpowiedz
  • 9 wrz 2018

   Zaraz, zaraz bo gdzieś prawda być musi. Powiedział i wyrzucili go z PO. A jakoś seniora Morawieckiego za słowa przychylne Rosji z PiS wyrzucać nie chcą, ani też Kamieńskiego czy Macierewicza za domniemane tajne kontakty z Kremlem. No więc dobrze, załużmy że Rosja może próbować pozyskać dla swoich celów każdego polityka, niezależnie czy to PiS, PO czy PSL. I to by było logiczne.

   A druga sprawa to generalny kierunek partii:
   powiedz mi czy co teraz w PiS przeważa - opinia o tym, że Polska nie potrzebuje być w UE, czy jednak to że powinniśmy zacieśniać współpracę w ramach UE? Wyjaśniło się to, bo bardzo się w tym temacie motaliście. O kierunek PO, PSL, Nowoczesnej nie pytam bo jest on dla mnie od początku jasny i klarowny?

   Druga sprawa: czy zaczniecie w końcu rozmawiać z państwami Unii a nie udawać że jest dobrze? Jest jakiś plan poprawy relacji z Zachodem? Czy zalecenia instytucji unijnych odnośnie reform w Polsce będą przez rząd PiS dalej lekceważone, czy też uszanujecie to że Polacy chcą być w Unii i nie będziecie tu partyjnej samowolki tylko dbałość o to czego chcą Polacy. Proszę o odpo.

   9 11 Odpowiedz
   • Beata 9 wrz 2018

    1. Czym innym jest popieranie handlu z Rosją a czym innym popieranie polityki Putina.

    2. Pewnie wspominasz o bzdurach z książki Piątka, które były już wielokrotnie podważone i to przez osoby na których śledztwach opierał się cały szkielet tej manipulacji? Zasięgnij może opinii źródeł, z których korzystał Piątek, bo sam nie prowadził żadnych dochodzeń poza korzystaniem z pracy innych dziennikarzy śledczych. Złapałeś się na prymitywną manipulację na którą łapią się KODziarze jako ten gorszy intelektualnie sort.

    3. Polska wstępowała do innej UE niż ta w którą się przeobraziła po Lizbonie. Obecnie Polska jak i wiele państw, których liczba wciąż rośnie, ma za zadanie zreformować obecną UE, która staje się coraz mniej akceptowalna przez państwa ościenne EU.

    4. Tak. Należy rozmawiać z państwami EU, jednak jest to niezwykle utrudnione, gdyż mamy wielu eurodeputowanych, którzy wolą sra.ć we własne gniazdo zamiast dbać o interesy obywateli którzy na nich głosowali.
    Odnośnie wymiaru sprawiedliwości, najpierw proszę się zapoznać z z aneksem do Traktatu Lizbońskiego o nazwie Protokół Brytyjski, podpisanego przez UK i Polskę. Wszystko Ci się rozjaśni bo widzę, że błądzisz po omacku.

    17 10 Odpowiedz
 • 9 wrz 2018

  Znalezione w sieci:
  " PATRIOTYCZNY LIŚĆ

  Ilekroć otwieram jakiegoś newsa czy to o PiS czy to o tzw. "opozycji" aktualnie chowającej się pod nazwą Koalicja Obywatelska, w skrócie KO (co idealnie ich recenzuje) - to nie wierzę jak głupi to są ludzie, którzy pchają się do polityki.

  Kontestowanie PiS przez KO-wców polega jedynie na darciu japy "Konstytucja" i naciąganiu koszulek na rzeźby w różnych miastach. Nie mają żadnej propozycji dla obywateli a jedynie chcą aby było tak jak było. Ich liderzy też załamują - Trzaskowski klei drzwi taśmą w mieszkaniu Pani z KOD. Chwilowo jednak KO oprócz śmiertelnego wroga z PiS zyskała innego śmiertelnego wroga, którego wyhodowano na własnej tvn-owskiej piersi - tj. Roberta Biedronia, który buduje nową partię. Wystarczy 5 minut posłuchać tego faceta aby dostrzec przerażającą pustkę w jego głowie. Coś jak Adam Andruszkiewicz tyle, że lewicowy światopoglądowo a nie tylko gospodarczo.

  Po drugiej stronie są wyżyny intelektu z PiS. Wyprodukowali wielki baner w Szczecinie - z napisem "First to Figth" - tak z błędem (nie FIGHT). Jakiś urzędnik (zapewne z IPN) zlecił firmie produkcję banera na pół bloku z takim bykiem! Shame on you!

  PiS potwierdził właśnie rozmowy z rządem Filipin dot. ściągania imigrantów. Czyli do Sejmu wjechali na krytyce PO, że chce sprowadzić 7 tys. uchodźców, sami natomiast ściągną 10 tys.+ imigrantów. To łatwiejsze niż obniżyć podatki i ZUS i ściągnąć tym Polaków z UE/UK.

  W nowym projekcie kodeksu pracy pisowcy wysmarowali, że pieniądze za nadgodziny trafią na specjalne konto zarządzane przez pracodawcę - bo dla PiS TO NIE SĄ PIENIĄDZE OBYWATELI.

  Ale to mało - socjaliści z PiS nie mają kasy. Pisałem, że nie kupują fregat od Australii bo pusto na dnie garnca, który Morawiecki znalazł na drugim końcu socjalistycznej tęczy. A teraz wyszło, że PiS buchnie 4,6 mld zł ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP) na cele niezgodne z ich przeznaczeniem, czyli kasa, na którą zrzucali się WSZYSCY pracownicy zostanie przejedzona - trafi do niektórych grup zawodowych jako podwyżki, czyli przejedzona jako kiełbasa wyborcza. Ci durnie w czasie najlepszej koniunktury od lat zadłużyli Polaków za granicą i rozgrabiają ostatnie oszczędności.

  To są NIEBYWALE GŁUPI LUDZIE.

  Bardzo Was proszę - skończcie wreszcie ustępować głupim jak Wam zależy na Polsce. Nie można traktować PiSowców czy POwców na równi z inteligentnym bytem ludzkim. To są dwa plemiona niszczące Polskę.

  Przy urnie należy im się patriotyczny liść od obywateli."

  10 3 Odpowiedz
 • 9 wrz 2018

  prywatnie nie mów za wszystkich Polaków. Bo ja od samego początku nie chciałem i nie chce być w tej lewackiej i szatańskiej unii euro'pejs'kiej. A takich osób jak ja są miliony.
  Gwarantuje ci że prędzej czy później ta czerwona zaraza się rozpadnie!
  Przykładami mogą być Układ Warszawski , ZSRR , Jugosławia , WPN - każdy sztuczny twór nie ma racji bytu! Tylko Europa Ojczyzn a nie związek lewackich państw unii euro'pejs'kiej

  17 11 Odpowiedz
 • 10 wrz 2018

  A ja życzę Panu Staroscie żeby wrócił do szkoły w Jaworniku.

  11 5 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Hahah, dziekuje za rzeczową bardzo odpowiedź. Nie mam więcej pytań ;-pp

  3 3 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  :-D
  Po wyborach też taki aktywny user bedziesz?

  3 4 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  A co na to żona posła ?
  Jest jazda ...

  7 2 Odpowiedz
 • 17 sty 2019

  Czy ktoś zwrócił uwagę że w szpitalu po zamknięciu się od środka w ubikacji i ewentualnym zasłabnięciu pomimo pięknego przycisku alarmowego nie można otworzyć drzwi od zewnątrz by udzielić pomocy. Jakie BHP odbiera takie rozwiązanie.

  Odpowiedz
 • 3 cze 2019

  Polityka, politykom, ale akurat za getback to zapłaci Idea bank. I nie dzięki rządowi, ale sądom. W sądach jest już pełno pozwów za te obligacje. Już nawet prokuratura złożyła pierwszy pozew cywilny - http://pozew-obligacje.pl/afera-getback-nowosci/297-prokurator-wnosi-cywilne-powodztwo-w-sprawie-obligacji-getback-s-a

  Odpowiedz

Zobacz więcej