Okolice

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

Grażyna Ambroży z Komitetu Wyborczego Wyborców Bez Układów jako pierwsza kobieta w historii Myślenic kandyduje na stanowisko burmistrza miasta i gminy

Zdecydowałam się kandydować ponieważ uważam, że Myślenicom potrzebna jest kobieca ręka, która połączy mądre zarządzanie z wrażliwością na ludzką krzywdę. Uważam, że gminie potrzebne są zmiany, a tylko my te zmiany gwarantujemy. Oni wszyscy już byli. My wnosimy świeżość i zaangażowanie – mówiła podczas dzisiejszej prezentacji.

Nie przedstawiła programu, ale zapowiedziała, że skupi się w nim przede wszystkim na sołectwach, zagwarantuje transparentność urzędu i utworzy radę młodzieżową i radę seniorów. 

Grażyna Ambroży urodziła się w Krakowie, długoletnia mieszkanka Myślenic - Górnego Przedmieścia, a obecnie Osieczan. Jest absolwentką AGH w Krakowie - geodetą i od ponad 20 lat pracuje w jednostkach samorządowych, a obecnie w Starostwie Powiatowym w Myślenicach w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru. Ma 45 lat jak mówi jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci. Nigdy nie należała do żadnej partii politycznej.

Na Rynku w Myślenicach razem z Grażyną Ambroży pojawili się kandydaci na Radnych z ramienia KWW Bez Układów.

To trzecia kandydatka ubiegająca się o stanowisko burmistrza miasta i gminy Myślenice. W czerwcu swój udział w wyborach zapowiedział Krzysztof Halek (KWW Macieja Ostrowskiego), a następnie poseł PiS Jarosław Szlachetka.

WRZESIEŃ: Gdyby Wybory Samorządowe odbyły się dzisiaj, kto zostałby burmistrzem Myślenic?

 • GRAŻYNA AMBROŻY
 • JAROSŁAW SZLACHETKA
 • KRZYSZTOF HALEK
 • Zobacz wyniki
 • GRAŻYNA AMBROŻY GRAŻYNA AMBROŻY 33%
 • JAROSŁAW SZLACHETKA JAROSŁAW SZLACHETKA 50%
 • KRZYSZTOF HALEK KRZYSZTOF HALEK 18%
 • Głosów: 1825

Program kandydatki na Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Grażyny Ambroży:

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta i Gminy
- Upublicznienie rejestru zawieranych umów w gminie i jednostkach gminnych, co pozwoli na wprowadzenie przejrzystości w finansach publicznych.
- Organizowanie częstych nieformalnych spotkań z Burmistrzem i Radnymi (Otwarty Urząd).
- Konsultowanie z mieszkańcami ważnych i bezpośrednio ich dotyczących inwestycji.
- Stopniowe oddłużanie Gminy i dążenie do zrównoważonego budżetu.

Mieszkańcy w życiu Gminy
- Powołanie Rady Młodzieżowej i Senioralnej przy Radzie Miasta i Gminy co pozwoli seniorom i młodym ludziom na aktywne uczestnictwo w życiu gminy.
- Zwiększenie środków do dyspozycji Rad Sołeckich i Sołtysów oraz zwiększenie roli Sołtysa
jako osoby integrującej lokalne środowisko.
- Wspieranie lokalnych przedsiębiorców poprzez zintensyfikowanie współpracy oraz pomoc w zdobywaniu środków na nową działalność gospodarczą.
- Doskonalenie idei budżetu obywatelskiego przez stworzenie stałego opartego o proste i przejrzyste kryteria regulaminu, który ma zachęcać do partycypacji w wydatkach Gminy i nie powielać zadań własnych Gminy.
- Wspomaganie Stowarzyszeń aktywnie działających na obszarach wiejskich.

Edukacja i kultura w Gminie
- Zwiększenie ilości świetlic na obszarach wiejskich - „świetlica w każdej wsi”.
- Rozwój potencjału naukowego będzie priorytetem „bo dobra edukacja jest kluczem do lepszej przyszłości” w związku z tym rozwój naukowy i edukacyjny wśród uczniów będzie stawiany na równi ze sportem i kulturą.
- Zwiększenie współpracy Gminy z twórcami, artystami i naukowcami.
- Zwiększenie dostępności pomocy psychologiczno - pedagogicznej w szkołach gminnych.

Zdrowie i ekologia
- Znoszenie barier dla osób z niepełnosprawnością.
- Promocja projektów pro-zdrowotnych skierowanych do wszystkich grup wiekowych.
- Czyste powietrze w Gminie Myślenice – promocja wymiany pieców niskiej jakości, edukacja ekologiczna, zwiększenie zieleni w terenach mocno zabudowanych poprzez wspieranie takich inicjatyw i partycypacja w ich realizacji.
- Poprawa czystości ulic i terenów rekreacyjnych jako wizytówki miasta wpływających na komfort życia i dobre samopoczucie mieszkańców oraz bezpieczeństwo najmłodszych.
- Przygotowanie propozycji kierunków zadań do realizacji przez podmioty pozarządowe z zakresu rehabilitacji i integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

Poprawa jakości życia w mieście i gminie
- Rozwiązywanie drobnych problemów dnia codziennego które utrudniają życie mieszkańców, a są nie zauważane przez włodarzy gminy czy służby im podległe.
- Budowa parkingów w centrum miasta przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
- Zracjonalizowanie opłat za wodę i ścieki celem uniknięcia kolejnych podwyżek opłat i abonamentu oraz wyeliminowanie strat które mają duży wpływ na kalkulacje cen wody.
- Gruntowna zmiana sposobu zarządzania w spółce MZWiK mająca na celu poprawię kontaktu i obsługi mieszkańców.
- Dbanie o walory turystyczne i rekreacyjne Gminy poprzez poprawę infrastruktury (przywrócenie funkcjonalności np. Górnego Jazu jako centrum rekreacyjnego, poprawa i modernizacja szlaków turystycznych i krajobrazowych)
- Poprawa oświetlenia na terenie gminy z dużym naciskiem na sołectwa wraz z poprawą bezpieczeństwa na drogach (chodniki , oświetlone przejścia dla pieszych).
- Stworzenie kompleksowego programu zajmującego się udomowionymi zwierzętami w Gminie (chipowanie, sterylizacja i usystematyzowanie oraz od anonimizowanie opiekunów zwierząt).

Kandydatów można zgłaszać do 26 września

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do północy 26 września można zgłaszać kandydatów na wójtów i burmistrzów.

Kampania wyborcza potrwa do 19 października, do północy. Wybory samorządowe 2018 odbędą się w niedzielę, 21 października.

 

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze (185)

 • Beata 20 wrz 2018

  Obejrzałam filmik z rynku i usłyszałam tanie populizmy o wszystkim i o niczym. Jedynym rzeczowym argumentem jest to, że startuje ona jako pierwsza kobieta, kandydatka na burmistrza Myślenic.

  Zatrważające jest natomiast to, że Pani Grażyna, w tym zapewne ważnym dla niej dniu, w którym chciała się pokazać publicznie z najlepszej strony, jako przyszła Pani burmistrz, czytała wszystko z karteluszki :(

  Taka porażka na samym starcie. Niebywałe.

  133 67 Odpowiedz
 • Beata 20 wrz 2018

  Może ktoś napisze o dotychczasowych dokonaniach Pani Grażyny?

  126 70 Odpowiedz
 • Merdox 20 wrz 2018

  Z wielkim bólem serca ale po raz pierwszy się zgodzę z Bagietką... :-(
  Niestety, w pro-PiSowskich Myślenicach do starcia ze Szlachetką, mającym szerokie plecy, kupę hajsu na kampanię z centrali i wsparcie radnych klakierów, potrzeba kogoś wyrazistego i najlepiej popularnego w mieście. Pani Grażyna nie jest ani wyrazista, ani rozpoznawalna, a na prezentacji na rynku wypadła po prostu słabo. Dziwi mnie, że zdecydowano się na taki krok. Michał Synowiec byłby dużo lepszy. Mimo wszystko kibicuję inicjatywnie i ma nadzieję, że kolejne wystąpienia Pani Grażyny będą lepsze, bo jeśli nie... to cóż tylko odbierze głosy Halkowi i zagwarantuje zwycięstwo Szlachetki.

  72 10 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Ci ludzie bez układów to nowoczesna a mąż Pani Ambroży kandydował z nowoczesnej w wyborach parlamentarnych jak się nie mylę .Teraz zrobią debatę w KMY? i będzie bezstronna?

  59 12 Odpowiedz
 • 20 wrz 2018

  Super, że jest bezpartyjna, ale w życie społeczne gminy też chyba nie jest zbyt zaangażowana. Biorąc pod uwagę ile osób dało się oszukać w wyborach prezydenckich młodemu, elokwentnemu i energicznemu za to nikomu nieznanemu kandydatowi o nijakim życiorysie, to obawiam się, że i tu istnieje ryzyko wpuszczenia konia trojańskiego. I nie mam na myśli sympatyzowania z jakąkolwiek partią a raczej powtórzenie błędu z wyborów prezydenckich to jest danie szansy komuś kto tego nie udźwignie. Bycie szczęśliwą matką i żoną to dla mnie trochę za mało, żeby zostać burmistrzem.

  58 13 Odpowiedz

Zobacz więcej