Okolice

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

Grażyna Ambroży z Komitetu Wyborczego Wyborców Bez Układów jako pierwsza kobieta w historii Myślenic kandyduje na stanowisko burmistrza miasta i gminy

Zdecydowałam się kandydować ponieważ uważam, że Myślenicom potrzebna jest kobieca ręka, która połączy mądre zarządzanie z wrażliwością na ludzką krzywdę. Uważam, że gminie potrzebne są zmiany, a tylko my te zmiany gwarantujemy. Oni wszyscy już byli. My wnosimy świeżość i zaangażowanie – mówiła podczas dzisiejszej prezentacji.

Nie przedstawiła programu, ale zapowiedziała, że skupi się w nim przede wszystkim na sołectwach, zagwarantuje transparentność urzędu i utworzy radę młodzieżową i radę seniorów. 

Grażyna Ambroży urodziła się w Krakowie, długoletnia mieszkanka Myślenic - Górnego Przedmieścia, a obecnie Osieczan. Jest absolwentką AGH w Krakowie - geodetą i od ponad 20 lat pracuje w jednostkach samorządowych, a obecnie w Starostwie Powiatowym w Myślenicach w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru. Ma 45 lat jak mówi jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci. Nigdy nie należała do żadnej partii politycznej.

Na Rynku w Myślenicach razem z Grażyną Ambroży pojawili się kandydaci na Radnych z ramienia KWW Bez Układów.

To trzecia kandydatka ubiegająca się o stanowisko burmistrza miasta i gminy Myślenice. W czerwcu swój udział w wyborach zapowiedział Krzysztof Halek (KWW Macieja Ostrowskiego), a następnie poseł PiS Jarosław Szlachetka.

WRZESIEŃ: Gdyby Wybory Samorządowe odbyły się dzisiaj, kto zostałby burmistrzem Myślenic?

 • GRAŻYNA AMBROŻY
 • JAROSŁAW SZLACHETKA
 • KRZYSZTOF HALEK
 • Zobacz wyniki
 • GRAŻYNA AMBROŻY GRAŻYNA AMBROŻY 33%
 • JAROSŁAW SZLACHETKA JAROSŁAW SZLACHETKA 50%
 • KRZYSZTOF HALEK KRZYSZTOF HALEK 18%
 • Głosów: 1825

Program kandydatki na Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Grażyny Ambroży:

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta i Gminy
- Upublicznienie rejestru zawieranych umów w gminie i jednostkach gminnych, co pozwoli na wprowadzenie przejrzystości w finansach publicznych.
- Organizowanie częstych nieformalnych spotkań z Burmistrzem i Radnymi (Otwarty Urząd).
- Konsultowanie z mieszkańcami ważnych i bezpośrednio ich dotyczących inwestycji.
- Stopniowe oddłużanie Gminy i dążenie do zrównoważonego budżetu.

Mieszkańcy w życiu Gminy
- Powołanie Rady Młodzieżowej i Senioralnej przy Radzie Miasta i Gminy co pozwoli seniorom i młodym ludziom na aktywne uczestnictwo w życiu gminy.
- Zwiększenie środków do dyspozycji Rad Sołeckich i Sołtysów oraz zwiększenie roli Sołtysa
jako osoby integrującej lokalne środowisko.
- Wspieranie lokalnych przedsiębiorców poprzez zintensyfikowanie współpracy oraz pomoc w zdobywaniu środków na nową działalność gospodarczą.
- Doskonalenie idei budżetu obywatelskiego przez stworzenie stałego opartego o proste i przejrzyste kryteria regulaminu, który ma zachęcać do partycypacji w wydatkach Gminy i nie powielać zadań własnych Gminy.
- Wspomaganie Stowarzyszeń aktywnie działających na obszarach wiejskich.

Edukacja i kultura w Gminie
- Zwiększenie ilości świetlic na obszarach wiejskich - „świetlica w każdej wsi”.
- Rozwój potencjału naukowego będzie priorytetem „bo dobra edukacja jest kluczem do lepszej przyszłości” w związku z tym rozwój naukowy i edukacyjny wśród uczniów będzie stawiany na równi ze sportem i kulturą.
- Zwiększenie współpracy Gminy z twórcami, artystami i naukowcami.
- Zwiększenie dostępności pomocy psychologiczno - pedagogicznej w szkołach gminnych.

Zdrowie i ekologia
- Znoszenie barier dla osób z niepełnosprawnością.
- Promocja projektów pro-zdrowotnych skierowanych do wszystkich grup wiekowych.
- Czyste powietrze w Gminie Myślenice – promocja wymiany pieców niskiej jakości, edukacja ekologiczna, zwiększenie zieleni w terenach mocno zabudowanych poprzez wspieranie takich inicjatyw i partycypacja w ich realizacji.
- Poprawa czystości ulic i terenów rekreacyjnych jako wizytówki miasta wpływających na komfort życia i dobre samopoczucie mieszkańców oraz bezpieczeństwo najmłodszych.
- Przygotowanie propozycji kierunków zadań do realizacji przez podmioty pozarządowe z zakresu rehabilitacji i integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

Poprawa jakości życia w mieście i gminie
- Rozwiązywanie drobnych problemów dnia codziennego które utrudniają życie mieszkańców, a są nie zauważane przez włodarzy gminy czy służby im podległe.
- Budowa parkingów w centrum miasta przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
- Zracjonalizowanie opłat za wodę i ścieki celem uniknięcia kolejnych podwyżek opłat i abonamentu oraz wyeliminowanie strat które mają duży wpływ na kalkulacje cen wody.
- Gruntowna zmiana sposobu zarządzania w spółce MZWiK mająca na celu poprawię kontaktu i obsługi mieszkańców.
- Dbanie o walory turystyczne i rekreacyjne Gminy poprzez poprawę infrastruktury (przywrócenie funkcjonalności np. Górnego Jazu jako centrum rekreacyjnego, poprawa i modernizacja szlaków turystycznych i krajobrazowych)
- Poprawa oświetlenia na terenie gminy z dużym naciskiem na sołectwa wraz z poprawą bezpieczeństwa na drogach (chodniki , oświetlone przejścia dla pieszych).
- Stworzenie kompleksowego programu zajmującego się udomowionymi zwierzętami w Gminie (chipowanie, sterylizacja i usystematyzowanie oraz od anonimizowanie opiekunów zwierząt).

Kandydatów można zgłaszać do 26 września

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do północy 26 września można zgłaszać kandydatów na wójtów i burmistrzów.

Kampania wyborcza potrwa do 19 października, do północy. Wybory samorządowe 2018 odbędą się w niedzielę, 21 października.

 

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze

 • 20 wrz 2018

  Braaaaaaaaawo, nareszcie!!!!!!!!!!!!!!

  56 86 Odpowiedz
 • 20 wrz 2018

  Ciekawi mnie tylko do czego startuje organista z Alberta na osiedlu 1000-lecia widoczny na zdjęciu .

  49 13 Odpowiedz
  • mirek@ 20 wrz 2018

   oglądałem film chyba na myslenickiej i nikt tego nie wyjasnia - mowia ze to kandydaci na radnych ale zapomnieli ich przedstawic a caly spektakl zorganizowal KWW bez ukladow. jesli ten pan to organista to pewnie startuje z tej listy, ale ciezko powiedziec :)

   45 9 Odpowiedz
 • Beata 20 wrz 2018

  Może ktoś napisze o dotychczasowych dokonaniach Pani Grażyny?

  126 70 Odpowiedz
  • 20 wrz 2018

   Przecież pod zdjęciem jest napisane pokrótce o tej Pani. Pewne jest jedno, na pewno nie załatwiała nic dla szpitala ani w związku z tunelem w Krzyszkowicach...

   64 57 Odpowiedz
 • 20 wrz 2018

  Super że bezpartyjna, na reszcie nie trzeba głosować na jednego z kandydatów przeciw drugiemu, sądząc po sondzie, to myśleniczanie mają dość zarówno starego burmistrza, jego kandydata jak i hegemonii Pisu !! Pani Grażyno my chcemy w cywilizowany sposób dostawać sie do pracy do Krakowa, niech Pani stworzy nam godne warunki przejazdu !!!! a zdobędzie Pani wiele głosów !!!

  58 85 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 20 wrz 2018

  wróże z fusów jutro konfernecje prasową posla ktory albo cos przywiezie z warszawy albo powie ze ma inne zaslugi w jakiejs dziedzinie

  47 53 Odpowiedz
 • 20 wrz 2018

  Pan organista, jak i reszta "tła" to ich kandydaci do Rady Miejskiej. Do powiatu nie mają list...

  39 7 Odpowiedz
 • Beata 20 wrz 2018

  Obejrzałam filmik z rynku i usłyszałam tanie populizmy o wszystkim i o niczym. Jedynym rzeczowym argumentem jest to, że startuje ona jako pierwsza kobieta, kandydatka na burmistrza Myślenic.

  Zatrważające jest natomiast to, że Pani Grażyna, w tym zapewne ważnym dla niej dniu, w którym chciała się pokazać publicznie z najlepszej strony, jako przyszła Pani burmistrz, czytała wszystko z karteluszki :(

  Taka porażka na samym starcie. Niebywałe.

  133 67 Odpowiedz
  • 20 wrz 2018

   Koleżanka z Pisu czy od Pana Halka ? Nie można kobiety od razu skreslac tylko trzeba dac się wykazać !!! Od tego ktoś zrobil kartki żeby na nich pisać A jak pisać to i czytać potrzeba matka wynalazków po co kuc na pamięć skoro można zapisać ?

   43 74 Odpowiedz
   • Andrzej 22 wrz 2018

    Klakier od Szlachetki. Inteligentne bydlę, niestety, dla oponentów.

    6 13 Odpowiedz
  • 20 wrz 2018

   a Szlachetka robiąc filmy na moście na zakopiance to mówił freestyle rozumiem bez kartki?

   42 50 Odpowiedz
  • 20 wrz 2018

   Ucieszyłem się, że jest ktoś trzeci, dodatkowo wielka zaleta że kobieta, ktoś inny i życzę Pani Grażynie aby powalczyła, aby doszła jak najwyżej się da ale boję się, że radny to max albo przy całym szacunku Pani Sołtys. Public Relations mocno za słaby. Starzy wyjadacze ją połkną jako aperitif. Mowa ciała wskazuje na to, że mocniejszą pozycję ma przedmówca - kimkolwiek on jest - niż sama Pani Grażyna. No i masz rację, na tym poziomie "bur-mistrzowskim" czytanie z kartki jest prawie faux pas.
   Nie żebym był stronniczy ale w tej materii Pan Prezydent Jędrzej Duda mi imponuje, świetnie opanowana sztuka oratorstwa.
   Reasumując obejrzałem i mi nie urwało .... niczego jednak mam obawę, że klasycznie u nas sporo będzie głosowało nie ZA ale PRZECIW. Tak słabo wyszło, że aż niemożliwe aby na powaznie szła ta kandydatura. Wygląda mi to na ruch przedwyborczy równoległy ze strony PiS, a jeśli tak to czapki z głów w jaki sposób można zdeklasować słabą alternatywą mocniejszego przeciwnika. Ruch szachowy z najwyższej półki.

   42 5 Odpowiedz
   • 20 wrz 2018

    Taaa, szczególnie kiedy robi wrażenie człowieka zagubionego; jakby świeżo spadł z kosmosu :-d
    https://m.youtube.com/watch?v=c-nZDbPQb84

    14 37 Odpowiedz
   • 21 wrz 2018

    Ja jednak wierzę, że jest to kandydatura niezależna, bezpartyjna i uczciwa. To że się według mnie nie nadaje to jest druga sprawa. Jeśli rzeczywiście byłby to ruch ze strony PiS to pokazałby on całą obłudę i oszustwo tej partii (wszystkie chwyty dozwolone byleby dorwać się do władzy). A jeśli do tego obywatel chyli czoła przed nieuczciwymi zagrywkami i cynizmem nazywając je szach matem z najwyższej półki to znaczy że w słowniku PiS rzeczywiście nie ma takich słów jak honor i uczciwość. Ale pokazała to już kampania prezydencka (boty) i pokazują obecne kłamstwa wyborcze Morawieckiego.

    13 40 Odpowiedz
  • 21 wrz 2018

   W sumie racja..przeczytałam program uważnie i połowę rzeczy nie rozumiem.tak jak napisałaś "o wszystkim i o niczym"..ta Pani nie bardzo będzie mieć przebicie ...

   26 5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   25 wrz 2018

   I co z tego, że nie umie się kozacko zaprezentować, smarować uszu miodem?? Do czego Wam wyszczekany celebrytka potrzebny? To ma być maskotka miasta czy polityk? Uważam, że można być dobrym politykiem po cichu, bez szopek do kamery i skakania jak kogut przeciwko oponentom, w czym np Pan Szlachetka jest całkiem wprawiony.

   12 11 Odpowiedz
 • Merdox 20 wrz 2018

  Z wielkim bólem serca ale po raz pierwszy się zgodzę z Bagietką... :-(
  Niestety, w pro-PiSowskich Myślenicach do starcia ze Szlachetką, mającym szerokie plecy, kupę hajsu na kampanię z centrali i wsparcie radnych klakierów, potrzeba kogoś wyrazistego i najlepiej popularnego w mieście. Pani Grażyna nie jest ani wyrazista, ani rozpoznawalna, a na prezentacji na rynku wypadła po prostu słabo. Dziwi mnie, że zdecydowano się na taki krok. Michał Synowiec byłby dużo lepszy. Mimo wszystko kibicuję inicjatywnie i ma nadzieję, że kolejne wystąpienia Pani Grażyny będą lepsze, bo jeśli nie... to cóż tylko odbierze głosy Halkowi i zagwarantuje zwycięstwo Szlachetki.

  72 10 Odpowiedz
 • 20 wrz 2018

  Hahah, to może jeszcze nawet nie koniec kandydatur, skóry na niedźwiedziu jeszcze nie dzielmy, ale bardzo dobrze. Dajmy szanse ludziom nowym, oni jeszcze potrzebują dojrzeć, nabrać rozeznania w problematyce, ale każdy kiedyś zaczynał. Pani Grażyna ma duże szanse, a "świeżość" i nie skostniałość w układach to spory atut. Wygląda na to, że jeśli dojdzie do drugiej tury, poseł z PiS przegrywa z kretesem, bo nie wierzę żeby wyborcy Pani Grażyny albo Halka zechcieli na niego głosować.

  Ktoś już o tym wspominał, akcja tworzenia kordonu sanitarnego wokół PiS polega na izolowaniu tej niebezpiecznej partii i niewchodzenia z nią w układy w trakcie wyborów. Taką właśnie deklarację powinni złożyć na wstępie kandydaci Halek i Ambroży.

  25 54 Odpowiedz
 • 20 wrz 2018

  Transparentość urzędu - super, jeszcze dorzućmy do tego konsultacje w sprawie projektów w normalnych godzinach (tj. nie środa w południe), dobrą komunikację i walkę ze smogiem - i Pani Ambroży ma mój głos :)

  24 38 Odpowiedz
 • 20 wrz 2018

  O rany, mieliśmy przykład z posłem Gryglasem. Też geodetą. Jak wiemy, zdradził swoich wyborców

  23 15 Odpowiedz
  • Beata 20 wrz 2018

   Gryglasa pół roku temu w przelocie poznałam. Mądry facet, który jak sam mówił, nie potrafił się odnaleźć wśród jawnie kolaborujących polityków. Postąpił jak Kukliński.

   12 29 Odpowiedz
   • 21 wrz 2018

    Bagietka to człowiek PiS ,etatowy troll.
    Ma dostęp do materiałów i jest dobrze wyszkolony, ma pomoc i instrukcje. Pisze nie o regionie ale o całym PO jako złu które się przeniosło do regionu. Czyli taka bajeczka o dobrej i złej dziewczynce.
    Pis doskonale się przygotował do wyborów.

    Nie widzę odpowiednika Bagietki w sztabach konkurencyjnych dla PiS. Przegracie państwo wybory na własne życzenie, bo mi. nie zaangażowaliście do swoich sztabów swoich etatowych trolli.

    34 42 Odpowiedz
    • Beata 21 wrz 2018

     Przestań mnie obrażać i wyzywać od trolli. Trochę kultury człowieczku.
     Przypisujesz komuś rolę trolla tylko dlatego, że jest obeznany w tematach polityki i to nie tylko na szczeblach lokalnych?
     Nie wiem co widzisz a czego nie widzisz ale pamiętaj, nie jesteś wyrocznią a to, że nie podoba Ci się, że ktoś jest zaangażowany w wybory samorządowe i stoi po przeciwnej stronie, nie znaczy, że jest trollem. Równie dobrze ja mogłabym pisać, że Ty jesteś trollem bo się za bardzo angażujesz.
     Jakoś tak się porobiło, że gdy ktoś ma dużo do powiedzenia to zawsze musi być zwyzywany i obrażany. Musisz się w to wpisywać? zaKODowany jesteś, że postępujesz tak jak oni, którym tylko hucpy polityczne w głowach?
     Czy ja Cię obrażam?
     Nie odpowiadają Ci moje poglądy to napisz, że się mylę, podaj swoje argumenty a nie pluj jadem.

     Naprawdę trochę kultury człowieku, bo sam sobie opinię robisz.

     35 28 Odpowiedz
 • 20 wrz 2018

  A co to za blada baba haha :)

  34 14 Odpowiedz
 • 20 wrz 2018

  Super, że jest bezpartyjna, ale w życie społeczne gminy też chyba nie jest zbyt zaangażowana. Biorąc pod uwagę ile osób dało się oszukać w wyborach prezydenckich młodemu, elokwentnemu i energicznemu za to nikomu nieznanemu kandydatowi o nijakim życiorysie, to obawiam się, że i tu istnieje ryzyko wpuszczenia konia trojańskiego. I nie mam na myśli sympatyzowania z jakąkolwiek partią a raczej powtórzenie błędu z wyborów prezydenckich to jest danie szansy komuś kto tego nie udźwignie. Bycie szczęśliwą matką i żoną to dla mnie trochę za mało, żeby zostać burmistrzem.

  58 13 Odpowiedz
  • 21 wrz 2018

   Też tak sądzę, Nie wiem co ludzi porywa, wychodzi ktoś na arenę i mówi, że chce kandydować, nie ma doświadczenia ani w radzie, i co nagle dokona cudu? Myślę, że rządzić powinni Ci co mają jakieś przygotowanie.
   Nie jest istotne dla mnie czy kogoś lubię czy nie, ważne by kandydat miał przygotowanie, bo w przeciwnym razie przez pierwszą kadencję będzie się uczył, tylko czy będziemychcieli płacić za tą naukę?

   15 5 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Pani kandydatka robi pozytywne wrażenie ciepłej i skromnej osoby. Ta pani porwie tysiące mieszkańców swoją osobowością. Nie ma w niej tej wściekłej walki jaką prezentują inni kandydaci. Spokój i poszanowanie wyborców to jest atut tej pani. A czytanie z kartki ? A czy to jakaś wada, czy sprytny chwyt marketingowy by podkreślić skromność. Jak dla mnie to od tej pory Halek ma po wyborach, a II tura to Ambroży vs Szlachetka.

  27 43 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  No i po co ta szopka jak tej kobity nikt nawet nie zna, z reszta jak za nia stoi ta smieszma myslenicka nowoczesna i po to ja bardzo dziekuje za takiego bezpartyjniaka "wolnego od układów" :D Przygotujcie sie na nalot "trolli" i fake kont (jak na portalach nowoczesnej myslenice i kmy) ktore beda wychwalac pod niebiosa tego nołnejma :D Szlachetka odetchnął z ulga bo ta kobieta o ile komukolwiek coś odbierze głosów to panowi "nic nie potrafię" halkowi (bo kazdy wie ze myslenickie po o ile ten twór jeszcze funkcjonuje i nowoczesna m-ce zwąchali sie juz dawno temu z burmistrzem i trzymaja sztame). Brawo Jarek myśle że można już Ci gratulować wygranej ! Idzie lepsze !

  jeremiusztog napisał/a:

  Ta pani porwie tysiące mieszkańców swoją osobowością.

  No jedyne co ona porwie to kase z naszych portfeli za między innymi podniesione stawki za wodę. Jak jakimś cudem zostanie burmistrzem to mogę założyć się o milion złotych że wszystko dziwnym trafem zostanie PO staremu :) wy myślicie, że ludzie są głupi i kojarzyć faktów nie potrafią ? myślicie że wszyscy są tacy zawirowani umysłowo jak wasze opłacane pachołki z KOD (z gazetami na głowie itp. itd.) ? :D nie te czasy

  Serio, te wybory 2018 powinny być przedstawiane we wszystkich kabaretach w Polsce. Jeden pan "nic nie potrafie" (który NIC KOMPLETNIE NIE ZROBIŁ DLA MIESZKAŃCÓW A MIAŁ SPORE MOŻLIWOŚCI) co to za niego WSZYSTKO robić musi obecny burmistrz :D:D a druga kobitka, która potrafi tylko z kartki czytać co to jej napisali koledzy z nowoczesnej i po :D i jak wyżej nie ma KOMPLETNIE ŻADNYCH ZASŁUG DLA TEGO MIASTA no to są jakieś jaja. Nadal jedyny poważny kandydat to Szlachetka i na bank ma wygraną w kieszeni. A wy teraz wylewajcie hejt i uprawiajcie swoją propagande :D Mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice pokaża wam wasze miejsce w szeregu !

  57 34 Odpowiedz
  • 21 wrz 2018

   Miasto Info ma genialne forum tylko szkoda że i tutaj wpakowały się te opłacane z Warszawy TROLLE które mają za zadanie zaooorać każdego kto nie jest za Szlachetką. Wieśku Bagieto czy jak Ci tam, choćbyś tu pisał dniami i nocami i orał kandydata Halka i kandydatkę Ambroży to nic to nie da. TO NIE WARSZAWA !!! Tutaj w Myślenicach ludzie wiedzą, że PiS ma Trolli ( zresztą o tym pisały ogólnopolskie gazety) którzy mają za zadanie wchodzić na takie fora i mieszać z błotem tych co nie z waszego ogródka. A przez Twoje wpisy ludzie znienawidzą twojego kandydata Pana Szlachetkę którego ja akurat szanuje, ale przez takich pomagierów jak ty Jarek przegra w Myślenicach z kretesem.

   28 41 Odpowiedz
   • 21 wrz 2018

    No ale Wieśku Bagietce to każdy juz wie że to Trollek Szlachetki co mu buty całuje dniami i nocami, i nikt nie czyta jego wpisów , dlatego ludzie tak PiSu nie znoszą, brak dialogu, rozmowy, tylko plucie na innych. Bardziej szkodzi niż pomaga.

    A swoją drogą szkoda że ludzie z Nowoczesnej ida z komitetu niby "Bez układów", przecież wielu z nich nawet kojarzę z czarnych marszy czy jak zbierali podpisy pod Nowoczesną w w wyborach do sejmu. Niestety prawdy nie oszukasz. Kandydatka nie przekroczy nawet 10% zobaczycie.

    17 24 Odpowiedz
    • 21 wrz 2018

     Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Po sondażu widać, że wielu widziałoby w niej Lucy z Rancza a dla mnie jest zbyt mdła i nijaka - taka nasza pani prezydentowa tylko na mniejszą skalę - nie wiadomo co myśli, jakie ma poglądy, w którym kierunku poprowadzi gminę. Człowiek miły, spokojny, wyważony, ale bez własnego zdania i celu to niebezpieczeństwo dla gminy. Z drugiej strony jeśli kandydatka rzeczywiście sympatyzuje z nowoczesną, to bardzo dobrze, bo konserwatyści nigdy nie pchali i nie będą pchać świata do przodu. Pozostaje tylko pytanie, czy Myślenice jako ogół społeczeństwa dorosły do tego, aby religia znowu była w salkach katechetycznych za tzw. „Bóg zapłać” w ramach posługi duchowej, i czy na pewno tęcza z kwiatów jako symbol inności (wszelakiej) ustałaby w mieście dłużej niż jeden dzień? Według mnie na dzień dzisiejszy Myślenice nie dorosly do miana drugiego Słupska a kandydatka nie ma w sobie na tyle charyzmy, aby wyjść poza szablon.

     29 4 Odpowiedz
    • Beata 21 wrz 2018

     To jest właśnie cała żenada opcji Nowoczesna, którą mieliśmy od 2015 roku. Sami "bez układów" ale od dawna przytuleni do Opozycji Mafiozów z Platformy Obywatelskiej.

     Chyba ktoś niespełna rozumu będzie głosował na opcję KODomicką, która robi w całej Polsce obciach i pojawiła się z niczego z napompowanymi sondażami. Ciemny lud to kupi?
     Nie sądzę. Uważam, że Myśleniczanie myślą i czują nosem co jest grane.

     38 26 Odpowiedz
     • 21 wrz 2018

      ciemny lud już kilka razy kupił:
      najpierw POPIS
      potem PO
      a teraz PIS

      19 19 Odpowiedz
      • Beata 21 wrz 2018

       Pora może zauważyć, że obecnie także i w Polsce scena polityczna dąży do systemu dwupartyjnego co uważam za bardzo dobry kierunek. Rozdrobnienie partyjne w Polsce była dla nas od zawsze wielkim nieszczęściem.

       29 22 Odpowiedz
     • 21 wrz 2018

      Obciach to robi nam partia rządząca i to na całym świecie.
      Jeśli myśleniczanie rzeczywiście myślą, to będą mieli niemały orzech do zgryzienia, gdzie postawić krzyżyk, czy kreski, czy inne malunki. Mam nadzieję, że p. Ambroży przedstawi nieco więcej od siebie, bo niestety, pomimo, że jestem za parytetem w organach reprezentujących społeczeństwo, to samo to, że mogłaby być pierwszą burmistrzynią nie wystarczy. Śmieszy mnie trochę ta "kobieca ręka" wyciągnięta w stronę miasta - niech pokaże nam nią lepiej dobry program.

      15 9 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Grażynko masz mój głos i mojej rodzinki

  20 38 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Lover...Jest i pierwszy z nich, troll internetowy nowoczesnej i peło :D napisz coś więcej ? gdzie w tej warszawie jestem zatrudniony bo może bym się zgłosił i przytulił troche kasy za pisanie prawy :D Oj jak was to boli ale was to boli :D bardzo mnie to cieszy :)

  40 27 Odpowiedz
  • 21 wrz 2018

   Wisiek idź trolluj gdzie indziej, tu już nie zarobisz. Naprawdę zniechęcasz ludzi do Jarka Szlachetki. Jak pomyślę że poseł mimo wszystko został y burmistrzem i obsadzi UM takimi jak ty to jestem przerażony. Bo ileż można wylewać na ludzi jadu tak jak robisz to ty. To jest przerażające.

   19 35 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Ci ludzie bez układów to nowoczesna a mąż Pani Ambroży kandydował z nowoczesnej w wyborach parlamentarnych jak się nie mylę .Teraz zrobią debatę w KMY? i będzie bezstronna?

  59 12 Odpowiedz
  • Beata 21 wrz 2018

   To, że mąż tej Pani kandydował w wyborach to jego prawo, ale kandydował bodajże z Nowoczesnej a obecnie kandyduje z opcji "bez układów". Co z tego wynika? Wystarczy postawić znak równości pomiędzy Nowoczesną, którą Schetyna już wciągnął nosem i wymyślonym przez małżeństwo Ambrożych Komitetem Wyborczy "bez układów".
   Trochę logiki u wyborców i wszystko staje się jasne.

   35 24 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 21 wrz 2018

  Ogłasza kandydaturę niemalże na końcu, ale pokazuje też program. Poseł wyskakuje z lodówki niemal przy każdej okazji pan Halek się gdzieś schował i nawet nie zdążył zaprezentować programu a ta Pani może porwać wszystkich zmęczonych pozostałą dwójką

  30 46 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Powtórzę to, co napisałem w innym temacie na Forum:

  Ta kandydatka, jest TYLKO I WYŁĄCZNIE po to, żeby zabrać głosy Halkowi, przez co wygra Szlachetka.

  Myślcie, ludzie!

  29 36 Odpowiedz
  • 21 wrz 2018

   A od kiedy Szlachetka trzyma z nowoczesną ? :D nie pisz bzdur bo to jest śmieszne. Dla mnie to deska ratunku Maćka (bo przejrzał na oczy że pana "nic nie potrafię sam" halka ludzie nie lubią) albo....Starosta Józiu chce utrzeć nosa burmistrzowi bo przecież wiadomo że drży o swój stołek a Maciej ma na niego chrapkę :D Ale raczej to pierwsze. Nie od dziś wiadomo że po a co za tym idzie nowoczesna i UMIG mają się ku sobie (odkąd Szlachetka i PiS postanowili rozbić myślenickie układy).

   Lover nie odpowiedziałeś gdzie mam się zgłosić po tą kasę skoro podobno ktoś mi płaci ?:D różnimy się tym, że ja piszę fakty a Ty plujesz się bo boisz się utraty koryta po przegranych wyborach :D i bardzo dobrze czas na zmiany w tym mieście ! Mnie nie zależy kto wygra, jestem niezależny zarówno od jednej jak i drugiej strony :) (i tu mam nad tobą przewage :D) ale nie podoba mi się to co sie zaczęło dziać w gminie (mimo iż zawsze Maciek miał mój głos) i czas na konkretne zmiany.
   Codziennie się dziwie że burbon mi nie leci z kranu jak go odkręcam, bo patrząc na ceny- powinien ! a ma być jeszcze drożej ! dlatego uważam, że tylko Szlachetka może wprowadzić REALNE zmiany i zrobić masę dobrych rzeczy dla tego miasta i gminy (kogo niby zna halek, kogo niby zna ta pani kto realnie przyciągnie tutaj miliony na inwestycje ? i co oni zrobili dla tego miasta ???) a jeżeli ty tego nie rozumiesz to idź dalej się spinaj przed utratą korytka :)

   Acha i pamietajcie, że ta pani jest mocno powiązana z nowoczesną i po (bo to jeden pieron). Nawet na zdjęciach i filmach widać z kim stoi ;) nie dajcie się nabrać. Chyba że kolega Synowiec (który do niedawna wrzucał na facebooka materiały, zdjęcia z tłem nowoczesnej i balonikami tej partii a teraz chyba twardo udaje kolejnego niezależnego) nie przyznaje się już do nowoczesnej myślenice ? od kiedy ? :D

   Czy ta Pani ma jakieś powiązania z p. Ambrożym, który to, jak ktoś słusznie zauważył startował z nowoczesnej do Sejmu w 2015 ? :)

   Dookoła otaczają ją ludzie z nowoczesnej i ktoś ma uwierzyć w te dyrdymały "wolna od układów" itp. itd. ? Ludzie bądźcie poważni...

   wyborcaa napisał/a:

   No ale Wieśku Bagietce to każdy juz wie że to Trollek Szlachetki co mu buty całuje dniami i nocami, i nikt nie czyta jego wpisów , dlatego ludzie tak PiSu nie znoszą, brak dialogu, rozmowy, tylko plucie na innych. Bardziej szkodzi niż pomaga.

   Everest żenady i hiporkyzji został osiągnięty :D haha nie ma to jak zarzucać komuś brak dialogu, pluć jadem i jednocześnie nie mieć kompletnie żadnych argumentów, żeby prowadzić owy dialog :D Zamilcz trollu urzędowy ;)

   37 15 Odpowiedz
  • 21 wrz 2018

   Jest dokładnie odwrotnie niż ty piszesz miała zabrać głosy Szlachetce tylko nie wyszło bo Jarek ma lojalny elektorat

   20 8 Odpowiedz
 • profesor profesor 21 wrz 2018

  Każda nowa władza jakakolwiek nie będzie stworzy coś na wzór układu. W polityce nie istnieje pojęcie "bez układów", ponieważ właśnie na zawieraniu kompromisów, umów, paktów, kontraktów -często niepisanych polega ta dziedzina. Państwo są nowi, są świeży to fakt, ale w zderzeniu z falą jaką stanowią doświadczeni politycy tratwa może nie wytrzymać. Podobnie po sztormie, kiedy już uda się wpłynąć do portu, tam czekać będą na was jego pracownicy, którzy w wydrapywaniu skarbów przywiezionych z podróży są najbardziej doświadczeni. Mimo wszystko życzę Państwu powodzenia i doceniam chęci i zaangażowanie. To dowód na to, że w społeczności coś drgnęło. Ważne żeby jak największa liczba mieszkańców poszła do urn 21 października.

  30 2 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Everestu żenady i hipokryzji jaki wypracował pis, nikt nie przeskoczy.

  25 33 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  bardzo kibicuję tej pani. w końcu ktoś się odważył stawić czoło dwóm obozom które przez ostatnie lata na dobre zasiadły w myślenicach. niech wygra ta babeczka i przegoni całą reszte

  16 31 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Wieśku Bagietko, szanuj polską interpunkcję. Pytam, po co używa Pan tego D?

  5 14 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  aż się zainteresowałem bardziej tym "Bez układów" cóż to za układ wyszedł spod kamienia i się nie pomyliłem. Cała formacja doklejana czasem do Nowoczesnej, czasem do KODu, czasem do PO w sumie do wszystkich po trochę czyli klasycznie do wszystkiego znaczy do niczego.
  Tymczasem w lokalnym komitecie https://dziennikpolski24.pl/gmina-myslenice-75-kandydatow-na-radnych-i-3-na-burmistrza/ar/13502581 jak BEZ UKŁADÓW zobaczyłem nazwiska zwłaszcza jedno to znając człowieka "bez układów" oplułem ekran ze śmiechu i musiałem później czyścić. Paradoksalnie wystarczy dotknąć tematu a już trzeba sprzątać :-)
  Jako geodeci powinni doskonale umieć wyznaczyć sobie granice i miejsce widać jednak, że to dzialanie w tle tyle, że jak to KOD czy Nowoczesna pasowałoby aby dogadali się najpierw sami z sobą. Ostatecznie to pozytyw ponieważ scenariusz będzie taki : do tej pory Halek miał jakieś tam małe szanse, teraz jak ktoś ją nazwał "ciepła" Grażka z korzeniami opozycyjnym odbierze mu 10%, Halkowi zostanie 15% i PiS wygrywa na jesień 75%.

  zwolnejPolski napisał/a:

  bardzo kibicuję tej pani. w końcu ktoś się odważył stawić czoło dwóm obozom które przez ostatnie lata na dobre zasiadły w myślenicach. niech wygra ta babeczka i przegoni całą reszte

  Czy Ciebie Bóg opuścił? Kim trzeba być aby wybrać taką własną wizytówkę? Czy jesteś pewny tego co napisałeś? To jest Twój przedstawiciel, przywódca, w potrzebie się wstawi, pomoże, weźmie na siebie w problemie? Czym i jak ma resztę przegonić? Weź oglądnij zaplecze kim ma przegonić? Idealna kandydatka do ustawki. Wystarczy nie przeszkadzać a sama pomoże :-)))

  27 6 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  PIĘKNIE BRZMI "bez układów" hahahah Koń trojański Nowoczesnej i KODOWCÓW

  32 10 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  A ja uważam że jesli popierają coś poza PiS to muszą miec jajca. Najłatwiej startować obecnie z partii która ma kase i władzę. No i wielu pochlebców co widac powyżej.

  To ktoś to zasługuje na szacunek i podziw. Sprzeciwić się takim własnie walcom jak w Myślenicach to sztuka. Ja podziwiam.

  15 21 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Panie Burmistrzu Ostrowski my, Pana wyborcy,czujemy się oszukani.Przecież Pan wygrałby te wybory. Dlaczego zostawił Pan na na pastwę losu ?

  18 21 Odpowiedz
  • Beata 21 wrz 2018

   Właśnie się dowiedziałaś kto jest karierowiczem a kto chce coś zrobić dla dobra mieszkańców.
   Jeden porzuca stanowisko gminne na powiat wstawiając za siebie giermka, a drugi rezygnuje z pozycji posła by stać się burmistrzem.
   Wszystko jasne.

   23 17 Odpowiedz
   • 21 wrz 2018

    Przypominam, że to ten drugi robił wszystko by jakikolwiek stołek zająć po porażce na włodarza miasta i gminy. Powiat, województwo, sejm, dobrze że nie przypuścił krucjaty na naszego Andrzejka bo pewnie teraz wracał by od Trumpa.

    12 18 Odpowiedz
    • Raphaell 7 paź 2018

     Krucjaty na Andrzejka....chyba na tego naszego w MZWIK bo na innego jest "za mały":)

     Odpowiedz
  • 21 wrz 2018

   Bo sukces ma wielu ojców - porażka jest sierotą. To jest to o czym napisałem wyżej : przywództwo nie poznajesz po tym co obiecuje ale czy i jak szybko ucieka w chwili kiedy się pali. Miał swoje sukcesy nie można mu tego ujmować i należy o tym pamiętać, choćby nawet strefa przemysłowa, ogólny wizerunek urbanistyczny i wizualny miasta i kilka innych widocznych ale niestety okraszone zbyt dużą liczbą niejasnych powiązań, zbyt dużą ilość nieprawidłowości.

   PiterOlek napisał/a:

   A ja uważam że jesli popierają coś poza PiS to muszą miec jajca. Najłatwiej startować obecnie z partii która ma kase i władzę. No i wielu pochlebców co widac powyżej.

   To ktoś to zasługuje na szacunek i podziw. Sprzeciwić się takim własnie walcom jak w Myślenicach to sztuka. Ja podziwiam.

   Przypominam, że takie same jajca mieli na poziomie krajowym Ci co postawili na PiS w 2015roku, a samorządowym zrobią dopiero na jesień albowiem samorządy są w rękach PO. Zatem "przez osiem ostatnich lat 8lat" :-) ktoś miał pieniądze i władzę ale roztrwonił je i rozkradł a "pieniędzy w budżecie na nic po prostu nie było"
   https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs
   https://www.youtube.com/watch?v=192HbEtfikI

   Czyli kompletnie nie rozumiem Twojego wpisu, bo czyli pieniądze przyniósł PiS ze sobą w reklamówkach z Biedronki? Pieniądze były i są - wystarczy nie kraść. W mojej branży zwinęło się sporo konkurencji, która miała ceny towarów nie wiadomo skąd wzięte, z czasem okazało się, że z karuzeli różnorakich od VATu po ZUS, nie wypłacenia pracownikom, oszukania dostawcy itp. Wszyscy boją się uszczelnienia systemu. Dziwne tylko, że boją się Ci którzy kręcili największe wałki. Ja jestem gorącym orędownikiem uszczelnienia systemu VATu bo zauważyłem, że Ci co konkurowali ze mną na wałkach zaniżając cenę chodzą już teraz na bosaka a do nich ustawiła się kolejka wierzycieli. Ich nawet nie trzeba zamykać (bo po co ich jeszcze chronić) wierzyciele sami zrobią z nimi porządek. To samo jest na poziomie samorządowym ....wyobrażasz sobie jaki panuje strach i co wyjdzie w MZWiK, ZOZie i innych instytucjach o powiązaniach nie wspominając. Zadaj sobie pytanie dlaczego tak heroicznie jest broniony obecny układ lokalny? Ale nie boją się finansowo, bo są w stanie kupić niemal każdego lub go zastraszyć szantażem, boją się tego że nie będzie po zmianie komu dać.

   A tak to mniej więcej wygląda także lokalnie
   https://www.youtube.com/watch?v=EDyHo1-VK8I

   jeśli ktoś nie płaci to ktoś inny musi zapłacić za niego. Ktoś ukradł to inni muszą się zrzucić. Proste. Proste na każdym poziomie od budżetu domowego po budżet ogólnopolski.

   22 5 Odpowiedz
   • Beata 21 wrz 2018

    Jakże trafnie opisane. Tylko się pod tym podpisać pozostaje.

    24 13 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    21 wrz 2018

    Uszczelniać system podatkowy trzeba. Polska w tej dziedzinie za rządów PO-PSL mieściła się gdzieś w środku. Problem ze ściągalnością VAT-u ma cała UE. Uszczelnianie przygotował minister Szczurek i PiS miał gotowy program. Wprowadza. Ulegasz jednak propagandzie PiS-owskiej i za nią powtarzasz, jakoby 500+ , obniżenie wieku emerytalnego czynione było z oszczędności na VAT. Tak nie jest. Pomaga dobra koniunktura gospodarcza i 400 mld zł z UE wydawane aktualnie. Ponadto wiele populistycznych zadań finansowane jest bezmyślnie z eksploatacji spółek skarbu państwa, funduszy celowych, NBP z łamaniem zasad, celów i reguł gospodarczych. Mimo to duża część idzie z kredytów. Odbije się to fatalnie na polskiej gospodarce i finansach w przyszłości. Dobrą koniunkturę należy wykorzystać do inwestycji rozwojowych, a nie przejadać pieniędzy pod wybory. Komuniści i złodzieje. To nie tak. Morawiecki jeżdzi i łże, że aż wstyd na Premiera. Rozdadzą wszystko i nie będzie czego uszczelniać. To w skrócie, aby ostudzić Twoje dobre samopoczucie. Misiewicze rozgrabią tej kraj. Ziobry i niedouczone prawniki już sprowadzily nas na manowce Europy i cywilizowanego świata. A Ty taki idealizm. Naiwność godna odnotowania, bo dotyczy rzeczy realnych.

    14 18 Odpowiedz
    • 21 wrz 2018

     nie uszczelniać tylko upraszczać. Działania poprawające ściągalność VAT ciągną za sobą koszty i rozbudowę uprawnień fiskusa. Za kilka lat możemy mieć odwrotną patologię, że opresyjny aparat fiskalny oraz niejasne i niejednoznaczne prawo podatkowe będą stanowiły największą barierę dla biznesu. Pamiętajmy, że dochód nie wypracowywany jest przez rząd, co nam próbował wmówić kiedyś Tusk a teraz Morawiecki ale przez masę drobnych i średnich firm. Przykład macie w Wenezueli -zabili socjalizmem prywatną inicjatywę i mają kryzys.
     Jeśli podatek Vat będzie prosty a jego wysokość odpowiednio ustalona pole do kombinacji będzie niewielkie i fiskusowi byłoby łatwo obserwować potencjalne obszary wyłudzeń. To samo tyczy się akcyzy.

     12 2 Odpowiedz
    • 21 wrz 2018

     Kibic chyba zapomniałeś kto ogłosił zieloną wyspę ale zapomniał wtedy powiedzieć, mimo wszystko w tamtej Polsce na 5 pracę ciężko było znaleźć a jak już to za 5.....zł na godzinę. Za nic była ciężka praca, świetne doświadczenie, jeszcze większa wiedza i masę chęci. Przedsiębiorcę topiła konkurencja albo gigantów albo lokalna z cenami po karuzelach, a urząd jeszcze nogę podstawił gdzie lepiej było mieć kasę fiskalną z przestawioną godziną bo urzędnik z mandatem wyjść musiał jak nic nie znalazł. Ci natomiast pracownicy u pracodawcy po 14 godzin na umowach śmieciowych traktowani jak śmiecie. O czym Ty piszesz? Przecież Donald twierdził, że to była zielona wyspa? Jak żyć .....obecnie w tym zestawieniu?

     A może byś się zainteresował dlaczego np banki (czyli krwioobieg gospodarki) które były wszystkie sprzedane za 1 zł dziś trzeba było odkupić za 100zł (przykład dla zrozumienia) za PeKaO ? Dlaczego przed odkupem banków nie był możliwy do uzyskania żaden kredyt ani poręczenie na realizację inwestycji ogólnopolskich? Jak masz jakiekolwiek pojęcie to dotrą do Ciebie te liczby
     https://wspieramrozwoj.pl/artykul/64/banki-w-polsce-ktore-to-polskie-banki

     A może wiesz dlaczego tak bardzo zachód chciał zatrzymać konsolidację Getin i Idea? Wyjaśnię, ponieważ po dokonaniu stał się numerem 1 w obsłudze leasingów w Europie. Polska dźwignia finansowa numerem jeden. Musiało im mocno przeszkadzać, przecież to pieniądze które można było wyssać z Polski płacąc za bank garścią miedziaków. Tak ta Twoja zielona wyspa wtedy wyglądała i funkcjonowała, więc jak się bierzesz za rozmowę o to co kto, ile i z czyjego wydaje to najpierw troszkę się podszkol po co się strategicznie inwestuje. Jeśli w ogóle tego "nie łapiesz" to masz krótkowzroczne plany dokładnie tak jak poprzednicy.

     z resztą niezłe podsumowanie jest tutaj :
     https://twitter.com/twitter/statuses/1038388611203428353

     16 4 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      21 wrz 2018

      Ja o niebie, Ty o chlebie. Typowe PiSowskie mijanie tematu. O bankowości, bezrobociu, trudnych początkach biznesu nie pisałem. Podniecałeś się uzyskami z VATu i tego dotyczyła ma odpowiedź.

      7 14 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Wygląda to nieźle :-).

  Komentować to można działania posła, pozostali dwaj kandydaci w samorządzie ani w polityce chyba jeszcze nie działali, ale rozumiem, że całe biuro poselskie i bóg wie kto jeszcze zaangażowany w sianie insyuacji.

  Ja ciągle ufam, że senator Bisztyga też dołączy. Kilku kandydatów, wreszcie godny wybór dla tego miasta.

  Redakcja jest w stanie wykluczyć w sondażu kliknięcia z IP spoza przyjmijmy naszego powiatu?

  10 21 Odpowiedz
  • Beata 21 wrz 2018

   Weź przestań. Jeszcze Bisztygi tu potrzeba :)

   Jakie znaczenie ma ten sondaż? Żadne. Każdy może sobie zagłosować po 10 razy z rzędu.

   21 14 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Ależ ten artykuł zabolał zwolenników p.Szlachetki i p.Halka !!!
  W ich głowach i wpisach myśl: jak to tak, co to za baba chce wejść do naszego folwarku do którego nikt nie ma wstępu ? Jak to nowy komitet Bez Układów ? Kto pozwolił że to powstało ?
  Strach spojrzał w oczy oby kandydatom, bo nie są w stanie oszacować czy sam fakt, że pierwszy raz startuje kobieta może zawarzyć, że ludzie jednak zagłosują właśnie na kobietę.
  Wg. mnie to "strzał w 10". Trzymam kciuki za panią !

  17 26 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Bagietko, Ty gdzieś pracujesz, czy tylko hejtujesz ? Współczuję.Z tego ne będzie emerytury.

  22 24 Odpowiedz
  • Beata 21 wrz 2018

   Nie wiem jak Ty ale ja mam smartfona z powiadomieniami. Obecnie stoję sobie w niesamowitym korku. Taka technika, że nawet nie muszę pisać. Mówię i pisze sie samo.

   23 18 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Nowa kandydatka na burmistrza, to śmieszna Pani, ze śmiesznego komitetu wyborczego, jedno co nie jest śmieszne to chęć dorwania się do władzy przez dyletantów, "bez układów", aby sobie zrobić układy. No cóż kandydować każdy może raz lepiej raz gorzej....

  36 23 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Co do kandydatury pani Ambroży to trzeba przytoczyć że to obecnie JEDYNA KANDYDATKA NA BURMISTRZA MYŚLENIC, NIE ZWIĄZANA ze strukturami Partii P I S !!!!!!!!!!!!!!!
  Bo chyba każdy pamięta że kandydat HALEK to członek obozu Zjednoczonej Prawicy (PIS +Solidarna Polska itd...- chwilowo zawieszony na własne życzenie. Bo że kandydat Szlachetka z PISu to każdy wie.
  Zatem górnolotne wpisy zwolenników PIS pod tym postem są zrozumiałe.
  Pojawiła się kandydatka która chce rozwalić PISowi zwycięstwo w Myślenicach.......
  HE HE HE ... a już tak to było ładnie poukładane, pościemniane .... a tu BUM !!!
  Brawo pani Ambroży !!!!!

  23 28 Odpowiedz
  • 21 wrz 2018

   dobrze rozkminione :)
   rzeczywiście jeśli to był plan PiS żeby dla Posła Szlachetki wystawić drugiego pana Halka też z obozu zjednoczonej prawicy no to ta nowa formacja i ta pani im szyki pomieszała :)

   15 16 Odpowiedz
   • 21 wrz 2018

    Coś w tym może być

    zdjecie
    out of time movie plot

    17 9 Odpowiedz
   • Beata 21 wrz 2018

    Bardzo zabawne tłumaczenie. Jeżeli niektórzy tak uważają i naprawdę w ten sposób analizują obecną sytuację to nie pozostaje mnie nic innego jak pozostawić was w tym przekonaniu.
    Naciągane do granic możliwości ale niechże tak będzie jak wam to humory poprawia ;)

    Zastanawialiście się dlaczego Królewna Śnieżka też się obraziła na PiS? Wszystko przez ten brak demokracji i wolności?

    https://youtu.be/9_YM-YvmAi0?t=307

    19 17 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Oto prawdziwy PiS.
  zdjecie
  To co z tym zrobimy, zależy od nas..

  27 20 Odpowiedz
 • Beata 21 wrz 2018
  trekk napisał/a:

  Oto prawdziwy PiS.

  To co z tym zrobimy, zależy od nas..

  A tu masz zasady jakimi na pewno nie kieruje się nadzwyczajna kasta.
  Jeżeli w rozmowie umawiamy się, że nie przekazujemy jej szczegółów dalej, to tego się trzymamy.
  Jak widać nie wszyscy trzymają się podstawowych umów. O honorze nawet nie wspominam.
  Tak w soczewce wyglądają przeciwnicy PiS.

  http://niezalezna.pl/236965-nie-milka-echa-tajemniczej-rozmowy-morawieckiego-z-gersdorf-premier-zabral-glos

  29 20 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Nowoczesna ;) i KOD ;) - bez układów ? hihihi

  27 14 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Obserwując sondaż i powyższe zdjęcie kiedy wyszło na jaw że kandydat Halek tak naprawdę pojawił się z PiSu proponuję by pan Halek odpuścił se te wybory. to jakiś dramat że mieliśmy wybór na burmistrza tylko z jednej partii między Pis a Pis
  o co tutaj chodziło?
  myśleli że ludzie nie wyłapią ? szok i normalne jaja !
  nie wiem o co tutaj chodzi ?

  11 17 Odpowiedz
  • Beata 21 wrz 2018

   I co proponujesz zamiast Halka? Tylko nie napisz, że Ostrowskiego bo to byłaby dopiero klęska honorowa, gdyby się nagle pojawił i stwierdził, że będzie kandydował :)
   Już widzę te wpisy, że wypromował swojego następcę, ogłosił wszem i wobec, nie tylko w mediach, że już nie kandyduje a tu nagle Pan Ostrowski robi sobie z "gęby" cholewę, olewa wszystkie obietnice i umowy, swojego Halka i sam staruje? To by dopiero była porażka wizerunkowa, na której Szlachetka i PiS zrobiłby dopiero poparcie ;)

   Widzę też drugie. Ten sondaż jest sztucznie pompowany. Pani Grażyna nie ma najmniejszych szans z Halkiem. Dla większości mieszkańców, którzy niewiele siedzą w polityce kobieta, osoba która wyskakuje znikąd przegra. Na pewno nie jest żadnym zagrożeniem ani dla Halka ani dla Szlachetki.

   Po mieszkańcach widać ogólne niezadowolenie z tego co było do tej pory (jeszcze doszło to Muzeum, które już przelało czarę goryczy) i Ostrowski w pewnym sensie to wyczuł, podejmując decyzję o niekandydowaniu. Lepiej zejść z gminnej sceny politycznej jako były burmistrz niż jako przegrany burmistrz. Dlatego promuje Halka jako swego następcę, wiedząc, że za nazwiskiem Halek nie będzie się ciągła cała przeszłość rządów układu Ostrowskiego.

   Pani Grażynka jest tylko nic nie wnoszącą ciekawostką.

   27 22 Odpowiedz
   • 21 wrz 2018

    Dla Ciebie Hypergigant a dla innych Gwiazda Lśniąca Blaskiem. (Pi)
    ;)
    Moim zdaniem Gwiazda zbyt późno wzniosła się nad horyzont. Wnioskując po liczbie "like'ów" na stronie FB grupy formalnej Bez Układów nie wróżę tej gwieździe zbytniego blasku.
    Próbować trzeba mimo wszystko. Proponuje jednak spędzić więcej czasu na wybór nazw kampanii, sloganów i innych pierdół PR.
    Bez Układów to ktoś kto jest niezależny od UMiG, Starostwa, partii jednej, drugiej czy trzeciej. Ktoś kto nie uczestniczy czynnie w życiu politycznym okręgu jednak zna się na kruczkach i sztuczkach politycznych i gospodarczych. Jest ktoś chętny?
    Pozostali dwaj Panowie to wiadomo kto, wałkujemy obu, razem z ich entourage'm już od dawna.
    Czy doczekam się konkretnego kandydata na którego oddałbym swój głos? Pozostało jeszcze 5 dni. Może ten "czarny koń" lokalnych wyborów zdecyduje się i stanie do wyścigu o fotel burmistrza w tym roku. Oby, przydałby się nam taki lokalny Donald Trump.

    10 5 Odpowiedz
    • Beata 21 wrz 2018

     Sugerujesz "czarnego konia" czyli obecnego burmistrza?
     To byłaby dopiero jazda ;)

     14 9 Odpowiedz
     • 21 wrz 2018

      Jemu to sugeruje dobrego adwokata. ;)

      17 5 Odpowiedz
      • Beata 21 wrz 2018

       Dobry adwokat kosztuje a gdyby czasem zdecydował się w akcie desperacji na taki krok i postanowił ratować układ i przy okazji skompromitować Halka, to opłaty adwokackie poszłyby na urząd. Oczywiście przyjmując prawie niemożliwe, że ludzie by go powtórnie wybrali.
       Szanse jakieś tam pewnie są chociaż myślę, że sam Halek ma większe, bo zawsze to inne, nieznane przez wielu nazwisko.

       16 11 Odpowiedz
       • Raphaell 6 paź 2018

        NAZWISKO HALEK NN W MYŚLENICACH?....ŻART chyba to jest

        Odpowiedz
        • Beata 7 paź 2018

         Bardzo nieznane. Teraz za pomocą tych bilbordów ludzie dostaną obrzydzenia. Nie ma to jak skrajności :)

         Odpowiedz
         • Raphaell 7 paź 2018

          Proponuję zapoznać się dogłębniej z historią mieszkańców miasta.Bo nazwisko to znają prawie wszyscy poza najmłodszymi:)

          Odpowiedz
 • 21 wrz 2018
  incognito napisał/a:

  Co z tym sondażem? G.A 38%, J.S. 46%, K.H. 17%, czyli razem 101%? Nieźle...

  Pewnie kwestia zaokrągleń do pełnych procentów.

  Inna sprawa że to jest ankieta internetowa na jeden klik - wiarygodność marna. Pewnie każdy komitet wyborczy klika w każdej możliwej chwili :D

  8 2 Odpowiedz
  • Beata 21 wrz 2018

   A w poniedziałek jak się dopadną urzędnicy nabiją wiadomo komu ;)
   Widać, że art ukazał się w złym czasie i urząd nie zdążył zareagować.
   W ogóle takim sondażom nie ma co wierzyć. 95% ludzi tutaj nie zagląda a, że jest to artykuł ewidentnie promujący Grażynkę, to normalne, że jest u nich pełna mobilizacja na klikanie.
   Mobilizacja PiS też pewnie była bo przecież nie pozwolą sobie na to by jakaś Grażyna miała więcej.

   Wybory nie wygrywa się sondażami czego przykładem były wybory 100% wygranego, towarzysza Komorowskiego.

   14 12 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Panie Jarku "Bagietko" nadal stoi Pan w korku ? Strosznie musi być to frustrujące że PiS nie zlikwodował korków jak likwiduje wszystko.

  Ile to trole pisowskie dostawali za kampanie Andrzeja Dudy ? Bo cos ostatnio wyszło :)

  14 17 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Jak to jest,że poseł Jarosław dziś był na spotkaniu na którym to mówiono ile to małopolska traci na nie wykorzystywanych funduszach unijnych, do 1. Miejsca Myślenic w rankingu wykorzystania tych że dotacji.
  2. Ogólnego podejścia do dotacji UE ?
  Ps. Pytam w temacie hipokryzji w tym temacie, nie czy takie dotacje są ok.

  9 13 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Dalszy ciąg próby zawłaszczenia sądownictwa na potrzeby partii. Coś czuję, że komuchy z PiS dłuuugo po zmianie władzy sobie posiedzą.
  https://oko.press/wladza-wyciaga-lapy-po-konkretnych-sedziow-3-sposoby-wsparcia-przesluchiwanych-za-krytyke-pis/

  8 19 Odpowiedz
  • Beata 22 wrz 2018

   Wypowiedz sędziego Johana. Może uda Ci się zrozumieć. Jeżeli nie, to trudno.

   "Jak dodaje, od zawsze stał na stanowisku, że każdy obywatel Rzeczpospolitej Polskiej ma pełne prawo do swobody wypowiedzi. - To jest wpisane w konstytucję, konkretnie, mówi o tym art. 54. Ja zawsze prawa do swobody wypowiedzi będę bronił. - podkreśla sędzia Johan. - Być może w niektórych sądach obowiązuje pragmatyka, że sędziowie powinni swoje wypowiedzi w mediach uzgadniać w przełożonymi. Mnie się to specjalnie nie podoba, bo tak sędzia, jak szewc czy krawiec ma prawo do wolności słowa - zaznacza wiceszef Krajowej Rady. Jak dodaje, jest tu jednak jedno "ale".

   - Sędziów obowiązują zasady i pewne ograniczenia, które nie dotykają tak zwanych "zwykłych" ludzi, a wynikają z istoty tego zawodu - zastrzega sędzia Johan. - Otóż, sędzia nie ma prawa wprowadzać do swoich wypowiedzi elementów politycznych. O to miałem pretensje do sędziego Tuleyi, który właśnie polityki użył w jednym z uzasadnień do swoich wyroków - wyjaśnia.

   Jak dodaje sędzia Johan, w jego ocenie jeśli sędzia chce uprawiać politykę, powinien zrezygnować z zawodu. - Mój dawny kolega, mec. Władysław Siła-Nowicki mówił mi, że jak na salę sądową wchodzi polityka, to sprawiedliwość wychodzi drugimi drzwiami. Nie możemy sobie na to w sądach pozwolić - przekonuje wiceszef KRS."

   22 11 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Eh, znów nic o komunikacji miejskiej. "Szkoda strzępić (...)" cytując klasyka.
  Pomysł z budową parkingów w centrum żałosny.

  4 11 Odpowiedz
 • 22 wrz 2018

  Dziecinko Bagietko, która być może jesteś starym brzuchatym facetem, zajmij się czymś pożytecznym, bo ten hejt jest obrzydliwy.

  15 19 Odpowiedz
  • Beata 22 wrz 2018

   Naucz się rozmawiać na forum. Personalne wycieczki zostaw dla siebie bo świadczą jedynie o Twojej niemocy i braku argumentów w rozmowie.
   Nawet nie wiesz czym jest "hejt". Zachęcam do sprawdzenia.

   19 12 Odpowiedz
 • 22 wrz 2018

  Słucham radia Kraków. Zebrani tam geniusze gadają o tym, jak to będzie wyglądać zakopianka po przebudowie. Czyli tunelach, estakadach. A co z biedakami, którzy z konieczności, codziennie muszą włączać się na drogę, która jest dla nich drogą śmierci?

  9 6 Odpowiedz
 • 22 wrz 2018

  Bagietko.Ogarnij się. Nawet hejt ma swoje granice..

  15 18 Odpowiedz
 • Merdox 22 wrz 2018

  Mam pytanie do wyborców Szlachetki - uczepiliście się deklaracji posła odnośnie obniżenia kosztów życia, w tym wody i ścieków. Powiedzcie mi proszę, co pozwala wam wierzyć w tę deklarację? Odkąd PiS jest u władzy na szczeblu krajowym, wszystkie podstawowe koszty życia poszły w górę - media, paliwo, spożywka, usługi bankowe, itd. kosztują sporo więcej niż przed objęciem władzy przez PiS. Nie zauważyłem na swoich rachunkach, abym na czymkolwiek oszczędził. Ja doskonale rozumiem, że część z tych podwyżek nie była spowodowana decyzjami rządu, tylko globalną ekonomią, prawem unijnym, itd. PiS jednak nie zrobił nic żeby im zapobiec, a w wielu przypadkach jednak sam te podwyżki spowodował. Dlaczego zatem poseł partii rządzącej miałby w naszym mieście działać inaczej?

  16 22 Odpowiedz
 • 22 wrz 2018

  No i jeszcze jedna sprawa - pytanie do @Bagietka. Jeśli Szlachetka zostałby burmistrzem, kto będzie podejmował decyzje co do Myślenic: Szlachetka czy Warszawa?

  Wszak wiadomo każdemu że nawet Duda jeździ po instrukcje na Nowogrodzką, choć przed wyborami miało być inaczej...

  15 20 Odpowiedz
  • Beata 22 wrz 2018

   A jak myślisz? Ty naprawde uważasz, że Warszawę aż tak interesują Myslenice?

   13 7 Odpowiedz
 • 22 wrz 2018

  @Bagietka. Czy dzisiejszy Szlachetka ,to ten sam którego komentowalas w 2014 ? Czy jakis inny ?

  10 6 Odpowiedz
 • 22 wrz 2018

  Do Pani Ambroży, życzę Pani powodzenia, znam wiele zacnych, pracowitych osób o tym nazwisku. Niestety, jako kobieta ma Pani co najmniej trzy razy trudniej,aby cokolwiek wgrać.

  9 8 Odpowiedz
 • 22 wrz 2018
  WKibic napisał/a:

  Ja o niebie, Ty o chlebie. Typowe PiSowskie mijanie tematu. O bankowości, bezrobociu, trudnych początkach biznesu nie pisałem. Podniecałeś się uzyskami z VATu i tego dotyczyła ma odpowiedź.

  Jak nie wiesz jak działają naczynia połączone budżetu to generalnie nie chce mi się z Tobą gadać. Jak odbija się na wszystkich karuzela VATu np na paliwach sprzedawanych z Niemiec do nas przy czym Ci Niemce udawali, że nic o tym nie wiedzą (skoro przyjęli pieniądz) skąd i dokąd jeździ 100 cystern miesięcznie które później znikają. Generalnie jak straty chcesz podzielić na mniejsze tematy to mi w to graj wyjdzie jeszcze ciekawiej niż globalnie. Ale jak nie rozumiesz, że towar który wypływa tańszy o 23% niszczy rynek ostateczny czyli lokalny ale to z tego lojalnego rynku ciągniesz na całą infrastrukturę, rodzinę, możliwości i rozwój - to o czym Ty chcesz rozmawiać? Czasem lepiej pierdnąć niż się odezwać. Mówimy tu o VATcie a gdzie karuzele na telefonach gdzie wał był większy niż sam VAT23% a za PO okazało się, że nikt nie zauważył absurdu, że byliśmy nagle potentatem na Europę a export telefonów przekroczył kilkukrotnie import nie posiadając własnej ani jednej fabryki. Powiedz mi jak to możliwe? Dalej uważasz, że o niebie i o chlebie? Uważasz, że rozmawiając o VATcie chcesz rozmawiać o samym VATcie który jest źródłem finansowania a nie tylko formą opodatkowania?

  Merdox napisał/a:

  Mam pytanie do wyborców Szlachetki - uczepiliście się deklaracji posła odnośnie obniżenia kosztów życia, w tym wody i ścieków. Powiedzcie mi proszę, co pozwala wam wierzyć w tę deklarację? Odkąd PiS jest u władzy na szczeblu krajowym, wszystkie podstawowe koszty życia poszły w górę - media, paliwo, spożywka, usługi bankowe, itd. kosztują sporo więcej niż przed objęciem władzy przez PiS. Nie zauważyłem na swoich rachunkach, abym na czymkolwiek oszczędził. Ja doskonale rozumiem, że część z tych podwyżek nie była spowodowana decyzjami rządu, tylko globalną ekonomią, prawem unijnym, itd. PiS jednak nie zrobił nic żeby im zapobiec, a w wielu przypadkach jednak sam te podwyżki spowodował. Dlaczego zatem poseł partii rządzącej miałby w naszym mieście działać inaczej?

  Trochę wstyd jak nie umie się liczyć do dziesięciu. Tu masz przykład paliwa : w 2012 jak PO zaczyna paliwo po 6,06zł , potem do 2015 średnio po 5,50zł ja dzisiaj płaciłem za ropę 5,04zł. Żyjemy w jakiś dwóch alternatywnych światach?
  Tu masz art z 2012
  https://www.pb.pl/ceny-paliw-bily-rekordy-w-2012-r-931546
  A tu się możesz fajnie pobawić wykresem paliw od 2010 roku.
  https://www.bankier.pl/gospodarka/wskazniki-makroekonomiczne/on-pol

  teraz pomyśl komu było na rękę sztucznie utrzymać wysoką cenę paliwa biorąc pod uwagę, że na całym masz VAT 23% a do tego przynajmniej 30-40% poszło na lewo w cenie 100% plus jeszcze wyłudzony VAT. Wyobrażasz sobie o jakich kwotach mówimy? Cena masła przy tym wałku to promil. Nawet gdyby była to prawda co piszesz to płacąc w biedronce rachunek 10% większy (z założenia 4x zakupy tygodniowo za 300zł daje 4x30zł więcej miesięcznie) ale na stacji wydając prywatnie 150zł-200zł mniej tego już nie umiesz policzyć? A firmowo-biznesowo mówimy o gigantycznych oszczędnościach na poziomie jednego zera z tyłu przy bardzo małej firmie. Prosta matematyka.

  17 5 Odpowiedz
  • Merdox 23 wrz 2018

   Zwyczajna manipulacja. Dlaczego porównujesz cenę z najbardziej ekstremalnego momentu w 2012. Już ci kolega Trekk odpowiedział dlaczego paliwa wtedy kosztowały tyle ile kosztowały. W 2015, czyli większość roku za władzy PO paliwo kosztowało zdecydowanie mniej niż 5,00 PLN za litr. Masz inną stronkę z wykresami:
   https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/

   Cała reszta twojej wypowiedzi również nie odpowiada na moje pytanie, co pozwala ci wierzyć, że Szlachetka obniży koszty życia, skoro jego macierzysta partia tego nie robi na poziomie krajowym.
   Ale w sumie należało się tego spodziewać... sami przed lustrem nie umiecie na to pytanie odpowiedzieć, a jedyna odpowiedzią jest: "za rządów PO było źle...". Tylko, że ja nie pytam o to jak nieszczęsne życie wiedliście za rządów PO.

   6 7 Odpowiedz
 • 22 wrz 2018

  Bagietko, są granice prostytucji.Mimo to pozdrawiam.

  9 18 Odpowiedz
 • 22 wrz 2018

  ....z wiatrakami :-)

  15 6 Odpowiedz
 • 22 wrz 2018

  Kolego Vivaldi, proszę o ścisłość w podawanych informacjach. Nie piszesz o cenach surowca.

  2012 - 2014 cena ropy naftowej to 100+ $ za baryłkę, cena ropy 2018 to 70+ $ za baryłkę. Alternatywnie cena paliwa w PL w latach 2012-1014 około 6 zł, cena paliwa dziś około 5 zł. Obawiam się, że rzetelny rachunek może okazać się dosyć śliski i nie koniecznie na korzyść PiS.

  Do pozostałych rzeczy się nie odnoszę, szkoda czasu na bzdury.

  5 12 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   22 wrz 2018

   Dołączam.

   2 11 Odpowiedz
  • 22 wrz 2018

   Owszem brałem pod uwage ropę brend tyle, że nie było takiego rozchwiania na stacjach zachodnich w owych latach. Albowiem temat przyboczny jak się handlowało :
   https://wpolityce.pl/gospodarka/236330-teraz-juz-czarno-na-bialym-polska-placi-najdrozej-za-rosyjski-gaz

   tutaj jeszcze lepiej opisane
   https://gazownictwo.wnp.pl/ceny-gazu-z-rosji-oto-szczegoly-negocjacji,304872_1_0_0.html

   bardzo podobnie płacimy dzisiaj lokalnie za wodę ....widać jedna szkoła

   13 3 Odpowiedz
   • Beata 23 wrz 2018

    Nie ma sensu tłumaczyć, gdy chłopak ma klapki na oczach i widzi tylko PiS. Taki nie czuje zależności i zmian geopolitycznych. Nie czuje, że trwa walka o hegemonię na Świecie i próba podważenia porządku utrzymywanego od lat 90 tych przez USA w obszarach handlu światowego. Dla niego wysoka cena benzyny na stacji paliw przy niższej niż kilka lat temu cenie Brent nie może świadczyć o niczym innym tylko o tym, że PiS robi skok na kasę :) Szkoda, że nie widzi wyższych cen benzyny za granicami. Nie może widzieć, gdyż podważałoby to jego halucynacje.
    Do ludzi tak ograniczonych i zaprogramowanych wyłącznie na walkę z PiSem nic nie dochodzi.

    13 9 Odpowiedz
 • 23 wrz 2018

  @Bagietka, partyjny głosie. Ponieważ po raz kolejny w nierzeczowy sposób bronisz czegoś co jest nie do obronienia.

  Popatrz:
  zdjecie

  Powiedz mi teraz, dlaczego wy, mając pełną władzę nie zrezygnujecie z haraczu ściąganego w cenie paliwa? Mogłoby paliwo teraz kosztować ok. 2,50 zł za litr? Macie całą władzę, dlaczego nie ułatwić życia Polakom? W USA się da, da się i u nas.

  Dlaczego do i tak dużych już opłat na rzecz państwa wy dołożyliście jeszcze PODATEK PALIWOWY? Jakieś uzasadnienie?

  Tylko proszę, nie pisz co robiło PO, SLD czy inna partia. Kompromitujesz się w ten sposób i to tylko bardziej pokazuje pustkę w waszych partyjnych głowach.

  10 6 Odpowiedz
  • Beata 23 wrz 2018

   Kolejne kalumnie wklejasz. USA w celu utrzymania niskiej ceny baryłki ropy naftowej na stacjach paliw obciąża pośrednio obywateli i budżet kilkukrotnie bardziej niż każde państwo Europy.

   Jeżeli nie potrafisz tego zrozumieć to naprawdę bardzo źle o Tobie świadczy. Otwórz oczy i patrz szerzej. Znacznie szerzej.

   11 9 Odpowiedz
   • 23 wrz 2018

    no teraz to żeście przy......li towarzysze.
    i te baryłki na stacjach....
    Byłkiedyś taki kraj wszechobecnej szczęśliwości, który wszyskim wmawiał imperializm i kapitalistyczny wyzysk w USA.

    5 3 Odpowiedz
  • 23 wrz 2018

   Powolutku z tym stawianiem USA na piedestale, bo wejdziemy na inne obszary. Owszem technologicznie jesteśmy za USA 100lat np w medycenie, technologii, obronności (wcale nie mają najliczniejszą ale nakłady mają największe na świecie). Spokojnie z tymi ochami i achami bo idziesz dziś na SOR i przyjmą Cię w każdym przypadku, w Stanach niestety nie ma kwitka z ubezpieczalni i zdychasz. Inny przykład to sławetna amerykańska wolność przy czym ten kraj inwigiluje wszystko i wszystkich w niewyobrażalnym zakresie. Nie wspomnę o kodeksie pracy, bo 8 godzin dziennie i jeb drzwiami tam nie funkcjonuje. W porównaniu z tym u nas jesteśmy z inwigilacją w pozytywnym sensie w puszczy na bezludziu, a Ty u nas po 8 godzinach w pracy o 16:00 stosujesz zasadę "wdupiemanie". W obszarze podatkowym tu mi imponują rozumiejąc, że gospodarka tym lepiej funkcjonuje im bardziej jest podatkowo "puszczona" i tu jesteśmy w punkcie opłat i podatków w paliwach, elektronice, motoryzacji. Jest jeszcze kilka obszarów (np USA to największy truciciel świata nawet przed Chinami) ale to chyba nie tutaj w tym temacie porównanie gdzie bardziej różowo się żyje albo trafniej w różowych okularach.
   To gadanie jakie ja prywatnie słyszę jak to jest świetnie w USA, w Austrii w Niemczech czy gdziekolwiek to mnie doprowadza do śmieszności. Akurat coś wiem o "pracy na exporcie" i bez rodziny i w bardzo dobrych warunkach z rodziną i ...... jestem tutaj. O tych cudownych światach gdzieś tam najczęściej mówią ludzie którzy wyjechali na dłużej może max poza województwo :-) albo ciułają w hotelu robotniczym co 1-2-3 tygodnie przyjeżdżając, wracając. Pytam po co jak tam tak cudownie?
   Wracając do Twojego pytania : chcesz mi powiedzieć, że dajesz przykład USA pisząc stamtąd ? Jaki jest cel przykładu cudownego Państwa USA pisząc stąd i tutaj? Spakuj walizki, rodzinę za 14 godzin będziesz tankował galon paliwa za 3 dulary aby pojechać do roboty 10-12 godzinnej i wrócić do wynajętego pokoju, może w porywach mieszkanka w slamsach, bo na pewno nie wbijesz się w poziom na którym jesteś tutaj przy wszystkich wadach i zaletach miejsca, miasta, kraju z którego napisałeś tego posta.

   trekk napisał/a:

   Stawki VAT są wewnętrzną sprawą państw członkowskich Unii, podobnie wysokość akcyzy ustalana przez Ministerstwo Finansów danego państwa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by paliwo obłożyć 0% VAT + podatek akcyzowy na poziomie minimalnej wartości wedle dyrektywy unijnej. "Tanie państwo" PiS. Dziękujemy.

   Nooo to nie wiedziałem, że tacy mecenasi ekonomii w takiej perspektywie przerzucają swoje spostrzeżenia na PiS czy innych np. na poprzedników PO. Weź proszę Cię się ogarnij. Zacznij od tej lektury
   https://ksiegowosc.infor.pl/zmiany-prawa/785198,Docelowy-system-opodatkowania-VAT-w-Unii-Europejskiej.html
   Spróbuj ekspercie podatkowy krzyknąć dzisiaj, że od jutra w Polsce będzie 0 VAT na paliwa :-))) bo Ci wolno i czekaj na unijnych urzędników którzy zapakują Cię w biały kaftan :-)
   Tak z pewnością na tej samej podstawie np dowalili polskim kierowcom konieczność wynagrodzenia minimalnego ustalonego w państwach (Francja, Niemcy) w których jeżdżą (tzw kabotaż). Takim samym prawem pozwolą Ci zastosować w Polsce 0 VAT na paliwa :-))) ...... profesura podatkowa :-)

   Ale teoretyzując za Twoim wpisem już w ramach naszego systemu : owszem skoro paliwo to teraz jeszcze inne towary jakie i które na 0 VAT ? A następnie płaciłbyś za szkołę podstawową dziecka np 1000zł miesięcznie. Jeszcze jakieś pomysły gdzie i od czego zero podatku? Tankujesz miesięczni 4x bak paliwa za 1000zł. W tym jest 50% obciążenia podatkowego. Znieś go zyskaj 500zł a za szkołę zapłać 1000zł.

   A poza teorią poducz się trochę jak bardzo "wolno" Ci sterować VATem.
   https://www.pit.pl/aktualnosci/podstawowe-zasady-podatku-od-towarow-i-uslug-918833

   tutaj dość prosto dla zrozumienia
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Na-co-ida-nasze-podatki-2425582.html

   ergo.....nie ma szans aby podatku/podatków nie było sztuka polega aby go nie kraść a samo odwracanie głowy daje już przyzwolenie. Pamiętając o tym zapniesz budżet i domowy i samorządowy i publiczny i państwowy.
   Podsumować wybory można tak : daj kobicie Twoją kartę kredytową ale później nie miej do niej pretensji, że wydała wszystko na waciki. Wszystko w jej rękach. Wszystko zależy od tego jak mądrą i świadomą kobitę wybrałeś za partnerkę życia. Jedni mogą oddać kartę i położyć portfel koło partnerki bo te są świadome, gospodarne i myślące a inne wyczyszczą Ci wszystko a na koniec odjadą z kolega gdy ten podjedzie lepszym autem......lada chwila staniesz lokalnie przed takim wyborem :-))) życzę powodzenia i mądrości ale pretensje miej później tylko do siebie. A co do mądrości ludowych pamiętaj : "z ładnej miski se nie pojesz".

   12 2 Odpowiedz
   • 23 wrz 2018

    Zgoda. I coś mi to nawet przypomina.
    zdjecie

    Najpierw powalczmy o państwo o przejrzystych procedurach i mechanizmach kontrolnych, mające zaufanie swoich obywateli, a potem wymyślajmy i nakładajmy podatki. Państwo które jest dla obywateli raczej ogranicza daniny. Warto przyjrzeć się regule, im mniej demokracji tym więcej malwersacji środków publicznych. I może dlatego jest nam potrzebny bezczelny i pazerny do granic możliwości PiS, żeby się obudzić. I to powiem każdemu z PiS prosto w twarz: oszukujesz waść, won!

    Tj. wspomniałem: są dwie możliwości obniżenia ceny paliwa: 1) obniżka VAT, z linku który podajesz nic nie wynika, będę się upierał że nikt nam za to głowy nie urwie 2) obniżenie akcyzy bądź jej upłynnienie.

    7 12 Odpowiedz
    • Beata 23 wrz 2018

     Na takie brednie złapać możesz co najwyżej troglodytów ;)
     POwodzenie życzę na łowach.

     9 10 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     24 wrz 2018

     ale tam brakuje Amber gold oraz pruba sprzedania lini lotniczych LOT

     1 Odpowiedz
    • 24 wrz 2018

     chcesz mi powiedzieć, że "piniendzy po prostu nie ma" czyli nie było jest prawdą o przejrzystych procedurach?
     Proponuję najpierw lekturę taką powiedzmy neutralną
     http://www.mapawydatkow.pl/
     a potem rozmowę.

     Wkleiłeś zdjęcie kto ile wydał. Za długo siedzę nad różnymi analizami i tabelami aby nie umieć ich przedstawić dla KAŻDEGO czytającego. Z Twojego zdjęcia jasno wynika, że nie było z czego dawać i tu Rostowski się nie mylił "piniendzy ni ma" no i nie miał. Równoległe istniał świat alternatywny. Elity miały kupiony spokój, nie wchodziły w gówno bo śmierdziało a to co się działo nisko nikogo nie obchodziło. było przyzwolenie okradania od góry do dołu, od dołu do góry i w poprzek. Warunek był jeden jak cie złapali mów, że nie twoja ręka. W świecie alternatywnym można było wyprowadzać dywidendy, stosować ukryte dzwignie (patrz choćby transfer do ZUS czy OFE) po to aby pokazać, że "piniendzy po prostu nie ma". Wróćmy do "twojego" rozdawnictwa ale w oparciu o przyrost wpływów czyli mam to mam z czego dać bo porzekadło ludowe mówi "ni ma większy nędzy jak ni ma piniendzy". Popatrzmy zatem na byłą zieloną wyspę. Zielona wyspa z bezrobociem bez mała wtedy 20% a jeśli już ktoś pracował to za 5zł na godzinę. Chcesz mi powiedzieć, że lepiej jest nie mieć i nie wydawać bo nie ma z czego a przy okazji utrzymywać 20% narodu wiedząc, że 18% z niepracujących tych 20% kombinuje na lewo niż dać im prace, odciążyć pozostałych 80% (którzy wtedy i tak pracowali za drobne) dać im zarobić i zabrać do pracy pozostałych? Może pokusimy się o takie zestawienie? Albo wystarczy przypomnieć sobie ilu ludzi w Twoim najbliższym otoczeniu 5-7 lat temu wypowiadało się negatywnie i bez entuzjazmu za ile i gdzie pracuje, ile czasu spędza w pracy i co jeszcze "musi" bo szef.....itd. Jak dosłownie zesrany był lokalny rynek wyzyskiwaczy ludzi którzy nie mogli lub nie chcieli jechać za pracą do choćby Krakowa.
     Z całej tej plątaniny gadania od wydatków, przez VAT (co, kto i ile), kto ile akcyzy od paliwa narzucił, jakie prawa są narzucane a jakie nie - wylania się jasno obraz, że różne grupy społeczne różnie interpretują słowo wolność. Jedni są wolni ekonomicznie gdy zapieprzają i mają z tego kasę ale są sfrustrowani na rządzących, że w swoim dążeniu do wolności ekonomicznej nie mają czasu wydawać tych zarobionych pieniędzy. Inni chcą być wolni mniej pracując ale więcej zarabiając aby móc mieć czas aby mniej pracować. Jeszcze inni wolność rozumieją jako wolną amerykankę tylko mają problem sami z sobą, bo nie za bardzo z tego da się żyć w sensie za co? I teraz jak znaleźć punkt wspólny i wybrać mądrze na jesień? Ta zagadka jest w żadnym kraju nie rozwiązana, nie ma złotego środka. Wtedy do głosu dochodzi nie punkt wspólny ale większość co nazywamy demokracją czyli rzadami poprzez wybór ludzi w większości którzy wybiorą na jesień. Reszta niestety będzie musiała (i znów sporo się zbuntuje, że będzie coś musiała ale niestety nie dążyli do wspólnego punktu więc będzie musiała) zredukować swoje dążenia i marzenia i dostosować się do większości. Ta inna strona dała szanse przeciwnikom przez "8 poprzednich lat" :-) może będzie miała szanse następnym razem teraz niestety trzeba się dostosować.

     Hegel twierdził o rodzajach wolności, że : "Wychowanie to uczynienie z człowieka osoby o charakterze etycznym, wiernego pewnym kanonom moralnym. Etyczność ta stanowi zespół reguł i zasad przyjętych przez wspólnotę ludzką jaką jest rodzina i naród, opartym na tradycji i zwyczaju. Musi ona znajdować odbicie w prawach, instytucjach, które są obecne w stosunkach społecznych. Uwydatnia się tutaj zniesienie sprzeczności między namiętnościami a rozumem."

     Widać, po tej dyskusji przy lokalnych kandydatach jak i na szczeblu narodowym ,że bardzo silne oddziaływanie ma etyka. Ktoś kiedyś dostał szanse ale nie podołał, miał słabości, złoto przysłoniło etykę lub nawet gdy odwrócił tylko głowę aby nie patrzeć dał tym samym przyzwolenie, wtedy taki kandydat przegrywa. Można rzucać urok na rzeczywistość cyfr ale nic to nie da kiedy wyczuwa się nieszczerość, podwójne oblicze a przeszłość to potwierdza. Niestety przyszłości z nim nikt nie zaryzykuje.

     Na początek trzeba zrobić polityczny rachunek sumienia a ma on proste trzy prawdy : dążenie do władzy, żądza i chciwość.
     piramida hierarchii potrzeb jest niezmienna od zarania ludzkości, teraz pytanie na jakim etapie jest dany kandydat i co chce zaspokoić ? Każdy z nas odnajdzie się w tej piramidzie i stwierdzi na jakim etapie wolności wyboru lub wolności i wyboru jest on i jego kandydat
     http://www.naukowiec.org/wiedza/psychologia/piramida-potrzeb-maslowa_2796.html

     5 1 Odpowiedz
 • 23 wrz 2018

  Jedno trzeba przyznać że kandydat Halek to najsłabszy i nie znany większości wyborców. Ale jest jeszcze szansa żeby go wycofać jest na to trzy dni, inny kandydat chociaż zbliży się do P. Ambroży inaczej to będzie wielki wstyd!!!!!!!!!

  7 4 Odpowiedz
 • 23 wrz 2018

  No nie, dostanę konkretną odpowiedź poza dowiedzeniem się o tym, co wklejam?

  Pytam jeszcze raz - dlaczego nie obniżycie haraczu ściąganego w cenie paliwa w Polsce? Coś wam w tym przeszkadza - totalna opozycja, mieszkańcy, unia, papież czy kto? -.-

  Przecież miało być tanie państwo. I ja to biorę. Chcecie nadal taniego państwa tak jak przed wyborami, czy teraz już nie?

  9 5 Odpowiedz
  • Beata 23 wrz 2018

   Zadam więc analogiczne pytanie.
   Dlaczego Ostrowski, który "dba o dobro mieszkańców" nie zadbał o zmniejszenie obciążeniami odbiorców wody i zezwolił na abonament 67zł za wodę i ścieki a nie zmniejszył go do poziomu np. Krakowa w którym wynosi on łącznie 5zł na miesiąc?

   Odpowiesz?

   9 5 Odpowiedz
   • Andrzej 23 wrz 2018

    wyszło szydło z worka. przez analogię w pomiędzy wypowiedziami wnioskuję, że PiS jest tak samo beznadziejny, jak obecne lokalne władze. tak więc nie ma co głosować ani na Halka ani na Szlachetkę, bo to wybór między dżumą a cholerą.

    7 7 Odpowiedz
 • 23 wrz 2018

  Czyli rozumiem, że nie odpowiesz, skoro na pytanie odpowiadasz pytaniem żeby zmienić wątek.

  Ale odpowiem na Twoje. Są nowi kandydaci, będziemy wybierać. Obniżenie cen wody obiecało co najmniej 2 spośród nich. Jeśli Ostrowski nie obniżał i skoro tak Ci na tym zależało, trzeba było wtedy protestować zamiast siedzieć w biurze poselskim i zalewać kolejną kawkę wodą z MZWiK.

  5 9 Odpowiedz
  • Beata 23 wrz 2018

   Ja odpowiedziałam. To, że aby zrozumieć moją odpowiedź trzeba szerszego umysłu, nie ograniczonego jedynie do kontrolowania ceny na stacji, to już naprawdę nie jest mój problem. Ty, widzę masz z tym kłopot i raczej Ci w tym nie pomogę.

   Na sam początek radzę zapoznać się z faktami i doradzam mniejszą ilość jadu. Proszę abyś się zapoznał z dyrektywą wspólnotową na temat minimalnej kwoty akcyzy na poszczególne paliwa. W jakim celu porównujesz prawo unijne, które reguluje u nas wszystko łącznie z krzywizną bananów do prawa USA?
   Wiesz jakie są minimalne wartości akcyzy na benzynę, olej napędowy i gaz, które mamy narzucone z EU?

   Dodatkowo zapewniam Cię, że nikomu nie przeszkadza cena samej wody. Mówiłam o tym od samego początku a Ty nadal swoje. Opłata stała jest problemem o który nasza opozycja w Radzie Miasta walczy z układem Ostrowskiego i Urbańskiego od lat bezskutecznie. Czas to zmienić.

   8 4 Odpowiedz
 • 23 wrz 2018

  Hah, przykro mi. Ogólniki i nic konkretnego. Skoncentruj się na problemie drogiego paliwa w PL. Tutaj masz przykładowy link https://www.picodi.com/pl/mozna-taniej/benzyna-prawdziwa-cena

  Od czego wybieramy rządzących? A no po to. Jako mieszkaniec pytam Cb jako osobę z rządzącej partii dlaczego nie obniżycie ceny paliw, a w odpowiedzi dostaję że mam wąski umysł i zionę jadem. No nie zachowujmy się jak dzieci, proszę..

  6 8 Odpowiedz
  • Beata 23 wrz 2018

   Nadal nie rozumiesz co do Ciebie napisałam?
   Co wynika z twojego zdjęcia z linku?

   VAT - normalna sprawa
   Marża stacji - jest różna. Zgodnie z prawem każda stacja może sobie ustalać ją na poziomie jaki chce. Albo chce mieć klientów albo nie. Wybór właściciela.
   Opłata paliwowa - 13 groszy na litrze

   Akcyza czyli lwia część - 1,54

   A teraz dokształć się i znajdź sobie jaka jest minimalna wartość akcyzy na 1000 litrów określonego paliwa. Państwa członkowskie, w tym Polska, są zobowiązane do przestrzegania minimalnych stawek akcyzy na LPG i paliwa silnikowe określonych w przepisach wspólnych.

   Minimalna akcyza zgodnie z wymogami UE 1540zł na 1000 litrach benzyny
   Coś Ci to mówi?
   Tak, to jest właśnie te 1,54zł które Cię tak bardzo boli i którymi obciążasz PiS

   Ułatwię Ci sprawę i wszystkim, którzy wierzą w tego typu brednie. Masz, policz sobie i przestań się już ośmieszać publicznie.
   Dajecie sobą manipulować a wystarczy chcieć dociec jaka jest prawda, chyba, że naprawdę żyjecie w innej rzeczywistości w której to PiS jest za wszystko odpowiedzialny.

   Pobudka ludzie !!!!
   Myślcie zanim coś powiecie i napiszecie !!!

   https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

   3 5 Odpowiedz
   • 23 wrz 2018

    O ile mi wiadomo, UE podaje tylko progowe stawki, zatem 1.54 zł to stała przyjęta przez polski rząd. W dalszym ciągu utrzymuję, że dla chcącego, nic trudnego.
    Poza tym, czy nie mamy tu podwójnego opodatkowania: akcyza + VAT? Tańsze paliwo to nie koniecznie niższe wpływy. Zrobicie coś z tym jednym ze sztandarowych haseł wyborczym PiS? " Tańsze państwo" - ja widzę, że jest odwrotnie..

    4 3 Odpowiedz
    • Beata 23 wrz 2018

     Masakra. Ty nie potrafisz czytać? Wszystko masz jasno napisane.
     Z kim ja rozmawiam :(

     trekk napisał/a:

     Poza tym, czy nie mamy tu podwójnego opodatkowania: akcyza + VAT? Tańsze paliwo to nie koniecznie niższe wpływy. Zrobicie coś z tym jednym ze sztandarowych haseł wyborczym PiS? " Tańsze państwo" - ja widzę, że jest odwrotnie..

     Pokażesz mi towary akcyzowane zwolnione z VAT?
     Nadal się chcesz pogrążać?
     Odpuść bo widzę, że nie masz bladego pojęcia w temacie a starasz się kreować na eksperta.
     Takich ekspertów ma TVN więc może tam zacznij pisać :)

     Nawet hipotetycznie, gdyby PiS zwolnił z podatku od towarów i usług paliwa, wiesz co by się po tym działo w KE? Wtedy mieliby rację, ale tutaj musisz znowu pogłębić swoją wiedzę w temacie.
     Najlepiej dla Ciebie byś już nie szedł tą drogą, bo to ślepa dróżka ;)

     8 5 Odpowiedz
 • 23 wrz 2018

  Poczytałem o Panu Szlachetce i wiecie do jakich wniosków doszedłem ? jeszcze nigdy nie dotrwal do końca kadencji na jaka został wybrany.
  Koleś skacze z wyborów na wybory - jest wybierany i nigdy nie dotrwal do końca swojej kadencji.

  W przypadku burmistrza też pewnie by tak było. Partia każde do sejmik jest i rezygnuje do sejmu jest i rezygnuje do rady miasta jest i rezygnuje.

  Co to za człowiek ? Jasne nie mozna go rozliczyć bo nie dotrwał nigdzie do końca.

  Niech dotrwa do końca w sejmie w końcu coś dokończy.

  12 17 Odpowiedz
 • 23 wrz 2018

  Stawki VAT są wewnętrzną sprawą państw członkowskich Unii, podobnie wysokość akcyzy ustalana przez Ministerstwo Finansów danego państwa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by paliwo obłożyć 0% VAT + podatek akcyzowy na poziomie minimalnej wartości wedle dyrektywy unijnej. "Tanie państwo" PiS. Dziękujemy.

  4 6 Odpowiedz
 • 23 wrz 2018

  Sami swego czasu o tym mówili. Dlaczego teraz nie obniżają gdy rządzą i mają wszystkie możliwości. Paliwo może być dużo tańsze, tu się zgodzę.

  https://www.wykop.pl/link/4277819/kaczynski-w-2011-ponad-polowa-ceny-benzyny-to-podatki-ja-obnizylbym-akcyze/

  3 4 Odpowiedz
  • Beata 23 wrz 2018

   Wszystko się zgadza. Zobacz jaka wtedy była narzucona akcyza przez ministerstwo finansów a jaka wtedy była narzucona minimalna unijna akcyza dla państw nie będących w strefie euro.
   Wszystko Ci się rozjaśni. Wtedy dało się obniżyć. Obecnie akcyza jest na minimum.

   Naprawdę niektórym brak jest elementarnego instynktu samozachowawczego, pisząc rzeczy których nawet nie sprawdzają :(

   8 10 Odpowiedz
 • 23 wrz 2018
  Bagietka napisał/a:

  Wszystko się zgadza. Zobacz jaka wtedy była narzucona akcyza przez ministerstwo finansów a jaka wtedy była narzucona minimalna unijna akcyza dla państw nie będących w strefie euro.
  Wszystko Ci się rozjaśni. Wtedy dało się obniżyć. Obecnie akcyza jest na minimum.

  Naprawdę niektórym brak jest elementarnego instynktu samozachowawczego, pisząc rzeczy których nawet nie sprawdzają :(

  Polska nie jest w strefie euro, więc nie piszcie KW Szlachetki głupot. I zdecydujcie się, czy uznaPolskę za obszar pod juryzdykcją UE czy też za suwerenne państwo.

  4 4 Odpowiedz
  • Beata 23 wrz 2018

   Naucz sie najpierw czytać bo chyba masz z tym problem.
   „... dla państw nie będących w strefie euro”

   Czy sa tu jacyś przeciwnicy PiSu z IQ powyżej 70 bo zaczynam sie powoli nudzić ????

   10 9 Odpowiedz
   • 23 wrz 2018

    podkreśliłem, że Polska nie jest w strefie euro i nie podlega komisarzom UE, co jest chyba sztandarowym haslem PIS. Brak argumentów więc robimy wycieczki w osobę. Typowy schemat działąnia internetowych troli.

    A wpisywaniem bzdur wyborów nie wygracie.
    Panie Szachetka zmień Pan agencję bo zrobią panu z gęby mordę.

    11 2 Odpowiedz
 • 23 wrz 2018

  CIEKAOWSTKA
  A wiecie, że Halek i Szlachetka w dzieciństwie w tej samej piaskownicy przy ulicy Słowackiego sobie grzebali?? I razem w Pisie kariery zaczynali.....

  12 1 Odpowiedz
 • 23 wrz 2018
  Bagietka napisał/a:

  Wszystko się zgadza. Zobacz jaka wtedy była narzucona akcyza przez ministerstwo finansów a jaka wtedy była narzucona minimalna unijna akcyza dla państw nie będących w strefie euro.
  Wszystko Ci się rozjaśni. Wtedy dało się obniżyć. Obecnie akcyza jest na minimum.

  Naprawdę niektórym brak jest elementarnego instynktu samozachowawczego, pisząc rzeczy których nawet nie sprawdzają :(

  Kłamczuszka ;-p
  "Podaje jednocześnie, że zgodnie z przepisami dyrektywy energetycznej minimalna stawka akcyzy wynosi: 421 euro na 1000 l w przypadku benzyny ołowiowej (w Polsce akcyza wynosi 1747 zł/1000 l); 359 euro na 1000 l w przypadku benzyny bezołowiowej (w Polsce akcyza wynosi 1565 zł/1000 l); 302 euro na 1000 l w przypadku oleju napędowego (w Polsce akcyza wynosi 1180 zł/1000 l, 1099 zł/ 1000 l albo 1048 zł/1000 l w zależności od zawartości siarki); 125 euro na 1000 l w przypadku LPG (w Polsce akcyza wynosi 695 zł 1000 kg)"

  Więc o jakiej "minimalnej" Ty piszesz?
  Tym bardziej, skoro Cypr ma podatek akcyzowy =298 € za bezołowiową. Da się? - Ano da się. Wystarczy nie kraść!

  Źródło: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/20810,polska-akcyza-nie-jest-najwyzsza-w-unii.html

  7 3 Odpowiedz
  • Beata 24 wrz 2018

   Może podaj nam jeszcze dane z 2004 roku :)

   Ty naprawdę nie widzisz, że wklejasz dane sprzed 10 lat?
   Cypr jest w strefie euro więc nie mieszaj. Poza strefą euro stosuje się co rok przeliczniki waluty krajowej do euro.

   Szkoda słów na was. Staracie się usilnie udowadniać coś ale dane z 2018 roku podałam w linku.
   Co rok przelicznik na złotówki się zmienia podobnie jak może się zmienić stawka unijna.

   https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

   wert napisał/a:

   podkreśliłem, że Polska nie jest w strefie euro i nie podlega komisarzom UE, co jest chyba sztandarowym haslem PIS. Brak argumentów więc robimy wycieczki w osobę. Typowy schemat działąnia internetowych troli.

   A wpisywaniem bzdur wyborów nie wygracie.
   Panie Szachetka zmień Pan agencję bo zrobią panu z gęby mordę.

   Jeszcze raz przeczytaj co wkleiłam z ministerstwa finansów i nie kompromituj się bo aż żal się robi gdy się Ciebie czyta. Państwa będące w EU i nie będące w strefie euro nie podlegają KE i Komisarzom Unijnym? Brak słów. Widać jak na dłoni jaki "obeznany" elektorat reprezentujesz a Ci co te Twoje wpisy plusują, muszą zaliczać się do tego samego sortu. Nie ma innej opcji :)
   Dyrektywa nie jest ważna bo została już dawno zaimplementowana do Polskiego systemu, który musi być z nią w pełni zgodny.

   https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

   Już w prostszy sposób nie da się tego przedstawić. Jeżeli nie rozumiecie tego, co jest napisane na stronie Ministerstwa Finansów to zalecam powrót do szkoły podstawowej albo krowy doić jak zalecał Komorowski :)

   Doszłam do wniosku, że wy nie potraficie nawet otworzyć linku, więc wklejam stawki akcyzy na rok 2018 łącznie z poszczególnymi dyrektywami.

   Przepisy systemu podatkowego Unii Europejskiej wymagają, aby państwa członkowskie w zakresie struktury i stawek podatku akcyzowego dla wyrobów akcyzowych, stosowały określony dla poszczególnych wyrobów poziom minimalny wysokości podatku. Państwa członkowskie mogą jednak zawsze ustalić i stosować w oparciu o własną politykę fiskalną wyższe stawki akcyzy. Takie rozwiązanie kwestii kształtowania poziomu stawek podatku akcyzowego powoduje, że w Unii Europejskiej występuje duże zróżnicowanie wysokości obciążeń fiskalnych dla poszczególnych wyrobów akcyzowych. Dodatkowo, w celu wypełnienia kryterium minimalnego poziomu opodatkowania, Polska podobnie jak inne państwa członkowskie, które nie przyjęły wspólnej waluty, zmuszona jest do corocznego przeglądu poziomu opodatkowania wyrobów akcyzowych w zależności od obowiązującego na dany rok kursu euro w stosunku do waluty krajowej i ewentualnej korekty stawek akcyzy.

   Minimalne poziomy są określone w następujących aktach prawa Unii Europejskiej:

   dyrektywa Rady 92/84/EWG z dnia 19 października 1992 r. w sprawie zbliżenia stawek podatku akcyzowego dla alkoholu i napojów alkoholowych,
   dyrektywa Rady 2011/64/UE z dnia 21 czerwca 2011 r. w sprawie struktury oraz stawek akcyzy stosowanych do wyrobów tytoniowych,
   dyrektywa Rady 2003/96/WE w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej.

   W ustawie w art. 89, art. 93-97 oraz art. 99 oraz art. 105 określone zostały stawki akcyzy dla wyrobów akcyzowych oraz samochodów osobowych.

   Stawki te są wyrażane w:

   kwocie na jednostkę wyrobu,
   procencie podstawy opodatkowania,
   procencie maksymalnej ceny detalicznej,
   kwocie na jednostkę wyrobu i procencie maksymalnej ceny detalicznej.
   Aktualnie obowiązujące stawki akcyzy na niektóre wyroby akcyzowe i samochody osobowe wynoszą w przypadku:

   benzyny silnikowej - 1.540,00 zł/1.000 l,
   oleju napędowego - 1.171,00 zł/1.000 l,
   gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 670,00 zł/1.000 kg,
   biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.171,00 zł/1.000 l,
   energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,
   alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,
   piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,
   wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,
   papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny detalicznej,
   samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.

   7 6 Odpowiedz
   • 25 wrz 2018

    A kiedy ja wrzuciłem dane z 2008?
    Przeczytajcie dokument, który przytaczacie oraz powiązane z nim, a szybko się doczytacie, że paliwa silnikowe są traktowane w sposób szczególny, że ani po ani pis nie stosuje stawek minimalnych, lecz wyższe, że państwa członkowskie zobowiązały się do stosowania minimalnych podatków, ale dla państw nie należących do strefy euro za zastosowanie niższych nie grożą żadne poważne restrykcje.

    I dla waszej wiadomości: przypisywanie mi popierania PO (łącznie z tych ich nowoczesnymi kodami) uważam za największą potwarz, podobnie w przypadku popierania PIS.

    5 4 Odpowiedz
  • Raphaell 28 wrz 2018

   Wrzucę Ci troliku coś nowszego bo stawki z roku 2008 z sierpnia jakoś do mnie nie przemawiają:)
   https://www.e-petrol.pl/notowania/rynek-krajowy/stawki-oplat

   Odpowiedz
 • 23 wrz 2018
  Bagietka napisał/a:

  Wszystko się zgadza. Zobacz jaka wtedy była narzucona akcyza przez ministerstwo finansów a jaka wtedy była narzucona minimalna unijna akcyza dla państw nie będących w strefie euro.
  Wszystko Ci się rozjaśni. Wtedy dało się obniżyć. Obecnie akcyza jest na minimum.

  Naprawdę niektórym brak jest elementarnego instynktu samozachowawczego, pisząc rzeczy których nawet nie sprawdzają :(

  Narzucona stawka akcyzy???? Poprosimy o numer dyrektywy UE.

  5 Odpowiedz
 • 24 wrz 2018

  Obserwując wyniki sondy który z kandydatów wygra wybory, to widoczna jest coraz większa przewaga pana Szlachetki. Co ciekawe na drugiej pozycji pani Ambroży. I pewnie druga tura będzie między tymi kandydatami. Pan Halek bardzo dużo traci i to już raczej straty nie do odrobienia.
  Ciekaw jestem co w przypadku drugiej tury, czy głosy wyborców pana Halka przejdą na panią Ambroży ? Bo wtedy wygrana pana Szlachetki nie jest już taka pewna. Jednym słowem robi się ciekawie

  4 3 Odpowiedz
  • Beata 24 wrz 2018

   Ciężko brać na poważnie sondaże zamieszczony w artykule promocyjnym jednego z kandydatów.
   Taki sondaż miałby większe pozory rzetelności gdyby został umieszczony w artykule opisującym wszystkich łącznie lub jako artykuł odrębny.

   Jak już pisałam, mam wrażenie, że tutaj jest to typowe pompowanie Grażyny, czyli wszyscy, którzy ją popierają są "zwożeni" i na nią głosują chcąc pokazać jakie ma wielkie poparcie.

   W wyborach nie ma żadnych szans z Halkiem, który był przez wiele miesięcy promowany przez Ostrowskiego i ludzie, którzy tutaj nie zaglądają, a jest ich wielokrotnie więcej, już go dostatecznie kojarzą.

   8 10 Odpowiedz
   • 24 wrz 2018

    Panie Pośle po raz kolejny piszę prosze nie patrzeć na wszystkich swoimi metodami. Myślę że to wynik Jarosława jest sztucznie pompowany.

    Wystarczy zobaczyć na wyniki nagle rośnie tylko Jarosławowi czyli wszyscy dostali ROZKAZ - głosować bo w pis wszystko jest na rozkaz to taka armia.

    Ja liczę na drugą turę : Ambroży / Halek

    Posła mam dośc jak wiekszość w Myślenicach - pis u nas naszczęśćie to jednak mniejszość.
    I co znów po roku dwóch stwierdzi że może by tak iśc do sejmu bo Myślenice są nie fajne - tu np. więcej pracy mniej pieniędzy.

    Halek jest jaki jest ale ale przynajmniej nie tak wielki karierowicz jak poseł, Ambroży ma jedną wielką zaletę jest "nasza" zwykła z ulicy.Myślę że taka będzie druga tura a poseł po raz kolejny dostanie po uszach w walce o Myślenice.

    10 13 Odpowiedz
    • Beata 24 wrz 2018

     Nie jestem ani Panem ani Posłem.

     3 13 Odpowiedz
    • 24 wrz 2018

     Ostro pojechane po bandzie. Skoro jej "wielką zaletą" jest to że "jest z ulicy" to gratuluję świetnego PR.

     5 7 Odpowiedz
     • 24 wrz 2018

      Oczywiście że ma to znaczenie przynajmniej dla mnie. Wie jak żyją ludzie zwykli. Ani poseł ani dzisiejsi rządzący Myślenicami nie wiedzą jak się żyje oni fruwają nad posadzkami od imprezki do imprezki, od wieńców i wierszyków do chwał jakie słysza na swój temat.

      6 3 Odpowiedz
      • 24 wrz 2018

       No właśnie. A ilu z tych "zwykłych ludzi" słyszało o Cyrankiewiczu, Gomułce, Gierku? To też byli "nasi, zwykli ludzie" tylko partię mieli "złą". I możemy tak do wieczora...
       Jakoś filmiki reklamowe Pani Grażyny zbliżone do propozycji Duetu OH! - Zero konkretu, masło maślane. A bohaterka sprawia wrażenie że sama nie wierzy w to co czyta. Już lepiej wygląda czytający z tablic (PU) protégé Macieja, chociaż gestykulacja i mowa ciała wyraźnie wskazują że to tylko puste obietnice.

       5 7 Odpowiedz
 • 24 wrz 2018
  Bagietka napisał/a:

  Może podaj nam jeszcze dane z 2004 roku :)

  Ty naprawdę nie widzisz, że wklejasz dane sprzed 10 lat?
  Cypr jest w strefie euro więc nie mieszaj. Poza strefą euro stosuje się co rok przeliczniki waluty krajowej do euro.

  Szkoda słów na was. Staracie się usilnie udowadniać coś ale dane z 2018 roku podałam w linku.
  Co rok przelicznik na złotówki się zmienia podobnie jak może się zmienić stawka unijna.

  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Jeszcze raz przeczytaj co wkleiłam z ministerstwa finansów i nie kompromituj się bo aż żal się robi gdy się Ciebie czyta. Państwa będące w EU i nie będące w strefie euro nie podlegają KE i Komisarzom Unijnym? Brak słów. Widać jak na dłoni jaki "obeznany" elektorat reprezentujesz a Ci co te Twoje wpisy plusują, muszą zaliczać się do tego samego sortu. Nie ma innej opcji :)
  Dyrektywa nie jest ważna bo została już dawno zaimplementowana do Polskiego systemu, który musi być z nią w pełni zgodny.

  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Już w prostszy sposób nie da się tego przedstawić. Jeżeli nie rozumiecie tego, co jest napisane na stronie Ministerstwa Finansów to zalecam powrót do szkoły podstawowej albo krowy doić jak zalecał Komorowski :)

  Doszłam do wniosku, że wy nie potraficie nawet otworzyć linku, więc wklejam stawki akcyzy na rok 2018 łącznie z poszczególnymi dyrektywami.

  Przepisy systemu podatkowego Unii Europejskiej wymagają, aby państwa członkowskie w zakresie struktury i stawek podatku akcyzowego dla wyrobów akcyzowych, stosowały określony dla poszczególnych wyrobów poziom minimalny wysokości podatku. Państwa członkowskie mogą jednak zawsze ustalić i stosować w oparciu o własną politykę fiskalną wyższe stawki akcyzy. Takie rozwiązanie kwestii kształtowania poziomu stawek podatku akcyzowego powoduje, że w Unii Europejskiej występuje duże zróżnicowanie wysokości obciążeń fiskalnych dla poszczególnych wyrobów akcyzowych. Dodatkowo, w celu wypełnienia kryterium minimalnego poziomu opodatkowania, Polska podobnie jak inne państwa członkowskie, które nie przyjęły wspólnej waluty, zmuszona jest do corocznego przeglądu poziomu opodatkowania wyrobów akcyzowych w zależności od obowiązującego na dany rok kursu euro w stosunku do waluty krajowej i ewentualnej korekty stawek akcyzy.

  Minimalne poziomy są określone w następujących aktach prawa Unii Europejskiej:

  dyrektywa Rady 92/84/EWG z dnia 19 października 1992 r. w sprawie zbliżenia stawek podatku akcyzowego dla alkoholu i napojów alkoholowych,
  dyrektywa Rady 2011/64/UE z dnia 21 czerwca 2011 r. w sprawie struktury oraz stawek akcyzy stosowanych do wyrobów tytoniowych,
  dyrektywa Rady 2003/96/WE w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej.

  W ustawie w art. 89, art. 93-97 oraz art. 99 oraz art. 105 określone zostały stawki akcyzy dla wyrobów akcyzowych oraz samochodów osobowych.

  Stawki te są wyrażane w:

  kwocie na jednostkę wyrobu,
  procencie podstawy opodatkowania,
  procencie maksymalnej ceny detalicznej,
  kwocie na jednostkę wyrobu i procencie maksymalnej ceny detalicznej.
  Aktualnie obowiązujące stawki akcyzy na niektóre wyroby akcyzowe i samochody osobowe wynoszą w przypadku:

  benzyny silnikowej - 1.540,00 zł/1.000 l,
  oleju napędowego - 1.171,00 zł/1.000 l,
  gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 670,00 zł/1.000 kg,
  biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.171,00 zł/1.000 l,
  energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,
  alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,
  piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,
  wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,
  papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny detalicznej,
  samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.[/cytatI dalej to samo. Najpierw atakujesz, że nie [cytat=Bagietka]Może podaj nam jeszcze dane z 2004 roku :)

  Ty naprawdę nie widzisz, że wklejasz dane sprzed 10 lat?
  Cypr jest w strefie euro więc nie mieszaj. Poza strefą euro stosuje się co rok przeliczniki waluty krajowej do euro.

  Szkoda słów na was. Staracie się usilnie udowadniać coś ale dane z 2018 roku podałam w linku.
  Co rok przelicznik na złotówki się zmienia podobnie jak może się zmienić stawka unijna.

  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Jeszcze raz przeczytaj co wkleiłam z ministerstwa finansów i nie kompromituj się bo aż żal się robi gdy się Ciebie czyta. Państwa będące w EU i nie będące w strefie euro nie podlegają KE i Komisarzom Unijnym? Brak słów. Widać jak na dłoni jaki "obeznany" elektorat reprezentujesz a Ci co te Twoje wpisy plusują, muszą zaliczać się do tego samego sortu. Nie ma innej opcji :)
  Dyrektywa nie jest ważna bo została już dawno zaimplementowana do Polskiego systemu, który musi być z nią w pełni zgodny.

  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Już w prostszy sposób nie da się tego przedstawić. Jeżeli nie rozumiecie tego, co jest napisane na stronie Ministerstwa Finansów to zalecam powrót do szkoły podstawowej albo krowy doić jak zalecał Komorowski :)

  Doszłam do wniosku, że wy nie potraficie nawet otworzyć linku, więc wklejam stawki akcyzy na rok 2018 łącznie z poszczególnymi dyrektywami.

  Przepisy systemu podatkowego Unii Europejskiej wymagają, aby państwa członkowskie w zakresie struktury i stawek podatku akcyzowego dla wyrobów akcyzowych, stosowały określony dla poszczególnych wyrobów poziom minimalny wysokości podatku. Państwa członkowskie mogą jednak zawsze ustalić i stosować w oparciu o własną politykę fiskalną wyższe stawki akcyzy. Takie rozwiązanie kwestii kształtowania poziomu stawek podatku akcyzowego powoduje, że w Unii Europejskiej występuje duże zróżnicowanie wysokości obciążeń fiskalnych dla poszczególnych wyrobów akcyzowych. Dodatkowo, w celu wypełnienia kryterium minimalnego poziomu opodatkowania, Polska podobnie jak inne państwa członkowskie, które nie przyjęły wspólnej waluty, zmuszona jest do corocznego przeglądu poziomu opodatkowania wyrobów akcyzowych w zależności od obowiązującego na dany rok kursu euro w stosunku do waluty krajowej i ewentualnej korekty stawek akcyzy.

  Minimalne poziomy są określone w następujących aktach prawa Unii Europejskiej:

  dyrektywa Rady 92/84/EWG z dnia 19 października 1992 r. w sprawie zbliżenia stawek podatku akcyzowego dla alkoholu i napojów alkoholowych,
  dyrektywa Rady 2011/64/UE z dnia 21 czerwca 2011 r. w sprawie struktury oraz stawek akcyzy stosowanych do wyrobów tytoniowych,
  dyrektywa Rady 2003/96/WE w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej.

  W ustawie w art. 89, art. 93-97 oraz art. 99 oraz art. 105 określone zostały stawki akcyzy dla wyrobów akcyzowych oraz samochodów osobowych.

  Stawki te są wyrażane w:

  kwocie na jednostkę wyrobu,
  procencie podstawy opodatkowania,
  procencie maksymalnej ceny detalicznej,
  kwocie na jednostkę wyrobu i procencie maksymalnej ceny detalicznej.
  Aktualnie obowiązujące stawki akcyzy na niektóre wyroby akcyzowe i samochody osobowe wynoszą w przypadku:

  benzyny silnikowej - 1.540,00 zł/1.000 l,
  oleju napędowego - 1.171,00 zł/1.000 l,
  gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 670,00 zł/1.000 kg,
  biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.171,00 zł/1.000 l,
  energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,
  alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,
  piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,
  wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,
  papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny detalicznej,
  samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.

  i dalej to samo. wycieczki osobiste i lanie wody.
  Ja wiem, że macie tam KW tow. Szlachetki gotowce by je wklejać, ale chociaż je czytajcie.

  przywołaliście powyżej przepisy dotyczące akcyzy na alkohol, tytoń i energie a nie na paliwo.
  Akcyza na paliwa a w szczególności jej minimalma wysokość są regulowane co roku i co ważne są to stawki zalecane a nie narzucane. każdy kraj może stosować swoje stawki ( z reguły wyższe) ale jest też możliwość zastosowania stawki niższej od minimalnej bez konsekwencji dla danego kraju, co rząd musi jednak uzasadnić.
  obecnie polski rząd stosuje stawki wyższe niż zalecane minimalne i np. na EU95 wynosi ona 389,1 Eur/1000 litrów, przy zalecanej minimalnej 359 eur/1000 litrów. ponadto mamy VAT 23% a Unia dopuszcza vat 19%. udział podatków w cenie litra benzyny wynosi ponad 57,2% a po wprowadzeniu "opłaty paliwowej", przy założeniu, że wpłynie ona na cenę paliwa, udział podatków wzrośnie do ok. 59,6 %.
  Więc nie piszcie, że rząd ma związane ręce.
  no a teraz czekam na wiadro pomyj, pisowskie troliki.

  8 3 Odpowiedz
  • Beata 24 wrz 2018

   dyrektywa Rady 2003/96/WE w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania PRODUKTÓW ENERGETYCZNYCH i energii elektrycznej.
   (czym są paliwa jak nie produktami energetycznymi)

   benzyny silnikowej - 1.540,00 zł/1.000 l,
   oleju napędowego - 1.171,00 zł/1.000 l,

   Znowu wrzucasz dane z 2008 roku?

   Jeszcze raz żebyś zrozumiał:

   Przepisy systemu podatkowego Unii Europejskiej WYMAGAJĄ, aby państwa członkowskie w zakresie struktury i stawek podatku akcyzowego dla wyrobów akcyzowych, stosowały określony dla poszczególnych wyrobów POZIOM MINIMALNY wysokości podatku. Państwa członkowskie mogą jednak zawsze ustalić i stosować w oparciu o własną politykę fiskalną wyższe stawki akcyzy.

   Nic nie poradzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

   2 10 Odpowiedz
 • 24 wrz 2018

  Pamiętajcie dla posła "TE" wybory to być albo nie być bo jesli znów przegra - PIS nie wybacza. A jeśli znów przegra - co zapewne się stanie i w gminie i powiecie to koniec kariery politycznej.

  Sztab będzie dyskredytował wszystkich przy pomocy swoich troli. Poseł doskonale wie że z p. Halkiem wygra w 2 turze a z p. Ambroży by przegrał więc będzie zachecał do p. Halka bo to łatwiejsze jest, za p. Ambrozy stanęli by zwykli ludzie i co to był by dopiero wstyd.

  Metody posła / Bagietki są prymitywne ale trafiają to prostych ludzi (a tacy są wyborcy pis jak nawet twierdził Terlecki) licza że to napisze poseł / Bagietka to tak beda robic ludzie.

  Dajcie już spokój Myslenice nie dla Was :) Już chyba raz nawet w powiecie wygraliscie i nie potrafiliscie rządzic bo Was zrobili jak przedszkolaków. Zabarli zabawki i puścili do przedszkola na edukację.

  8 9 Odpowiedz
 • 24 wrz 2018

  -Ty słuchoj Józek?
  -co?
  -ni mosz kogoś na trzeciego, na burmistrza? No bo rozumisz. pasowałoby podstawić trzeciego bo gadają po internecie, że byłby jakiś, ino niezależny.
  - niezależny od czego?
  - nie od czego, tylko od kogo, no od tamtego!
  -dobra poszukam. A może być baba? Mam taką na oku u siebie na Słowackiego.
  -no przecież!
  - no a uwierzą, że niezależna jak pracuje u Ciebie?
  - e jakby nie. A uwierzyli, że woda będzie najtańsza bo swoja?, a uwierzyli, że śmieci będą najtańsze bo swoje?, a uwierzyli, że Myślenice są najlepsze w Polsce?, a uwierzyli w "przejrzystą gminę"?, a uwierzyli, że hala na Zarabiu będzie za 4,8mln a kosztowała ponad 20mln?...
  -dobra, dobra wystarczy. Wystawimy babę.

  12 7 Odpowiedz
 • 24 wrz 2018

  pani graża jest jedną z nas - zwykłych myśleniczanek i za to ma ogromniastego plusa u mnie i moich koleżanek i kolegó z coopera . jeśli ktoś jest z nami z ludźmi pracy to właśnie ona. szykujta się na 21 października bo lud pracujący myslenice ma na kogo głosowac

  11 3 Odpowiedz
 • 24 wrz 2018

  Jak miło zobaczyć w końcu przejrzysty program wyborczy kandydata na burmistrza. Poważnie rozważę oddanie głosu na Panią.

  11 3 Odpowiedz
 • 24 wrz 2018

  Wiecie co jest najlepsze że nawet miejsce pracy przeszkadza :) Jak czytam to padam na twarz ze smiechu :)

  Ktoś pracuje to źle dla PIS lepszy jest te no nic nie robi tylko bierze bo jest zależy od nich. Lepiej brac kase i dietki niż pracować. Oj trolki trolki chyba tym razem nie trafiliście za dobrze. Jeśli od p. Ambroży zależało wybudowanie Hali to faktycznie należy się jej nagana :)

  5 1 Odpowiedz
 • 24 wrz 2018

  Siała baba mak...Człowiek pracy, robotnik, chłop i inteligent niewymownie cierpi w dzisiejszym ustroju kapitalistycznym. Walka z tym stanem rzeczy wymaga ofiarnych wysiłków zorganizowanej klasy robotniczej. Każda fura gnoju wywieziona w pole to nowy cios dla imperializmu amerykańskiego. Nasze bohaterskie kury zniosły o 0,12 % jaj więcej niż analogiczne kury amerykańskie. Przed wojną byliśmy nad przepaścią, obecnie zrobiliśmy wielki krok naprzód. W imię walki o poprawę stanu wsi,
  w imię walki o poprawę bytu ludzi pracy, głosujmy na jedną z nas...Siała baba mak...

  1 5 Odpowiedz
  • Beata 24 wrz 2018

   Zrobiliśmy i to milowy. Świadczą o tym międzynarodowe agencje ratingowe w tym dzisiejsza decyzja FTSE w sprawie GPW.

   Jeżeli państwo jest dobrze zarządzanie (lepiej niż za poprzedników), żadne polityczne rozgrywki nie mają znaczenia dla wyników finansowych i gospodarczych.

   Jak to napisał jedne z kolegów "wystarczy nie kraść"

   2 10 Odpowiedz
 • 24 wrz 2018

  Wiecie kiedy tutaj zakończy się hejt i sonda ? Kiedy Jarosław będzie miał 51% , bo wtedy będzie to dla Bagietki / Posła wiarygodny wynik.

  Wtedy bedzie mówił że wygrywa w pierwszej turze. A głupi naród to kupi.

  9 Odpowiedz
  • Beata 24 wrz 2018

   Mylisz się. Sondaże nic nie zmieniają i pisałam to już wcześniej. Wybory wszystko zweryfikują, pierwsze zweryfikują Grażynę.

   Dla tych, którzy pisali do mnie Jarosław lub Poseł zapraszam do OSP Trzemeśnia. Trwa tam spotkanie Jarosława Szlachetki z mieszkańcami. Nie ma czasu na pisanie tutaj ;)

   2 9 Odpowiedz
   • 24 wrz 2018

    Czyli jednak zabolało Panie Pośle / Bagietka :)

    Nie musi pan Jarosław pisać sam by pisac jego językiem.

    5 4 Odpowiedz
    • Beata 24 wrz 2018

     Nie zabolało. Wręcz przeciwnie i dziękuję za komplementy. Bo tak to odebrałam. Może na kolejne wybory zdecyduję się na start. Jeżeli burmistrzem będzie Pan Szlachetka, będzie to miało sens. W obecnej klice półgłówków nie potrafiłabym się odnaleźć ;)

     8 11 Odpowiedz
     • 24 wrz 2018

      Ale to ma sens! Jak ciężko było burmistrzować bez dyrektora urzędu a teraz dają radę!
      Dawno się tak nie uśmiałem, dziękuję! ;)

      Z Facebooka: "Ostrowski & Halek"
      Pytanie - "Czy mogę zapytać, jaką rolę w duecie "Ostrowski & Halek" będzie pełnił p.Ostrowski?"

      Odpowiedż - "Pół burmistrza"

      Teraz już rozumiem.

      9 1 Odpowiedz
 • 24 wrz 2018

  Z dnia na dzień kandydatura Grażyny przybiera na sile z pozycji "przegranej" jak to nazwały tutaj główne trolle, na pozycję tej rywalizującej bezpośrednio ze Szlachetką. A przypomnijmy że Grażyna dopiero zaczęła swoją kampanię. Do wyborów jeszcze miesiąc i tutaj naprawdę mieszkańcy Myślenic i okolicznych miejscowości mogą zrobić mocnego psikusa i Szlachetce nie mówiąc już o Halku. Jak obserwuję powyższe wpisy, Grażynę w pierwszej kolejności polubili między innymi "zwykli" ludzie pracy, pracujący w dużych zakładach czy też w małych firmach. Zatem przypomnijmy to ludzie pracy tacy jak każdy z nas, stanowią największy elektorat w mieście i gminie Myślenice.

  Co więcej patrząc na powyższy wpis "kasimag" o tym, że pracownicy jednego z dużych zakładów pracy w kuluarach popierają kandydatkę, to już widzę jak panowie kandydaci zaczną jeździć pod bramy Copera i innych molochów i obiecywać pracującym tam ludziom "gruszki na wierzbie" :)

  7 2 Odpowiedz
  • 24 wrz 2018

   Jeden taki co kiedyś chyba był w SLD czy cos podobnego rozdaje jabłka na mieście. Kolejny bezpartyjny :)

   3 2 Odpowiedz
 • 25 wrz 2018

  Super banery wiszą po Myślenicach Halek& Ostrowski, Tata Ostrowski podaje rękę synowi Halkowi .

  12 2 Odpowiedz
  • 25 wrz 2018

   Ja chciałbym się dowiedzieć z jakich środków jest finansowana kampania p. Halka i całego komitetu wyborców Macieja Ostrowskiego?

   9 3 Odpowiedz
   • 27 wrz 2018

    mozliwe że MZWiK :-)))

    alehandro napisał/a:

    No nie ma na kogo glosowac …. Moze by się kto jeszcze na czwartego znalazł ?!

    Trza by się nad Sekwanę przejść, może który by się szarpnął :-))) gorzej jak do tej pory i tak nie na broi

    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    I To ma być maskotka miasta czy polityk? Uważam, że można być dobrym politykiem po cichu.....

    taaaaa se cichutko przycupnie w kąciku i wydzierga coś nieśmiale na drutach. Abstrah ując już od predyspozycji i oczekiwań to niestety ale od pewnego poziomu reprezentacyjnego wymagane a wręcz niezbędne są odpowiednie elementy aby spiąć całość
    tu masz w pigułce

    https://bossblog.pl/model-disc-w-biznesie-twoj-styl-zachowania/

    Odpowiedz
 • 26 wrz 2018

  No nie ma na kogo glosowac :(. Halek jakis taki malo samodzielny,Bagietka skutecznie odstrasza od Szlachetki , a pani Ambrozy …..ma jakies przemalowane plecy. Moze by się kto jeszcze na czwartego znalazł ?!

  8 8 Odpowiedz
 • Raphaell 26 wrz 2018

  A ja się zastanawiam jak można pisac "bez układów" a już widzę 3 osoby z Nowoczesnej.....tragedia sięga dna.

  10 7 Odpowiedz
 • Beata 28 wrz 2018

  @up

  Ja myślę, że oni i tak nic nie zrozumieją. To są osoby, które widzą tylko to co chcą widzieć i nie przeszkadza im, że to złudzenie ;)

  Poza tym hipokryzja wylewa się od wielu w takich ilościach, że nie są już w stanie zapanować nad tym co piszą i za co oskarżają.

  2 4 Odpowiedz
  • Marcin Tylek 14 paź 2018

   Złudzeniem jest opłata paliwowa? W czasie globalnej hossy każdy rozsądny rząd obniża podatki.
   Złudzeniem jest naliczanie podatku VAT od akcyzy i opłaty paliwowej? Tym sposobem płacimy o 23% wyższą akcyzę i opłatę poliwową. Płacimy podatek od podatku, co nie powinno mieć miejsca.
   Należy też pamiętać, że cena paliwa wpływa na ceny prawie wszystkich innych produktów a wyższe ceny to więcej kasy z podatków.

   Odpowiedz
   • Beata 14 paź 2018

    Nieznajomość prawa i unijnych dyrektyw w sprawie akcyzy na paliwa i podatku od towaru i usług się kłania.
    Akcyzę można obniżyć tylko do granic minimalnych ustalanych przez UE i jest ona obecnie na najniższym poziomie. VAT nie da się obniżyć.
    W 2008 dało się obniżyć akcyzę bo była wyższa niż zakładana minimalna. Obecnie jest to niemożliwe.

    http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/19968,akcyze-na-paliwa-mozna-obnizyc-natomiast-stawki-vat-nie.html

    Odpowiedz
    • Marcin Tylek 15 paź 2018

     Nie pisałem o zmniejszeniu wartości netto akcyzy. VAT powinien być naliczony od wartości produktu + marża sprzedawców a dodatkowe podatki doliczane netto. W tej chwili mamy podatek od podatku co sprawia, że klient detaliczny płaci akcyzę 23% drożej niż ustalona kwota minimalna przez UE, co wynika z dyrektywy UE o podatku od wartości dodanej. Według mnie tak być nie powinno, tylko, że kolejnym rządom jest to na rękę i nikt swoich europarlamentarzystów nie uruchamia do działania.
     Co do stawki VAT to UE określa minimalną wartość na poziomie 15%, obowiązywanie obecnej stawki 23% zostało przedłużone na początku 2017r., mimo obietnicy wyborczej powrotu do stawki 22%. Ale za rok wybory parlamentarne, więc jest szansa :)
     Nowa opłata paliwowa, czyli Opłata Emisyjna to kolejny podatek w cenie paliwa, narzucony przez rząd, i tylko naiwni wierzą, że nie ma wpływu na cenę.

     Odpowiedz
 • 7 paź 2018
  PiterOlek napisał/a:

  Coś w tym może być

  out of time movie plot

  Tragiczny zgryz !!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Raphaell 7 paź 2018
  trekk napisał/a:

  Oto prawdziwy PiS.

  To co z tym zrobimy, zależy od nas..

  A co zrobimy z listą Kukiza..polityków PO i N. którzy także byli w PZPR również należy do Nas..

  Odpowiedz
 • Beata 15 paź 2018
  despo napisał/a:

  Nie pisałem o zmniejszeniu wartości netto akcyzy. VAT powinien być naliczony od wartości produktu + marża sprzedawców a dodatkowe podatki doliczane netto. W tej chwili mamy podatek od podatku co sprawia, że klient detaliczny płaci akcyzę 23% drożej niż ustalona kwota minimalna przez UE, co wynika z dyrektywy UE o podatku od wartości dodanej. Według mnie tak być nie powinno, tylko, że kolejnym rządom jest to na rękę i nikt swoich europarlamentarzystów nie uruchamia do działania.
  Co do stawki VAT to UE określa minimalną wartość na poziomie 15%, obowiązywanie obecnej stawki 23% zostało przedłużone na początku 2017r., mimo obietnicy wyborczej powrotu do stawki 22%. Ale za rok wybory parlamentarne, więc jest szansa :)
  Nowa opłata paliwowa, czyli Opłata Emisyjna to kolejny podatek w cenie paliwa, narzucony przez rząd, i tylko naiwni wierzą, że nie ma wpływu na cenę.

  Odpowiedz na Twoje pytanie jest tak samo prosta jak moja poprzednia odpowiedź.
  Ponownie należy wrócić do unijnych dyrektyw, które to regulują:

  "Ustawa o podatku od towarów i usług jest w tej materii zgodna z przepisami unijnymi. Przykładowo w art. 84 Dyrektywy 2006/112 WE Rady Europy z 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej czytamy: państwa członkowskie podejmują niezbędne środki w celu zapewnienia, że akcyza do zapłacenia lub zapłacona przez osobę dokonującą wewnątrzwspólnotowego nabycia wyrobu podlegającego akcyzie zostanie wliczona do podstawy opodatkowania podatkiem od wartości dodanej.

  Natomiast z kolei art. 78 tej Dyrektywy informuje, że podstawa opodatkowania VAT obejmuje również podatki (w tym oczywiście akcyzę). Zatem polskie uregulowania w ustawie o podatku od towarów i usług są zharmonizowane z innymi aktami prawnymi. Tak więc niestety w podstawie opodatkowania VAT powinniśmy ujmować również podatek akcyzowy."

  http://podatki.gazetaprawna.pl/porady/11286,czy-od-akcyzy-nalicza-sie-podatek-od-towarow-i-uslug.html

  Odpowiedz
  • Marcin Tylek 15 paź 2018

   Dokładnie to napisałem, przeczytaj uważnie jeszcze raz. Nie godziliśmy się na ACTA, czy krzywiznę banana, więc tak samo powinniśmy walczyć o nie płacenie podatku od podatku. Podatek nie powinien być wartością dodaną. Jesteśmy częścią UE, mamy tam swoich przedstawicieli, trzeba ich naciskać. Niestety woli politycznej w tej kwestii nie ma i co gorsza idzie w drugą stronę, VAT nieobniżony, kolejny podatek dołożony.

   Odpowiedz
 • Beata 15 paź 2018
  despo napisał/a:

  Dokładnie to napisałem, przeczytaj uważnie jeszcze raz. Nie godziliśmy się na ACTA, czy krzywiznę banana, więc tak samo powinniśmy walczyć o nie płacenie podatku od podatku. Podatek nie powinien być wartością dodaną. Jesteśmy częścią UE, mamy tam swoich przedstawicieli, trzeba ich naciskać. Niestety woli politycznej w tej kwestii nie ma i co gorsza idzie w drugą stronę, VAT nieobniżony, kolejny podatek dołożony.

  Walczyć? Kim?
  Może tymi przedstawicielami Platformy Obywatelskiej, którzy kilka dni temu uciekli przed głosowaniem na temat rezolucji ws. zwrotu Polsce przez Putina wraku TU-154M?

  Antypolak zawsze będzie antypolakiem.
  Poza tym zmiany musiałyby zostać poparte i ew. wprowadzone przez wszystkie rządy EU gdyż prawo fiskalne musi być w EU jednakowe gdyż jest to jedna z podstaw funkcjonowania Unii. Na to się pisaliśmy w 2004 roku i to mamy.

  Odpowiedz
  • Marcin Tylek 15 paź 2018

   Po co ten jad?
   Na 624 delegatów głosowało 47 osób, po prostu ta rezolucja nie ma kompletnie żadnego znaczenia, Rosja od dawna jest zawieszona w Radzie Europy, czyste PR-owskie zagranie anty PO. Nie dajmy się zwariować tendencyjnym dziennikarzom z żadnej strony. I nie myl RE z UE.

   Między innymi dzięki pracy Róży Thun z PO mamy darmowy roaming w UE a dzięki Morawieckiemu droższe paliwo, nie oceniajmy ludzi po plakietkach.
   Prawo fiskalne nie jest jednakowe, są inne stawki VAT, inne wartości akcyzy, tylko jednolite, aby były te same co do zasady, aby nie było dysproporcji cenowych.

   Pytasz kim walczyć? Dobre pytanie. W Polsce pewnie poprze tylko Kukiz i Korwin, więc zostają obywatele, którzy chcą płacić mniej za paliwo. Z innych państw pewnie można liczyć na Czechy, znacznie zmniejszyli biurokrację, obniżyli podatki i dobrze na tym wyszli. Języczkiem u wagi są zawsze Niemcy i Francja, aczkolwiek tam obywatele też potrafią wiele zdziałać.

   Odpowiedz

Zobacz więcej

Lipnik, Wiśniowa, Kobielnik i Glichów nadal bez wody pitnej
Wielka woda 2020 0

Lipnik, Wiśniowa, Kobielnik i Glichów nadal bez wody pitnej

Pomimo wymiany kruszyw filtracyjnych na ujęciach wody oraz płukaniu sieci wodociągowej woda z ujęć w Lipniku, Kobielniku oraz Glichowie nadaje się wyłącznie do celów gospodarczych Jak czytamy na stronie UG w Wiśniowej, w pobranych próbkach wody nie stwierdzono  bakterii z grupy coli lub Escherichia coli, lecz ze względu na przekroczone parametry w...

AS-Garnitex otworzył nowy salon. Jest jednym z największych w Małopolsce
Stróża 0

AS-Garnitex otworzył nowy salon. Jest jednym z największych w Małopolsce

Dobrze dobrany garnitur stanowi wizytówkę eleganckiego mężczyzny. Stworzenie modnego i dopasowanego zestawu nie jest jednak prostym zadaniem. AS-Garnitex zapewnia profesjonalną pomoc w doborze elementów garderoby Przestrzeń pełna elegancji Powierzchnia nowego salonu otwartego w Stróży liczy 700 m.kw., co sprawia, że jest on jednym z największych...

Przygniótł go ciągnik. Na czas wyciągnęli go strażacy
Jasienica 0

Przygniótł go ciągnik. Na czas wyciągnęli go strażacy

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku do jakiego doszło w Jasienicy. Przygnieciony przez ciągnik mężczyzna trafił do myślenickiego szpitala Do zdarzenia doszło w środę o godz. 16.52, kiedy to do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o przygniecionym przez ciągnik rolniczy mężczyźnie w miejscowości Jasienica. Na miejsce udały się zastępy JRG Myśl...

Wąż w domu! Strażacy wezwani do nietypowej interwencji w Polance
Okolice 5

Wąż w domu! Strażacy wezwani do nietypowej interwencji w Polance

Strażacy zostali wezwani do jednego z domów w Polance, gdzie znajdował się wąż. Jak się okazało na miejscu, był to zaskroniec W środę 8 lipca zastęp JRG Myślenice został zadysponowany do miejscowości Polanka po odebraniu zgłoszenia mówiącego o tym, że w jednym z domów znajduje się wąż. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono węża, którym oka...

Starosta odpowiada radnej: Dbanie o drożność przepustów to obowiązek mieszkańców
Tenczyn 22

Starosta odpowiada radnej: Dbanie o drożność przepustów to obowiązek mieszkańców

"Budowa i utrzymanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi” - radnej Annie Rapacz (PiS) odpowiada starosta Józef Tomal (FZM) Na temat udrażniania rowów, przeglądu i wymiany przepustów oraz uzupełnienie ubytków w poboczach i na drodze powiatowej w Tenczynie, pis...

Wójt Raciechowic funduje obiad i bukiet 30 róż za największą frekwencję. Tak chcą walczyć o wóz strażacki
Wybory Prezydenckie 2020 2

Wójt Raciechowic funduje obiad i bukiet 30 róż za największą frekwencję. Tak chcą walczyć o wóz strażacki

Obiad dla sołtysa lub pani sołtys i osoby towarzyszącej w jednej z restauracji, a za drugie miejsce bukiet z 30 róż. Tak Wacław Żarski (PiS) chce zmobilizować mieszkańców, aby poszli na wybory i uzyskali najwyższą frekwencję Po I turze wyborów prezydenckich 2020 nagrodzono kilkanaście miejscowości w Polsce, w których uzyskano najwyższą frekwencję....