Miasto

Organizują galę bokserską, żeby pomóc 9-miesięcznemu Michałkowi

Organizują galę bokserską, żeby pomóc 9-miesięcznemu Michałkowi

„Walczymy o Okruszka z Połową Serduszka” to nazwa imprezy charytatywnej jaka odbędzie się w sobotę 29 września w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu. Włączają się w nią bokserzy z całego kraju

Michał Matoga do dziewięciomiesięczny chłopiec, który urodził się z ciężką wadą serca – HLHS (hipoplazją lewego serca- brak lewej komory). Leczenie przewyższa możliwości jego rodziców, których jako jedni z pierwszych postanowili wesprzeć organizatorzy Międzynarodowego Grand Prix Małopolski w Boksie.

Nie po raz pierwszy mam możliwość zorganizowania na terenie Myślenic gali bokserskiej. Po raz pierwszy jednak jako organizator Międzynarodowego Małopolskiego Gand Prix w Boksie w Myślenicach doświadczam niesamowitego solidaryzmu ludzi, instytucji, mieszkańców, które chce charytatywnie włączyć się w zbiórkę na rzecz Michałka Matogi – mówi wiceprezes Zarządu Małopolskiego Związku Bokserskiego Piotr Snopkowski.

Ta inicjatywa w środowisku bokserskim rozeszła się bardzo szybko. Michałka wspierają bokserzy i zawodnicy z całego kraju. Wśród nich znalazł się m.in. Tomek Sarara, Przemysław Saleta, Maciej Miszkin, Mariusz Wach czy Marcin Różalski.

Weekend z boksem

Zapowiada rodzinna impreza, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Na ringu walczyć będą nie tylko pięściarze, ale również odbędą się walki na zasadach super fight karate kyokushin. Swój udział zapowiedzieli tegoroczni mistrzowie 32 Mistrzostw Europy Seniorów Karate Kyokushin największej na świecie organizacji IKO sensei: Marcin Sturgulewski z Myślenickiej Akademii Karate „Byakko” oraz Maciej Tercjak wielokrotny Mistrz Polski, Europy, który próbuje również swoich możliwości w K1. Zapowiada się wspaniała uczta dla miłośników sportów walki.

Na godz. 14 zaplanowano „Bieganie dla Okruszka z Połową Serduszka” na specjalnym torze przeszkód dla dzieci powyżej 4 lat. Dla mam z wózkami zorganizowano fitness, dla kochających taniec towarzyski szybki kurs, a dla aktywnych lubiących się poruszać w rytm dobrej muzyki zumbę.

O godz. 17 rozpocznie się turniej strzelecki w kategorii kobiet i mężczyzn. Na Zarabiu pojawią się również czołowi bokserzy jak Mariusz Wach, Tomasz Sarara i inni. Będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie.

O godz. 18.00 na boisku KS Dalin będą pozorowane wybuchy i strzały pokazowej grupy szturmowej poddziału antyterrorystycznego SPAP.

Pomóc Michałkowi można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „1705 pomoc dla Michałka Matoga”

wpłaty zagraniczne - foreign payments to help Michal:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374, swift code: WBKPPLPP Bank Zachodni WBK
Title: „1705 Help for Michal Matoga”

Komentarze (3)

 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2018

  i to powinni kandydaci na burmistrza wspierac a nie jakies kto co wybuduje i naobiecywanie ludzia ale powinni pomoc potrzebujacym

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2018

  pozdrawiam pajacow do wyborów ktorzy owijaja kiełbase wyborcza i opowiadaja cuda na kiju a zwykłych ludzi w potszebie pozostawiaja sami sobie

  17 4 Odpowiedz
 • Robert 26 wrz 2018

  Zamiast na kościelne alejki rewitalizowane z naszych miejskich pieniędzy lepiej dalibyście na to dziecko kościelne przydupasy.

  7 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Jak przechowywać opony poza sezonem?
Lifestyle 0

Jak przechowywać opony poza sezonem?

Przechowywanie opon to często nie poruszana, za to bardzo ważna kwestia dla jak najdłuższego utrzymania ich w dobrej kondycji. Jeżeli chcemy długo i bezawaryj...