Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Kto wójtem, kto burmistrzem? Typujecie zwycięzców

Wybory Samorządowe 2018: Kto wójtem, kto burmistrzem? Typujecie zwycięzców

Na tydzień przed wyborami publikujemy wasze typy dotyczące zwycięzców na stanowiska gospodarzy gmin w powiecie myślenickim.

Według waszych prognoz druga tura zapowiada się w Myślenicach i Dobczycach, a w pozostałych miejscowościach walka o każdy głos powinna trwać do ostatnich godzin kampanii 

W 9 gminach powiatu myślenickiego o stanowiska wójtów i burmistrzów ubiega się 22 kandydatów. O tym kto pokieruje każdą z nich zdecydujemy już 21 października. W naszych sondażach* zapytaliśmy was o to, kto ma największe szanse na zwycięstwo. Oto wasze typy:

 

Myślenice

W największej gminie jaką są Myślenice o stanowisko burmistrza ubiega się trzech kandydatów. Według waszych prognoz o wyniku wyborów w stolicy powiatu przesądzi druga tura, jednak nie wskazujecie ostatecznie, kto oprócz Jarosława Szlachetki miałby do niej przejść. Kandydat PiS uzyskał 36% głosów, natomiast pomiędzy Krzysztofem Halkiem (KWW Macieja Ostrowskiego) i Grażyną Ambroży (KWW "Bez układów) wskazujecie na remis.  

 

Sułkowice

W Sułkowicach przewidujecie zmianę na stanowisku burmistrza. Do tej pory funkcję tę nieprzerwanie od 12 lat pełni Piotr Pułka (KWW Piotra Pułki Gmina dla ludzi). Gdyby wynik wyborów pokrył się z waszymi przewidywaniami przez najbliższe 5 lat gospodarzem Sułkowic będzie Artur Grabczyk (KWW Artura Grabczyka) na którego zagłosowało 53% ankietowanych. 

 

Dobczyce

W Dobczycach podobnie jak w Myślenicach przewidujecie drugą turę, a różnice między kandydatami również są minimalne. W dogrywce zmierzyć mieliby się obecny burmistrz Paweł Machnicki (35%) z Robertem Kaweckim z PiS (33%). Natomiast obecny wicestarosta Tomasz Suś (KWW Tomasza Susia) zyskał 32% poparcia. Jak widać, różnice są minimalne i każdy głos może wpłynąć na wynik wyborów. 

 

Siepraw

W Sieprawiu mieszkańcy gminy wybierać będą między Tadeuszem Pitalą (KWW Samorządny Siepraw), który mandat wójta sprawuje od 24 lat a Dawidem Lenczowskim z PiS. Tu - podobnie jak w Sułkowicach przewidujecie zmianę na stanowisku gospodarza. 

 

Raciechowice

Raciechowice to gmina w której gospodarzem od 6 kadencji jest Marek Gabzdyl (KWW Nasza Gmina Raciechowice). W tegorocznych wyborach wieszczycie mu jednak porażkę, a wynik wyborów przy trzech kandydatach miałby rozstrzygnąć się w pierwszej turze. Gdyby tak się stało wójtem zostałby Wacław Żarski z PiS (55%), obecny gospodarz mógłby liczyć na poparcie 33%, natomiast Zofia Długopolska (KWW Zofii Długopolskiej) zaledwie na 12%.

 

Wiśniowa

Tutaj podobnie jak w Raciechowicach przewidujecie rozstrzygnięcie wyborów w pierwszej turze. Miejsce dotychczasowego wójta Wiesława Stalmacha z KW Polskie Stronnictwo Ludowe (18%) miałaby zająć Stanisława Kasprzycka z PiS  z poparciem 51%. Na drugim miejscu widzicie Bogumiła Pawlaka (KWW Bogumiła Pawlaka) z poparciem na poziomie 31%. 

 

Pcim

W Pcimiu czeka nas pojedynek sprawującego od dwóch lat funkcję wójta Piotra Hajduka (PiS) ze Zbigniewem Bylicą (KWW Zbigniewa Bylicy „Dla mieszkańców Gminy Pcim”). Nie dajecie szans obecnemu wójtowi na gospodarza typując tego drugiego.

 

Tokarnia

W gminie Tokarnia przewidujecie, że z przyszłotygodniowego głosowania obronną ręką wyjdzie obecny wójt Władysław Piaściak (PiS) wygrywając z Markiem Kluską (KWW Nasza Gmina Tokarnia) przewagą 4%. 

 

Lubień

W Lubniu pojedynek o stanowisko wójta rozegra się pomiędzy Kazimierzem Szczepańcem (KWW Samorządna Gmina) i Wiesławem Słowiakiem (KW Prawo i Sprawiedliwość). Obecny wójt w waszych prognozach powinien wygrać tę potyczkę stosunkiem 58% do 42%.

 

Weźmiesz udział w wyborach samorządowych 2018?

 • tak tak 79%
 • nie nie 14%
 • nie wiem nie wiem 8%
 • Głosów: 2490

PRZYPOMINAMY! Od północy w piątek 19 października do momentu zamknięcia wszystkich lokali wyborczych (niedziela, 21 października, godz. 21.00) obowiązuje cisza wyborcza. 

 

* UWAGA: Wyniki sondaży to nie profesjonalne badanie opinii publicznej, ma charakter orientacyjny i jest odzwierciedleniem poglądów czytelników portalu miasto-info.pl.

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze (58)

 • Brak zdjęcia
  14 paź 2018

  czas decyzji , jestem z Myślenic głosuje na SZLACHETKĘ !

  123 47 Odpowiedz
 • Beata 14 paź 2018

  Przykład demokracji sitwy myślenickiej

  NIESMACZNA AGITACJA przy szkołach podstawowych

  Jednemu z kandydatów oraz jego suflerowi już chyba brakuje tablic wyborczych ? Wmurowano więc na potrzeby ich kampanii nowe i to przed wejściami na teren szkół podstawowych. Niech dzieci i rodzice czytają czego oczekuje od nich władza.

  Tablice mają już oczywiście oznaczenia, iż są do dyspozycji tylko dla komitetów tych dwóch panów, to jakby pozostali kandydaci wpadli na kuriozalny pomysł, żeby się tam czasem promować. Na marginesie to również jeden ze spotów wyborczych wspomnianego na wstępie kandydata kręcony był chyba na wydzielonym terenie ochrony wodociągów ? Jak informują tablice ostrzegawcze wstęp na ten teren zakładu jest wzbroniony ? No ale przecież miejscowy PAN prezes może wszystko bo kandydat gwarantuje, że zostanie po staremu ? ;)

  63 16 Odpowiedz
 • 14 paź 2018

  czas decyzji, jestem z Myślenic dlatego nie głosuje na HALKA......chyba, że powie skąd będzie miał pieniądze na wór obietnic z kosmosu, albo skąd i od kogo dostanie zgodę na grzebanie w Rabie.
  O solary ankietowano już kilka razy później olali, za Halka o zachodnią obwodnicę też ankietowali i nic, ankietowali także o parkingi i transport, generalnie oni potrafią....ankietować :-)

  59 21 Odpowiedz
 • Beata 14 paź 2018

  21 X otrząśniecie się z letargu.
  Żadnych Halków i Grażyn Myslenice nie potrzebują.
  Czas skończyć z układami i nepotyzmem w Gminie.

  61 29 Odpowiedz
 • 14 paź 2018

  Ale raczej zagłosuje na kolegę Jarka, umig potrzebuje zmian z czym chyba raczej wszyscy się zgodzą

  51 27 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...