Sport

Speed-ball: Zbyszek Bizoń wraca z Mistrzostw Świata z 4 miejscem

Speed-ball: Zbyszek Bizoń wraca z Mistrzostw Świata z 4 miejscem

Siedmioosobowa reprezentacja Polski walczyła o najlepsze miejsca na podium podczas 30. Mistrzostw Świata w Speed-Ballu. Wśród kadry polskiej znalazł się Zbigniew Bizoń z Drogini, który do kraju wrócił z 4 miejscem w trzech konkurencjach

Polska reprezentacja została wyłoniona końcem września bieżącego roku podczas III Mistrzostw Polski w Speed-Ball. To otworzyło najlepszym w Polsce drogę do udziału w rywalizacji międzynarodowej. Mistrzostwa Świata w Speed-Ballu zostały zorganizowane przez Międzynarodową Federację Speed-Ball w Kuwejcie w dniach 26-30 października.

Biało-czerwoni startowali w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej z podziałem na płeć. W zawodach brały udział reprezentacje z Europy, Afryki i Azji.

Najwyższe lokaty wywalczyły juniorki z Krakowa zdobywając dwa brązowe medale. Zbigniew Bizoń w zawodach seniorskich znalazł się tuż za podium. W najtrudniejszym turnieju całego wydarzenia - grze singlowej mężczyzn zdobył 4 miejsce. Podobnie 4 miejsce w deblu mężczyzn w parze z zawodnikiem z województwa opolskiego. Ponadto polska sztafeta w której brał udział wywalczyła 4 miejsce w rankingu krajów.

Jestem zadowolony, szczególnie z wyniku w grze singlowej, gdzie wygrywa się techniką, szybkością i precyzją. Wracam z lekkim niedosytem, bo w sztafecie zdobyliśmy 239 punktów i zabrakło tylko 13 oczek, by pokonać francuzów w walce o brąz. Ale to jest sport i przyjmuje ten wynik jako motywację do kolejnych zawodów. Chciałabym podziękować wszystkim, dzięki którym mogłem stanąć do rywalizacji z elitą światowego speed-balla – podkreśla Zbyszek Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

W rozgrywkach międzynarodowych Polskę reprezentowali zawodnicy z trzech województw. Troje zawodników z Małopolski: Zbyszek Bizoń, Laura Lach, Martyna Dudek. Troje zawodników z opolskiego: Katarzyna Pawlaczyk, Jan Włóka, Magda Matusiak. Lubelszczyznę reprezentował Mariusz Rzedzicki.

Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Do Polski speed-ball zawitał w 2014 roku. Od 2015 roku rozwija się także na ziemi myślenickiej.

Powiązane tematy

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...

Komentarze

Zobacz więcej