Myślenice

Finał pobicia: Cztery osoby zatrzymane.Trzy podejrzewane o usiłowanie zabójstwa[WIDEO]

fot. CBŚP

Sprawcy zaatakowali mężczyznę w jednym z myślenickich lokali, pełnym ludzi, nożem, gazem i maczetą.

Zatrzymano 4 mężczyzn, 3 z nich podejrzewanych jest o usiłowanie zabójstwa, jeden z podejrzanych zajmował się uprawą konopi indyjskich

Policjanci zatrzymali osoby podejrzane o udział w napadzie z użyciem gazu, maczety i noża w jednym z lokali gastronomicznych w Myślenicach.

Policjanci CBŚP, przy wsparciu małopolskich antyterrorystów, zatrzymali czterech mężczyzn, z których trzech jest podejrzanych o udział w usiłowaniu zabójstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że podłożem ataku mogły być dawne nieporozumienia.

Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego mężczyznę nożem, gazem i maczetą w lokalu pełnym ludzi. Wynikiem tego były poważne uszkodzenia ciała mężczyzny. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, zatrzymani mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych.

W ramach akcji policjantów CBŚP, funkcjonariusze przeszukali także kilka lokali w okolicach Krakowa, które zajmowali zatrzymani mężczyźni. Na jednej z posesji odkryli plantację konopi indyjskich, na której znajdowały się krzewy w różnych fazach wzrostu. Zabezpieczono także nóż i maczetę. Obecnie policjanci z prokuratorem ustalają czy zabezpieczone przedmioty mogły posłużyć do popełnienia tego przestępstwa.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Dodatkowo jeden z podejrzanych będzie doprowadzony do prokuratury z aresztu śledczego, w którym obecnie przebywa.

Trzech podejrzanych usłyszało zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa. Dodatkowo dwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej, trzech z zatrzymanych przez CBŚP mężczyzn, decyzją Sądu, zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

Trwa analiza materiałów dowodowych. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od lat 8, do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 29 sty 2019

  I dobrze. Wyraźny znak dla potencjalnych naśladowców.
  Całe usiłowanie zabójstwa szokujące, mam nadzieję że sprawcy odpowiedzą adekwatnie do swoich czynów.

  88 3 Odpowiedz
 • 29 sty 2019

  Zasłużyli na najwyższy wyrok bez możliwośći apelacji. Takich zwyrodnialców trzeba izolować od społeczeństwa.

  64 7 Odpowiedz
 • 30 sty 2019

  A gdzie reszta komentarzy się podziała??

  20 2 Odpowiedz
 • 30 sty 2019

  dopiero zem wstoł zarozki beda

  4 10 Odpowiedz
 • Piotr 30 sty 2019

  ..... hmmmm..... każdego szkoda, własciwie to był jeden nożownik /ten w białym zakapturzony/, reszta raczej asystowała, a konopie?? też szkoda bo mają zalegalizować hodowle :-) dla celow leczniczych. Pozzdrówa riebiata.

  7 51 Odpowiedz
 • 30 sty 2019

  To chyba działa tak.

  Jedziesz z pielgrzymką do Częstochowy po drodze pielgrzymka z parafii zatrzymuje się w restauracji na obiad. Któryś kelner powiedział coś nie miłego o ojcu Rydzyku, babcia dostaje szału i dźga kelnera nożem do kotleta. Wiadomo jaki zarzut, usiłowanie zabójstwa, bo kelner to nie schabowy.
  Pytanie do forumowych prawników. Czy całej pielgrzymce postawić zarzut usiłowania zabójstwa czy tylko babci?

  16 36 Odpowiedz
  • 30 sty 2019

   Bronisz swojego ziomka Ty i kolega wyżej ale to nic nie da.

   29 5 Odpowiedz
  • M G 30 sty 2019

   Zakładając że pozostali pielgrzymi podczas ataku kobiety na kelnera spokojnie jedzą obiad lub biernie są obok zdarzenia , to zarzut tylko dla owej babci.
   Ale jesli babci kibicuje druga osoba grożąc widelcem a trzecia sypie w oczy kelnera solą lub pieprzem to zmienia postać rzeczy i cała trójka ma problem.
   Można mieć w domniemanym przestępstwie bezpośredni udział ale i współudział.

   39 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 sty 2019

  5 komentarzy usuniętych przez redakcję, ciekawe dlaczego, powinno być 12 a jest 7.... Cenzura?

  29 2 Odpowiedz
 • 30 sty 2019

  Ma to sens. Wniosek jest taki żeby uważać z kim się jedzie na pielgrzymkę.

  26 5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   30 sty 2019

   próbujesz sugerować, że pozostali nie wiedzieli po co tam idą? maczetę zabrali do krojenia kotleta i gaz do wody mineralnej? Co za durne porównania robisz.

   38 3 Odpowiedz
 • 30 sty 2019

  No durne, ale zrozumiałeś.

  4 15 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   31 sty 2019

   Spróbuj napisać coś logicznego, może będzie podobnie.

   11 3 Odpowiedz
 • 31 sty 2019

  Specjalnie dla Ciebie postaram się następnym razem:-)

  2 12 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 3 lut 2019

  Niezłe dymy w tym mieście.

  2 1 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  A ja się pytam gdzie jest 'kod'?! dlaczego nie organizuje jakiegoś zgromadzenia przeciw mowie nienawiści?! tylko wtedy potrafią wychodzić jak się dzieje krzywda towarzyszom z własnego zaplecza politycznego. Dlaczego nie ma też reakcji kod'u na bezczelny , niczym faszystowski atak na dziennikarkę na panią Magdalenę Ogórek?!
  Nie ma złudzeń to co wyprawia 'kod' to akty polityczne!

  7 14 Odpowiedz
 • 4 lut 2019

  Byłem w grupie przestępczej. Piotr Mudyn, 20m2 talk-show, odc. 322
  https://www.youtube.com/watch?v=KRzCwFSms9g

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego
Myślenice 12

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

Mija piąty tydzień od uruchomienia w Myślenicach linii miejskiej. Pierwszy miesiąc jej działalności oceniacie nisko, a za największy mankament uznajecie brak rozkładów jazdy. Po naszej interwencji urzędnicy zapowiadają, że te pojawią się na przystankach do końca lutego Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez By...

Piotr Szewczyk poprowadzi MOKiS do 2024 roku
Myślenice 14

Piotr Szewczyk poprowadzi MOKiS do 2024 roku

Po roku pełnienia funkcji dyrektora MOKiS, Piotr Szewczyk został powołany na to stanowisko do 2024 roku. Jakie cele stawia się przed nowym dyrektorem? Burmistrz Jarosław Szlachetka wydał zarządzenie w sprawie powołania dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach. Na tym stanowisku do 26 kwietnia 2024 roku obsadził Piotra Szewczy...

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?
Myślenice 47

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?

Radni miejscy przegłosowali uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie oraz Szkoły Podstawowej nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Nie przekonały ich apele i wystąpienia przedstawicieli rodziców. Jak argumentują swoje decyzje? O tym, że gmina planuje zamknięcie wspomnianych placówek rodzice alarmowali w ubiegłym tygodniu. W t...

Zmarł Krzysztof Surma. Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji
Raciechowice 0

Zmarł Krzysztof Surma. Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji

We wtorek 18 lutego w wieku 23 lat zmarł Krzysztof Surma. Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji, społecznik, sportowiec, człowiek którego interesowało życie społeczności wiejskiej i jego mała ojczyzna "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Przewodniczący Rady Młodzieży I Kadencji- Krzysztof Surma. Wyrazy współczucia dla rodziny i prz...

Lubisz piec i jeść słodkości? Możesz pomóc Mateuszowi Chrobakowi
Sułkowice 0

Lubisz piec i jeść słodkości? Możesz pomóc Mateuszowi Chrobakowi

Po raz kolejny można się włączyć w pomoc Mateuszowi Chrobakowi. W tym roku "Akcja Placek" odbędzie się w Sułkowicach, skąd pochodzi chłopiec Na czym polega akcja placek? - Wszystkie chętne osoby zapraszamy do przygotowywania wypieków, ciast, ciasteczek itd. Do krojenia i pakowania tych ciast i przygotowywania paczek. Do sprzedaży tych paczek przed...

Przeniosą przedszkole z Czasławia do Raciechowic?
Czasław 0

Przeniosą przedszkole z Czasławia do Raciechowic?

Końcem stycznia radni podjęli uchwałę w sprawie zamiaru przekształcenia przedszkola w Raciechowicach, poprzez przywrócenie jego siedziby zgodnie z aktem założycielskim. Co to oznacza? W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że: w chwili obecnej przedszkole zlokalizowane było tymczasowo w Czasławiu w dwóch budynkach. Przeniesienie siedziby nie zostało d...