Myślenice

Finał pobicia: Cztery osoby zatrzymane.Trzy podejrzewane o usiłowanie zabójstwa[WIDEO]

fot. CBŚP

Sprawcy zaatakowali mężczyznę w jednym z myślenickich lokali, pełnym ludzi, nożem, gazem i maczetą.

Zatrzymano 4 mężczyzn, 3 z nich podejrzewanych jest o usiłowanie zabójstwa, jeden z podejrzanych zajmował się uprawą konopi indyjskich

Policjanci zatrzymali osoby podejrzane o udział w napadzie z użyciem gazu, maczety i noża w jednym z lokali gastronomicznych w Myślenicach.

Policjanci CBŚP, przy wsparciu małopolskich antyterrorystów, zatrzymali czterech mężczyzn, z których trzech jest podejrzanych o udział w usiłowaniu zabójstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że podłożem ataku mogły być dawne nieporozumienia.

Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego mężczyznę nożem, gazem i maczetą w lokalu pełnym ludzi. Wynikiem tego były poważne uszkodzenia ciała mężczyzny. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, zatrzymani mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych.

W ramach akcji policjantów CBŚP, funkcjonariusze przeszukali także kilka lokali w okolicach Krakowa, które zajmowali zatrzymani mężczyźni. Na jednej z posesji odkryli plantację konopi indyjskich, na której znajdowały się krzewy w różnych fazach wzrostu. Zabezpieczono także nóż i maczetę. Obecnie policjanci z prokuratorem ustalają czy zabezpieczone przedmioty mogły posłużyć do popełnienia tego przestępstwa.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Dodatkowo jeden z podejrzanych będzie doprowadzony do prokuratury z aresztu śledczego, w którym obecnie przebywa.

Trzech podejrzanych usłyszało zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa. Dodatkowo dwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej, trzech z zatrzymanych przez CBŚP mężczyzn, decyzją Sądu, zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

Trwa analiza materiałów dowodowych. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od lat 8, do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 29 sty

  I dobrze. Wyraźny znak dla potencjalnych naśladowców.
  Całe usiłowanie zabójstwa szokujące, mam nadzieję że sprawcy odpowiedzą adekwatnie do swoich czynów.

  88 3 Odpowiedz
 • 29 sty

  Zasłużyli na najwyższy wyrok bez możliwośći apelacji. Takich zwyrodnialców trzeba izolować od społeczeństwa.

  64 7 Odpowiedz
 • 30 sty

  A gdzie reszta komentarzy się podziała??

  20 2 Odpowiedz
 • 30 sty

  dopiero zem wstoł zarozki beda

  4 10 Odpowiedz
 • Piotr 30 sty

  ..... hmmmm..... każdego szkoda, własciwie to był jeden nożownik /ten w białym zakapturzony/, reszta raczej asystowała, a konopie?? też szkoda bo mają zalegalizować hodowle :-) dla celow leczniczych. Pozzdrówa riebiata.

  7 51 Odpowiedz
 • 30 sty

  To chyba działa tak.

  Jedziesz z pielgrzymką do Częstochowy po drodze pielgrzymka z parafii zatrzymuje się w restauracji na obiad. Któryś kelner powiedział coś nie miłego o ojcu Rydzyku, babcia dostaje szału i dźga kelnera nożem do kotleta. Wiadomo jaki zarzut, usiłowanie zabójstwa, bo kelner to nie schabowy.
  Pytanie do forumowych prawników. Czy całej pielgrzymce postawić zarzut usiłowania zabójstwa czy tylko babci?

  16 36 Odpowiedz
  • 30 sty

   Bronisz swojego ziomka Ty i kolega wyżej ale to nic nie da.

   29 5 Odpowiedz
  • M G 30 sty

   Zakładając że pozostali pielgrzymi podczas ataku kobiety na kelnera spokojnie jedzą obiad lub biernie są obok zdarzenia , to zarzut tylko dla owej babci.
   Ale jesli babci kibicuje druga osoba grożąc widelcem a trzecia sypie w oczy kelnera solą lub pieprzem to zmienia postać rzeczy i cała trójka ma problem.
   Można mieć w domniemanym przestępstwie bezpośredni udział ale i współudział.

   39 1 Odpowiedz
 • 30 sty

  5 komentarzy usuniętych przez redakcję, ciekawe dlaczego, powinno być 12 a jest 7.... Cenzura?

  29 2 Odpowiedz
 • 30 sty

  Ma to sens. Wniosek jest taki żeby uważać z kim się jedzie na pielgrzymkę.

  26 5 Odpowiedz
  • 30 sty

   próbujesz sugerować, że pozostali nie wiedzieli po co tam idą? maczetę zabrali do krojenia kotleta i gaz do wody mineralnej? Co za durne porównania robisz.

   38 3 Odpowiedz
 • 30 sty

  No durne, ale zrozumiałeś.

  4 15 Odpowiedz
 • 31 sty

  Specjalnie dla Ciebie postaram się następnym razem:-)

  2 12 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 3 lut

  Niezłe dymy w tym mieście.

  2 1 Odpowiedz
 • 3 lut

  A ja się pytam gdzie jest 'kod'?! dlaczego nie organizuje jakiegoś zgromadzenia przeciw mowie nienawiści?! tylko wtedy potrafią wychodzić jak się dzieje krzywda towarzyszom z własnego zaplecza politycznego. Dlaczego nie ma też reakcji kod'u na bezczelny , niczym faszystowski atak na dziennikarkę na panią Magdalenę Ogórek?!
  Nie ma złudzeń to co wyprawia 'kod' to akty polityczne!

  7 14 Odpowiedz
 • 4 lut

  Byłem w grupie przestępczej. Piotr Mudyn, 20m2 talk-show, odc. 322
  https://www.youtube.com/watch?v=KRzCwFSms9g

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 4

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”
Myślenice 29

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

Przez kilka dni pod internetową petycją o ocalenie drzew przed wycinką planowaną w ramach rewitalizacji centrum podpisało się ponad 700 mieszkańców, a kolejna grupa zdecydowała się nagłośnić sprawę, organizując pikietę pn. „Stop wycince drzew na rynku w Myślenicach” Przypomnijmy; we wrześniu mają ruszyć prace związane z rewitalizacją myślenickiego...