Myślenice

Finał pobicia: Cztery osoby zatrzymane.Trzy podejrzewane o usiłowanie zabójstwa[WIDEO]

Finał pobicia: Cztery osoby zatrzymane.Trzy podejrzewane o usiłowanie zabójstwa[WIDEO]
fot. CBŚP

Sprawcy zaatakowali mężczyznę w jednym z myślenickich lokali, pełnym ludzi, nożem, gazem i maczetą.

Zatrzymano 4 mężczyzn, 3 z nich podejrzewanych jest o usiłowanie zabójstwa, jeden z podejrzanych zajmował się uprawą konopi indyjskich

Policjanci zatrzymali osoby podejrzane o udział w napadzie z użyciem gazu, maczety i noża w jednym z lokali gastronomicznych w Myślenicach.

Policjanci CBŚP, przy wsparciu małopolskich antyterrorystów, zatrzymali czterech mężczyzn, z których trzech jest podejrzanych o udział w usiłowaniu zabójstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że podłożem ataku mogły być dawne nieporozumienia.

Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego mężczyznę nożem, gazem i maczetą w lokalu pełnym ludzi. Wynikiem tego były poważne uszkodzenia ciała mężczyzny. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, zatrzymani mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych.

W ramach akcji policjantów CBŚP, funkcjonariusze przeszukali także kilka lokali w okolicach Krakowa, które zajmowali zatrzymani mężczyźni. Na jednej z posesji odkryli plantację konopi indyjskich, na której znajdowały się krzewy w różnych fazach wzrostu. Zabezpieczono także nóż i maczetę. Obecnie policjanci z prokuratorem ustalają czy zabezpieczone przedmioty mogły posłużyć do popełnienia tego przestępstwa.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Dodatkowo jeden z podejrzanych będzie doprowadzony do prokuratury z aresztu śledczego, w którym obecnie przebywa.

Trzech podejrzanych usłyszało zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa. Dodatkowo dwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej, trzech z zatrzymanych przez CBŚP mężczyzn, decyzją Sądu, zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

Trwa analiza materiałów dowodowych. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od lat 8, do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze (20)

 • 29 sty 2019

  I dobrze. Wyraźny znak dla potencjalnych naśladowców.
  Całe usiłowanie zabójstwa szokujące, mam nadzieję że sprawcy odpowiedzą adekwatnie do swoich czynów.

  88 3 Odpowiedz
 • 29 sty 2019

  Zasłużyli na najwyższy wyrok bez możliwośći apelacji. Takich zwyrodnialców trzeba izolować od społeczeństwa.

  64 7 Odpowiedz
 • M G 30 sty 2019

  Zakładając że pozostali pielgrzymi podczas ataku kobiety na kelnera spokojnie jedzą obiad lub biernie są obok zdarzenia , to zarzut tylko dla owej babci.
  Ale jesli babci kibicuje druga osoba grożąc widelcem a trzecia sypie w oczy kelnera solą lub pieprzem to zmienia postać rzeczy i cała trójka ma problem.
  Można mieć w domniemanym przestępstwie bezpośredni udział ale i współudział.

  39 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 sty 2019

  próbujesz sugerować, że pozostali nie wiedzieli po co tam idą? maczetę zabrali do krojenia kotleta i gaz do wody mineralnej? Co za durne porównania robisz.

  38 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 sty 2019

  5 komentarzy usuniętych przez redakcję, ciekawe dlaczego, powinno być 12 a jest 7.... Cenzura?

  29 2 Odpowiedz

Zobacz więcej