Myślenice

Z nożem napadł na stację. Uciekł samochodem należącym do właścicielki plantacji marihuany

Z nożem napadł na stację. Uciekł samochodem należącym do właścicielki plantacji marihuany

Wszedł na stację paliw i grożąc kasjerce nożem, ukradł 2 tys. zł. Następnie uciekł samochodem, którego właścicielka miała w domu plantację marihuany. Zarzuty usłyszały trzy osoby

Lawinę zdarzeń zapoczątkował zakapturzony napastnik, który 11 marca o godz. 13 wtargnął na jedną z myślenickich stacji paliw i grożąc nożem ekspedientce, ukradł prawie 2 tys. zł. Kilkadziesiąt metrów dalej czekał na niego zaparkowany samochód z kierowcą.

- Przerażona ofiara niezwłocznie poinformowała o zdarzeniu policję. Ci natychmiast podjęli działania, które spowodowały, że sprawca napadu został zatrzymany i trafił do aresztu, wraz z nim zarzuty usłyszały dodatkowo 2 inne osoby – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Dzięki monitoringowi miejskiemu udało się ustalić markę samochodu, jakim uciekli przestępcy. Policjanci trafili na niego w jednej z miejscowości powiatu wielickiego. Jak się okazało, jego właścicielka była zaskoczona ich wizytą, ponieważ to nie ona korzystała z samochodu w tym dniu.

- Kryminalni szybko ustalili, kto nim kierował w dniu napadu. Ukrywający się przed organami ścigania kierowca, który brał udział w rozboju, został zatrzymany w środę (13 marca). Dalsze czynności wykonywane przez policjantów Wydziału Kryminalnego pozwoliły wytypować sprawcę rozboju, który w czwartek, 14 marca został zatrzymany w jednej z miejscowości powiatu wielickiego – wyjaśnia Dawid Wietrzyk.

To nie jedyne przestępstwo, które ma na sumieniu sprawca. Zatrzymany złożył obszerne wyjaśnienia, które wskazują, że podobnych napadów dopuścił się na terenie Zakopanego i Krzeszowic. Obecnie przebywa w areszcie. Grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

- Wobec kierowcy prokurator zastosował dozór oraz poręczenie majątkowe stawiając mu zarzut poplecznictwa, czyli pomocy sprawcy przestępstwa (239§1 KK). Jednocześnie właścicielka samochodu odpowie za przestępstwa narkotykowe, gdyż policjanci znaleźli u niej środki odurzające oraz niewielką plantację marihuany – dodaje rzecznik myślenickiej policji.

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • 19 mar 2019

  Marychę także wsadzono do ciupy?

  9 11 Odpowiedz
 • 19 mar 2019

  hehehe nic mnie juz nie zaskoczy.... idiotów jest pełno

  10 Odpowiedz
 • OKOKI 19 mar 2019

  Partacz nie przestępca.

  9 2 Odpowiedz
 • 19 mar 2019

  Cytat z powyższego artykułu:

  "(...) Jednocześnie właścicielka samochodu odpowie za przestępstwa narkotykowe, gdyż policjanci znaleźli u niej środki odurzające oraz niewielką plantację marihuany – dodaje rzecznik myślenickiej policji."

  Oczywiście jestem przeciwna używaniu marihuany. Jednak myślenie logiczne u nas mocno szwankuje, a w związku z tym ustawodawstwo...
  Co roku na świecie przez papierosy umiera 5,5 miliona ludzi. Dlaczego producenci i handlarze nikotyny nie odpowiadają karnie za te tragedie?

  10 5 Odpowiedz
  • Inżynier Monk 20 mar 2019

   Tu nie idzie o życie ani o to że coś jest szkodliwe, bo idąc tą drogą to nawet masło zabija itd. Nawet po wypiciu w krótkim czasie ok 8 litrów czystej wody można niechybnie zejść z tego świata... (zatrucie wodą, przesycenie tkanek). I cóż... mamy zakazać picia wody?
   Tu chodzi o interesy, na które Państwo nie potrafi (bo nie chce) położyć swojej łapy.
   Wszystko jest szkodliwe... papierosy, wódka, smalczyk ze skwarkami, glutaminian sodu, KFC i McDonald itd. Każdy dorosły człowiek ma prawo decydować o swoim losie, jak będę chciał walić w płuca 3 paczki fajek dziennie, to będę palił i nikt, poza mną, nie jest i nie ma prawa być za to odpowiedzialny.

   Z maryśką to jest inaczej - dopóki jest nielegalna to ma wartość. Dlatego jak posiejesz w ogródku krzaczek, to masz jazdę i kłopoty po wieki wieków, ale jak kupisz 20 kartonów Marlboro, to wspaniałomyślnie wsparłaś program 500+ swoim wkładem z akcyzy i jest OK.

   10 2 Odpowiedz
 • 19 mar 2019

  Kurde, jakbym miał colta na podorędziu to by nie było sprawy ;)

  2 3 Odpowiedz
 • Raphaell 21 mar 2019

  Cyt "dzięki monitoringowi miejskiemu"????? Które to kamery ha ha ha

  3 1 Odpowiedz

Zobacz więcej