Myślenice

Z nożem napadł na stację. Uciekł samochodem należącym do właścicielki plantacji marihuany

Wszedł na stację paliw i grożąc kasjerce nożem, ukradł 2 tys. zł. Następnie uciekł samochodem, którego właścicielka miała w domu plantację marihuany. Zarzuty usłyszały trzy osoby

Lawinę zdarzeń zapoczątkował zakapturzony napastnik, który 11 marca o godz. 13 wtargnął na jedną z myślenickich stacji paliw i grożąc nożem ekspedientce, ukradł prawie 2 tys. zł. Kilkadziesiąt metrów dalej czekał na niego zaparkowany samochód z kierowcą.

- Przerażona ofiara niezwłocznie poinformowała o zdarzeniu policję. Ci natychmiast podjęli działania, które spowodowały, że sprawca napadu został zatrzymany i trafił do aresztu, wraz z nim zarzuty usłyszały dodatkowo 2 inne osoby – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Dzięki monitoringowi miejskiemu udało się ustalić markę samochodu, jakim uciekli przestępcy. Policjanci trafili na niego w jednej z miejscowości powiatu wielickiego. Jak się okazało, jego właścicielka była zaskoczona ich wizytą, ponieważ to nie ona korzystała z samochodu w tym dniu.

- Kryminalni szybko ustalili, kto nim kierował w dniu napadu. Ukrywający się przed organami ścigania kierowca, który brał udział w rozboju, został zatrzymany w środę (13 marca). Dalsze czynności wykonywane przez policjantów Wydziału Kryminalnego pozwoliły wytypować sprawcę rozboju, który w czwartek, 14 marca został zatrzymany w jednej z miejscowości powiatu wielickiego – wyjaśnia Dawid Wietrzyk.

To nie jedyne przestępstwo, które ma na sumieniu sprawca. Zatrzymany złożył obszerne wyjaśnienia, które wskazują, że podobnych napadów dopuścił się na terenie Zakopanego i Krzeszowic. Obecnie przebywa w areszcie. Grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

- Wobec kierowcy prokurator zastosował dozór oraz poręczenie majątkowe stawiając mu zarzut poplecznictwa, czyli pomocy sprawcy przestępstwa (239§1 KK). Jednocześnie właścicielka samochodu odpowie za przestępstwa narkotykowe, gdyż policjanci znaleźli u niej środki odurzające oraz niewielką plantację marihuany – dodaje rzecznik myślenickiej policji.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 19 mar

  Marychę także wsadzono do ciupy?

  9 11 Odpowiedz
 • 19 mar

  hehehe nic mnie juz nie zaskoczy.... idiotów jest pełno

  10 Odpowiedz
 • OKOKI 19 mar

  Partacz nie przestępca.

  9 2 Odpowiedz
 • 19 mar

  Cytat z powyższego artykułu:

  "(...) Jednocześnie właścicielka samochodu odpowie za przestępstwa narkotykowe, gdyż policjanci znaleźli u niej środki odurzające oraz niewielką plantację marihuany – dodaje rzecznik myślenickiej policji."

  Oczywiście jestem przeciwna używaniu marihuany. Jednak myślenie logiczne u nas mocno szwankuje, a w związku z tym ustawodawstwo...
  Co roku na świecie przez papierosy umiera 5,5 miliona ludzi. Dlaczego producenci i handlarze nikotyny nie odpowiadają karnie za te tragedie?

  10 5 Odpowiedz
  • Inżynier Monk 20 mar

   Tu nie idzie o życie ani o to że coś jest szkodliwe, bo idąc tą drogą to nawet masło zabija itd. Nawet po wypiciu w krótkim czasie ok 8 litrów czystej wody można niechybnie zejść z tego świata... (zatrucie wodą, przesycenie tkanek). I cóż... mamy zakazać picia wody?
   Tu chodzi o interesy, na które Państwo nie potrafi (bo nie chce) położyć swojej łapy.
   Wszystko jest szkodliwe... papierosy, wódka, smalczyk ze skwarkami, glutaminian sodu, KFC i McDonald itd. Każdy dorosły człowiek ma prawo decydować o swoim losie, jak będę chciał walić w płuca 3 paczki fajek dziennie, to będę palił i nikt, poza mną, nie jest i nie ma prawa być za to odpowiedzialny.

   Z maryśką to jest inaczej - dopóki jest nielegalna to ma wartość. Dlatego jak posiejesz w ogródku krzaczek, to masz jazdę i kłopoty po wieki wieków, ale jak kupisz 20 kartonów Marlboro, to wspaniałomyślnie wsparłaś program 500+ swoim wkładem z akcyzy i jest OK.

   10 2 Odpowiedz
 • 19 mar

  Kurde, jakbym miał colta na podorędziu to by nie było sprawy ;)

  2 3 Odpowiedz
 • Raphaell 21 mar

  Cyt "dzięki monitoringowi miejskiemu"????? Które to kamery ha ha ha

  3 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać
Myślenice 0

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać

W najbliższą niedzielę na Zarabiu odbywać się będzie Maraton Rowerowy Cyklokarpaty, podczas którego zorganizowane zostaną również bezpłatne zawody rowerowe Cyklokarpaty Kids Race. Maratony Rowerowe Cyklokarpaty to ogólnopolska impreza rowerowa dla amatorów, która w Myślenicach odbywa się już po raz drugi. Trasy maratonu rowerowego prowadzą głównie...

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garstka nie daje o tym zapomnieć
Myślenice 1

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garstka nie daje o tym zapomnieć

Dokładnie 77 lat temu 22 sierpnia 1042 roku Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic. Garstka wciąż nie pozwala o tym zapomnieć W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku widnieje tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć je...

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy
Kościół 10

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy

Dzisiaj na myślenickim Rynku odbywają się uroczystości będące zwieńczeniem tygodnia obchodów Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przyjęcie aktu zawierzenia losów Miasta i Gminy Myślenice Matce Boskiej Myślenickiej.   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myśleni...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami
Kościół 2

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami

"Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami, ideologie ateistyczne, odrzucające prawdę o Bogu, który stworzył człowieka jako kobietę i mężczyznę na swój obraz i swoje podobieństwo i nie dziwmy się temu, że jeżeli odrzuca się Boga -za tym idą także groźne konsekwencje odnoszące się do człowieka" - podcz...

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 
Kościół 1

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 

Koronacji wizerunku Matki Bożej w Myślenicach 24 sierpnia 1969 roku dokonał ks. kardynał Karol Wojtyła. Jakimi słowami przemawiał do wiernych zgromadzonych pod myślenickim sanktuarium? Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku kor...