Myślenice

Myślenicki Alarm Smogowy publikuje film na zakończenie zimy: „Zobaczcie czym oddychamy” [WIDEO]

Myślenicki Alarm Smogowy publikuje film na zakończenie zimy: „Zobaczcie czym oddychamy” [WIDEO]

Na zakończenie sezonu zimowego Myślenicki Alarm Smogowy publikuje film prezentujące Myślenice z lotu ptaka. „Zobaczcie czym oddychamy” – mówią członkowie organizacji

"Kończy się zima. Za nami okres białego szaleństwa. Śnieżnych krajobrazów cieszących oko. Oblanych śniegiem wierzchołków drzew i szczytów gór. Ale przede wszystkim to koniec gryzących i powoli zabijających nas obłoków smogu. Ten problem powróci... już w październiku 2019! Chyba, że zaczniemy działać. Mamy niewiele czasu. Zobaczcie jak nasza piękna gmina Myślenice prezentuje się w oparach sadzy" – na swoim profilu piszą przedstawiciele Myślenickiego Alarmu Smogowego.

O powstaniu tej organizacji pisaliśmy na początku marca. Myślenicki Alarm Smogowy, to ruch społeczny założony przez Grzegorza Jaska i Dariusza Szczotkowskiego.

 

Grzegorz Jasek, Dariusz Szczotkowski: Mieszkańcy powiatu myślenickiego od dawna borykają się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Mamy tego po dziurki w nosie. Walka ze smogiem, to przede wszystkim obowiązek samorządów. Działamy na rzecz poprawy jakości powierza. Każdy może dołączyć – mówili w rozmowie z nami.

Czy uważasz, że Myślenicki Alarm Smogowy to organizacja, która jest potrzebna mieszkańcom?

 • TAK TAK 52%
 • NIE NIE 40%
 • TRUDNO POWIEDZIEĆ TRUDNO POWIEDZIEĆ 8%
 • Głosów: 695

Na początku miesiąca odbyło się spotkanie inaugurujące działanie tej organizacji. MAS ma reprezentować mieszkańców, którzy od kilku lat borykają się z problemem zanieczyszczenia powietrza na terenie powiatu myślenickiego. Głównym celem założycieli jest dbałość o czystość powietrza i angażowanie w te działania mieszkańców oraz władze samorządowe.

 

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • wojtek 20 mar 2019

  Wyjscie jest prost.Obnizyć cene akcyzy przesylu i samego gazu a problem powinien się rozwjązac.

  30 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 mar 2019

  Wiecej przywilejow dla Gornikow, 13, 14, barburek, wczesniejszych emerytur, podwyzek itd. Na pewno bedzie taniej.

  26 3 Odpowiedz
 • 20 mar 2019

  Czysty węgiel nie jest szkodliwy, ale cena jest taka że ludzi poprostu nie stać, zwłaszcza emerytów, więc palą czym się tylko da!!!
  Ruski mają gaz i mają go taniego, Araby ropę i mają ją tanią, a MY mamy węgiel i drogi jak cholera!!! I TU JEST TAK NAPRAWDĘ PROBLEM!!! ostatnio kupiłem sprowadzany z Kolumbii,bo dwie stówy tańszy od naszego PORAŻKA

  21 3 Odpowiedz
 • Krzysztof Mowak 19 mar 2019

  A w dupach wam się przewraca od "tego smogu" strasznego, za normalna robotę się weźcie

  27 21 Odpowiedz
 • 20 mar 2019

  wiekszosc mysli kaegoriami teraz my a po nas........
  mialam sasiadow,ktorzy palili wszystko-wieczrem nie dalo sie oddychac=a

  12 9 Odpowiedz

Zobacz więcej