Alarmujecie

Śmietnik podpalono w grudniu. Do dzisiaj nic z nim nie zrobiono

Od pożaru minęły cztery miesiące, a monity do Urzędu Miasta i Gminy nie przynoszą skutku. „Obecnie jest to tykająca bomba ekologiczna i miejsce, gdzie można spotkać dużą ilość szczurów, kun i insektów”

– piszecie na redakcja@miasto-info.pl oraz poruszacie temat na forum

W Myślenicach na Osiedlu Tysiąclecia, w grudniu tuż przed Świętami Bożeno Narodzenia został podpalony budynek gospodarczy, należący do Miasta i Gminy Myślenice. Ogień wypalił całe jego wnętrze.

Miejsce, o którym piszę stało się „wysypiskiem” wszystkiego, co jest możliwe z okolicznym domostw, firm i zakładów. Obecnie jest to tykająca bomba ekologiczna i miejsce, gdzie można spotkać dużą ilość szczurów, kun i insektów. Dziś na obiad został im zaserwowany kebab z sałatką i sosem – pisze jeden z naszych czytelników.

Jak informuje, wielokrotne monity do UMiG Myślenice nie przyniosły rezultatu, a od pożaru mija właśnie czwarty miesiąc. Czekamy na odpowiedź urzędników w tej sprawie, zapytaliśmy ich o to, jakie działania zamierzają podjąć i kiedy będzie można spodziewać się efektów.

O pomoc prosimy radnych

Osiedle Tysiąclecia to pierwszy okręg wyborczy, z którego mieszkańcy wybrali 8 radnych. Reprezentują go Mirosław Fita, Halina Dyląg (PiS), Wojciech Gablankowski (PiS), Czesław Bisztyga (KW MACIEJA OSTROWSKIEGO), Kamil Ostrowski (KW MO), Bogusław Podmokły (KW MO), Józef Błachut (KW MO), Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów).

Do każdego z radnych wysłaliśmy pytanie o ich aktywność w tej sprawie. Dzisiaj na godzinę 15 zaplanowana jest VIII Sesja Rady Miejskiej, na której mogą podjąć ten temat.

- Już to uczyniłem, natomiast dopytam na sesji kiedy zostanie wykonana naprawa - odpowiada Mirosław Fita (PiS). Swoją interwencję zapowiedziała również Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów).

- Teren i śmietnik należy do Miasta i Gminy Myślenice, a użytkują go prawdopodobnie tylko mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej bloku nr 8. Urząd zgłosił powstałą szkodę (podpalenia) do Ubezpieczyciela. Ponadto zabezpieczył już środki finansowe na zapłatę za nowy śmietnik. W dniu 28 lutego 2019 r. podpisano stosowną umowę na jego dostawę, która nastąpi w terminie do 28 kwietnia 2019 roku - poinformował nas radny Józef Błachut (KWW MO).

Powiązane tematy

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia
Myślenice 24

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

"W wielu miejscach rekreacyjnych zalegają spore ilości śmieci. Tak, zdarza mi się, że je zbieram, ale ze wszystkim sobie sam nie poradzę. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji wiosennego sprzątania miasta. Zróbmy to razem" – mówi Paweł Sala, organizator akcji "Wiosna w moim mieście"

Komentarze

 • 25 mar

  Tematem powinien się zająć Wojciech Gablankowski, bo ma największy posłuch i autorytet na Osiedlu
  Tysiąclecia.

  4 15 Odpowiedz
  • 25 mar

   Ja bym porady szukał u Seneki. On ma różne złote myśli, z realizacją gorzej ale najważniejsze to powiedzieć i jest wtedy.....powiedziane :-)

   Seneka napisał/a:

   Sołtysa weżcie za d..pę.

   mirekm napisał/a:

   To ten śmietnik między placem zabaw a basenem?

   Nie ten, to ten między basenem a placem zabaw :-))) nooo coś Ty przesz widać między rondkiem a Żabką.

   4 6 Odpowiedz
 • mirek@ 25 mar

  To ten śmietnik między placem zabaw a basenem?

  4 3 Odpowiedz
 • Andrzej Tomaszewski 25 mar

  A kogo to obchodzi.? Burmistrz na razie ma spotkania, obiadki i przyjęcia "przeżytych" polityków, jeżeli zajmie się śmietnikiem, to ranga burmistrza upadnie!

  17 4 Odpowiedz
 • 25 mar

  A dla czego Burmistrz ma się zajmować śmietnikiem który należy do konkretnego bloku od tego jest wspólnota mieszkaniowa. Mieszkania w bloku są własnościowe i teren wokół bloku włącznie ze śmietnikiem to prywatna własność.

  8 13 Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 25 mar

  A gdzie jest jeszcze nie "obsadzony" majster szewc ?

  8 3 Odpowiedz
 • 27 mar

  Prawda jest taka że śmietnik wygląda okropnie a po weekendzie jest koszmar.
  Śmieci z pobliskiego terenu ladują pod wiatą i jej okolicach.
  Śmietnik należy do miasta więc proszę o szybką interwencję w tej sprawie.

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 48

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Z dnia na dzień jest coraz gorzej."Nie ma czym oddychać i nie można przewietrzyć mieszkania"
Alarmujecie 52

Z dnia na dzień jest coraz gorzej."Nie ma czym oddychać i nie można przewietrzyć mieszkania"

"Wieczorne wyjście na balkon czy do ogrodu wielokrotnie kończy się podrażnionymi drogami oddechowymi, a nawet napadem kaszlu. O przewietrzeniu domu nie ma co myśleć" - pisze jeden z mieszkańców Myślenic, zwracając uwagę na złą jakość powietrza Na adres redackja@miasto-info.pl otrzymujemy zgłoszenia od mieszkańców, którym nie jest obojętne to, czym...

Ireneusz Krzykawski odnaleziony
Alarmujecie 0

Ireneusz Krzykawski odnaleziony

Rano został przewieziony do szpitala w Myślenicach. Pod nieuwagą sanitariuszy udało mu się uciec z SORu. Porusza się o lasce. Jest chory na raka kości i potrzebuje leków. Udało się go odnaleźć po kilku godzinach  Mężczyzna został przewieziony na SOR około godziny 10. Wystarczył moment, aby zniknął. Najprawdopodobniej wyszedł z budynku. „Porusza si...

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 62

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...