Myślenice

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

"W wielu miejscach rekreacyjnych zalegają spore ilości śmieci. Tak, zdarza mi się, że je zbieram, ale ze wszystkim sobie sam nie poradzę. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji wiosennego sprzątania miasta. Zróbmy to razem" – mówi Paweł Sala, organizator akcji "Wiosna w moim mieście"

Wraz z nadejściem wiosny regularnie alarmujecie o śmieciach jakie można znaleźć na terenie całego powiatu. Akcję sprzątania swojej okolicy rozpoczęli druhowie OSP Stojowice, którzy na odcinku 4,5 km zebrali 1800 litrów śmieci.

W jedną z niedziel Przyjaciele Raby sprzątali brzegi rzeki w okolicach Dobczyc i Gdowa. Do wiosennych porządków przymierzają się także mieszkańcy Brzączowic, a jako najbardziej zanieczyszczone miejsca w regionie wskazywaliście brzegi Raby w Myślenicach od Górnego po Dolny Jaz, tereny nad Rabą w Osieczanach, czy okolice garaży na Osiedlu Tysiąclecia.

Wiosna w Moim Mieście

Podobnie jak w Dobczycach, również w Myślenicach nie brakuje osób, którym czystość miasta nie jest obojętna. Jako pierwszy głos w tej sprawie oficjalnie zabrał Paweł Sala, organizator biegów Bullet Run Polska.

Paweł Sala, inicjator akcji "Wiosna w moim mieście": Pewnie wielu z Was, tak jak ja, biega, spaceruje i jeździ rowerem po obrzeżach Myślenic. Niestety poza pięknymi widokami w wielu miejscach zalegają spore ilości śmieci.

Chciałbym, abyśmy wspólnie posprzątali te miejsca, zanim wszystko zazieleni się na nowo. Tak, zdarza mi się, że je zbieram, ale ze wszystkim sobie sam nie poradzę. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji wiosennego sprzątania miasta. Zróbmy to razem..

Wiosenna akcja porządkowania miejsc rekreacyjnych w Myślenicach wystartowała o godz. 9 i potrwa do godz. 14:30. Każdy może przyłączyć się do sprzątania. Na Górnym Jazie na Zarabiu na ochotników czeka poczęstunek, napoje oraz worki i sprzęt niezbędny do porządkowania terenu.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 13 kwi 2019

  WSTYD! przede wszystkich dla miasta, że nie potrafi utrzymać porządku w dzielnicy uchodzącej za wizytówkę Myślenic, nie wspominając już o drogach i chodnikach WSTYD! że to mieszkańcy musza inicjować takie akcje bo nie mogą wytrzymać w tym syfie WSTYD! za nas wszystkich że śmiecimy bez opamiętania ! mam nadzieję, że włodarze miasta biorą udział w tej akcji a nie tylko promując ją próbują swoje obowiązki przerzucić na mieszkanców bo to dopiero WSTYD!

  31 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2019

  Szlachetka z całą swoją masą urzędników, którzy kosztują nas niemało, jakoś nie widać by ruszył palcem w sprawie czystości w tym mieście. Miało być tylko lepiej.. dla kogo?

  Pisowski działaczu, no rusz się waćpan łaskawie, dla Myślenic, dla Polski, dla Europy!

  36 17 Odpowiedz
  • 13 kwi 2019

   Lol

   1 13 Odpowiedz
  • 13 kwi 2019

   maktor, Szlachetka to napis na tramwaju?!
   Mimo, iż nie po drodze Ci z obecnym Burmistrzem szanujmy się..

   A tak poza tym był już taki wątek tutaj na miasto-info jeszcze za poprzednika, chyba "brudne Myślenice" czy coś w tym stylu. Czy wylewaleś tam pomyje na ówczesne władze? A [u]syf[/u] za poprzednika był ponadprzeciętny!

   7 11 Odpowiedz
   • 13 kwi 2019

    Cytowałem powyżej, a "Syf" pozostał po poprzedniku który "nie mógł posprzątać miasta przez 12 lat". Za to świetnie mu szło sprzątanie kasy gminnej...

    9 8 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    14 kwi 2019

    Hmm, to nasz pracownik, czy nasz wielebny pan?
    Nigdy nie wspierałem Jarosława, bo to POMYŁKA, zdanie podtrzymuję...

    A co do krytki Macieja, poczytaj może stare posty nim coś napiszesz, błędów się nie wystrzegł. Szkoda zaniedbań polityki śmieciowej, ale jak czytam posty w stylu, że za poprzedniego też nic nie robiono, to czuję jak bardzo JEST TERAZ za obecnego włodarza wszytko w d.pie.

    Brawa dla organizatora, cel słuszny. Świadomość rośnie. Nie gódźmy się na dziadostwo i że jakoś to będzie, bo nie będzie. Jeśli liczba ochotników będzie rosła, jest szansa uprzątnąć całe miasto.

    3 2 Odpowiedz
    • 14 kwi 2019

     Podążając Twoim tokiem myślenia:
     Nie jest wina tych którzy przez lata zaniedbywali, a reszta udawała że nie widzi - tylko tego kto zastał zaniedbanie bo jest "teraz"???!!!
     Nagle przy okazji prawie corocznej akcji sprzątania, obudzili się malkontenci bo u władzy jest Szlachetka!!???
     To już nie jest nawet śmieszne - to jest żenująca i nieudolna próba wybielania poprzedniej władzy:

     Tekst tygodnia:
     "[...]Szkoda zaniedbań polityki śmieciowej, ale jak czytam posty w stylu, że za poprzedniego też nic nie robiono, to czuję jak bardzo JEST TERAZ za obecnego włodarza wszytko w d.pie.[...]"
     Tłumaczenie:
     "Coś śmierdziało ale nie wiadomo co więc nie było źle, przyszedł nowy i znalazł kupę to pewnie on nasrał a teraz obwinia tych co tu byli wcześniej."
     Brawo!

     3 2 Odpowiedz
 • 13 kwi 2019

  Podobnie na wiosnę było za rządów Ostrowskiego, ale jakoś nikogo to nie oburzało. Oczywiście, że należy posprzątać Zarabie i myślę, że niedługo to zostanie zrobione przez odpowiednie służby urzędu.

  15 16 Odpowiedz
 • 13 kwi 2019

  Popieram akcję. Wszyscy powinniśmy dbać o czystość.Wiem , że jest to banał. Reaguję na tych, co gdzie popadnie wyrzucają śmieci na moich oczach. Co od nich słyszę, pozostawiam dla siebie. Niektórzy jednak, albo na szczęście, spokojnie wyrzucają śmieci, gdzie trzeba. Mam wrażenie, że zapatrzeni w swoje smartfony, są oderwani od rzeczywistości. Służbisto, gratuluję, upolityczniłeś nawet śmieci. A one były za Ostrowskiego, są i za Szlachetki. A tak może przyjacielu, weź worek, przejdź się po okolicy i zrób coś dla miasta, w efekcie dla siebie.Pozdrawiam.

  14 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 kwi 2019

  Nowy to deklarował przed wyborami, że w 3 dni stajniem Augiasza wyczyści. Teraz to czyści może w urzędzie, bo na mieście nie widać.

  - Hej stary, jak leci, pomogłeś mi - ja pomogę tobie, wszak przy partyjnym żłobie. Praca w urzędzie cię czeka, tyś dobry kolega, 8 tysiaków przytulisz co 4 tygodnie, regularnie, z budżetu, nie daj się prosić Winnetou.

  13 7 Odpowiedz
 • 13 kwi 2019

  Głosując na Pana Szlachetkę miałam poczucie bezpieczeństwa ;wykształcony, wysportowany,elokwentny, pobożny,były poseł, który poświęcił się dla Nas, bo zrezygnował z mandatu i boi się głupka, który mu groził?Teraz ja sama boję się.

  13 8 Odpowiedz
 • 13 kwi 2019

  Bo po AWF-ie.

  4 8 Odpowiedz
 • 14 kwi 2019

  Maktorze, popieram , jeżeli wszyscy będziemy po sobie sprzątać, to problemu nie będzie.

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2019

  :-D

  To powtórzym jaśniej: nowi do roboty a nie do lania wody o poprzednikach. Sprzątać to miasto jak należy. Kropka.

  2 1 Odpowiedz
 • 15 kwi 2019

  No właśnie.Niech każdy z nas podniesie chociaż jeden śmieć i postara się sam nie śmiecić, to nie będzie źle.

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej