Myślenice

Zamiast postawić nową altanę, obcięto spaloną część i dostawiono kosze

Zamiast postawić nową altanę, obcięto spaloną część i dostawiono kosze

Na Osiedlu Tysiąclecia, W miejscu spalonego w grudniu 2018 śmietnika, do 20 kwietnia miał stanąć nowy. Zamiast tego obcięto spaloną część i dostawiono plastikowe pojemniki

W marcu alarmowaliście, że mijają miesiące od pożaru śmietnika na Osiedlu Tysiąclecia w Myślenicach, a zgłoszenia w tej sprawie do Urzędu Miasta i Gminy nie przynoszą skutku.

W okolicach bloku nr 8 na Osiedlu Tysiąclecia, w grudniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, został podpalony budynek gospodarczy, należący do Miasta i Gminy Myślenice. Ogień wypalił całe jego wnętrze. Jak na redakcja@miasto-info.pl oraz na forum pisał jeden z naszych czytelników: „monity do UMiG Myślenice nie przyniosły rezultatu, a od pożaru mija właśnie czwarty miesiąc”.

Tak wyglądała altana 4 miesiące po pożarze.

Pytania w tej sprawie przesłaliśmy zarówno do UMiG Myślenice jak i do radnych z tej dzielnicy. Jak się okazuje Osiedle Tysiąclecia, to pierwszy okręg wyborczy, z którego mieszkańcy wybierali 8 swoich reprezentantów.

Do każdego wysłaliśmy pytanie o ich aktywność w tej sprawie. Odpowiedzi otrzymaliśmy od trzech z nich, byli to Mirosław Fita (PiS), Grażyna Ambroży (KW Bez Układów) i Józef Błachut (KW Macieja Ostrowskiego). Ten ostatni informował, że w urzędzie "podpisano stosowną umowę, a dostawa śmietnika nastąpi w terminie do 28 kwietnia 2019 roku".

Po kilku dniach otrzymaliśmy również odpowiedź w tej sprawie nadesłaną z Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji w której deklarowano, że: 

„(…) w grudniu 2018 roku zarządca nieruchomości (UMiG) zgłosił zniszczenie przedmiotowej altany. 28 lutego 2019 r. podpisano umowę z pierwotnym dostawcą na wykonanie i montaż nowej altany śmietnikowej. Umowny termin realizacji to 20 kwietnia 2019 r".

Po tym terminie na redakcja@miasto-info.pl przesyłacie zdjęcia na których widać, że w miejscu spalonej altany nadal znajduje się stara. "Obcięto nadpaloną część i postawiono kosze" – pisze jeden z naszych czytelników.

Tak wygląda altana śmietnikowa 8 dni po upływie deklarowanego terminu montażu nowej.

Czy to koniec prac, czy może zastosowane rozwiązanie jest tymczasowe? I dlaczego w tym miejscu nie stanęła nowa altana? Między innymi takie pytania przesłaliśmy do UMiG.

Powiązane tematy

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia
Myślenice 24

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

"W wielu miejscach rekreacyjnych zalegają spore ilości śmieci. Tak, zdarza mi się, że je zbieram, ale ze wszystkim sobie sam nie poradzę. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji wiosennego sprzątania miasta. Zróbmy to razem" – mówi Paweł Sala, organizator akcji "Wiosna w moim mieście"

Komentarze (50)

 • 30 kwi 2019

  Kiedyś za komuny w Pcimiu w Czarnym Lwie było grzane piwo . Do kufla z połową zimnego piwa dolewano wrzątku .

  23 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 kwi 2019

  zdjecie

  21 1 Odpowiedz
 • paulinka 1 maj 2019

  Zamiast panie Mateuszu wymyślać wymówki może zleci Pan w odpowiednim wydziale konkretne działania ?:)

  16 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 maj 2019

  Miałem o Tobie lepsze zdanie, że jesteś obiektywny. Tymczasem na siłę chcesz bronić tę władzę i nie patrzeć jej na ręce. Twoja wypowiedź jest kuriozalna, bo wychodzi na to, że pasuje ci prowizorka i tumiwisim i brak estetyki a retoryka "oni byli gorsi" jest tak bardzo niekonstruktywna, jak tylko może być. Swoją drogą, parę tygodni temu zrobiłeś mi wykład, że mieszkasz i pracujesz w miejscu, gdzie za bycie mną trafia się do więzienia lub grozi kara śmierci (czyli przebywasz w krajach arabskich - domniemuje). Jeśli tak więc jest, Twój tekst

  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Lepszy taki, jak symbol gospodarności poprzednika który stoi na Borzęcie - zadłużony na miliony, a obiecanych "tanich śmieci" jak nie było tak nie ma. Mamy własny zakład utylizacji a za śmieci płacimy jak za woły. Za tę jego fanaberię, mówiąc kolokwialnie - płacić będą jeszcze nasze wnuki.

  Jest bezzasadny. Ciebie tu nie ma, nie żyjesz tu, tematyka tego miasta i powiatu nie powinna Cię interesować i powinieneś swoje krucjaty prowadzić na forach arabskich, a nie Polskich.

  Tak czy siak, mówiąc wprost - ludzie mają w pupie, co bylo 2-3 lata temu, liczy się teraz. A się okazuje, że jest jedna wielka prowizorka, tumiwisizm i zero poczucia estetyki. Dobra robota.
  Dobra zmiana!

  16 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 maj 2019

  Każdą głupotę da się owinąć w papierek z napisem sarkazm, ironia, pastisz, cynizm.

  16 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Jak przechowywać opony poza sezonem?
Lifestyle 0

Jak przechowywać opony poza sezonem?

Przechowywanie opon to często nie poruszana, za to bardzo ważna kwestia dla jak najdłuższego utrzymania ich w dobrej kondycji. Jeżeli chcemy długo i bezawaryj...