Myślenice

Zamiast postawić nową altanę, obcięto spaloną część i dostawiono kosze

Zamiast postawić nową altanę, obcięto spaloną część i dostawiono kosze

Na Osiedlu Tysiąclecia, W miejscu spalonego w grudniu 2018 śmietnika, do 20 kwietnia miał stanąć nowy. Zamiast tego obcięto spaloną część i dostawiono plastikowe pojemniki

W marcu alarmowaliście, że mijają miesiące od pożaru śmietnika na Osiedlu Tysiąclecia w Myślenicach, a zgłoszenia w tej sprawie do Urzędu Miasta i Gminy nie przynoszą skutku.

W okolicach bloku nr 8 na Osiedlu Tysiąclecia, w grudniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, został podpalony budynek gospodarczy, należący do Miasta i Gminy Myślenice. Ogień wypalił całe jego wnętrze. Jak na redakcja@miasto-info.pl oraz na forum pisał jeden z naszych czytelników: „monity do UMiG Myślenice nie przyniosły rezultatu, a od pożaru mija właśnie czwarty miesiąc”.

Tak wyglądała altana 4 miesiące po pożarze.

Pytania w tej sprawie przesłaliśmy zarówno do UMiG Myślenice jak i do radnych z tej dzielnicy. Jak się okazuje Osiedle Tysiąclecia, to pierwszy okręg wyborczy, z którego mieszkańcy wybierali 8 swoich reprezentantów.

Do każdego wysłaliśmy pytanie o ich aktywność w tej sprawie. Odpowiedzi otrzymaliśmy od trzech z nich, byli to Mirosław Fita (PiS), Grażyna Ambroży (KW Bez Układów) i Józef Błachut (KW Macieja Ostrowskiego). Ten ostatni informował, że w urzędzie "podpisano stosowną umowę, a dostawa śmietnika nastąpi w terminie do 28 kwietnia 2019 roku".

Po kilku dniach otrzymaliśmy również odpowiedź w tej sprawie nadesłaną z Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji w której deklarowano, że: 

„(…) w grudniu 2018 roku zarządca nieruchomości (UMiG) zgłosił zniszczenie przedmiotowej altany. 28 lutego 2019 r. podpisano umowę z pierwotnym dostawcą na wykonanie i montaż nowej altany śmietnikowej. Umowny termin realizacji to 20 kwietnia 2019 r".

Po tym terminie na redakcja@miasto-info.pl przesyłacie zdjęcia na których widać, że w miejscu spalonej altany nadal znajduje się stara. "Obcięto nadpaloną część i postawiono kosze" – pisze jeden z naszych czytelników.

Tak wygląda altana śmietnikowa 8 dni po upływie deklarowanego terminu montażu nowej.

Czy to koniec prac, czy może zastosowane rozwiązanie jest tymczasowe? I dlaczego w tym miejscu nie stanęła nowa altana? Między innymi takie pytania przesłaliśmy do UMiG.

Powiązane tematy

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia
Myślenice 24

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

"W wielu miejscach rekreacyjnych zalegają spore ilości śmieci. Tak, zdarza mi się, że je zbieram, ale ze wszystkim sobie sam nie poradzę. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji wiosennego sprzątania miasta. Zróbmy to razem" – mówi Paweł Sala, organizator akcji "Wiosna w moim mieście"

Komentarze

 • 30 kwi 2019

  Dla mnie szczyt wyobraźni to jak ktoś (zdjęcie 3) oparł stare drzwi o trzepak i kto inny niech się po tyłku drapie jak dywan wytrzepać. Ot takie współmyślenie o współlokatorach :-)

  14 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 kwi 2019

  zdjecie

  21 1 Odpowiedz
 • 30 kwi 2019

  Kiedyś za komuny w Pcimiu w Czarnym Lwie było grzane piwo . Do kufla z połową zimnego piwa dolewano wrzątku .

  23 1 Odpowiedz
  • Raphaell 4 maj 2019

   9 lat temu było tak samo.w Czarnym Lwie...Wiesz...to już historia.Lepszy numer jest z browarami na dniach Mc:)...Pierwsze idą w całości a kolejne...rozrzedzane są wodą.Tymi 5- tkami Żywieckimi :) Jak Ktoś jest pod wpływem to wszystko mu jedno już wówczas.Wiesz ile palet przywoziliśmy na Zarabie pod namioty tej wody??..gdy pracowałem w jednej z hurtowni spożywczych?:) To się nazywa "zaradność":D

   2 Odpowiedz
 • 30 kwi 2019

  A więc wraca stare...

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 kwi 2019

  Miasto prowizoryczne. Władza tez prowizorka czy ktoś się zreflektuje?

  17 11 Odpowiedz
 • 30 kwi 2019

  zdjecie

  13 2 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 30 kwi 2019

  Dobre i to

  3 6 Odpowiedz
 • OKOKI 30 kwi 2019

  Mogli wogółe cała altane rozebrać. Macie przynajmniej pół jak ten co to wymyślił ma pół mózgu.

  13 3 Odpowiedz
 • 30 kwi 2019

  Czy ta altana była zamykana, zanim została spalona.
  I czy mogę, zostawić tam swoje śmieci z remontu?
  Nurtuje, mnie na podstawie jakich przepisów gmina, wybudowała i utrzymuje ten śmietnik.
  Bo jakoś, w pobliżu swojego domu nie widzę takich śmietników.

  7 7 Odpowiedz
  • Raphaell 4 maj 2019

   Jasne.Każdy lokator ma klucz do wiaty.Dwa...jeśli nie będziesz widoczny dla kamer i ludzi z bloków- ryzykuj:) tylko wcześniej przeprowadź ten remont może:)...I skąd możesz mieć wiatę pod domem jeśli nie jest to teren osiedla aczkolwiek altana śmietnikowa (zamykany obiekt o powierzchni do 35 m2, obudowany niepełnymi ścianami), może zostać wybudowana w oparciu o zgłoszenie właściwemu organowi.Więc ....buduj i Ty:) lub sprzedaj dom przeprowadź się na osiedle...jest ten plus że otrzymasz........klucz do wiaty:)xD

   3 1 Odpowiedz
 • mirek@ 1 maj 2019

  Ale dziadostwo! Obiecane jak przed wyborami „zrobimy, zrobimy, bedzie pięknie, ładnie” a potem wszechobecna bylejakość. Ten śmietnik niebawem wyrośnie na symbol obecnej kadencji samorządowców

  15 4 Odpowiedz
  • 1 maj 2019

   Lepszy taki, jak symbol gospodarności poprzednika który stoi na Borzęcie - zadłużony na miliony, a obiecanych "tanich śmieci" jak nie było tak nie ma. Mamy własny zakład utylizacji a za śmieci płacimy jak za woły. Za tę jego fanaberię, mówiąc kolokwialnie - płacić będą jeszcze nasze wnuki.

   10 16 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    1 maj 2019

    W sensie lepsza prowizorka, grunt ze poprzednik był gorszy? I jak ma być w Polsce lepiej z takim podejściem?

    17 6 Odpowiedz
    • 1 maj 2019

     Widzę że nie zrozumiałeś sarkazmu. A szkoda.

     3 18 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      1 maj 2019

      Każdą głupotę da się owinąć w papierek z napisem sarkazm, ironia, pastisz, cynizm.

      16 4 Odpowiedz
      • 1 maj 2019

       Z pustego i Salomon nie naleje - To tak na marginesie, podsumowując kwestię altany. Przez ponad dekadę zaniedbań wychodzą w mieście takie "kwiaty" i nagle ma je zbierać "nowa ekipa"? Dobre to. Cytując "klasyka": "[...]I jak ma być w Polsce lepiej z takim podejściem?[...]"

       3 23 Odpowiedz
       • Brak zdjęcia
        1 maj 2019

        Miałem o Tobie lepsze zdanie, że jesteś obiektywny. Tymczasem na siłę chcesz bronić tę władzę i nie patrzeć jej na ręce. Twoja wypowiedź jest kuriozalna, bo wychodzi na to, że pasuje ci prowizorka i tumiwisim i brak estetyki a retoryka "oni byli gorsi" jest tak bardzo niekonstruktywna, jak tylko może być. Swoją drogą, parę tygodni temu zrobiłeś mi wykład, że mieszkasz i pracujesz w miejscu, gdzie za bycie mną trafia się do więzienia lub grozi kara śmierci (czyli przebywasz w krajach arabskich - domniemuje). Jeśli tak więc jest, Twój tekst

        Mysleniczanin007 napisał/a:

        Lepszy taki, jak symbol gospodarności poprzednika który stoi na Borzęcie - zadłużony na miliony, a obiecanych "tanich śmieci" jak nie było tak nie ma. Mamy własny zakład utylizacji a za śmieci płacimy jak za woły. Za tę jego fanaberię, mówiąc kolokwialnie - płacić będą jeszcze nasze wnuki.

        Jest bezzasadny. Ciebie tu nie ma, nie żyjesz tu, tematyka tego miasta i powiatu nie powinna Cię interesować i powinieneś swoje krucjaty prowadzić na forach arabskich, a nie Polskich.

        Tak czy siak, mówiąc wprost - ludzie mają w pupie, co bylo 2-3 lata temu, liczy się teraz. A się okazuje, że jest jedna wielka prowizorka, tumiwisizm i zero poczucia estetyki. Dobra robota.
        Dobra zmiana!

        16 5 Odpowiedz
        • 1 maj 2019

         I widzisz, w tym szkopuł: Nie zmieni się w Polsce nic jak nie zmieni się mentalność społeczeństwa. Prowizorka o której piszesz jest wynikiem ujemnego salda w budżecie Gminy który nota bene, jest schedą po poprzedniej ekipie a nie kwestią "bylejakości". Przynajmniej magistrat działa. Poszukaj na Miasto-Info komentarzy ile razy na przełomie ostatnich kilku lat apelowano o podobne sprawy do poprzedniej ekipy która albo ignorowała sprawy lub też działała bardzo opieszale.
         Relatywnie na dziś - nie ma kasy na altanę bo są inne priorytety. Wystarczy oglądać sesje Rady Miejskiej. Ale to temat na osobną dyskusję.

         Resztę pozostawię bez komentarza z trzech powodów:
         Pierwszy jest taki że nie nie jest to temat o mnie.
         Drugi jest taki że Twoja prywatna opinia nie koreluje z opinią ogółu co prowadzi do powodu numer trzy:
         Nie wszyscy ludzie mają "w pupie" tak jak Ty. Ironicznie, nie jest to żadna insynuacja.

         3 17 Odpowiedz
         • Brak zdjęcia
          1 maj 2019

          Widzisz, próbujesz robić za forum ogóły tymczasem, gdyby popatrzeć na to ile razy Twoje wypowiedzi są zminusowane, mogłoby się okazać, że żyjesz w swojej własnej alternatywnej rzeczywistości.

          Temat był prosty

          a). Miała być nowa altana - cytat z artykułu

          [cytat]„(…) w grudniu 2018 roku zarządca nieruchomości (UMiG) zgłosił zniszczenie przedmiotowej altany. 28 lutego 2019 r. podpisano umowę z pierwotnym dostawcą na wykonanie i montaż nowej altany śmietnikowej. Umowny termin realizacji to 20 kwietnia 2019 r".[/cytat]

          b). to co jest obecnie w niczym nie przypomina tego co było, jest prowizorką - pomieszkaj sobie z widokiem na takie coś - wtedy się wypowiadaj.

          c). Skoro w punkcie a, urzędnicy powiedzieli, że będzie nowa, ludzie mają prawo być oburzeni widząc to co jest.

          Punkty ad vocem:

          - to nie jest temat o Tobie, jednakże jesteś nieobiektywny i za wszelką cenę bronisz tej władzy (ile to potrwa jeszcze?), przy czym sam wspominałeś, że nie mieszkasz w Myślenicach, panie Mateuszu. Z chęcią ci podlinkuje do Twoich wypowiedzi zawartych tu na forum.
          - stosujesz metodę na zasadzie "poprzednicy robili wszystko do bani, nowa ekipa jest idealna" - to się nie może skończyć dobrze, bo rolą obywateli jest patrzenie władzy na ręce i mówienie sprawdzam. I jakkolwiek poprzednia ekipa to nie była moja bajka, a obecna ekipa ma szanse na pozytywne zmiany - tak tutaj jest klops i słowa krytyki się należą.

          Nie oczekuj więc ode mnie, że będę patrzeć jak jesteś zacietrzewiony w jedną stronę, tak jak inni tutaj użytkownicy są zacietrzewieni w drugą. A od gościa, który pisał pouczające teksty lata temu na portalu, czy wysyłał pouczające wiadomości do użytkowników (jak do bono), oczekiwałbym naprawdę więcej obiektywizmu - inaczej jedyne co ci mogę powiedzieć to to jak bardzo się na Tobie zawiodłem jako odbiorca Twoich treści.

          Pozdrawiam.

          Iron Maiden napisał/a:

          O matko, socjalizm w czystej postaci i postawa roszczeniowa na max.
          A może mieszkańcy bloku nr 8, którzy pewnie korzystają z tego śmietnika, zrobią składkę i go odbudują. I dlaczego wszyscy mieszkańcy Myślenic maja się na to składać.
          Ja z niego nie korzystam, więc nie rozumiem dlaczego mają iść na to moje pieniądze.
          Jeżeli blok nr 8, należy do jakiejś spółdzielni, to tam proszę się udać.
          A nie beczeć na forum.

          Z treści artykułu wynika, że UMiG jest zarządcą. Z podejściem "ja nie używam, to mnie to nie interesuje" wyprowadź się może do Burkina Faso. Nie ma to nic wspólnego z socjalizmem.

          15 4 Odpowiedz
       • 2 maj 2019

        A to pewno poprzedna władza w Toim mniemaniu podpalił śmietnik hahaha
        Teraz to Salomon nie naleje? A wcześniej kto miał nalać?

        11 4 Odpowiedz
 • 1 maj 2019

  MOSZNA moszna

  1 5 Odpowiedz
 • 1 maj 2019

  O matko, socjalizm w czystej postaci i postawa roszczeniowa na max.
  A może mieszkańcy bloku nr 8, którzy pewnie korzystają z tego śmietnika, zrobią składkę i go odbudują. I dlaczego wszyscy mieszkańcy Myślenic maja się na to składać.
  Ja z niego nie korzystam, więc nie rozumiem dlaczego mają iść na to moje pieniądze.
  Jeżeli blok nr 8, należy do jakiejś spółdzielni, to tam proszę się udać.
  A nie beczeć na forum.

  7 15 Odpowiedz
  • Raphaell 4 maj 2019

   Może czytaj ze zrozumieniem?? Tiaaa mieszkańcy bl nr 8 bl nr 16 i bl nr 17 będą składać się na nową wiatę bo jakiś pajac szedł i podpalił.Wiaty należą do UM tak samo jak ich ewentualna konserwacja czy remont.Nie wiem czy wiesz bo chyba też nie że mieszkańcy powyższych bloków płacą już za śmieci od lat:)...naprawdę Twoja inteligencja nie ubliżając Ci powala....to tak jakbyś kazał mieszkańcom Zarabia remontować ławki w parku bo jakiś kolejny małolat sobie po nich "poskakał" i połamał.Nie jest to logiczne.Natomiast SM Zorza nie jest na ten dzień od wiat na śmieci.

   8 Odpowiedz
 • 1 maj 2019
  Strozaninek napisał/a:

  "[...]- to nie jest temat o Tobie, jednakże jesteś nieobiektywny i za wszelką cenę bronisz tej władzy (ile to potrwa jeszcze?), przy czym sam wspominałeś, że nie mieszkasz w Myślenicach, panie Mateuszu. Z chęcią ci podlinkuje do Twoich wypowiedzi zawartych tu na forum.
  - stosujesz metodę na zasadzie "poprzednicy robili wszystko do bani, nowa ekipa jest idealna" - to się nie może skończyć dobrze, bo rolą obywateli jest patrzenie władzy na ręce i mówienie sprawdzam. I jakkolwiek poprzednia ekipa to nie była moja bajka, a obecna ekipa ma szanse na pozytywne zmiany - tak tutaj jest klops i słowa krytyki się należą.

  Nie oczekuj więc ode mnie, że będę patrzeć jak jesteś zacietrzewiony w jedną stronę, tak jak inni tutaj użytkownicy są zacietrzewieni w drugą. A od gościa, który pisał pouczające teksty lata temu na portalu, czy wysyłał pouczające wiadomości do użytkowników (jak do bono), oczekiwałbym naprawdę więcej obiektywizmu - inaczej jedyne co ci mogę powiedzieć to to jak bardzo się na Tobie zawiodłem jako odbiorca Twoich treści.

  Pozdrawiam.[...]

  Dziwne że nie "sprawdzałeś" poprzedniej ekip tylko teraz ją "odkreślasz grubą kreską" a "sprawdzasz" obecną. Takie "co było a nie jest, nie pisze się w rejestr" - tekst pamiętający czasy Gierkowskie. Mam wrażenie że oprócz dostępu do "dobrobytu" mentalność tamtych lat pozostała.
  Ja od Ciebie nic nie oczekuje, zwłaszcza wciskania mnie na siłe do szuflady obecnej ekipy w UMiG. Jednak wolny kraj, nie będę oponował skoro nie widzisz obiektywizmu przez pryzmat własnych opinii.
  Chętnie zobaczę tekst w którym piszę że nie mieszkam w Myślenicach. Może dowiem się o sobie coś nowego. Zwłaszcza ten "Mateusz"? Napisz, pośmiejemy się.

  Dziwi mnie też że odbierasz mnie jako "zacietrzewionego"? Ja rozumiem że pewne teksty budzą emocje ale bez przesady. Jak nie "dasz na luz" to skończysz jak bono - tylko pod własnym mostem.
  Co do kwestii zawodu, mój drogi; Jak to mawia klasyk "Życie to nie je bajka". Im dłużej pożyjesz tym bardziej będziesz zawiedziony.

  4 13 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   1 maj 2019

   Masz na to jakiś dowód, że nie sprawdzałem czy rzucasz taki tekst bez pokrycia?
   W przeciwieństwie do Ciebie, potrafię używać np. dziennika podawczego i nie tylko wypisywać rozprawki w internecie. Czasem warto wyjść z Internetu.

   Mysleniczanin007 napisał/a:

   Mam wrażenie że oprócz dostępu do "dobrobytu" mentalność tamtych lat pozostała.

   Masz rację - została, szczególnie ta Gobelsowska mania odwracania kota ogonem. Nie kupuje tego.

   Mysleniczanin007 napisał/a:

   Ja od Ciebie nic nie oczekuje, zwłaszcza wciskania mnie na siłe do szuflady obecnej ekipy w UMiG.

   Również od Ciebie nic nie oczekuje. Sam się do tej szuflady wciskasz. Jeszcze nie pokusiłeś się ani razu na krytykę obecnej ekipy, nawet jeśli na to zasługiwali - tak jak zasługują tutaj, z tym pożal się boże estetycznym "czymś".

   Mysleniczanin007 napisał/a:

   Jednak wolny kraj, nie będę oponował skoro nie widzisz obiektywizmu przez pryzmat własnych opinii.
   Chętnie zobaczę tekst w którym piszę że nie mieszkam w Myślenicach. Może dowiem się o sobie coś nowego. Zwłaszcza ten "Mateusz"? Napisz, pośmiejemy się.

   Bardzo proszę, może to nie Twoje słowa? Uściślając - sugerują one, że nie mieszkasz w Polsce, w Myślenicach.
   [cytat]Mysleniczanin007 06.03.2019 - 23:38
   Strozaninek napisał/a:
   [...](jakieś 60% nastolatków LGBT przynajmniej raz rozważyło samobójstwo)[...]
   Bardzo proszę rozwiń skalę problemu. Prosta tabela - na 100 nastolatków LGBT. Bo na razie rozmywa się to w rzeczywistości.
   Sam potwierdzasz tezę o kwestii wyboru. Jak masz 18 lat nikt Ci nie zabrania określania Twojej orientacj seksualnej. Natomiast ingerencja w wieku 9-12 lat jest kwestionowalna.
   Świat nie "idzie do przodu". Media i presja społeczna dyktuje normy i stara się wpajać nową rzeczywistość. Nie zapominaj o tym. Piszę to z kraju w którym za Twoją orientację ukamieniowano by Cię publicznie. Dlatego właśnie napisałem ten post. Masz szanse żyć w tolerancyjnym kraju który nie ingeruje w Twoje preferencje seksualne. Miej jednak na uwadze to że tolerancja nie działa w obie strony. Przykładem jest spór który zapoczątkował ten artykuł.[/cytat]
   Źródło wypowiedzi:
   http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14652,co-powie-ryba-ktora-psuje-sie-od-ogona.html

   Mysleniczanin007 napisał/a:

   Dziwi mnie że odbierasz mnie jako "zacietrzewionego"? Ja rozumiem że pewne teksty budzą emocje ale bez przesady.

   Jesteś zacietrzewiony, ponieważ za wszelką cenę chcesz bronić tej ekipy i wrzucać wstawki do przeszłości. Zrobienie estetycznego zadaszenia nad śmieciami nie jest tak kosztowne, aby jego brak tłumaczyć trudną sytuacja finansową gimny zostawioną przez poprzedników. Wiem ile mniej więcej coś takiego kosztuje, bo robiliśmy coś podobnego 6 miesięcy temu w naszej wspólnocie mieszkalnej w Krakowie. Jeżeli Myślenic na to nie stać, to serio trzeba złożyć natychmiast wniosek o upadłość gminy, rozebrać ją jak jedną gminę z Zachodnio-pomorskiego. Śmiem twierdzić, że to Raciechowice, a nie Myślenice mają takie problemy. Więc Twoja argumentacja jest ABSURDALNA.

   Mysleniczanin007 napisał/a:

   Jak nie "dasz na luz" to skończysz jak bono - tylko pod własnym mostem.

   Na pewno nie stane się kimś takim jak Ty :). Spokojnie, uczę się na błędach innych.

   Mysleniczanin007 napisał/a:

   Co do kwestii zawodu, mój drogi; Jak to mawia klasyk "Życie to nie*****ka". I'm dłużej pożyjesz tym bardziej będziesz zawiedziony.

   Życie jest super, jak otacza się dobrymi ludźmi. Jak jesteś zasmucony życiem - eutanazja to doskonałe rozwiązanie. Ból istnienia znika.

   Mysleniczanin007 napisał/a:

   Obiektywizm, tak jak opinia

   Dlatego pozwolisz, że pozostanę przy swojej - sprawa tego zadaszenia na śmieci jest porażką urzędników. Wygląda nieestetycznie, jest obskurna i prowizoryczna - a i nie mam nic więcej tu do dodania - jak masz coś więcej, napisz mi wiadomość prywatną, co masz w zwyczaju do innych użytkowników.

   15 4 Odpowiedz
 • 1 maj 2019

  Tekstu dużo, choć nic z tego nie wynika. Poza Twoją opinią i domniemaniem oczywiście. Ale wybaczę Ci to bo jak wspomniałeś - jeszcze się uczysz. Zaskakujące jest to że coś nowego każdego dnia. ;)
  Tak na marginesie, dalej nie wiem dlaczego przykleił sie do mnie ten "Mateusz"??!

  4 15 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   1 maj 2019

   Stosujesz więc metodę ludzi, których tu na forum krytykujesz - gdy argumenty przytłaczają zmieniasz temat.
   Nie dowiesz się, bo nie musze się tłumaczyć ludziom, mieszkającym w kraju w którym mnie by "ukamienowano", którzy szczekają na temat społeczności w której nie mieszkają.
   Pozdrawiam CIę serdecznie, a ponieważ rozmowa przechodzi na tory tzw. off topicu - zapraszam Cię na PW, jeśli chcesz sobie potrollowac do mnie. Chyba, że lubisz to robić tylko publicznie - wtedy muszę Cię zostawić samego.

   PS. Mądry człowiek uczy się całe życie, buc twierdzi, że już nauczył się wszystkiego -> "Et gaudium, et solacium in litteris est.".

   Pzdr.

   11 4 Odpowiedz
   • 1 maj 2019

    Przeczytaj pierwszy akapit swojego postu jesze raz. O ironio:
    "Qui sine peccato est vestrum, primus in illam lapidem mittat".

    4 12 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     1 maj 2019

     Dziękuje, głęboko wierzę, że sam stosujesz się do tej sentencji - nadal nie potrafisz zrezygnować z offtopica tutaj i przenieść się na PW? Widać lubisz taki publiczny darkroom.
     Pzdr

     10 4 Odpowiedz
     • 1 maj 2019

      Nie mam nic do ukrycia. Nota bene na tym forum nawet prywatne wiadomości przestają być prywatne więc nie, dziękuję.

      3 12 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       1 maj 2019

       Tu nie chodzi o posiadanie czegoś do ukrycia, a po prostu zboczyliśmy z clue dyskusji i niekoniecznie resztę to musi rajcować.
       Trudno, wielka szkoda.

       10 3 Odpowiedz
      • 2 maj 2019

       Zero obiektywizmu! Patrzetrzenie tylko w swój zad!

       7 5 Odpowiedz
 • paulinka 1 maj 2019

  Zamiast panie Mateuszu wymyślać wymówki może zleci Pan w odpowiednim wydziale konkretne działania ?:)

  16 3 Odpowiedz
 • 4 maj 2019

  Nooo to żeście się uruchomili :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=VfzaEBYsyPw

  rozumiem, że ta przepychanka wynika ostatecznie z tego, że winnego nie złapali (aby cywilnie wytoczyć) a mienie nie było ubezpieczone? Skoro nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Jeśli jednak było ubezpieczone (od aktów wandalizmu) to i o pieniądze nie ma się co martwić więc skąd opieszałość w postawieniu nowej? Gdzie ugrzęzło?

  3 2 Odpowiedz
  • Raphaell 5 maj 2019

   Odpisałem Ci na ten post ale wolność słowa jest dyskusyjna na tym portalu....coś komuś się nie spodobało i wykasowano.Miłej niedzieli.Pozdrawiam.:)

   Odpowiedz
 • 5 maj 2019

  Za śmieci odpowiedzialny jest administrator, czyli SM Zorza.
  I to ona powinna odbudować śmietnik a nie wszyscy mieszkańcy Myślenic mają się na to zrzucać.

  8 Odpowiedz
  • Raphaell 5 maj 2019
   Vivaldi napisał/a:

   Czyli albo Zorza nie miała ubezpieczenia i szuka pieniędzy albo miała prawidłowe ubezpieczenie ale ktoś tam za słabo pracuje, za wolno. Wyegzekwować lepszą prace mogą tylko płatnicy na SM Zorza.

   A Wy chłopaki dalej swoje:)....Nic Was nie przekona ani nie przegada więc proszę "Altanki zostały sfinansowane z budżetu Gminy Myślenice, co według ustawy nie było jej obowiązkiem. Jednak chcąc odciążyć finansowo spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, gmina zdecydowała się na opłacenie wykonania całości altanek co łącznie stanowiło koszt ok. 500 000 zł. W gestii zarządców spółdzielni/wspólnot leżało jedynie przygotowanie posadzki pod altanki, czyli dorobienie fragmentu podłogi do tej która już istniała"...art z roku 2013 na miasto-info:)....I dziwię Ci się Vivaldi bo pod tym artykułem się udzielałeś i tego nie wiesz? Eeeee:)xD

   2 1 Odpowiedz
   • 6 maj 2019

    a coś Ty taki zdziwiony? Zdziwiony się już urodziłeś czy jak? To, że ktoś wybudował aby kogoś odciążyć nie oznacza, że dbałość na nim ma ciążyć całe życie. Wybudował i przekazał oraz pogroził palcem na zasadzie "tylko dbajcie teraz". Czyli miał nie budować czy nie przekazywać w darowiźnie aby w dziadostwo nie wdepnąć. Jesli kupie Ci samochód i przekażę w użytkowanie bo mam taki kaprys, po prostu Ci go dam z umową darowizny to mam Ci go naprawiać do końca życia jak zepsujesz czy rozbijesz?
    Bill ..... a szkoda nawet gadać ;-)

    1 5 Odpowiedz
    • Raphaell 9 maj 2019

     Po pijanemu mi odpowiadasz bo ja już nie wiem?:) Nie rozumiesz czy może udajesz nierozgarniętego bo też nie wiem?...Tłumaczę Ci..."altanki zostały sfinansowane z budżetu miasta itd" Piszę Ci to po to iż własnie w 2013 roku pod tym artykułem się udzielałeś,więc domyślałem się,że o tym wiesz.Ty jednak uparcie piszesz jak wyżej że cyt Zorza....ubezpieczenie....zorza.....mieszkańcy bloku....etc.Dla jasności Ci powtórzę UMIG Myślenice:)....A aby było jeszcze jaśniej proszę...https://kmy.pl/smietnik-na-osiedlu-sprawdzamy/........przeczytaj UWAŻNIE.......M A G I S T R A T -to nie ZORZA:)

     1 Odpowiedz
 • 5 maj 2019

  Czyli albo Zorza nie miała ubezpieczenia i szuka pieniędzy albo miała prawidłowe ubezpieczenie ale ktoś tam za słabo pracuje, za wolno. Wyegzekwować lepszą prace mogą tylko płatnicy na SM Zorza.

  6 Odpowiedz
 • 6 maj 2019

  Tym się różnią rządy obecnego burmistrza od poprzedniego. Ostrowski wybudował wszystkim altanki, a Szlachetka nie potrafi odremontować jednej. Aż się ciśnie na usta pewne przysłowie: "Zamienił stryjek ......... " .

  4 17 Odpowiedz
 • 10 maj 2019

  UWAGA - nowa altanta stoi.
  Dziś mija 140 dzień od spłonięcia poprzedniej.
  Temat został załatwiony w prawie 5ć miesięcy.
  Brawo UMiG, brawo burmistrzu !

  2 4 Odpowiedz

Zobacz więcej