Miasto

Osiedle Tysiąclecia: Finał sprawy spalonej altany. W jej miejscu stanęła nowa

Osiedle Tysiąclecia: Finał sprawy spalonej altany. W jej miejscu stanęła nowa

Temat spalonej altany śmietnikowej na Osiedlu Tysiąclecia od marca elektryzował mieszkańców. Sprawa właśnie doczekała się finału

W marcu alarmowaliście, że mijają miesiące od pożaru śmietnika na Osiedlu Tysiąclecia w Myślenicach, a zgłoszenia w tej sprawie do Urzędu Miasta i Gminy nie przynoszą skutku.

W okolicach bloku nr 8 na Osiedlu Tysiąclecia, w grudniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, został podpalony budynek gospodarczy, należący do Miasta i Gminy Myślenice. Ogień wypalił całe jego wnętrze. Jak na redakcja@miasto-info.pl oraz na forum pisał jeden z naszych czytelników: „monity do UMiG Myślenice nie przyniosły rezultatu, a od pożaru mija właśnie czwarty miesiąc”.

Tak wyglądała altana 4 miesiące po pożarze.

Pytania w tej sprawie przesłaliśmy zarówno do UMiG Myślenice jak i do radnych z tej dzielnicy. Jak się okazuje Osiedle Tysiąclecia, to pierwszy okręg wyborczy, z którego mieszkańcy wybierali 8 swoich reprezentantów. Do każdego wysłaliśmy pytanie o ich aktywność w tej sprawie.

Odpowiedzi otrzymaliśmy od trzech z nich, byli to Mirosław Fita (PiS), Grażyna Ambroży (KW Bez Układów) i Józef Błachut (KW Macieja Ostrowskiego). Ten ostatni informował, że w urzędzie "podpisano stosowną umowę, a dostawa śmietnika nastąpi w terminie do 28 kwietnia 2019 roku".

Po kilku dniach otrzymaliśmy również odpowiedź w tej sprawie nadesłaną z Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji w której deklarowano, że:

„(…) w grudniu 2018 roku zarządca nieruchomości (UMiG) zgłosił zniszczenie przedmiotowej altany. 28 lutego 2019 r. podpisano umowę z pierwotnym dostawcą na wykonanie i montaż nowej altany śmietnikowej. Umowny termin realizacji to 20 kwietnia 2019 r".

Po tym terminie na redakcja@miasto-info.pl przesyłaliście zdjęcia na których widać, że w miejscu spalonej altany nadal znajduje się stara. "Obcięto nadpaloną część i postawiono kosze" – pisał jeden z naszych czytelników.

Tak wygląda altana śmietnikowa 8 dni po upływie deklarowanego terminu montażu nowej.

Zapytaliśmy urzędników czy to koniec prac, czy może zastosowane rozwiązanie jest tymczasowe? Jednak nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Dzisiaj trwa montaż nowej altany.

Powiązane tematy

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia
Myślenice 24

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

"W wielu miejscach rekreacyjnych zalegają spore ilości śmieci. Tak, zdarza mi się, że je zbieram, ale ze wszystkim sobie sam nie poradzę. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji wiosennego sprzątania miasta. Zróbmy to razem" – mówi Paweł Sala, organizator akcji "Wiosna w moim mieście"

Komentarze (15)

 • mysleniczaninzdziada 10 maj 2019

  Nie pozostaje nic innego jak przeciąć wstęgę i pierwsza strona w tygodniku myślenickim gwarantowana ;)

  24 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 maj 2019

  Sukces, a sukces trza oblać - kto będzie "przecinał"?

  24 8 Odpowiedz
 • OKOKI 10 maj 2019

  Pierwszy sukces Szlachetki brawooooooooooooo.;-P

  20 6 Odpowiedz
 • mirek@ 10 maj 2019

  Miesiące zabiegania, hałas w mediach, potem niezadowolenie i zdziwienie ze obcięta buda nie spełnia wymagań i wreszcie jest... mieszkańcy doczekali się śmietnika. Pół roku po tym jak ktoś go zniszczył wow! Radujmy się ze włodarze dali nam kosz na śmieci za odbiór których musimy płacić...

  18 9 Odpowiedz
 • 10 maj 2019

  Musiało strasznie zaboleć władzę.Pewnie za swoje robią??

  13 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...