Miasto

Osiedle Tysiąclecia: Finał sprawy spalonej altany. W jej miejscu stanęła nowa

Temat spalonej altany śmietnikowej na Osiedlu Tysiąclecia od marca elektryzował mieszkańców. Sprawa właśnie doczekała się finału

W marcu alarmowaliście, że mijają miesiące od pożaru śmietnika na Osiedlu Tysiąclecia w Myślenicach, a zgłoszenia w tej sprawie do Urzędu Miasta i Gminy nie przynoszą skutku.

W okolicach bloku nr 8 na Osiedlu Tysiąclecia, w grudniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, został podpalony budynek gospodarczy, należący do Miasta i Gminy Myślenice. Ogień wypalił całe jego wnętrze. Jak na redakcja@miasto-info.pl oraz na forum pisał jeden z naszych czytelników: „monity do UMiG Myślenice nie przyniosły rezultatu, a od pożaru mija właśnie czwarty miesiąc”.

Tak wyglądała altana 4 miesiące po pożarze.

Pytania w tej sprawie przesłaliśmy zarówno do UMiG Myślenice jak i do radnych z tej dzielnicy. Jak się okazuje Osiedle Tysiąclecia, to pierwszy okręg wyborczy, z którego mieszkańcy wybierali 8 swoich reprezentantów. Do każdego wysłaliśmy pytanie o ich aktywność w tej sprawie.

Odpowiedzi otrzymaliśmy od trzech z nich, byli to Mirosław Fita (PiS), Grażyna Ambroży (KW Bez Układów) i Józef Błachut (KW Macieja Ostrowskiego). Ten ostatni informował, że w urzędzie "podpisano stosowną umowę, a dostawa śmietnika nastąpi w terminie do 28 kwietnia 2019 roku".

Po kilku dniach otrzymaliśmy również odpowiedź w tej sprawie nadesłaną z Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji w której deklarowano, że:

„(…) w grudniu 2018 roku zarządca nieruchomości (UMiG) zgłosił zniszczenie przedmiotowej altany. 28 lutego 2019 r. podpisano umowę z pierwotnym dostawcą na wykonanie i montaż nowej altany śmietnikowej. Umowny termin realizacji to 20 kwietnia 2019 r".

Po tym terminie na redakcja@miasto-info.pl przesyłaliście zdjęcia na których widać, że w miejscu spalonej altany nadal znajduje się stara. "Obcięto nadpaloną część i postawiono kosze" – pisał jeden z naszych czytelników.

Tak wygląda altana śmietnikowa 8 dni po upływie deklarowanego terminu montażu nowej.

Zapytaliśmy urzędników czy to koniec prac, czy może zastosowane rozwiązanie jest tymczasowe? Jednak nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Dzisiaj trwa montaż nowej altany.

Powiązane tematy

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia
Myślenice 24

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

"W wielu miejscach rekreacyjnych zalegają spore ilości śmieci. Tak, zdarza mi się, że je zbieram, ale ze wszystkim sobie sam nie poradzę. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji wiosennego sprzątania miasta. Zróbmy to razem" – mówi Paweł Sala, organizator akcji "Wiosna w moim mieście"

Komentarze

 • mirek@ 10 maj

  Miesiące zabiegania, hałas w mediach, potem niezadowolenie i zdziwienie ze obcięta buda nie spełnia wymagań i wreszcie jest... mieszkańcy doczekali się śmietnika. Pół roku po tym jak ktoś go zniszczył wow! Radujmy się ze włodarze dali nam kosz na śmieci za odbiór których musimy płacić...

  18 9 Odpowiedz
 • 10 maj

  Sukces, a sukces trza oblać - kto będzie "przecinał"?

  24 8 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 10 maj

  Nie pozostaje nic innego jak przeciąć wstęgę i pierwsza strona w tygodniku myślenickim gwarantowana ;)

  24 7 Odpowiedz
 • Szczadoniecki 10 maj

  Lumpy z pobliskiego bloku do dzieła! Znowu macie obiekt do spalenia...

  12 13 Odpowiedz
 • 10 maj

  Ciekawe czy nowa altana wliczona w podwyżkę wywozu śmieci? Pytam za przyjaciela...

  13 6 Odpowiedz
  • 10 maj

   A Ty masz przyjaciół hehehe ????????

   8 6 Odpowiedz
  • 10 maj

   Wygrałeś już jakiś przetarg ? Może most w Osieczanach ? Tak myślę bo robią to tak jak by się im nie chciało hehe

   1 9 Odpowiedz
 • 10 maj

  Musiało strasznie zaboleć władzę.Pewnie za swoje robią??

  13 6 Odpowiedz
 • OKOKI 10 maj

  Pierwszy sukces Szlachetki brawooooooooooooo.;-P

  20 6 Odpowiedz
 • 10 maj

  Oj ale szał! Widać na wsi też trzeba zrobić szum medialny ,żeby były założone balustrady ochronne ,które zagrażają bezpieczeństwu życia tych najmłodszych, bo nikogo to nie interesuje. Taki szał o śmietnik mnie śmieszy jak widzę rzeczy ,które zagrażają bezpieczeństwu.

  6 6 Odpowiedz
 • 11 maj

  Ktoś kiedyś powiedział o Myślenicach : miasto nienawiści......
  Czy trzeba to określenie skomentować?

  11 4 Odpowiedz
 • 11 maj

  Choć ponoć o gustach się nie dyskutuje, ale pls jeśli już coś jest budowane - niech będzie ten estetyczny kroczek do przodu, a nie na łatwiznę, byle cokolwiek.. Wszak koszt i tak jest, a altanka mogłaby wyglądać lepiej.
  zdjecie

  13 8 Odpowiedz
 • 11 maj

  I co by Ci jeszcze nie pasowało? Zrobiliby w stylu boazerii to wpadłbys i marudził, że całe osiedle z płyt urbanistycznie jednolite a Ci wymyślili z boazerii i znów, że władza i że Jarek i że coś tam, bo nie coś tam.....już flakami wywraca czytając.

  6 5 Odpowiedz
 • 11 maj

  Ja to za bardzo nie rozumiem tego wątku,jak i większości na tym forum, tej żółci wylewanej przez frustratów "Jaka władza takie obiekty:) ", " Pierwszy sukces Szlachetki brawooooooooooooo.;-P ", itd itp. Ja gdybym był burmistrzem to bym w życiu nawet palcem nie kiwnął. Hołota podpaliła śmietnik, to pech i teraz wsypujcie śmieci do zalanych deszczem pojemników, a jak nie to płacić trzy razy tyle za wywóz i gitara. Nie dość, że gmina, za naszą kasę, płaci za wybryki hołoty, to się jeszcze burmistrzowi od frustratów dostaje, no pewnie. Za raz by się sprawcy znaleźli a nie wykluczone że i wiata "sama"by się odbudowała, jak by tak zrobić. Żenada po prostu.

  12 7 Odpowiedz

Zobacz więcej

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku
Myślenice 21

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości miały miejsce na płycie myślenickiego Runku, gdzie burmistrz przekazał klucze do miasta Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu Sto pierwsza rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w Myślenicach rozpoczęła się od Rajdu Patriotycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Moto Sport Myś...

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?
Myślenice 82

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

Na Plebańskiej Górze, w miejscu gdzie przez lata rosła legendarna "Lipka" przez wielu kojarzona z tą w herbie miasta, powstała niezidentyfikowana budowla. "Co to jest?" - pytacie  Na redakcja@miasto-info.pl otrzymujemy coraz więcej pytań dotyczących budowli na Plebańskiej Górze. "Podczas spaceru pod Lipke natknąłem się na takie coś...  Bylem załam...

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń
Społeczeństwo 29

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń

Władze lokalne z całego kraju naciskają na Ministerstwo Zdrowia, aby ograniczyć sprzedaż alkoholu w małych butelkach. "Małpki" stają się coraz bardziej popularne, a Polacy sięgają po nie coraz częściej Jak podaje „Dziennika Gazeta Prawna”, od co najmniej kilku miesięcy samorządowcy naciskają na stronę rządową, aby zająć się problmemem w sposób sys...

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta
Drogi 14

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta

Od czwartku 7 listopada policjanci będą mogli przeprowadzać kontrolę niemal w każdym miejscu – nawet na zakazie, czy chodniku. Co więcej, zmiany w przepisach dają im możliwość wystawiania 500 złotowego mandatu za… nietrzymanie rąk na kierownicy. To wszystko w czasie kontroli, podczas której sprawdzą też przebieg waszego auta Do tej pory policjanci...

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?
Myślenice 31

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?

Dać inwestorom i mieszkańcom nowe możliwości i dopuścić do stawiania budynków z płaskimi dachami, czy zachować regionalny charakter zabudowy? To dylemat nad którym zastanawiano się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej W trakcie XVII sesji Rady Miejskiej radni podejmowali uchwałę dotyczącą zmian w Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla Myślen...

Jacek Dewódzki: Nie bierzcie. Zniszczycie tym sobie życie i zdrowie
Edukacja 4

Jacek Dewódzki: Nie bierzcie. Zniszczycie tym sobie życie i zdrowie

Zwykle spotkania profilaktyczne kojarzą nam się z jedną formą – uczniowie siedzą i słuchają, a nauczyciel czy policjant przekazuje ważne informacje. Jednak coraz częściej wokaliści i inne znane osoby starają się ostrzec młodych przed nałogami  Tak było w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego, którą odwiedził były wokalista zespołu Dżem – Jacek...