Kultura

Postanowiły pomóc osobom najbardziej narażonym na depresję

Grupa młodzieży z II LO w Myślenicach – Małopolska Szkoła Gościnności postanowiła to szczęście dać innym, biorąc udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”

„Felicita” - nie jesteś sam, to projekt poruszający problematykę depresji w naszym społeczeństwie. Dziewczyny spotykają się z grupami osób, które są najbardziej narażone na depresję.

Uczestniczki przy współpracy ze szkolnymi placówkami zorganizowały zbiórkę zabawek, które przekazały potrzebującym dzieciom. Przy współpracy z tymi samymi szkołami udało się zachęcić dzieci z młodszych klas do przygotowania ręcznych drobiazgów, które zostały przekazane osobom starszym z pobliskiego Domu Seniora . Pensjonariusze mieli okazję z inicjatywy projektu popracować manualnie, a grupa umiliła im czas poprzez rozmowę.

Wśród starszej młodzieży przeprowadziły ankiety poruszające problematykę depresji. Pragną też uświadomić nastolatkom, że depresja może być tuż obok, przygotowując dla nich prezentację.

Rozejrzyjmy się obok siebie. Może kolega, koleżanka, albo ktoś bliski potrzebuje naszego wsparcia? – Powiedz: Nie jesteś sam, jestem tutaj możesz na mnie liczyć! – zachęca Patrycja Mitan, jedna z uczestniczek projektu.

Komentarze

Zobacz więcej

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”
Kultura 3

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”

Wernisaż odbył się w ramach wydarzeń związanych z Kulturalnymi Dniami Myślenic 2019. Bogna Becker wróciła ze swoją twórczością do Myślenic po 15 latach przerwy, mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Drogini Jej prace zostały zaprezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Wernisaż był inauguracj...

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści
Kultura 0

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści

„Most Zamiast Murów - Artystyczne Przełamywanie Barier”. „ODDŹWIĘK” to hasło trwających na Zarabiu XXII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w których każdy może wziąć udział Od 15 lipca w Myślenicach trwają XXII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne dla artystów profesjonalnych oraz XIX Europejskie Warsztaty Plastyczne dla dzieci i młodzieży....

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach
Dobczyce 0

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach

„Kino w dobrym klimacie” to cykl plenerowych projekcji filmowych, które przez całe lato odbywać się będą na Staromiejskim Wzgórzu w Dobczycach Tegoroczny cykl filmowy rozpoczął seans filmu „Sugar Man”. Poza wspomnianym dokumentem, amatorzy plenerowych pokazów zobaczą m.in. komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Wszystko za życie” („Into the Wil...