Kultura

Myślenice. Łukasz Malinowski dyrektorem Muzeum Niepodległości na kolejną kadencję

Myślenice. Łukasz Malinowski dyrektorem Muzeum Niepodległości na kolejną kadencję
Fot. Piotr Jagniewski

Łukasz Malinowski pozostaje dyrektorem Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Jego druga kadencja będzie trwała 7 lat, a na czele placówki stać będzie do 2031 roku

 

Łukasz Malinowski odebrał akt powołania na dyrektora z rąk burmistrza Jarosława Szlachetki (PiS), w środę 24 kwietnia. Na czele Muzeum Niepodległości stoi od 2019 r., kiedy to na tym stanowisku zastąpił Pawła Lemaniaka. Po roku próby, burmistrz przedłużył jego kadencję o kolejne 4 lata. 

Jego druga kadencja na tym stanowisku będzie trwała nie jak dotąd 4, a 7 lat. Dyrektorem Muzeum Niepodległości będzie do 2031 roku.

Łukasz Malinowski to z pochodzenia myśleniczanin, muzealnik, pisarz, nauczyciel akademicki. W 2010 r. obronił doktorat na Wydziale Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, później związany jako wykładowca z Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera.

Od 2019 roku Dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Autor dwóch monografii naukowych, kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych oraz siedmiu powieści. Współpracował z magazynami „Wiedza i Życie”, „Mówią Wieki”, „Focus Historia”, „W Sieci Historii”. Ostatnia książka jego autorstwa pt. „Rogata dusza”, miała premierę 10 kwietnia 2024 r.

Powiązane tematy

Komentarze (10)

 • 26 kwi

  Wg mojej prywatnej, a zatem całkowicie subiektywnej opinii, w muzeum kierowanym przez p. Dyrektora ("staro - nowego") nie dzieje się praktycznie nic, co mogłoby zainteresować mieszkańców naszego miasta. Może to nie do końca sprawiedliwe - mój pogląd może oczywiście nie być podzielany ale uważam, że stanowi ono swego rodzaju przechowalnię dla garstki pracujących w nim osób. Brak pośród nich pasjonata, takiego jak odkrywca ? ( restaurator ? rewitalizator ?) pewnego pojazdu z czasów ostatniej wojny (oby nią była także i dla nas !!).

  27 1 Odpowiedz
 • 25 kwi

  Czyli dali bedziemy mieli najazdy chrzescijanskiego rycerstwa na myslenickom ziemie I burdel w dziale etnograficznym w Muz.Niep.

  25 4 Odpowiedz
 • 26 kwi

  Tak mam ! CALKOWITE BZDURY HISTORYCZNE (w ktore moze ktos jeszcze uwierzyc)..
  .. "ze u nas" ," my akurat z cala rodzina " "przez p.Dyrektora " .........
  Nie rozsmieszaj mnie .

  16 1 Odpowiedz
 • 26 kwi

  Fantastyczna rozrywka finansowana z naszych podatków do zaspokojenia swoich prywatnych fantazji. Tak na marginesie to serdecznie współczuję rodzinnej rozrywki, oczywiście rozumiem że „chodzicie” bo darmowa.

  15 2 Odpowiedz
 • 28 kwi

  Tak samo jak rozbudowa stadionu dalinu IV ligowego klubiku bez aspiracji i ambicji

  9 Odpowiedz

Zobacz więcej