Myślenice

Prezydent Andrzej Duda w ITV: Pamiętajmy o wzajemnym szacunku. Spokojnej rozmowie, dialogu

Prezydent Andrzej Duda w ITV: Pamiętajmy o wzajemnym szacunku. Spokojnej rozmowie, dialogu
Kadr z rozmowy opublikowanej przez ITV

"Pamiętajmy o wzajemnym szacunku, dialogu, spokojnej rozmowie. Przede wszystkim bez żadnego wzajemnego obrażania. Tego przede wszystkim należy uniknąć.

Można się różnić w sposób kulturalny. Mam swoje poglądy, ty masz swoje. Każdy inteligentny człowiek wie, że drugi może mieć inne poglądy, a co najważniejsze ma do tego prawo"

-w rozmowie z Myślenice ITV mówi Prezydent Andrzej Duda, który w środę 15 maja odwiedził Myślenice

 

Wczoraj prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Myślenice. Głowa Państwa najpierw spotkała się z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy, a następnie, a następnie złożył wieniec pod Pomnikiem Niepodległości i wygłosił przemówienie.

Poruszył w nim m.in. temat swojej poprzedniej wizyty w Myślenicach, kiedy to wspólnie z Martą Kaczyńską nadawał nazwę jednego z myślenickich rond imieniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Zawsze tacy byliście, od pokoleń tacy jesteście i za to ogromnie wam dziękuję. Zawsze niezłomni i odważni w Polskich sprawach. Takie właśnie są Myślenice, taka jest ta ziemia, tacy właśnie Wy jesteście” – zwracał się do myśleniczan Andrzej Duda.

W trakcie swojej wizyty udzielił kilkuminutowego wywiadu internetowej telewizji Myślenice ITV, którym redaktorka pyta go m.in. o realizację programu, przyszłość młodych Polaków oraz o to w jaki sposób doprowadzić do pojednania Polaków.

- Przede wszystkim poprzez wzajemny szacunek. To rzecz najważniejsza. Nigdy nie będzie tak, że będziemy mieć wszyscy jednakowe poglądy. Mamy demokracje, chcemy mieć demokrację, a ona ma to do siebie, że ludzie mają różne poglądy. Te się ścierają. Są różne poglądy na temat tego jak rozwijać państwo, jak rozwijać miasto, powiat (…) do tego dochodzą problemy polityczne, są też kwestie światopoglądowe, które są bardzo trudne.

Pamiętajmy o jednym, wzajemny szacunek, właśnie dialog i spokojna rozmowa. Przede wszystkim żadnego wzajemnego obrażania. Tego przede wszystkim należy uniknąć.

Ale to jest kwestia tego, abyśmy sami zrobili sobie rachunek sumienia popatrzyli na swoje wypowiedzi, na to jak się zachowujemy i zacznijmy od siebie.

Można się różnić w sposób kulturalny i w taki, w który nikt nikogo nie obraża. Mam swoje poglądy, ty masz swoje. Każdy inteligentny człowiek wie, że drugi może mieć inne p[oglądy a co najważniejsze ma do tego prawo. Te poglądy się ścierają

– odpowiada Prezydent Andrzej Duda. 

 

Poparcie na poziomie 72,35% 

Fot. Bartek ZIółkowski

Andrzej Duda odwiedził Myślenice po raz drugi w przeciągu ostatnich 4 lat. Po raz pierwszy miało to miejsce w lutym 2015 roku podczas prezydenckiej kampanii wyborczej jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na ten urząd.

Cztery lata temu rozmawiał z myśleniczanami m.in. o zakorkowanej Zakopiance, kondycji polskiej gospodarki, konflikcie górników i rządu oraz sposobach na jego rozwiązanie i roli prezydenta w życiu państwa.

Trzy miesiące później w II turze wyborów prezydenckich pokonał Bronisława Komorowskiego i z wynikiem 51,55% został prezydentem Polski.

W powiecie myślenickim swój głos oddało na niego 72,35% mieszkańców, natomiast jego konkurenta poparło 27,66%. Największym poparciem Andrzej Duda cieszył się w Lubniu (80,16%), którą to miejscowość odwiedził już jako prezydent w lutym 2016 roku , gdzie w ramach ogólnopolskiej akcji wraz z małżonką czytał dzieciom książki. 

Czy czujesz dumę z tego, że w Myślenicach znajduje się rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego?

 • TAK TAK 33%
 • NIE NIE 67%
 • Głosów: 487

Wcześniej odwiedził Myślenice jako poseł i brał udział w odsłonięciu pomnika i otwarciu ronda im. Lecha Kaczyńskiego do którego nawiązał w swoim wczorajszym wystąpieniu. 

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 16 maj 2019

  ..." pamiętajmy o wzajemnym szacunku ..." a Pana Starosty nie zaprosili .

  37 8 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 16 maj 2019

  dobra rada dla naszych samorządowców... "pamiętajmy o wzajemnym szacunku, spokojnej (i w ogóle) rozmowie, dialogu"

  26 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 maj 2019

  Starosty nie zaprosili bo to przecież partyjna kampania wyborcza a nie spotkanie z okolicznymi samorządowcami, wizyta też bez oficjalnego powodu. Toż to znane porzekadło, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

  24 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 maj 2019

  Wzajemny szacunek, Pan powiadasz?
  zdjecie

  29 13 Odpowiedz
 • profesor profesor 16 maj 2019

  Mieć niepowtarzalną okazję rozmowy z prezydentem i jako dziennikarz nie zapytać o nic znaczącego...

  23 6 Odpowiedz

Zobacz więcej