Myślenice

Prezydent Andrzej Duda w ITV: Pamiętajmy o wzajemnym szacunku. Spokojnej rozmowie, dialogu

Kadr z rozmowy opublikowanej przez ITV

"Pamiętajmy o wzajemnym szacunku, dialogu, spokojnej rozmowie. Przede wszystkim bez żadnego wzajemnego obrażania. Tego przede wszystkim należy uniknąć.

Można się różnić w sposób kulturalny. Mam swoje poglądy, ty masz swoje. Każdy inteligentny człowiek wie, że drugi może mieć inne poglądy, a co najważniejsze ma do tego prawo"

-w rozmowie z Myślenice ITV mówi Prezydent Andrzej Duda, który w środę 15 maja odwiedził Myślenice

 

Wczoraj prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Myślenice. Głowa Państwa najpierw spotkała się z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy, a następnie, a następnie złożył wieniec pod Pomnikiem Niepodległości i wygłosił przemówienie.

Poruszył w nim m.in. temat swojej poprzedniej wizyty w Myślenicach, kiedy to wspólnie z Martą Kaczyńską nadawał nazwę jednego z myślenickich rond imieniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Zawsze tacy byliście, od pokoleń tacy jesteście i za to ogromnie wam dziękuję. Zawsze niezłomni i odważni w Polskich sprawach. Takie właśnie są Myślenice, taka jest ta ziemia, tacy właśnie Wy jesteście” – zwracał się do myśleniczan Andrzej Duda.

W trakcie swojej wizyty udzielił kilkuminutowego wywiadu internetowej telewizji Myślenice ITV, którym redaktorka pyta go m.in. o realizację programu, przyszłość młodych Polaków oraz o to w jaki sposób doprowadzić do pojednania Polaków.

- Przede wszystkim poprzez wzajemny szacunek. To rzecz najważniejsza. Nigdy nie będzie tak, że będziemy mieć wszyscy jednakowe poglądy. Mamy demokracje, chcemy mieć demokrację, a ona ma to do siebie, że ludzie mają różne poglądy. Te się ścierają. Są różne poglądy na temat tego jak rozwijać państwo, jak rozwijać miasto, powiat (…) do tego dochodzą problemy polityczne, są też kwestie światopoglądowe, które są bardzo trudne.

Pamiętajmy o jednym, wzajemny szacunek, właśnie dialog i spokojna rozmowa. Przede wszystkim żadnego wzajemnego obrażania. Tego przede wszystkim należy uniknąć.

Ale to jest kwestia tego, abyśmy sami zrobili sobie rachunek sumienia popatrzyli na swoje wypowiedzi, na to jak się zachowujemy i zacznijmy od siebie.

Można się różnić w sposób kulturalny i w taki, w który nikt nikogo nie obraża. Mam swoje poglądy, ty masz swoje. Każdy inteligentny człowiek wie, że drugi może mieć inne p[oglądy a co najważniejsze ma do tego prawo. Te poglądy się ścierają

– odpowiada Prezydent Andrzej Duda. 

 

Poparcie na poziomie 72,35% 

Fot. Bartek ZIółkowski

Andrzej Duda odwiedził Myślenice po raz drugi w przeciągu ostatnich 4 lat. Po raz pierwszy miało to miejsce w lutym 2015 roku podczas prezydenckiej kampanii wyborczej jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na ten urząd.

Cztery lata temu rozmawiał z myśleniczanami m.in. o zakorkowanej Zakopiance, kondycji polskiej gospodarki, konflikcie górników i rządu oraz sposobach na jego rozwiązanie i roli prezydenta w życiu państwa.

Trzy miesiące później w II turze wyborów prezydenckich pokonał Bronisława Komorowskiego i z wynikiem 51,55% został prezydentem Polski.

W powiecie myślenickim swój głos oddało na niego 72,35% mieszkańców, natomiast jego konkurenta poparło 27,66%. Największym poparciem Andrzej Duda cieszył się w Lubniu (80,16%), którą to miejscowość odwiedził już jako prezydent w lutym 2016 roku , gdzie w ramach ogólnopolskiej akcji wraz z małżonką czytał dzieciom książki. 

Czy czujesz dumę z tego, że w Myślenicach znajduje się rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego?

 • TAK TAK 33%
 • NIE NIE 67%
 • Głosów: 487

Wcześniej odwiedził Myślenice jako poseł i brał udział w odsłonięciu pomnika i otwarciu ronda im. Lecha Kaczyńskiego do którego nawiązał w swoim wczorajszym wystąpieniu. 

Powiązane tematy

W środę poznamy kandydatów na posłów i senatorów
Wybory Parlamentarne 2019 3

W środę poznamy kandydatów na posłów i senatorów

Posłów i Senatorów, którzy wejdą w skład nowego rządu wybierać będziemy 13 października. Komitety mają czas do północy na to, aby zgłosić swoich kandydatów W dniu 26 sierpnia minął termin na zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej - przez organ partii politycznej o utworzeniu komitetu wyborczego, - przez pełnomocnika wyborczego o utworzeniu koa...

Prezydent podpisał postanowienie. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października
Wybory Parlamentarne 2019 5

Prezydent podpisał postanowienie. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października

Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie sprawie wyborów parlamentarnych 2019. Posłów i senatorów wybierać będziemy 13 października Taką informację na konferencji prasowej przekazał rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. - Zgodnie z obietnicą, którą złożył w ostatnich dniach prezydent Andrzej Duda, odnośnie tego, że chciałby wyznaczyć możliwie ja...

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 16 maj 2019

  dobra rada dla naszych samorządowców... "pamiętajmy o wzajemnym szacunku, spokojnej (i w ogóle) rozmowie, dialogu"

  26 4 Odpowiedz
 • profesor profesor 16 maj 2019

  Mieć niepowtarzalną okazję rozmowy z prezydentem i jako dziennikarz nie zapytać o nic znaczącego...

  23 6 Odpowiedz
 • 16 maj 2019

  ..." pamiętajmy o wzajemnym szacunku ..." a Pana Starosty nie zaprosili .

  37 8 Odpowiedz
 • Włodek 16 maj 2019

  Pogoda się nie udała. Szkoda

  7 13 Odpowiedz
 • 16 maj 2019

  Wzajemny szacunek, Pan powiadasz?
  zdjecie

  29 13 Odpowiedz
  • 16 maj 2019

   po co? jak co chwilę czytam, że w Krakowie SMOG to powodują samochody... to po co wymieniać piece? Czyż nie taka jest retoryka miejskich aktywistów?

   8 11 Odpowiedz
 • 16 maj 2019

  Pamietajmy o konstytucji!!!mowi o szacunku gościu co go własny prezes ma za notariusza i ktory sam wckampanii na wszystkich bluzgał!!!
  Notmajnpresidąt????

  17 13 Odpowiedz
 • 16 maj 2019

  O wzajemnym szacunku mówi gość który jeszcze nie tak dawno mówił o "Ojczyźnie dojnej". Kogo on chce nabrać. Myśli że mądrzy Myśleniczanie o tym zapomnieli. A za Konstytucję i tak stanie przed Trybunałem Stanu.

  22 18 Odpowiedz
 • 16 maj 2019

  Starosty nie zaprosili bo to przecież partyjna kampania wyborcza a nie spotkanie z okolicznymi samorządowcami, wizyta też bez oficjalnego powodu. Toż to znane porzekadło, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

  24 4 Odpowiedz
 • 16 maj 2019

  Ciekawe, ile z tego 72,5% zostało?

  20 3 Odpowiedz
 • OKOKI 17 maj 2019

  Dobrze że nie klęczał tak jak przed amerykanami i żydami.

  8 6 Odpowiedz
 • mirek@ 18 maj 2019

  mądre słowa, dobre rady, ale często kończą się tylko na poziomie teorii. w rzeczywistosci juz nie jest tak idealistycznie, ledwie pan prezydent wyjechal a u nas juz awantura o to, ze nie wszyscy byli zaproszeni, inni pominięci, a samorząd tylko dla wybranych...

  http://miasto-info.pl/myslenice/13095,komunikat-starosty-myslenickiego-ws-wizyty-prezydenta-rp-andrzeja-dudy-w-myslenicach.html .

  3 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Łukasz Malinowski: Zorganizujemy rekonstrukcję wymarszu legionistów z 1914 r.
Myślenice 5

Łukasz Malinowski: Zorganizujemy rekonstrukcję wymarszu legionistów z 1914 r.

Za 26 tys. zł z programu „Niepodległa” Muzeum Niepodległości zarządzane przez Łukasza Malinowskiego zorganizuje badania, konkurs poetycki, wystawę i historyczną rekonstrukcję upamiętniające myśleniczan biorących udział w ruchu niepodległościowym w 1914 roku Muzeum Niepodległości w Myślenicach otrzymało 26 tys. zł z programu „Niepodległa” na realiz...

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego
Myślenice 35

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

Mija piąty tydzień od uruchomienia w Myślenicach linii miejskiej. Pierwszy miesiąc jej działalności oceniacie nisko, a za największy mankament uznajecie brak rozkładów jazdy. Po naszej interwencji urzędnicy zapowiadają, że te pojawią się na przystankach do końca lutego Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez By...

Były prezes MARG oddał pieniądze. Wyrok usłyszy za tydzień
Myślenice 2

Były prezes MARG oddał pieniądze. Wyrok usłyszy za tydzień

Przed myślenickim Sądem Rejonowym odbyło się czwarte posiedzenie w sprawie byłego prezesa MARG. Pieniądze oddał, ale wyrok usłyszy za tydzień Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. Podczas czwartego posiedzenia Sądu Rejonowego w Myślenicach nadal nie zapadło orzeczenie w tej sprawie, ale pre...

Prezydenta wybierać będziemy 10 maja. Na kogo oddacie swój głos?
Wybory Prezydenckie 2020 13

Prezydenta wybierać będziemy 10 maja. Na kogo oddacie swój głos?

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja 2020 roku. W przypadku braku rozstrzygnięcia w pierwszej turze, drugą zaplanowano na 24 maja. Kto ubiega się o ten urząd i komu dajecie największe szanse na wygraną? Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w niedzielę, 10 maja 2020 roku. Ogłoszenie postanowienia Marszałka Sejmu RP w sprawie zarządzenia wyboró...