Myślenice

Prezydent Andrzej Duda w ITV: Pamiętajmy o wzajemnym szacunku. Spokojnej rozmowie, dialogu

Kadr z rozmowy opublikowanej przez ITV

"Pamiętajmy o wzajemnym szacunku, dialogu, spokojnej rozmowie. Przede wszystkim bez żadnego wzajemnego obrażania. Tego przede wszystkim należy uniknąć.

Można się różnić w sposób kulturalny. Mam swoje poglądy, ty masz swoje. Każdy inteligentny człowiek wie, że drugi może mieć inne poglądy, a co najważniejsze ma do tego prawo"

-w rozmowie z Myślenice ITV mówi Prezydent Andrzej Duda, który w środę 15 maja odwiedził Myślenice

 

Wczoraj prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Myślenice. Głowa Państwa najpierw spotkała się z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy, a następnie, a następnie złożył wieniec pod Pomnikiem Niepodległości i wygłosił przemówienie.

Poruszył w nim m.in. temat swojej poprzedniej wizyty w Myślenicach, kiedy to wspólnie z Martą Kaczyńską nadawał nazwę jednego z myślenickich rond imieniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Zawsze tacy byliście, od pokoleń tacy jesteście i za to ogromnie wam dziękuję. Zawsze niezłomni i odważni w Polskich sprawach. Takie właśnie są Myślenice, taka jest ta ziemia, tacy właśnie Wy jesteście” – zwracał się do myśleniczan Andrzej Duda.

W trakcie swojej wizyty udzielił kilkuminutowego wywiadu internetowej telewizji Myślenice ITV, którym redaktorka pyta go m.in. o realizację programu, przyszłość młodych Polaków oraz o to w jaki sposób doprowadzić do pojednania Polaków.

- Przede wszystkim poprzez wzajemny szacunek. To rzecz najważniejsza. Nigdy nie będzie tak, że będziemy mieć wszyscy jednakowe poglądy. Mamy demokracje, chcemy mieć demokrację, a ona ma to do siebie, że ludzie mają różne poglądy. Te się ścierają. Są różne poglądy na temat tego jak rozwijać państwo, jak rozwijać miasto, powiat (…) do tego dochodzą problemy polityczne, są też kwestie światopoglądowe, które są bardzo trudne.

Pamiętajmy o jednym, wzajemny szacunek, właśnie dialog i spokojna rozmowa. Przede wszystkim żadnego wzajemnego obrażania. Tego przede wszystkim należy uniknąć.

Ale to jest kwestia tego, abyśmy sami zrobili sobie rachunek sumienia popatrzyli na swoje wypowiedzi, na to jak się zachowujemy i zacznijmy od siebie.

Można się różnić w sposób kulturalny i w taki, w który nikt nikogo nie obraża. Mam swoje poglądy, ty masz swoje. Każdy inteligentny człowiek wie, że drugi może mieć inne p[oglądy a co najważniejsze ma do tego prawo. Te poglądy się ścierają

– odpowiada Prezydent Andrzej Duda. 

 

Poparcie na poziomie 72,35% 

Fot. Bartek ZIółkowski

Andrzej Duda odwiedził Myślenice po raz drugi w przeciągu ostatnich 4 lat. Po raz pierwszy miało to miejsce w lutym 2015 roku podczas prezydenckiej kampanii wyborczej jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na ten urząd.

Cztery lata temu rozmawiał z myśleniczanami m.in. o zakorkowanej Zakopiance, kondycji polskiej gospodarki, konflikcie górników i rządu oraz sposobach na jego rozwiązanie i roli prezydenta w życiu państwa.

Trzy miesiące później w II turze wyborów prezydenckich pokonał Bronisława Komorowskiego i z wynikiem 51,55% został prezydentem Polski.

W powiecie myślenickim swój głos oddało na niego 72,35% mieszkańców, natomiast jego konkurenta poparło 27,66%. Największym poparciem Andrzej Duda cieszył się w Lubniu (80,16%), którą to miejscowość odwiedził już jako prezydent w lutym 2016 roku , gdzie w ramach ogólnopolskiej akcji wraz z małżonką czytał dzieciom książki. 

Czy czujesz dumę z tego, że w Myślenicach znajduje się rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego?

  • TAK TAK 33%
  • NIE NIE 67%
  • Głosów: 487

Wcześniej odwiedził Myślenice jako poseł i brał udział w odsłonięciu pomnika i otwarciu ronda im. Lecha Kaczyńskiego do którego nawiązał w swoim wczorajszym wystąpieniu. 

Powiązane tematy

W środę poznamy kandydatów na posłów i senatorów
Wybory Parlamentarne 2019 3

W środę poznamy kandydatów na posłów i senatorów

Posłów i Senatorów, którzy wejdą w skład nowego rządu wybierać będziemy 13 października. Komitety mają czas do północy na to, aby zgłosić swoich kandydatów W dniu 26 sierpnia minął termin na zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej - przez organ partii politycznej o utworzeniu komitetu wyborczego, - przez pełnomocnika wyborczego o utworzeniu koa...

Prezydent podpisał postanowienie. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października
Wybory Parlamentarne 2019 5

Prezydent podpisał postanowienie. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października

Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie sprawie wyborów parlamentarnych 2019. Posłów i senatorów wybierać będziemy 13 października Taką informację na konferencji prasowej przekazał rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. - Zgodnie z obietnicą, którą złożył w ostatnich dniach prezydent Andrzej Duda, odnośnie tego, że chciałby wyznaczyć możliwie ja...

Komentarze

Zobacz więcej

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku
Myślenice 21

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości miały miejsce na płycie myślenickiego Runku, gdzie burmistrz przekazał klucze do miasta Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu Sto pierwsza rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w Myślenicach rozpoczęła się od Rajdu Patriotycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Moto Sport Myś...

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?
Myślenice 82

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

Na Plebańskiej Górze, w miejscu gdzie przez lata rosła legendarna "Lipka" przez wielu kojarzona z tą w herbie miasta, powstała niezidentyfikowana budowla. "Co to jest?" - pytacie  Na redakcja@miasto-info.pl otrzymujemy coraz więcej pytań dotyczących budowli na Plebańskiej Górze. "Podczas spaceru pod Lipke natknąłem się na takie coś...  Bylem załam...

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?
Myślenice 31

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?

Dać inwestorom i mieszkańcom nowe możliwości i dopuścić do stawiania budynków z płaskimi dachami, czy zachować regionalny charakter zabudowy? To dylemat nad którym zastanawiano się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej W trakcie XVII sesji Rady Miejskiej radni podejmowali uchwałę dotyczącą zmian w Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla Myślen...

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego
Polityka 26

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba złożyli deklarację rezygnacji z członkostwa w Klubie Macieja Ostrowskiego. Deklarują, że pracę radnych będą kontynuować jako niezależni  Radni Czesław Bisztyga oraz Izabela Kutrzeba złożyli deklarację rezygnacji z członkostwa w klubie radnych Macieja Ostrowskiego. Taką informację podała Gazeta Myślenicka. Potwie...

Robert Murzyn nowym radnym w powiecie. Zastąpił Władysława Kurowskiego
Polityka 2

Robert Murzyn nowym radnym w powiecie. Zastąpił Władysława Kurowskiego

Podczas dzisiejszej sesji rady powiatu myślenickiego Robert Murzyn (PiS) z Głogoczowa złożył ślubowanie. W radzie zastąpi Władysława Kurowskiego, który w Wyborach Parlamentarnych 2019 zdobył mandat posła     Od początku kadencji 2018-2023 Władysław Kurowski pełnił funkcję radnego powiatowego i był także przewodniczącym klubu PiS. Podczas Wyborów...