Myślenice

Prezydent Andrzej Duda w ITV: Pamiętajmy o wzajemnym szacunku. Spokojnej rozmowie, dialogu

Kadr z rozmowy opublikowanej przez ITV

"Pamiętajmy o wzajemnym szacunku, dialogu, spokojnej rozmowie. Przede wszystkim bez żadnego wzajemnego obrażania. Tego przede wszystkim należy uniknąć.

Można się różnić w sposób kulturalny. Mam swoje poglądy, ty masz swoje. Każdy inteligentny człowiek wie, że drugi może mieć inne poglądy, a co najważniejsze ma do tego prawo"

-w rozmowie z Myślenice ITV mówi Prezydent Andrzej Duda, który w środę 15 maja odwiedził Myślenice

 

Wczoraj prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Myślenice. Głowa Państwa najpierw spotkała się z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy, a następnie, a następnie złożył wieniec pod Pomnikiem Niepodległości i wygłosił przemówienie.

Poruszył w nim m.in. temat swojej poprzedniej wizyty w Myślenicach, kiedy to wspólnie z Martą Kaczyńską nadawał nazwę jednego z myślenickich rond imieniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Zawsze tacy byliście, od pokoleń tacy jesteście i za to ogromnie wam dziękuję. Zawsze niezłomni i odważni w Polskich sprawach. Takie właśnie są Myślenice, taka jest ta ziemia, tacy właśnie Wy jesteście” – zwracał się do myśleniczan Andrzej Duda.

W trakcie swojej wizyty udzielił kilkuminutowego wywiadu internetowej telewizji Myślenice ITV, którym redaktorka pyta go m.in. o realizację programu, przyszłość młodych Polaków oraz o to w jaki sposób doprowadzić do pojednania Polaków.

- Przede wszystkim poprzez wzajemny szacunek. To rzecz najważniejsza. Nigdy nie będzie tak, że będziemy mieć wszyscy jednakowe poglądy. Mamy demokracje, chcemy mieć demokrację, a ona ma to do siebie, że ludzie mają różne poglądy. Te się ścierają. Są różne poglądy na temat tego jak rozwijać państwo, jak rozwijać miasto, powiat (…) do tego dochodzą problemy polityczne, są też kwestie światopoglądowe, które są bardzo trudne.

Pamiętajmy o jednym, wzajemny szacunek, właśnie dialog i spokojna rozmowa. Przede wszystkim żadnego wzajemnego obrażania. Tego przede wszystkim należy uniknąć.

Ale to jest kwestia tego, abyśmy sami zrobili sobie rachunek sumienia popatrzyli na swoje wypowiedzi, na to jak się zachowujemy i zacznijmy od siebie.

Można się różnić w sposób kulturalny i w taki, w który nikt nikogo nie obraża. Mam swoje poglądy, ty masz swoje. Każdy inteligentny człowiek wie, że drugi może mieć inne p[oglądy a co najważniejsze ma do tego prawo. Te poglądy się ścierają

– odpowiada Prezydent Andrzej Duda. 

 

Poparcie na poziomie 72,35% 

Fot. Bartek ZIółkowski

Andrzej Duda odwiedził Myślenice po raz drugi w przeciągu ostatnich 4 lat. Po raz pierwszy miało to miejsce w lutym 2015 roku podczas prezydenckiej kampanii wyborczej jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na ten urząd.

Cztery lata temu rozmawiał z myśleniczanami m.in. o zakorkowanej Zakopiance, kondycji polskiej gospodarki, konflikcie górników i rządu oraz sposobach na jego rozwiązanie i roli prezydenta w życiu państwa.

Trzy miesiące później w II turze wyborów prezydenckich pokonał Bronisława Komorowskiego i z wynikiem 51,55% został prezydentem Polski.

W powiecie myślenickim swój głos oddało na niego 72,35% mieszkańców, natomiast jego konkurenta poparło 27,66%. Największym poparciem Andrzej Duda cieszył się w Lubniu (80,16%), którą to miejscowość odwiedził już jako prezydent w lutym 2016 roku , gdzie w ramach ogólnopolskiej akcji wraz z małżonką czytał dzieciom książki. 

Czy czujesz dumę z tego, że w Myślenicach znajduje się rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego?

  • TAK TAK 33%
  • NIE NIE 67%
  • Głosów: 487

Wcześniej odwiedził Myślenice jako poseł i brał udział w odsłonięciu pomnika i otwarciu ronda im. Lecha Kaczyńskiego do którego nawiązał w swoim wczorajszym wystąpieniu. 

Powiązane tematy

Prezydent podpisał postanowienie. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października
Wybory Parlamentarne 2019 5

Prezydent podpisał postanowienie. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października

Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie sprawie wyborów parlamentarnych 2019. Posłów i senatorów wybierać będziemy 13 października Taką informację na konferencji prasowej przekazał rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. - Zgodnie z obietnicą, którą złożył w ostatnich dniach prezydent Andrzej Duda, odnośnie tego, że chciałby wyznaczyć możliwie ja...

Komentarze

Zobacz więcej

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać
Myślenice 0

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać

W najbliższą niedzielę na Zarabiu odbywać się będzie Maraton Rowerowy Cyklokarpaty, podczas którego zorganizowane zostaną również bezpłatne zawody rowerowe Cyklokarpaty Kids Race. Maratony Rowerowe Cyklokarpaty to ogólnopolska impreza rowerowa dla amatorów, która w Myślenicach odbywa się już po raz drugi. Trasy maratonu rowerowego prowadzą głównie...

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery
Myślenice 13

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery

Na rondzie przy OSP Śródmieście dwóch mężczyzn siekierami zaatakowało grupę przechodniów Na redakcja@miasto-info.pl nasi czytelnicy informują, że w czwartek 15 sierpnia pomiędzy godz. 22:30 a 23 na rondzie Śródmieście w Myślenicach miało dojść do napadu z użyciem siekier. Informacje potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji...

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej
Myślenice 65

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

Podczas nadzwyczajnej sesji przy 20 głosach "za" i 1 radnej nie biorącej udziału w głosowaniu, radni przyjęli uchwałę, w której „zawierzają dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy Myślenice Macierzyńskiej opiece i trosce Najświętszej Maryi Pannie Pani Myślenickiej” Nadzwyczajna sesja rady gminy została zwołana w ramach trwającego w parafii Narodzenia...

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja
Myślenice 29

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

Podczas nadzwyczajnej sesji radni przegłosują uchwałę, której tematem jest "zawierzenie dalszych dziejów i losów Miasta i Gminy Myślenice Macierzyńskiej opiece i trosce Najświętszej Maryi Pannie Pani Myślenickiej" Nadzwyczajną sesję w tej sprawie zaplanowano na dzisiaj na godz. 15 w sali obrad Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Głównym celem zwołani...

Wybory uzupełniające 8 września. Mieszkańcy wybiorą spośród dwóch kandydatów
Tokarnia 0

Wybory uzupełniające 8 września. Mieszkańcy wybiorą spośród dwóch kandydatów

Wybory uzupełniające w Gminie Tokarnia odbędą się 8 września. O mandat radnego ubiegać się będzie dwóch kandydatów. To Tadeusz Wróbel i Anna Pasiowiec  W gminie Tokarnia w radzie zasiada 14 a nie 15 radnych. Przypomnijmy; podczas wyborów samorządowych 2018 po dwóch kadencjach miejsce dotychczasowego wójta Władysława Piaściaka zajął bezpartyjny Mar...