Myślenice

W mieście powstaje kolejne rondo. Tym razem na Zarabiu

W mieście powstaje kolejne rondo. Tym razem na Zarabiu

Trwa budowa ronda przy OSP Zarabie na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Zdrojowej i Zacisze. To kolejny etap modernizacji ul. Zdrojowej z dwoma mostami na Rabie

Na Zarabiu rozpoczęła się budowa kolejnego ronda. Powstaje na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Zacisze i Zdrojowej. Jego budowa to kolejny etap modernizacji ul. Zdrojowej, która trwa od zeszłego roku. Ta droga zostanie przebudowana na długości 4,2 km na odcinku od Zarabia przez Osieczany.

- W przeciągu dwóch najbliższych lat wykonamy modernizację najdłuższych mostów na Rabie. Będzie to jedno z najważniejszych i najtrudniejszych w realizacji zadań. Porównałbym je do budowy Ronda w Śródmieściu – w lutym 2018 zapowiadał starosta Józef Tomal.

Jak dotąd w ramach inwestycji wykonano remont mostu na Rabie na ul. Piłsudskiego oraz rozpoczęto prace na ul. Zdrojowej i moście osieczańskim. Trwające na moście prace powodują utrudnienia w ruchu, a sygnalizacja świetlna i wyłączenie jednego pasa tworzą korki nie tylko w kierunku Osieczan i Ronda im. Lecha Kaczyńskiego, ale również na ul. Słowackiego.

Całe zadanie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i ma kosztować 10,7 mln zł z których 6,2 mln pokrywa Unia Europejska, a 4,5 mln pochodzić będzie z budżetu powiatu. Remont wykonuje firma Omega z Rudy Śląskiej.

Ostateczny termin zakończenia wszystkich robót zaplanowano na 30 listopada 2019 roku.

Powiązane tematy

Komentarze (26)

 • 5 cze 2019

  Rondo na Zarabiu bardzo się przyda. Remont mostu osieczańskiego też. Tylko, czy roboty nie mogłyby być w jakiś sposób skoordynowane? Skończone jedno - zaczęte drugie? A tymczasem rozgrzebane na Zarabiu (przez dzień ciężko tam jakiegoś pracownika wypatrzeć), rozgrzebana droga koło kopca Piłsudskiego (nie gotowy chodnik, pracująca koparka), wahadło na moście - i przejechanie z Myślenic do Osieczan i do dalszych miejscowości to jest koszmar.

  27 9 Odpowiedz
 • 5 cze 2019

  Szkoda tylko że remontowana droga przez Zarabie w kierunku Osieczan przy ulewach jakie miały miejsce kilkanaście dni temu jest zalewana wodą z leśnego strumyka. Od dawna wiadomo że ten w ciepłe dni niepozorny strumyk podczas ulew zamienia się w potok i przy długich opadach wylewa na drogę ciągnąc za sobą kamienie i ziemię. Planują remont ktoś chyba o tym zapomniał.

  21 3 Odpowiedz
 • Bezimienny Beznazwiskowy 5 cze 2019

  No i dobre ! :)

  18 1 Odpowiedz
 • Andrzej 5 cze 2019

  Bardzo dobry pomysł i miejsce na rondo! Popieram.

  18 3 Odpowiedz
 • 5 cze 2019

  Może nie będą znali przepisów ale rondo na zaraniu da w końcu lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo

  15 3 Odpowiedz

Zobacz więcej