Myślenice

W mieście powstaje kolejne rondo. Tym razem na Zarabiu

W mieście powstaje kolejne rondo. Tym razem na Zarabiu

Trwa budowa ronda przy OSP Zarabie na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Zdrojowej i Zacisze. To kolejny etap modernizacji ul. Zdrojowej z dwoma mostami na Rabie

Na Zarabiu rozpoczęła się budowa kolejnego ronda. Powstaje na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Zacisze i Zdrojowej. Jego budowa to kolejny etap modernizacji ul. Zdrojowej, która trwa od zeszłego roku. Ta droga zostanie przebudowana na długości 4,2 km na odcinku od Zarabia przez Osieczany.

- W przeciągu dwóch najbliższych lat wykonamy modernizację najdłuższych mostów na Rabie. Będzie to jedno z najważniejszych i najtrudniejszych w realizacji zadań. Porównałbym je do budowy Ronda w Śródmieściu – w lutym 2018 zapowiadał starosta Józef Tomal.

Jak dotąd w ramach inwestycji wykonano remont mostu na Rabie na ul. Piłsudskiego oraz rozpoczęto prace na ul. Zdrojowej i moście osieczańskim. Trwające na moście prace powodują utrudnienia w ruchu, a sygnalizacja świetlna i wyłączenie jednego pasa tworzą korki nie tylko w kierunku Osieczan i Ronda im. Lecha Kaczyńskiego, ale również na ul. Słowackiego.

Całe zadanie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i ma kosztować 10,7 mln zł z których 6,2 mln pokrywa Unia Europejska, a 4,5 mln pochodzić będzie z budżetu powiatu. Remont wykonuje firma Omega z Rudy Śląskiej.

Ostateczny termin zakończenia wszystkich robót zaplanowano na 30 listopada 2019 roku.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Bezimienny Beznazwiskowy 5 cze 2019

  No i dobre ! :)

  18 1 Odpowiedz
 • 5 cze 2019

  Rondo na Zarabiu bardzo się przyda. Remont mostu osieczańskiego też. Tylko, czy roboty nie mogłyby być w jakiś sposób skoordynowane? Skończone jedno - zaczęte drugie? A tymczasem rozgrzebane na Zarabiu (przez dzień ciężko tam jakiegoś pracownika wypatrzeć), rozgrzebana droga koło kopca Piłsudskiego (nie gotowy chodnik, pracująca koparka), wahadło na moście - i przejechanie z Myślenic do Osieczan i do dalszych miejscowości to jest koszmar.

  27 9 Odpowiedz
 • mirek@ 5 cze 2019

  przez ten ruch wahadłowy na moscie do osieczan korek robi sie az do biedronki i tak sie stoi od swiatel przez cale slowackiego do ronda przy moscie

  18 9 Odpowiedz
 • 5 cze 2019

  tak mirek masz racje i co w związku z tym? Nie remontować? Czy tylko stwierdzasz fakt korka czy stania w korku?

  11 16 Odpowiedz
  • mirek@ 5 cze 2019

   Nigdzie nie napisałem o tym, aby nie remontować. Myślałem, że to jasno wynika z posta, ale widzę że potrzebujesz potwierdzenia więc piszę ;) tak stwierdzam fakt, że korki tworzą się na całej długości słowackiego w kierunku świateł. Myślę, że teraz już wszystko jasne. Pozdrawiam.

   11 10 Odpowiedz
   • 7 cze 2019

    Ja myślałem, że jasno wynika korek z racji remontu ale widze, że potrzebujesz potwierdzenia. Tak Mirku tam jest korek, stoi sie :-) teraz to chyba wszystko jasne, przykro mi ale korek to efekt remontu ;-). Pozdro.

    prywatnie napisał/a:

    Dopiero co most skończony, teraz rondo a sezon turystyczny na karku. Hmm, sorrki, ale dla mieszkańców Zarabia to jest d.pa. Czemu starostwu tak ciężko przeforsować nocny tryb pracy? A skoro dzień, to dlaczego nie jesienią? No to teraz jedź sobie chpie do centrum i z powrotem w godzinach szczytu.

    W tym momencie na poprzecznym przekopie przez jezdnię widocznym na zdjęciu można coś urwać - jeśli tak się stanie wezwać policję i można skarżyć zarządcę drogi.

    A Ty porabiasz coś w życiu poza jątrzeniem w kółko? Znajdź teraz ludzi którzy w dzień pracują jako tako a co dopiero w nocy. Znajdziesz, zapłacisz to przypelęta się taki "prywatnie" i zapyta czy nie dało się taniej bo to teraz modne.....zwłaszcza dla Ciebie
    https://www.youtube.com/watch?v=-BKvjM4ln6w
    .....a za chwile zapytałbyś dlaczego w ciszy nocnej się pracuje za PO to się dało ludziom dać odpocząć po cięzkiej pracy a teraz to robią co chcą nawet w nocy pracują.....
    https://www.youtube.com/watch?v=DGSZnZ_drDU

    3 5 Odpowiedz
 • Andrzej 5 cze 2019

  Bardzo dobry pomysł i miejsce na rondo! Popieram.

  18 3 Odpowiedz
 • 5 cze 2019

  Gdzieś widziałem informację, żeby korzystać z drogi bocznej jadąc na Osieczany (droga obok Coopera), ale chyba mało kto z tego rozwiązania korzysta lub o niej wie. Może jakieś dodatkowe znaki o objazdach/alternatywie

  10 3 Odpowiedz
  • 5 cze 2019

   Spróbuj tam przejechać i wbić się.????
   W godzinach szczytu każda droga jest fatalna

   10 2 Odpowiedz
   • 6 cze 2019

    Próbowałem i szybciej się wbiłem niż jakbym miał stać w korku od ronda koło skarbówki :)

    2 1 Odpowiedz
 • 5 cze 2019

  Szkoda tylko że remontowana droga przez Zarabie w kierunku Osieczan przy ulewach jakie miały miejsce kilkanaście dni temu jest zalewana wodą z leśnego strumyka. Od dawna wiadomo że ten w ciepłe dni niepozorny strumyk podczas ulew zamienia się w potok i przy długich opadach wylewa na drogę ciągnąc za sobą kamienie i ziemię. Planują remont ktoś chyba o tym zapomniał.

  21 3 Odpowiedz
 • 5 cze 2019

  Przez te ronda, ludzie nie będą znali w ogole przepisów jakie obowiązują na skrzyzowaniach. Miasto rond i tyle, wszyscy jezdza na sermater.

  9 13 Odpowiedz
  • 5 cze 2019

   Może nie będą znali przepisów ale rondo na zaraniu da w końcu lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo

   15 3 Odpowiedz
 • 5 cze 2019

  Dopiero co most skończony, teraz rondo a sezon turystyczny na karku. Hmm, sorrki, ale dla mieszkańców Zarabia to jest d.pa. Czemu starostwu tak ciężko przeforsować nocny tryb pracy? A skoro dzień, to dlaczego nie jesienią? No to teraz jedź sobie chpie do centrum i z powrotem w godzinach szczytu.

  W tym momencie na poprzecznym przekopie przez jezdnię widocznym na zdjęciu można coś urwać - jeśli tak się stanie wezwać policję i można skarżyć zarządcę drogi.

  13 11 Odpowiedz
 • 6 cze 2019

  Hm ciekawe jak będzie z odbiorem tegoż remontu.. W pary miejscach na ul. Zdrojowej w okolicy od dolnego jazu w stronę Osieczany chodnik się rozchodzi, upadniecia na wyjazdach..

  5 4 Odpowiedz
 • 7 cze 2019

  Kogo imię będzie nosić to rondo? Jarosława? Czy może księdza Makulskiego, Wesołowskiego czy Petza? JaNa Pawła bym nie ryzykował, jeszcze kilka faktów wycieknie i trzeba będzie pomniki usuwać.

  3 3 Odpowiedz
 • 7 cze 2019

  Zobacz, to Ty znów piszesz o partii. Polecam terapię odPiSającą na dobry początek :-p.

  Droga rozumiem jest powiatowa? W cywilizowanych krajach unii przebudowa newralgicznych węzłów komunikacyjnych odbywa się w godzinach nocnych. U nas robią w dzień, a generalne koszty inwestycji i tak wychodzą zazwyczaj drożej niż porównywalnej w Niemczech gdzie koszt pracownika kilka razy wyższy. Jakaś logika? - Logiki nie ma, bo to Polska.

  2 5 Odpowiedz
 • 9 cze 2019

  Tak się zastanawiam, czy żeby w tym kraju było normalniej, trzeba by pociągnąć do odpowiedzialności: co 2 polityka PiS, co 3 polityka PO, co 4 samorządowca i co 5 wykonawcę. Hmm...

  1 3 Odpowiedz
 • 9 cze 2019

  Ja nie muszę, ja tu tylko płacę. Komu?

  1 2 Odpowiedz
 • 10 cze 2019

  Nauczcie sie jeździć po rondach drodzy Mysleniczanie. Bo jak widze niektórych "kierowcow" wyjeżdżających na to "skomplikowane" skrzyżowanie to zastanawiam się jak oni zdali egzamin na prawko. Aż strach pomyśleć jak taki jeden z drugim wjechali by na rondo w Krakowie np mogilskie.

  2 Odpowiedz
 • 10 cze 2019

  Idealny czas na taką inwestycję (w tym miejscu). Zwłaszcza, że nie ma żadnej alternatywy na dojazd do Jazu (i "małpiego")

  3 Odpowiedz
  • Raphaell 11 cze 2019

   :-D do "małpiego" długo nie dojedziesz:) gdyż termin oddania to 30 listopad.Więc szukaj alternatywy:-D

   Odpowiedz
 • 11 cze 2019

  Ok godziny 16 jadąc od Osieczan i chcąc dostać się na zakopiankę, szybciej będzie przez remontowany most Osieczański czy przez Zarabie gdzie robią to rondo?

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Zakaz wstępu do lasów osobom nieupoważnionym. Do 11 kwietnia
Myślenice 3

Zakaz wstępu do lasów osobom nieupoważnionym. Do 11 kwietnia

Do 11 kwietnia osoby nieupoważnione mają zakaz wchodzenia do terenów Lasów Państwowych Jak czytamy na stronie Nadleśnictwa Myślenice: „Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kry...

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy
Myślenice 26

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy

Po cyklu społecznych akcji, w pomoc medykom włączają się coraz większe firmy. Kolejni przedsiębiorcy namawiają do przekazywania darowizn dla myślenickiego szpitala. „Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią. Razem możemy wygrać bitwę o nasze zdrowie, życie i przyszłość” – mówią Odkąd w Polsce ogłoszono st...

W weekend spacer w parku lub na Górny Jaz? Zapomnij. Zamknięto dostęp do Zarabia
Myślenice 7

W weekend spacer w parku lub na Górny Jaz? Zapomnij. Zamknięto dostęp do Zarabia

A konkretnie wejście do miejskiego parku i wjazd na tzw. Górny Jaz na Zarabiu. To efekt ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa „Na podstawie rozporządzenia wydanego przez Prezesa Rady Ministrów informujemy, że do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do parków, na skwery oraz inne tereny zielone” – czytamy w komunikacie wydanym prz...

Ogień im nie straszny. Boją się raka
Społeczeństwo 0

Ogień im nie straszny. Boją się raka

Jak się okazuje 60% strażaków umiera na raka. Nieprane przez lata mundury bojowe mogą być dla nich sporym zagrożeniem, ponieważ na nich osadzają się rakotwórcze substancje. Rozwiązaniem może być pralnica, ale czy uda się ją zorganizować na terenie powiatu myślenickiego? Jak pokazują najnowsze badania, prawie dwie trzecie strażaków, którzy w wieku...

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...