Myślenice

W mieście powstaje kolejne rondo. Tym razem na Zarabiu

Trwa budowa ronda przy OSP Zarabie na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Zdrojowej i Zacisze. To kolejny etap modernizacji ul. Zdrojowej z dwoma mostami na Rabie

Na Zarabiu rozpoczęła się budowa kolejnego ronda. Powstaje na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Zacisze i Zdrojowej. Jego budowa to kolejny etap modernizacji ul. Zdrojowej, która trwa od zeszłego roku. Ta droga zostanie przebudowana na długości 4,2 km na odcinku od Zarabia przez Osieczany.

- W przeciągu dwóch najbliższych lat wykonamy modernizację najdłuższych mostów na Rabie. Będzie to jedno z najważniejszych i najtrudniejszych w realizacji zadań. Porównałbym je do budowy Ronda w Śródmieściu – w lutym 2018 zapowiadał starosta Józef Tomal.

Jak dotąd w ramach inwestycji wykonano remont mostu na Rabie na ul. Piłsudskiego oraz rozpoczęto prace na ul. Zdrojowej i moście osieczańskim. Trwające na moście prace powodują utrudnienia w ruchu, a sygnalizacja świetlna i wyłączenie jednego pasa tworzą korki nie tylko w kierunku Osieczan i Ronda im. Lecha Kaczyńskiego, ale również na ul. Słowackiego.

Całe zadanie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i ma kosztować 10,7 mln zł z których 6,2 mln pokrywa Unia Europejska, a 4,5 mln pochodzić będzie z budżetu powiatu. Remont wykonuje firma Omega z Rudy Śląskiej.

Ostateczny termin zakończenia wszystkich robót zaplanowano na 30 listopada 2019 roku.

Komentarze

 • Bezimienny Beznazwiskowy 5 cze

  No i dobre ! :)

  18 1 Odpowiedz
 • 5 cze

  Rondo na Zarabiu bardzo się przyda. Remont mostu osieczańskiego też. Tylko, czy roboty nie mogłyby być w jakiś sposób skoordynowane? Skończone jedno - zaczęte drugie? A tymczasem rozgrzebane na Zarabiu (przez dzień ciężko tam jakiegoś pracownika wypatrzeć), rozgrzebana droga koło kopca Piłsudskiego (nie gotowy chodnik, pracująca koparka), wahadło na moście - i przejechanie z Myślenic do Osieczan i do dalszych miejscowości to jest koszmar.

  27 9 Odpowiedz
 • mirek@ 5 cze

  przez ten ruch wahadłowy na moscie do osieczan korek robi sie az do biedronki i tak sie stoi od swiatel przez cale slowackiego do ronda przy moscie

  18 9 Odpowiedz
 • 5 cze

  tak mirek masz racje i co w związku z tym? Nie remontować? Czy tylko stwierdzasz fakt korka czy stania w korku?

  11 16 Odpowiedz
  • mirek@ 5 cze

   Nigdzie nie napisałem o tym, aby nie remontować. Myślałem, że to jasno wynika z posta, ale widzę że potrzebujesz potwierdzenia więc piszę ;) tak stwierdzam fakt, że korki tworzą się na całej długości słowackiego w kierunku świateł. Myślę, że teraz już wszystko jasne. Pozdrawiam.

   11 10 Odpowiedz
   • 7 cze

    Ja myślałem, że jasno wynika korek z racji remontu ale widze, że potrzebujesz potwierdzenia. Tak Mirku tam jest korek, stoi sie :-) teraz to chyba wszystko jasne, przykro mi ale korek to efekt remontu ;-). Pozdro.

    prywatnie napisał/a:

    Dopiero co most skończony, teraz rondo a sezon turystyczny na karku. Hmm, sorrki, ale dla mieszkańców Zarabia to jest d.pa. Czemu starostwu tak ciężko przeforsować nocny tryb pracy? A skoro dzień, to dlaczego nie jesienią? No to teraz jedź sobie chpie do centrum i z powrotem w godzinach szczytu.

    W tym momencie na poprzecznym przekopie przez jezdnię widocznym na zdjęciu można coś urwać - jeśli tak się stanie wezwać policję i można skarżyć zarządcę drogi.

    A Ty porabiasz coś w życiu poza jątrzeniem w kółko? Znajdź teraz ludzi którzy w dzień pracują jako tako a co dopiero w nocy. Znajdziesz, zapłacisz to przypelęta się taki "prywatnie" i zapyta czy nie dało się taniej bo to teraz modne.....zwłaszcza dla Ciebie
    https://www.youtube.com/watch?v=-BKvjM4ln6w
    .....a za chwile zapytałbyś dlaczego w ciszy nocnej się pracuje za PO to się dało ludziom dać odpocząć po cięzkiej pracy a teraz to robią co chcą nawet w nocy pracują.....
    https://www.youtube.com/watch?v=DGSZnZ_drDU

    3 5 Odpowiedz
 • Andrzej 5 cze

  Bardzo dobry pomysł i miejsce na rondo! Popieram.

  18 3 Odpowiedz
 • Damian 5 cze

  Gdzieś widziałem informację, żeby korzystać z drogi bocznej jadąc na Osieczany (droga obok Coopera), ale chyba mało kto z tego rozwiązania korzysta lub o niej wie. Może jakieś dodatkowe znaki o objazdach/alternatywie

  10 3 Odpowiedz
  • 5 cze

   Spróbuj tam przejechać i wbić się.????
   W godzinach szczytu każda droga jest fatalna

   10 2 Odpowiedz
   • Damian 6 cze

    Próbowałem i szybciej się wbiłem niż jakbym miał stać w korku od ronda koło skarbówki :)

    2 1 Odpowiedz
 • 5 cze

  Szkoda tylko że remontowana droga przez Zarabie w kierunku Osieczan przy ulewach jakie miały miejsce kilkanaście dni temu jest zalewana wodą z leśnego strumyka. Od dawna wiadomo że ten w ciepłe dni niepozorny strumyk podczas ulew zamienia się w potok i przy długich opadach wylewa na drogę ciągnąc za sobą kamienie i ziemię. Planują remont ktoś chyba o tym zapomniał.

  21 3 Odpowiedz
 • 5 cze

  Przez te ronda, ludzie nie będą znali w ogole przepisów jakie obowiązują na skrzyzowaniach. Miasto rond i tyle, wszyscy jezdza na sermater.

  9 13 Odpowiedz
  • 5 cze

   Może nie będą znali przepisów ale rondo na zaraniu da w końcu lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo

   15 3 Odpowiedz
 • 5 cze

  Dopiero co most skończony, teraz rondo a sezon turystyczny na karku. Hmm, sorrki, ale dla mieszkańców Zarabia to jest d.pa. Czemu starostwu tak ciężko przeforsować nocny tryb pracy? A skoro dzień, to dlaczego nie jesienią? No to teraz jedź sobie chpie do centrum i z powrotem w godzinach szczytu.

  W tym momencie na poprzecznym przekopie przez jezdnię widocznym na zdjęciu można coś urwać - jeśli tak się stanie wezwać policję i można skarżyć zarządcę drogi.

  13 11 Odpowiedz
 • 6 cze

  Hm ciekawe jak będzie z odbiorem tegoż remontu.. W pary miejscach na ul. Zdrojowej w okolicy od dolnego jazu w stronę Osieczany chodnik się rozchodzi, upadniecia na wyjazdach..

  5 4 Odpowiedz
 • 7 cze

  Kogo imię będzie nosić to rondo? Jarosława? Czy może księdza Makulskiego, Wesołowskiego czy Petza? JaNa Pawła bym nie ryzykował, jeszcze kilka faktów wycieknie i trzeba będzie pomniki usuwać.

  3 3 Odpowiedz
 • 7 cze

  Zobacz, to Ty znów piszesz o partii. Polecam terapię odPiSającą na dobry początek :-p.

  Droga rozumiem jest powiatowa? W cywilizowanych krajach unii przebudowa newralgicznych węzłów komunikacyjnych odbywa się w godzinach nocnych. U nas robią w dzień, a generalne koszty inwestycji i tak wychodzą zazwyczaj drożej niż porównywalnej w Niemczech gdzie koszt pracownika kilka razy wyższy. Jakaś logika? - Logiki nie ma, bo to Polska.

  2 5 Odpowiedz
 • 9 cze

  Tak się zastanawiam, czy żeby w tym kraju było normalniej, trzeba by pociągnąć do odpowiedzialności: co 2 polityka PiS, co 3 polityka PO, co 4 samorządowca i co 5 wykonawcę. Hmm...

  1 3 Odpowiedz
 • 9 cze

  Ja nie muszę, ja tu tylko płacę. Komu?

  1 2 Odpowiedz
 • 10 cze

  Nauczcie sie jeździć po rondach drodzy Mysleniczanie. Bo jak widze niektórych "kierowcow" wyjeżdżających na to "skomplikowane" skrzyżowanie to zastanawiam się jak oni zdali egzamin na prawko. Aż strach pomyśleć jak taki jeden z drugim wjechali by na rondo w Krakowie np mogilskie.

  2 Odpowiedz
 • 10 cze

  Idealny czas na taką inwestycję (w tym miejscu). Zwłaszcza, że nie ma żadnej alternatywy na dojazd do Jazu (i "małpiego")

  3 Odpowiedz
  • Raphaell 11 cze

   :-D do "małpiego" długo nie dojedziesz:) gdyż termin oddania to 30 listopad.Więc szukaj alternatywy:-D

   Odpowiedz
 • 11 cze

  Ok godziny 16 jadąc od Osieczan i chcąc dostać się na zakopiankę, szybciej będzie przez remontowany most Osieczański czy przez Zarabie gdzie robią to rondo?

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Znowu płonęły śmieci na myślenickim wysypisku. Drugi raz w ciągu tygodnia
Myślenice 1

Znowu płonęły śmieci na myślenickim wysypisku. Drugi raz w ciągu tygodnia

Tydzień po pierwszym pożarze ponownie w płomieniach stanęły śmieci w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Tym razem walka z ogniem trwała 6 godzin To drugi pożar w ciągu tygodnia do jakiego doszło na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Podczas poprzedniej interwencji strażacy musieli dowozić wodę, ponieważ na terenie składowis...

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy
Myślenice 12

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

W ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w powiatowej komendzie w Myślenicach odsłonięto tablicę pamiątkową na której znaleźli się komendanci, kierujący jednostką od 1990 roku Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach dziękując staroście oraz swoim poprzednikom za przybycie. Zaznaczył, że inicjatywa zamieszc...

Czołówka na Dolnym Przedmieściu
Myślenice 3

Czołówka na Dolnym Przedmieściu

Kierowcy samochodów mimo mocnego uderzenia o własnych siłach opuścili pojazdy Do czołowo-bocznego zderzenia doszło we wtorek 16 lipca o godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i ul. Kazimierza Wielkiego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby, które o własnych siłach opuściły samochody. - Strażacy JRG i OSP Myślenice Dolne Przedmieście...

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia
Społeczeństwo 9

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia

Mieszkańcy Myślenic i okolic od pokoleń odpoczywają nad Rabą. Przez lata dawała im wytchnienie po ciężkiej pracy, ale też była największą i często jedyną atrakcją. Turyści z Krakowa przyjeżdżali tutaj odpocząć od zgiełku miasta. Związane z nią wspomnienia sprowadzają się do jednego stwierdzenia; „Raba to rzeka dzieciństwa”. A czym jest dla Was dzis...

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów
Powiat myślenicki 0

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów

W Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyła się myślenicka odsłona IV edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” Spotkanie z seniorami z terenu powiatu myślenickiego obejmowało część wykładową na sali obrad oraz serwis rowerowy usytuowany na parkingu Starostwa. Celem akcji było uświadamia...