Myślenice

W mieście powstaje kolejne rondo. Tym razem na Zarabiu

Trwa budowa ronda przy OSP Zarabie na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Zdrojowej i Zacisze. To kolejny etap modernizacji ul. Zdrojowej z dwoma mostami na Rabie

Na Zarabiu rozpoczęła się budowa kolejnego ronda. Powstaje na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Zacisze i Zdrojowej. Jego budowa to kolejny etap modernizacji ul. Zdrojowej, która trwa od zeszłego roku. Ta droga zostanie przebudowana na długości 4,2 km na odcinku od Zarabia przez Osieczany.

- W przeciągu dwóch najbliższych lat wykonamy modernizację najdłuższych mostów na Rabie. Będzie to jedno z najważniejszych i najtrudniejszych w realizacji zadań. Porównałbym je do budowy Ronda w Śródmieściu – w lutym 2018 zapowiadał starosta Józef Tomal.

Jak dotąd w ramach inwestycji wykonano remont mostu na Rabie na ul. Piłsudskiego oraz rozpoczęto prace na ul. Zdrojowej i moście osieczańskim. Trwające na moście prace powodują utrudnienia w ruchu, a sygnalizacja świetlna i wyłączenie jednego pasa tworzą korki nie tylko w kierunku Osieczan i Ronda im. Lecha Kaczyńskiego, ale również na ul. Słowackiego.

Całe zadanie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i ma kosztować 10,7 mln zł z których 6,2 mln pokrywa Unia Europejska, a 4,5 mln pochodzić będzie z budżetu powiatu. Remont wykonuje firma Omega z Rudy Śląskiej.

Ostateczny termin zakończenia wszystkich robót zaplanowano na 30 listopada 2019 roku.

Komentarze

 • Bezimienny Beznazwiskowy 5 cze

  No i dobre ! :)

  18 1 Odpowiedz
 • 5 cze

  Rondo na Zarabiu bardzo się przyda. Remont mostu osieczańskiego też. Tylko, czy roboty nie mogłyby być w jakiś sposób skoordynowane? Skończone jedno - zaczęte drugie? A tymczasem rozgrzebane na Zarabiu (przez dzień ciężko tam jakiegoś pracownika wypatrzeć), rozgrzebana droga koło kopca Piłsudskiego (nie gotowy chodnik, pracująca koparka), wahadło na moście - i przejechanie z Myślenic do Osieczan i do dalszych miejscowości to jest koszmar.

  27 9 Odpowiedz
 • mirek@ 5 cze

  przez ten ruch wahadłowy na moscie do osieczan korek robi sie az do biedronki i tak sie stoi od swiatel przez cale slowackiego do ronda przy moscie

  18 9 Odpowiedz
 • 5 cze

  tak mirek masz racje i co w związku z tym? Nie remontować? Czy tylko stwierdzasz fakt korka czy stania w korku?

  11 16 Odpowiedz
  • mirek@ 5 cze

   Nigdzie nie napisałem o tym, aby nie remontować. Myślałem, że to jasno wynika z posta, ale widzę że potrzebujesz potwierdzenia więc piszę ;) tak stwierdzam fakt, że korki tworzą się na całej długości słowackiego w kierunku świateł. Myślę, że teraz już wszystko jasne. Pozdrawiam.

   11 10 Odpowiedz
   • 7 cze

    Ja myślałem, że jasno wynika korek z racji remontu ale widze, że potrzebujesz potwierdzenia. Tak Mirku tam jest korek, stoi sie :-) teraz to chyba wszystko jasne, przykro mi ale korek to efekt remontu ;-). Pozdro.

    prywatnie napisał/a:

    Dopiero co most skończony, teraz rondo a sezon turystyczny na karku. Hmm, sorrki, ale dla mieszkańców Zarabia to jest d.pa. Czemu starostwu tak ciężko przeforsować nocny tryb pracy? A skoro dzień, to dlaczego nie jesienią? No to teraz jedź sobie chpie do centrum i z powrotem w godzinach szczytu.

    W tym momencie na poprzecznym przekopie przez jezdnię widocznym na zdjęciu można coś urwać - jeśli tak się stanie wezwać policję i można skarżyć zarządcę drogi.

    A Ty porabiasz coś w życiu poza jątrzeniem w kółko? Znajdź teraz ludzi którzy w dzień pracują jako tako a co dopiero w nocy. Znajdziesz, zapłacisz to przypelęta się taki "prywatnie" i zapyta czy nie dało się taniej bo to teraz modne.....zwłaszcza dla Ciebie
    https://www.youtube.com/watch?v=-BKvjM4ln6w
    .....a za chwile zapytałbyś dlaczego w ciszy nocnej się pracuje za PO to się dało ludziom dać odpocząć po cięzkiej pracy a teraz to robią co chcą nawet w nocy pracują.....
    https://www.youtube.com/watch?v=DGSZnZ_drDU

    3 5 Odpowiedz
 • Andrzej 5 cze

  Bardzo dobry pomysł i miejsce na rondo! Popieram.

  18 3 Odpowiedz
 • Damian 5 cze

  Gdzieś widziałem informację, żeby korzystać z drogi bocznej jadąc na Osieczany (droga obok Coopera), ale chyba mało kto z tego rozwiązania korzysta lub o niej wie. Może jakieś dodatkowe znaki o objazdach/alternatywie

  10 3 Odpowiedz
  • 5 cze

   Spróbuj tam przejechać i wbić się.????
   W godzinach szczytu każda droga jest fatalna

   10 2 Odpowiedz
   • Damian 6 cze

    Próbowałem i szybciej się wbiłem niż jakbym miał stać w korku od ronda koło skarbówki :)

    2 1 Odpowiedz
 • 5 cze

  Szkoda tylko że remontowana droga przez Zarabie w kierunku Osieczan przy ulewach jakie miały miejsce kilkanaście dni temu jest zalewana wodą z leśnego strumyka. Od dawna wiadomo że ten w ciepłe dni niepozorny strumyk podczas ulew zamienia się w potok i przy długich opadach wylewa na drogę ciągnąc za sobą kamienie i ziemię. Planują remont ktoś chyba o tym zapomniał.

  21 3 Odpowiedz
 • 5 cze

  Przez te ronda, ludzie nie będą znali w ogole przepisów jakie obowiązują na skrzyzowaniach. Miasto rond i tyle, wszyscy jezdza na sermater.

  9 13 Odpowiedz
  • 5 cze

   Może nie będą znali przepisów ale rondo na zaraniu da w końcu lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo

   15 3 Odpowiedz
 • 5 cze

  Dopiero co most skończony, teraz rondo a sezon turystyczny na karku. Hmm, sorrki, ale dla mieszkańców Zarabia to jest d.pa. Czemu starostwu tak ciężko przeforsować nocny tryb pracy? A skoro dzień, to dlaczego nie jesienią? No to teraz jedź sobie chpie do centrum i z powrotem w godzinach szczytu.

  W tym momencie na poprzecznym przekopie przez jezdnię widocznym na zdjęciu można coś urwać - jeśli tak się stanie wezwać policję i można skarżyć zarządcę drogi.

  13 11 Odpowiedz
 • 6 cze

  Hm ciekawe jak będzie z odbiorem tegoż remontu.. W pary miejscach na ul. Zdrojowej w okolicy od dolnego jazu w stronę Osieczany chodnik się rozchodzi, upadniecia na wyjazdach..

  5 4 Odpowiedz
 • 7 cze

  Kogo imię będzie nosić to rondo? Jarosława? Czy może księdza Makulskiego, Wesołowskiego czy Petza? JaNa Pawła bym nie ryzykował, jeszcze kilka faktów wycieknie i trzeba będzie pomniki usuwać.

  3 3 Odpowiedz
 • 7 cze

  Zobacz, to Ty znów piszesz o partii. Polecam terapię odPiSającą na dobry początek :-p.

  Droga rozumiem jest powiatowa? W cywilizowanych krajach unii przebudowa newralgicznych węzłów komunikacyjnych odbywa się w godzinach nocnych. U nas robią w dzień, a generalne koszty inwestycji i tak wychodzą zazwyczaj drożej niż porównywalnej w Niemczech gdzie koszt pracownika kilka razy wyższy. Jakaś logika? - Logiki nie ma, bo to Polska.

  2 5 Odpowiedz
 • 9 cze

  Tak się zastanawiam, czy żeby w tym kraju było normalniej, trzeba by pociągnąć do odpowiedzialności: co 2 polityka PiS, co 3 polityka PO, co 4 samorządowca i co 5 wykonawcę. Hmm...

  1 3 Odpowiedz
 • 9 cze

  Ja nie muszę, ja tu tylko płacę. Komu?

  1 2 Odpowiedz
 • 10 cze

  Nauczcie sie jeździć po rondach drodzy Mysleniczanie. Bo jak widze niektórych "kierowcow" wyjeżdżających na to "skomplikowane" skrzyżowanie to zastanawiam się jak oni zdali egzamin na prawko. Aż strach pomyśleć jak taki jeden z drugim wjechali by na rondo w Krakowie np mogilskie.

  2 Odpowiedz
 • 10 cze

  Idealny czas na taką inwestycję (w tym miejscu). Zwłaszcza, że nie ma żadnej alternatywy na dojazd do Jazu (i "małpiego")

  3 Odpowiedz
  • Raphaell 11 cze

   :-D do "małpiego" długo nie dojedziesz:) gdyż termin oddania to 30 listopad.Więc szukaj alternatywy:-D

   Odpowiedz
 • 11 cze

  Ok godziny 16 jadąc od Osieczan i chcąc dostać się na zakopiankę, szybciej będzie przez remontowany most Osieczański czy przez Zarabie gdzie robią to rondo?

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać
Myślenice 0

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać

W najbliższą niedzielę na Zarabiu odbywać się będzie Maraton Rowerowy Cyklokarpaty, podczas którego zorganizowane zostaną również bezpłatne zawody rowerowe Cyklokarpaty Kids Race. Maratony Rowerowe Cyklokarpaty to ogólnopolska impreza rowerowa dla amatorów, która w Myślenicach odbywa się już po raz drugi. Trasy maratonu rowerowego prowadzą głównie...

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery
Myślenice 10

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery

Na rondzie przy OSP Śródmieście dwóch mężczyzn siekierami zaatakowało grupę przechodniów Na redakcja@miasto-info.pl nasi czytelnicy informują, że w czwartek 15 sierpnia pomiędzy godz. 22:30 a 23 na rondzie Śródmieście w Myślenicach miało dojść do napadu z użyciem siekier. Informacje potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji...

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej
Myślenice 64

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

Podczas nadzwyczajnej sesji przy 20 głosach "za" i 1 radnej nie biorącej udziału w głosowaniu, radni przyjęli uchwałę, w której „zawierzają dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy Myślenice Macierzyńskiej opiece i trosce Najświętszej Maryi Pannie Pani Myślenickiej” Nadzwyczajna sesja rady gminy została zwołana w ramach trwającego w parafii Narodzenia...

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu
Myślenice 0

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu

Ponad 1200 zł warte były zakupy, za które trójka złodziei nie miała zamiaru zapłacić. Kiedy opuszczali sklep ze skradzionym towarem, zostali zatrzymani przez policjanta, który w wolnym czasie był na zakupach To, że policjantem jest się również po służbie pokazał kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach....

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję
Myślenice 1

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach opublikowała nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna niszczy szlaban przy ul. Mickiewicza. Kiedy sprawca zobaczył film, sam zgłosił się na policję Film zamieszczony przez policję na facebooku szybko obiegł również lokalne media, a jego odsłony rosły w imponującym tempie. Na filmie widać było j...