Pcim

Prowadził traktor mając ponad 3 promile. Twierdził, że to przez cukierki

Prowadził traktor mając ponad 3 promile. Twierdził, że to przez cukierki

Kierowca zarzekał się, że nie spożywał alkoholu, a wynik badania spowodowały cukierki kukułki, których dużą ilość zjadł zanim wsiadł na ciągnik

Był wtorek 2 lipca, kiedy kilka minut po godz. 20 uwagę policjantów zwrócił jadący drogą publiczną ciągnik typu „sam”. Tak zwyczajowo określa się pojazdy, które najczęściej powstają w przydomowych warsztatach lub garażach.

Uwagę mundurowych zwrócił jednak nie tylko pojazd, ale i pasażer przewożony w sposób niedozwolony – na nadkolu. To stało się przyczyną natychmiastowej kontroli drogowej. Ta wykazała, że niewłaściwie przewożony pasażer, to tylko wierzchołek góry lodowej.

- Jak się okazało 38-letni kierujący, mieszkaniec gminy Tokarnia nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Okazało się, że pojazd nigdy nie został zarejestrowany, nie posada również ubezpieczenia. Mężczyzna nie miał przy sobie również prawa jazdy. Jak twierdził, zgubił je. Okazuje się, że nie będzie mu już potrzebne, bowiem przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu, co skutkuje zatrzymaniem uprawnień – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Jak mówi, kierowca zarzekał się, że nie spożywał alkoholu, a wynik badania spowodowały cukierki kukułki, których dużą ilość zjadł zanim wsiadł na ciągnik. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...