Wydarzenia

Pożar śmieci na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów. Hydranty były niesprawne. Strażacy dowozili wodę

Pożar śmieci na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów. Hydranty były niesprawne. Strażacy dowozili wodę
fot. OSP Dolne Przedmieście

Pięć zastępów straży gasiło pożar, do jakiego doszło na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Myślenicach

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do straży o godz. 15.22 od jednego z pracowników ochrony Zakładu Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia płonęło ok. 200 mkw. śmieci.

Mł. bryg. Roman Ajchler: Najpierw podaliśmy dwa prądy piany średniej w natarciu od strony zachodniej w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia na pozostałą cześć składowiska. Po zlokalizowaniu pożaru, przystąpiliśmy do przelewania dwoma prądami wody i przekopywania pogorzeliska z wykorzystaniem koparki gąsienicowej, której operatorem był pracownik zakładu.

Strażacy walczyli z ogniem około dwóch godzin, jak piszą druhowie OSP Myślenice Dolne Przedmieście, „z powodu niesprawnych hydrantów na terenie wysypiska, konieczne było dowożenie wody z punktów oddalonych od miejsca zdarzenia”.

Pożar udało się opanować. Jak powiedział nam Roman Ajchler, rzecznik prasowy PSP Myślenice, wciąż nie jest znana przyczyna jego wybuchu. W działaniach brały udział zastępy JRG Myślenice, OSP Borzęta, OSP Myślenice Dolne Przedmieście.

Powiązane tematy

Komentarze (12)

 • 13 lip 2019

  Hydranty były niesprawne... czy to nie powinno być pod kontrola ppoż? Jesli tak to pytanie kto to i jak odbierał:-) brawo dla strażaków

  32 4 Odpowiedz
 • 13 lip 2019

  Znów piszą składowisko,wysypisko w Borzęcie A to przecież zawsze było i będzie w Myślenicach. Po drugie na skladowisku powinien być porządek a nie taki bałagan i smród po otwarciu drzwi od dołu hali.

  24 2 Odpowiedz
 • 13 lip 2019

  Dobrze powiedziane kiedy odbyła się ostatnia kontrola Przeciwpożarowa w tym miejscu. Dlaczego hydranty podkreślmy hydranty ,, liczba mnoga " były niesprawne? Przypadek ? Nie sądzę. To zorganizowana akcja na pewno podpalenie teraz dużo o tym mowa to szerszy proceder na skalę kraju.
  Niestety wszystko jak się logicznie Łączy w całość to jakoś można wywnioskować że to podpalenie

  23 2 Odpowiedz
 • 14 lip 2019

  Myslisz ze ci ludzie o tym nie wiedza? Mozna powiedziec ze to dla nich chleb powszedni ale oczywista oczywistość pierwszy lepszy laik z ulicy typowy gap lub apacz (bo ja tylko paczę) bedzie uczył strażaka obsługi hydrantu. Pozdrawiam gorąco

  18 Odpowiedz
 • 13 lip 2019

  I teraz jest najlepsza okazja zeby skonczyc z patologia. Sprawdzic date kontroli i kto i podajac dzialania w stosunku do tej osoby!!!

  15 1 Odpowiedz

Zobacz więcej